Almanya’nın fuar merkezlerinden olan Köln, ülkedeki en turistik ve en popüler şehirlerden biri. Bu şehirde her bütçeye uygun yüzlerce otel, hostel ve daireleri bulabiliyorsunuz. Tabi bunlar arasında en iyi fiyat/fayda oranına sahip ve en güzel konuk değerlendirmesine sahip olan konaklama birimini bulmak da pek kolay olmuyor.
Köln’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki tüm bölgeler hakkında bir fikir sahibi olabilir, bölgelere göre otellere göz atabilir ve bütçenize, zevkinize uygun olan oteli rahatlıkla bulabilirsinz.

Köln’deki otellerin birçoğunda ücretsiz rezervasyon iptali bulunuyor. Booking.com aracılığıyla ücretsiz rezervasyon iptali olan otelde rezervasyon yapabilir ve o otelden daha iyi ve daha uygun bir fiyata başka otel bulabilirseniz de, seyahat sürenizden birkaç gün öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal edebiliyorsunuz. Bunun yanında, bazı otellerde kredi kartı olmadan da rezervasyon yapmak mümkün. Bu yüzden, otelleri gönül rahatlığıyla inceleyebilirsiniz.

Köln’de Nerede Kalınır ? | En İdeal Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Köln’de konaklama için birçok otel ve diğer konaklama birimlerini tavsiye etmek mümkün. Fakat bu şehirde de konaklama ücretleri oldukça pahalı olduğundan dolayı hangi bölgede konakladığınız da oldukça önemli. İşte bu yüzden Köln’de konaklama bölgelerine kısaca göz atın derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulmak gayet kolay olacaktır. Köln’de şehir merkezine yakın yerlerde konaklamak yerine Köln gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın olmakta da yarar var.

1.OLD CİTY – ALSTADT-NORD (Eski Şehir Bölgesi)

Ren Nehri’nin doğu kıyısında yer alan bu bölge şehrin en merkezi yeri olarak bilinir. Şehrin 14. yüzyıldan kalma evlerini, popüler katedrallerini ve romanesk kiliseleri fazlasıyla görebileceğiniz bu bölge, Köln’de konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden biri diyebilirim. Tabi fiyat bakımından bütçenize uygun konaklama birimi bulabilirseniz.

Ludwig Müzesi ve St. Martin Kilisesi gibi şehrin önde gelen yapılarına ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki diğer bölgelere nazaran bir tık daha pahalı. Fakat, butik ve 3 yıldızlı uygun oteli bu bölgede bulmak da mümkün.

  • Old City bölgesinde yer alan en ideal ve en popüler otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

Old City bölgesinde tavsiye edilebilecek en ideal konaklama birimleri ise ;

-Lindner Hotel Dom Residence (4 Yıldız -8.2 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır ?
Lindner Hotel – Köln’de nerede kalmalı ?

Köln Katedrali ve Köln Merkez İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bölgenin en popüler ve en ideal otellerinden. Turistik yapıların hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunan bu otel metro istasyonuna da 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak tercih edilebilecek en ideal otellerden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

-Hilton Cologne (Lüks – 8.0 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır ?
Hilton Cologne – Köln Konaklama Rehberi

Köln Katedrali’ne sadece 300 metre uzaklıkta bulunan bu otel, şehir merkezinin kalbinde lüks bir otel arayanlar için tavsiye edilebilecek en ideal otellerden. Köln’de nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap olan bu otel, 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Ayrıca hemen hemen tüm turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunmakta. Süper merkezi konumu ve olumlu konuk değerlendirmelerine bakarak tercih edilebilecek en ideal otellerden. Köln gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere oldukça güzel bir konumda bulunan bu oteli seveceksiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

-Courtyard By Marriott Cologne (Süper Popüler -Uygun Fiyatlı -8.5 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır ?
Courtyard Cologne Hotel – Köln’de hangi bölgede kalmalı ?

Köln’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Marriott Cologne Hotel, şehirdeki en popüler otellerden. Bu şehirde 4-5  yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız, önce bu otele mutlaka göz atın derim. Bu otelin konforu 4-5 yıldızlı otelleri aratmayacaktır. Ayrıca fiyat bakımından 4-5 yıldızlı otellerden çok daha uygun. Köln Katedrali’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, hemen hemen tüm turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden. Oteli İncele & Fİyatlara Göz At

-Eden Hotel Früh am Dom (3 Yıldız – Popüler – Uygun – 8.5 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır
Eden Hotel – Köln Otel Tavsiyesi

Köln’deki en iyi konuma sahip otellerden biri olan Eden Hotel, süper ötesi merkezi konumuyla oldukça popüler. Köln Katedrali’nin ve alışveriş bölgesinin tam karşısında bulunan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Köln’de bütçeli bir merkezi otel arayanların mutlaka göz atabileceği otellerden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

2.NEUSTADT-NORD BÖLGESİ

Old City bölgesinin kuzeyinde bulunan bu bölge de, şehir merkezine yakın ama ucuz otel arayanların tercih edebileceği en ideal bölgelerden. Güzel konumu ve turistik yerlere yakınlığı ile bilinen bu bölge, Köln gece hayatı için plan yapanların tercih edebileceği bölgelerden. Birçok toplu taşıma araçlarını bu bölgede bulabileceğiniz gibi, şehirdeki birçok önemli yere de yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Mediapark da bu bölgede yer alıyor.

  • Neustadt-Nord bölgesinde yer alan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

Neustadt-Nord bölgesinde tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise ;

-NH Collection Köln Mediapark (4 Yıldız – Popüler -8.5 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır ?
NH Collection

Süper modern odalarıyla hizmet veren bu lüks otel, Köln Kulesi’nin hemen yanında yer alıyor. Bunun yanında, Köln Katedrali ve diğer müze ve kiliseler de otele yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper olumlu konuk değerlendirmelerine sahip bu otel, barlara yakınlığı ile de oldukça popüler. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

-AZIMUT Hotel Cologne City Center ( Uygun Fiyatlı -7.9 Puan )

Köln'de Nerede Kalınır
AZIMUT Hotel – Köln’de konaklama için en ideal bölgelere nereler ?

Süper merkezi konumuyla dikkat çeken bu otelin en güzel yanı, 4-5 yıldızlı otelleri aratmamasına rağmen oda fiyatlarının gayet uygun olması. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odaları bulabiliyor olmanız da bonus. Köln Katedrali’ne 1 km uzaklıkta bulunan bu otelden birçok turistik yapıya yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

-Motel One Köln-Mediapark (Popüler – Uygun Fiyatlı -8.6 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır
Motel One – Köln’de Nerede Kalınır

Medipark’ın hemen yanında bulunan bu popüler otel, konuk değerlendirmelerine göre 4 yıldızı hak ediyor. Güzel konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla bir hayli popüler olan bu otel, Köln Katedrali’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani süper merkezi bir konumu yok. Bu yüzden de fiyatları diğer kategorideki otellere göre çok daha uygun. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulmak da mümkün. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

3.DEUTZ BÖLGESİ 

Rheinpark’a ev sahipliği yapan bu bölge daha çok fotoğraf tutkunlarının geceleri tercih ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor. Şehirdeki en iyi manzarayı seyredebileceğiniz yerlere ev sahipliği yapan bu bölgede bulunan oteller diğer bölgelere nazaran bir tık daha uygun denebilir. Ayrıca manzaralı bir otel, lüks veya ucuz bir otel arıyorsanız da aradıklarınızın hepsini  bir arada bu bölgede bulabilirsiniz.

  • Deutz bölgesinde yer alan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

Deutz bölgesinde tavsiye edebileceğim en ideal ve en uygun oteller ise ; 

-Dorint an der Messe Köln (4 Yıldız – Süper Popüler – Lüks – 8.2 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır
Dorint An der

Köln’de nerede kalınır ? sorusuna gayet güzel bir cevap olan Dorint an der Messe, şehirdeki en popüler otellerden. Deutz bölgesinin en çok tercih edilen oteli olarak bilinmesi de otelin en güzel yanı. Tabi fiyatları diğer otellere nazaran bir tık pahalı. Bu yüzden, biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği otellerden. Köln Katedrali’ne 2 km uzaklıkta bulunan bu otelden birçok turistik yapıya yürüyerek gitmek de mümkün. Yok yürümek istemeseniz de otel yakınlarında 3 metro istasyonunu da rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

-Radisson Blu Hotel Köln (Popüler – Uygun – 8.1 Puan)

Köln'de Nerede Kalınır
Radisson Blu Köln – Köln Otel Tavsiyeleri

Köln’deki en ideal otellerden biri olan Radisson Blu, Köln Katedrali’ne 2 km uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında Kölnmesse tramvay durağı otele 2 dakika yürüme mesafesinde. Bu tramvay durağını kullanarak Köln Katedrali’ne 3 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Yani konum olarak gayet güzel bir yerde bulunuyor. Süper modern ve geniş odalarıyla hizmet veren bu otele mutlaka göz atın derim. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

4.LEVERKUSEN BÖLGESİ

Şehir merkezine biraz uzak olan bu bölge turistlerin pek tercih ettiği yerlerden biri değil. Bu yüzden, çok ama çok ucuza bir konaklama birimi arıyor ve bölge konusunda kendinize güveniyorsanız, bu bölgeyi deneyebilirsiniz. Fakat bence şansınızı zorlamaya pek de gerek yok. Köln Katedrali gibi turistik yapılara uzaklığı ortalama 10-13 km. Fakat ucuz otel bulmak adına bölgeye göz atabilirsiniz.

  • Leverkusen bölgesinde yer alan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

5.BERGİSCH GLADBACH BÖLGESİ

Köln’ün doğusunda kalan bu bölge de şehir merkezine 10-15 km uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden konum olarak güzel bir otel arıyorsanız, bu bölgede aradığınızı bulamazsınız. Fakat şehir merkezine yakın bir yerde 3 yıldızlı otelde kalmak yerine bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Yani fiyatlar bu bölgede çok daha uygun. Fakat, Köln’de çok fazla zamanınız yoksa bu bölgeyi direkt es geçmenizde fayda var.

  • Bergisch Gladbach bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Köln’de nerede kalınır ? sorunuza bölge olarak cevap bulabildiyseniz, otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bu arada benim kişisel tavsiyem Neustadt Nord bölgesi olacaktır. Kaldığım hostelde bu bölgede bulunduğundan bölgeyi yakından tanımak için fırsatım olmuştu. Bu bölgede her bütçeye uygun konaklama birimi bulabilirsiniz. Bunun yanında, bana kalırsa Leverkusen ve Bergisch Gladbach bölgesinden de uzak durun. Bu bölgeden merkeze ulaşmak çok zor olacaktır.

Köln’de oteller pahalı gelecek olursa Köln hostel tavsiyeleri adlı yazımıza göz atarak şehirdeki uygun fiyatlı ve popüler olan hostellere göz atabilirsiniz. Hosteller de bu şehirde oldukça popüler.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here