Tarihsel ve kültürel değerleriyle İç Anadolu’nun en turistik yerlerinden biri olan Konya, konaklama bakımından az da olsa araştırma istiyor. Özellikle bu şehre kültür gezisi için gidiyorsanız, nerede konaklayacağınızın önemi büyük. Konya’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, şehirdeki en ideal, en yüksek konuk puanına ve en güzel konuma sahip 7 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli tercih edebilirsiniz.Booking.com

Konya’da Nerede Kalınır ? | En İdeal 7 Konya Otel Tavsiyesi

Konya’da konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Bu seçenekler arasında daha çok oteller tercih ediliyor olsa da, birbirinden güzel butik otelleri ve pansiyonları da bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz.

1.Hich Hotel Konya (Butik Otel – En İyi)

Türkiye’de Hich Hotel’in konuk puanına sahip otel sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Geçse de, çok az müşteriden puan almıştır. Fakat, bu otelin 9.7 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, otel neredeyse her açıdan 4*4’lük bir otel. Otel hakkında hiçbir bilgi vermeden, sadece bu puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Mevlana Müzesi’ne 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, 200 yıllık tarihi bir bina içerisinde faaliyet gösteriyor. Farklı dekora sahip odalarıyla oldukça popüler olan bu otelde, 190 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Özellikle birkaç hafta önceden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz.

Konya havaalimanına 15 km uzaklıkta olan bu otelin hemen yanında bir de otobüs durağı bulunuyor ki, Konya’da diğer turistik yerlere çok daha rahat bu otobüs durağını kullanarak gidebiliyorsunuz.

Alaaddin Camii ve İnce Minare Müzesi otele sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, Konya’da konum olarak mükemmel bir otel arıyorsanız, Hich Hotel’de aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.

2.Ibis Konya (3 Yıldız )

Türkiye’deki birçok şehrimizde bulunan bu otel zinciri, Konya’da ucuzluğu ve modernliği ile, Konya’da nerede kalınır ? sorusuna güzel cevaplardan. Konum bakımından süper bir yerde bulunmasa da, turistik yapılara çok da uzak sayılmaz. Mesela, Mevlana Müzesi otele 5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, yürüyerek turistik yerlere ulaşmak pek mümkün değil. Fakat, ulaşım araçlarını otel yakınlarında bulabileceğinizden dolayı, bu ayrıntıya takılmaya da gerek yok.

Konya’daki en popüler otellerden biri olan Ibis Hotel’in 8.2 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, sırf bu puan bile, otelde rezervasyon yapmak için yeterli nedendir.

Bu otelin en güzel yanı ise, 3 yıldızlı ve şık bir otel olmasına rağmen oda fiyatlarının gayet uygun olmasıdır. Bu otelde, 120 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabiliyorsunuz. Yani, şehirdeki en ucuz otelden biraz pahalı bir otel.

3.Hilton Garden Inn (4 Yıldız – Uygun)

Ibis otelden biraz pahalı bir otel olan Hilton Garden Inn, şehirde en çok tercih edilen otellerden. Süper lüks odaları ve güzel konumu ile dikkat çeken bu otelde, 170 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Yani, Konya otellerinin geneline bakacak olursanız, orta bütçede bir otel denebilir.

Bu otel Mevlana Müzesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde ve Alaaddin Camii’ne 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak tercih edilebilecek oteller arasında.

Konya’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip oteller arasında olan Hilton Garden Inn, almış olduğu 8.1 gibi yüksek bir puan ile, Konya otellerinin başını çekiyor.

4.Rixos Konya (5 Yıldız – Lüks – En Popüler)

Gelelim Konya’nın en popüler oteline. Konya’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olan Rixos Hotel’in 5 yıldızlı bir otel olduğuna bakmayın. Oda ücretleri 3-4 yıldızlı otellerle hemen hemen aynı. Bu otelde, 160 TL’ye kadar çift kişilik odaları erken rezervasyonlar ile bulabiliyorsunuz. Yani, hem 5 yıldızlı bir otelde kalıyorsunuz, hem de şehirdeki en iyi ücrete sahip bir otelde.

Otelin 8.1 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, sırf bu puana bakarak bile gözünüz kapalı bu oteli tercih edebilirsiniz.

Süper lüks odaları ile hizmet veren bu otel, turistik yerlere biraz uzak. Alaaddin camii veya Mevlana Müzesi otele 15 km uzaklıkta bulunuyor. Fakat, süper uygun fiyatlı bir otel olması, 5 yıldızlı bir otel olması, şehirdeki en popüler otellerden olması ve süper müşteri yorumlarına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

5.Dedeman Konya Hotel Convention Center (5 Yıldız – Uygun – Popüler)

Şehir merkezinde lüks bir otel arıyorsanız, Dedeman Konya Hotel tercih edebileceğiniz ilk otellerden olabilir. Süper merkezi konumuyla bir hayli popüler olan bu otelde, 190 TL’ye kadar çift kişilik odaları erken rezervasyon ile bulabiliyorsunuz. Otelin, konumunu ve yıldızını göz önüne alacak olursak, fiyat bakımından gayet uygun denebilir.

Mevlana Müzesi’ne 3.5 km uzaklıkta bulunan bu otelin 8.9 gibi yüksek bir puana ve müşteri yorumlarına bakacak olursanız, otelin Konya’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden olduğunu görebiliyorsunuz.

6.Bera Konya Hotel (4 Yıldız – Turistik Yerlere Süper Yakın)

Konya’daki en ideal otellerden biri olan Bera Hotel, Alaaddin Camii’ne 1, Mevlana Müzesi’ne 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak şehirdeki en ideal otellerden.

Süper lüks odalarıyla hizmet veren bu otelde, 180 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara bu otelde odalar bulabiliyorsunuz.

Otelin 8.3 gibi yüksek bir puanı olması, otelden birçok turistik ve tarihi yerlere yürüyerek gidebiliyor olmanız ve konukların favori otellerinden olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

7.Nun Hotel (Ucuz – Popüler )

Mevlana Müzesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Konya’daki en uygun fiyatlı otellerden. Özellikle düşük sezonlarda 115 TL’ye kadar çift kişilik odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Süper merkezi konum ve güzel konuk yorumlarına sahip olan bu otelin, 300 konuktan almış olduğu 8.9 gibi yüksek bir puanı olması, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Henüz yeni bir otel olmasına rağmen, bir hayli popüler olan bu otel Alaaddin Camii ve İnce Minareli Camii’ne sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, Konya’ya turistik ve tarihi yapıları ziyaret etmeye geliyorsanız, şehirde tercih edebileceğiniz en ideal otel Nun Hotel olacaktır.

Konya’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel 7 otel bu listeden ibaret olsa da, daha birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat, hem ödediğiniz ücrete değebilecek, hem de konum ve konuk yorumları bakımından popüler olan oteller bunlardır. Tüm Konya otellerine göz atmak için buraya Konyatıklayabilir, birkaç farklı otele daha göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here