Kharkiv’de Nerede Kalınır ? | En Güzel Otel Tavsiyeleri

Ukrayna‘nın en gözde gece hayatına sahip turistik şehirlerinden biri olan Kharkiv (Kharkov olarak da bilinir), konaklama bakımından Ukrayna’nın diğer şehirlerine nazaran çok daha uygun denebilir. Bu şehre gece hayatı için gidiyorsanız, öncelikle kendinize ait bir daire kiralayın derim. Yok dairelerle aranız iyi değilse de, 3-4 yıldızlı oteller konfor bakımından size yeterli olacaktır.

Kharkiv’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, kendi kategorisinde en ucuz ve en popüler oteller arasından, bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu şehirde çok fazla bölge olmadığından dolayı da, semt semt konaklama birimi aramanıza da gerek yok. Eğer bu şehre gece hayatı için gidiyorsanız, şehrin canlı barlarına ve popüler gece kulüplerine yakın olan otel ve daireleri tercih edin. Yok hem kültür gezisi için hem de gece hayatı için bu şehre gidiyorsanız da şehir merkezinin çok fazla dışına çıkmayın derim. Zaten merkezde her bütçeye uygun otel ve daire bulabileceğinizden buna gerek bile kalmıyor.


Booking.com

NOT : Kharkiv, Kharkov veya Harkov olarak da bilinmektedir.

  • Şehirdeki en iyi otel olarak bilinen Hotel 19, 4 yıldızlı bir oteldir ve her turistin mutlaka göz attığı otellerden biridir. Buraya tıklayarak otele göz atabilir, fiyatları inceleyebilirsiniz. Bütçeniz uyuyorsa, bu otel dışında herhangi bir otel bakmanıza bile gerek yok.

Kharkiv’de konaklama için en çok tercih edilen tesisler, oteller olsa da, dairelere de mutlaka göz atın deriz. Eğer kalabalık grup halinde seyahat ediyorsanız, daireler çok daha mantıklı ve uygun olacaktır.
Nerede kalınır ? sorunuza ilk olarak şehir merkezinde bulunan konaklama birimleriyle başlayarak fiyat farkını çok daha net görebilirsiniz.

Kharkiv Otel Tavsiyeleri – En Güzel Kharkiv Otelleri

Hotel & Spa NEMO with dolphins – 5 Yıldız 100£-130£

Hotel & Spa NEMO with dolphins
Hotel & Spa NEMO with dolphins

Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam merkezine 20 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Şehirdeki bazı turistik noktalara da yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, gece hayatı için ünlü birçok bara ve gece kulübüne de kısa sürede gidebiliyorsunuz.

Harkov’un merkezinde yer alan bu otel, Özgürlük Meydanı’na 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Sezonluk hizmet veren açık havuz, deniz suyuyla doldurulmuş kapalı havuz, spa alanı, fitness merkezi ve spor salonu vardır. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 100£’dan başlamaktadır. 5 yıldızlı bir otele göre ortalama düzeyinde diyebiliriz.

Hotel Kharkov – 4 Yıldız – 55£ – 75£

Hotel Kharkov
Hotel Kharkov

Kharkov’daki en lüks otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden de, şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biridir.

Konum olarak çok merkezi bir tesis olmasa da, uygun fiyatı ve lüks odaları ile düşünülebilecek seçeneklerden biridir.

Otelin gecelik konaklama fiyatı ise, 55£’dan başlamaktadır. Bir 4 yıldızlı otel için de ortalamanın altında bir fiyata sahip.

Güzel konuk yorumlarına ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli, lüks bir otel için düşünebilirsiniz.

Chichikov Hotel – 4 Yıldız – 95£-120£ 

Chichikov Hotel
Chichikov Hotel

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Chichikov Hotel, konum olarak biraz daha merkezi ve lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Otelin gecelik konaklama fiyatları 105£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en pahalı 4 yıldızlı tesislerden. Bunun en önemli nedeni ise, otelin merkeze ve gece hayatı için popüler olan noktalara oldukça yakın bir konumda bulunuyor olmasıdır.

Otel, tam olarak şehir merkezinin kalbinin 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kharkiv’de gezilecek yerler bakımından önemli noktaların büyük bir bölümüne de bu otelden yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Yüksek konuk değerlendirme puanına ve merkezi bir konuma sahip olsa da, otelin şehirdeki en pahalı 4 yıldızlı otellerden biri olduğunu unutmayın.

Victoria Hotel – 4 Yıldız 45£-70£

Victoria Hotel
Victoria Hotel

Şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam merkezine ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak çok da kötü bir yerde bulunmuyor.

Bu tesisten, şehirdeki bazı cazibe merkezlerine yürüyerek gidebiliyor olsanız da, birçok turistik noktaya ulaşım için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Eğer Kharkiv’de 2 günden uzun bir süre konaklamayı planlıyorsanız, bu bütçeli 4 yıldızlı oteli de düşünebilirsiniz. Tesisin gecelik konaklama ücretleri genel olarak 45£’dan başlamaktadır.

Kharkiv Park Hotel – FAVORİ

Kharkiv Park Hotel
Kharkiv Park Hotel

Park Hotel, Kharkov’da turistlerin en çok tercih otellerden biri. Özellikle Türk turistlerin favorisi arasında olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 55£’dan başlamaktadır. Tabi şehir merkezine 2 km uzaklıkta olduğundan dolayı, uygun bir fiyata sahip. Fakat otel, kesinlikle Kharkiv’deki en lüks otellerden biri.

Ayrıca otelin çevresinde toplu taşıma araçlarını da rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Çift olarak veya yalnız seyahat edenlerin favorisi olsa da, aile odalarıyla da ailece konaklama için düşünülebilecek seçeneklerden biridir. OTELİ İNCELE

Asotel – 3 Yıldız 30£-45£

Asotel Kharkiv Kalınacak Yerler
Asotel

Şehirdeki en uygun 3 yıldızlı otellerden biri olan Asotel, konum olarak şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu otelden şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 30£’dan başlamaktadır. Bunun yanında, güzel konuk yorumlarına ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olması da otelin en büyük artılarından.

Apart Hotel Smart Studio – 25£-35£

Kharkiv Kalınacak Yerler
Kharkiv Kalınacak Yerler

Daire konseptindeki odalarıyla ünlü olan bu tesis, şehrin en hareketli noktasına tam olarak 2km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani bu tesisten yürüyerek gidebileceğiniz yerler oldukça sınırlı. Fakat, toplu taşıma araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız, otel gayet ucuz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 25£’dan başlamaktadır. Süper modern bir tesis olmasa da, 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olması ve oda fiyatlarının gayet uygun olması, bu tesisi düşünmek için yeterli olacaktır.

Kapu$ta Hotel – 30£-40£

Kapu$ta Hotel
Kapu$ta Hotel

Yıldızı olmayan bir otel olsa da, 3 yıldızlı otel kıvamında bir tesis diyebiliriz. Bu otel, şehrin tam merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor olsa da, şehirdeki gece hayatı için popüler olan noktalara yakın bir konumda bulunmaktadır.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise 30£’dan başlamaktadır. Çok modern bir otel olmasa da, odalar gayet şık. Göz atmaya değer bir tesis.

Mini Hotel Ryleev – 25£-35£

Mini Hotel Ryleev
Mini Hotel Ryleev

Şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip otellerden biri olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 25£’dan başlamaktadır. Şehir merkezi oteli olmasa da, merkeze toplu taşıma araçlarıyla çok kısa bir sürede bu tesisten ulaşabiliyorsunuz.

9+ bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otel, restoranı, havaalanı servisi ve kahvaltısıyla hizmet vermektedir.

Kharkiv Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Kharkiv’de otel fiyatları, genel olarak 25£’dan başlamaktadır. Bu fiyatın altında bir bütçede konaklama birimi arıyorsanız da diğer tesislere göz atmanız gerekiyor. Pansiyon veya daireleri biraz daha uygun fiyata bulabiliyorsunuz.

Bunun yanında, ortalama 45-85£ arasında bir ücrete şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde konaklayabilirsiniz. Tabi, sınırlı bir bütçeniz varsa, biraz daha şehir merkezine uzak olan otelleri tercih etmekte de yarar var. Şehir merkezinin kalbi ile merkeze 1 km uzaklıkta bulunan bir otel arasında, konum bakımından çok büyük bir fark yok. Ancak fiyat bakımından ciddi anlamda fark vardır. Bu yüzden, daha uygun bir otel arıyorsanız, mümkün olduğunca şehir merkezine uzak otellere göz atın deriz.

Kharkiv’de otel rezervasyonu için aceleci olmanıza da gerek yok. Çünkü, bu şehirde konaklama genel olarak uygun ve birçok otel yılın büyük bir dönemi ya aynı fiyatta ya da daha ucuz. Bu yüzden erken rezervasyon otel fırsatları bu şehirde çok fazla yok.

Kharkiv Şehir Merkezi Otelleri

Kharkiv’de şehir merkezindeki otellerde veya diğer konaklama birimlerinde konaklamayı planlıyorsanız, Kharkiv Tarih Müzesi’ne en yakın tesislere göz atın. Şehrin kalbinin attığı yer bu müzenin etrafıdır. Yani bu müzeyi şehrin tam merkezi olarak da düşünebilirsiniz.

Şehir merkezindeki oteller ile merkezin dışındaki oteller arasında bazı durumlarda ciddi farklılıklar olmaktadır. Bu yüzden, şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine merkezin dışında 4 yıldızlı bir otelde konaklayabileceğinizi de unutmayın deriz.

Göz At : Kiev’de nerede kalınır ?

Odessa’da nerede kalınır ?

Kharkiv’de konaklama konusunda önerebileceğimiz daha birçok otel ve diğer konaklama birimi bulunmaktadır. Fakat, tüm otelleri listeye ekleyemeyeceğimizden dolayı da, ilk olarak şehirdeki en popüler ve en iyi konuma/fiyata sahip olan bu oteller ile araştırmanıza başlayın deriz. Aradığınız zevkte ve bütçede bir tesisi bu listede bulamazsanız da, dairelere ve pansiyonlara da göz atabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...