Kopenhag Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar Listesi

Her yaştan turistin severek gezdiği ve 2019’da dünyanın en iyi gezilecek yerler listesinde ilk 3’de yer alan Kopenhag, 7’den 70’e herkese güzel bir deneyim sunuyor. Kültür gezisi mi yapıyorsunuz ? Viking ve Tunç Çağı hazinelerinin sergilendiği tarihi sarayları ve müzeleri bulabilirsiniz. Daha canlı ve farklı şeyler mi yapmak istiyorsunuz ? o zaman dünyanın en eski eğlence merkezlerine, en iyi alışveriş bölgelerine ve en iyi gece hayatına tanıklık edebilirsiniz.
Kopenhag gezilecek yerler listesi hazırlarken mutlaka bu şehirde yapılacaklar ile ilgili de bir liste hazırlamanızda yarar var.

Kopenhag, kültürel açıdan zengin ve İskandinavya şıklığının özü diyebilirim. İskandinavya ülkeleri arasında kültürü ve tarihi dokusunun yanında, yapılacak eğlenceli aktiviteleri ile önde gelen bir ülke olan Danimarka’nın bu güzel şehrini seveceksiniz.

Duyduğunuz veya bildiğiniz üzere İskandinavya Ükelerinin hepsi süüüper pahalı. Danimarka’da pahalı. Ve Kopenhag, Danimarka’nın en pahalı şehirlerinden. Bu yüzden bu şehirde gezilecek yerler listesi hazırlarken nerede konaklayacağınıza da iyi karar verin.

Kopenhag’da nerede konaklayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Kopenhag’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Kopenhag’da bulunan en ideal konuma sahip uygun otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Kopenhag Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar Listesi

Bu şehirde gezilecek yerler kadar yapılacak şeyler de bulunuyor. Özellikle sadece kültür gezisi için Kopenhag’ı ziyaret etmiyorsanız, yapabileceğiniz şeylerin sınırı yok bile diyebiliriz.

Kopenhag’da otel tavsiyesi olarak ; 4 yıldızlı merkezdeki Scandic Palace Hotel‘e, 3 yıldızlı Ibsens Hotel‘e veya 2 yıldızlı Hotel Windsor‘a göz atabilirsiniz. Bu oteller kendi kategorilerindeki en iyi oteller olduğu gibi, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip otellerdendir.

1.Tivoli Bahçeleri’ni Akşam Görün

Kopenhag Tivoli Bahçeleri
Kopenhag Tivoli Bahçeleri

Şüphesiz Kopenhag’ın en popüler ve en önemli yerlerinden biri, Tivoli Bahçeleri’dir. Özellikle akşamları ışıklar açıldıktan sonra çok daha güzel manzaraya ev sahipliği yapan bu bahçeler  bu şehirde kaçırılmaması gereken yerlerden.

Bir tema parkı olarak bilinen Tivoli Bahçeleri’nde, rollercoaster ve atlı karıncaya binme havasında olmasanız dahi görülmeye değer güzel yerleri var. Tabi çocuklarınız ile Kopenhag’ı ziyaret ediyorsanız, onları bu tema parkından çıkarmak da kolay olmayacak.

Dünyanın en eski tema parklarından biri olarak da bilinen Tivoli Bahçeleri’nin favorisi de 80 metre yüksekliğe kadar çıkabilen atlı karıncadır.

Burada 20’den fazla eğlence yeri bulacaksınız; döner kavşaklar; ayna salonları; pandomim, kukla ve açık hava tiyatroları; çok sayıda restoran ve kafe; çiçek bahçeleri; ve Mağribi tarzında bir konser salonu, özellikle geceleri aydınlandığında dikkat çekici. Park dünyaca ünlü ve birçok filmde de yer almış. Bu yüzden, Kopenhag’da tek bir şey yapacaksanız, Tivoli Bahçeleri’ne gidin.

Tivoli Bahçeleri, şehrin merkezinde bulunuyor ve bu tema parkının çevresi Kopenhag’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden. Dilerseniz buraya tıklayarak bu tema parkına yürüme mesafesinde olan konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

2.Küçük Deniz Kızı Heykeli İle Fotoğraf Çektirin

Kopenhag Gezilecek Yerler
Küçük Deniz Kızı Heykeli

Kopenhag’da yapılacak en güzel diğer şeylerden biri de, oldukça ilginç bir hikayesi olan bu bronz heykeli görmektir.

Langelinie sahil şeridinin yanındaki bir kayanın üzerinde oturan bu anında tanınabilir heykel, kesinlikle şehirdeki en ünlü simge yapı diyebiliriz.

Heykeltraş Edvard Eriksen tarafından 1913 yılında yapılmış olan bu heykeli gördüğünüzde bu muymuş o ünlü heykel diyebiliyorsunuz. Heykel çok küçük. Fakat şehrin sembolü olduğundan ve bir hayli popüler olduğundan siz de bir göz atın derim.

3.Stroget Caddesi’nden Alışveriş Yapın, Olmadı Mağazalara Dışarıdan Göz Atın

Stroget Caddesi
Stroget Caddesi

Kopenhag’da alışveriş denilince akla Stroget gelirmiş. Biz de gittik gördük. Harbiden de öyle. Alabildiğince mağazalarla dolu bu caddede her şey pahalı. Yani şehir ortalamasının 1 tık üzerinde, fakat bize göre süper pahalı.

Bu cadde, aslında sadece isminden dolayı pahalı mağazalara ev sahipliği yapıyor. Fakat caddeyi takip edip Eski Şehir Bölgesi’ne kadar gidin sonra, ara sokaklardan birine girin ve bir sürü alışveriş mağazaları bulacaksınız. İşte buralardan bir şeyler alınır. Yoksa bu caddede her şey pahalı.

Ayrıca bu caddede birbirinden güzel restoranları ve kafeleri de bulabiliyorsunuz. Stroget, 1800’lerden kalma bir isim. o yıldan beri bu isimle anılan caddeyi Kopenhag gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

Stroget Alışveriş Caddesi çevresi, bu şehirde konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olur ve şehrin kalbine çok yakın olursunuz. Bu yüzden, Kopenhag’da konaklama için de bu bölgeyi düşünebilirsiniz. Buraya tıklayarak bu caddeye yürüme mesafesinde bulunan otellere göz atabilirsiniz.

4.Nyhavn Limanı’nda Kopenhag’ın En Güzel Fotoğraf Karelerini Yakalayın

Kopenhag Gezilecek Yerler
e

Bu Tarihi sahil bölgesi, eski ahşap gemilerin hala demirlendiği 17. yüzyıldan kalma bir kanalın yanında bulunuyor.

Kanalın her iki yanında, 1600’lere ve 1700’lere tarihlenen yüksek boyanmış evleri, zemin katları bar, restoran ve açık havada oturma alanlarına sahip kafeleri fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Eğer yaz aylarında Kopenhag’ı ziyaret ediyorsanız, kahve veya bira için güzel bir yer arıyorsanız, bu liman bölgesine gidin. Çok da güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerler var.

Limanın sonunda II. Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Danimarkalı denizciler için yapılmış anıtı göreceksiniz. Ayrıca bir kanal gezisi yapmak isterseniz de, aradığınız turları burada bulabilirsiniz.

5.Christiansborg Sarayı’nı Görün

Kopenhag Sarayları
Christiansborg Sarayı

Kopenhag’da gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden bir diğeri de Christiansborg Sarayı’dır. Görkemli yapısıyla ziyaretçileri karşılayan bu saray Danimarka Yüksek Mahkemesi, Başbakanlık ofisi ve Danimarka Parlamentosu’nu içeriyor.

Danimarka kraliyet ailesi ve başbakanı, sarayın resmi salonlarında ve diğer devlet başkanlarını almak için süslü resepsiyon salonlarındanı kullanırmış.

Bu resepsiyon odalarının en dikkat çekeni ve en önemlisi ise, 40 metre uzunluğunda ve 400 kişi kapasiteli olan Büyük Salon’dur.

Turlar ile sarayı gezerken Binicilik Okulu’nu ve 1767’de inşa edilen küçük mahkeme tiyatrosunu görebiliyorsunuz.

6.Bisiklet Kiralayın

Amsterdam kadar bisiklet dostu bir şehir olan Kopenhag’da bisikletleriniz ile dilediğiniz hemen hemen her yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yerel halkın birçoğu da bu şehirde bisikletleri çok fazla kullanıyor. Bu yüzden siz de onlara ayak uydurun ve Kopenhag’ı bisikletler ile keşfedin.

Kopenhag’da kiralık bisikletler sunan sayısız şirket var, ancak 1995’ten beri devam etmekte olan yüksek teknoloji Şehir Bisikleti programını deneyin derim.

7.Danimarka Ulusal Müzesi’ndeki Eserlere de Göz Atın

Kopenhag Gezilecek Yerler
Ulusal Müze

Kopenhag gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yerlerden bir diğeri ise, Danimarka Ulusal Müzesi’dir.

Tivoli Bahçeleri’ne 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu müze, tarihe ve kültüre meraklı herkesin ziyaret edebileceği güzel bir müze.

Müzede bazı etkileyici runik taşlar sergileniyor ve Danimarka tarih koleksiyonu 2 bin yıldan fazla bir tarihi olan güneş arabası’na (at arabası şeklinde kült nesnesi) ev sahipliği yapıyor. Romanesk ve Gotik kilise armatürleri, Danimarka porselenleri ve gümüşü ile antika koleksiyonları, madeni paralar gibi eserleri de müzede görebiliyorsunuz.

Diğer alanlar arasında Asya, Afrika ve Okyanusya ile Kızılderililerin kültürü yer almaktadır. Burada, dönemin Fransız tarzından etkilenen bir Rokoko binası olan Prens’in Sarayını da (1744) bulacaksınız.

Ayrıca, Ulusal Müze’ye yaklaşık beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Thorvaldsen’s Müzesi, bu ünlü Danimarkalı heykeltıraştan muhteşem eserler görmek için göz atmaya değer yerlerden. Vaktiniz varsa bu müzeye de göz atın derim.

8.Botanik Bahçeleri’nde Temiz Havanın Keyfini Çıkarın

Botanik Bahçeleri Kopenhag
Botanik Bahçeleri

Gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden bir diğeri ise, yemyeşil alanı ile Botanik Bahçeleri’dir.

Kopenhag’ın tam ortasında 10 hektarlık alanda yer alan bu Botanik Bahçeleri’ndeki seralar 1870’den kalma. Ve bunlardan en etkileyici ve en popüler olanı ise, 1874 inşa edilmiş olan konservatuar kompleksidir.

Burada bulunan bitki türlerinin bazıları 200 yıldan yaşlı. Toplamda bahçede sergilenen 13 bin bitki türü varmış.

9.Christiania Bölgesi’ni Mutlaka Görün

Kopenhag Gezilecek Yerler
Christiania Bölgesi

Kopenhag’da görülecek en güzel yerlerden biri olan Christiania Bölgesi, 40 yıl öncesine ait bir hippi yerleşmesi olarak başlamış ve günümüzde yerel halkın da ikamet ettiği şehrin en güzel bölgelerinden biri.

Kopenhag Gezilecek Yerler
Christiania Bölgesi birbirinden güzel sokak sanat eserleriyle dolu

Kopenhag’ın en çok ziyaret edilen yerleri arasında olan bu bölgede araba yasak. Bisikletler ve atlar ana ulaşım araçları 🙂 Büyük bir göl, rengarenk evler ve birçok kafeyi bu bölgede görebilirsiniz.

10.Rosenborg Sarayı’na Göz Atın

Rosenbourg Sarayı
Rosenbourg Sarayı

Kopenhag’ın gezilecek yerleri arasında olan Rosenborg Sarayı, şehirdeki en turistik ve en önemli tarihi yapılardan biri.

1600’lü yılların başında Christian IV tarafından yaptırılmış olan bu sarayın iç mekanları yüzyıllar içinde neredeyse hiç değişmediği söyleniyor ve Danimarka ile İsveç arasındaki ihtilafları gösteren tarihi halılara ev sahipliği yapmakta.

Ayrıca kralın odalarını görebilir, banyolarına bir göz atabilir ve yazışmalarını nerede yazdığını görebilirsiniz. Kule odalarında 17. yüzyıl Venedik camı ve Flora Danica yemek takımı koleksiyonlarına göz attığınızdan da emin olun: Dünyanın en iyileri arasındalar kaçmaz.

Round Tower’a (Yuvarlak Kule) 10 dakika gibi bir yürüyüş mesafesinde olan bu saray, Danimarka’nın en büyük kültürel hazinelerine ev sahipliği yapmakta.

1720 yılına kadar kraliyet ailesinin yaşadığı ve bundan sonra bir yaz tatili olarak kullanılan saray ve içeriği 1838’de müze haline gelmiş.

Bodrum katında Danimarka tacı mücevherleri ve kraliyet regalia vardır. Özellikle görülmesi gereken yerlerden olan Mermer Odası, Barok bir resepsiyon odası ve Taçlı Tahtlı Şövalyeler Salonu (1871-1940 arasında kullanılmış) ve 1693’ten beri duvarları süsleyen ünlü Rosenborg Halıları’nı kaçırmayın.


Booking.com

11.Bakken Eğlence Parkı’na Çocuklarınızı Götürün

Bakken Eglence Merkezi
Bakken Eğlence Merkezi

Kopenhag’ın en güzel eğlence parklarından biri olan Bakken, tarihi 1583 yılına kadar giden turistlerin favori parklarından.

Tivoli Bahçeleri’ne alternatif olan Bakken Eğlence Parkı’na girişler ücretsiz, kullanmak istedikleriniz için de bilet alırsınız.

Kopenhag’ın kuzeyine arabayla yaklaşık 20 dakikalık mesafedeki Bakken eğlence parkı, özellikle küçük çocuklar için çok sayıda restoran, kafe ve yapılacak eğlenceli şeyler içeren Tivoli’nin farklı bir versiyonudur.

12.Kurtarıcı Kilisesi’nin Kulesinden Şehrin En Güzel Manzarasını Seyredin

Kurtarıcı Kilisesi Kopenhag
Kurtarıcı Kilisesi

Kopenhag’ın en güzel kiliselerinden biri olan Kurtarıcı Kilisesi – Church of Saviour, Kopenhag’ın en iyi manzarasına sahip. Yani bunu ben değil Kopenhag halkı söylüyor. Zaten Tripadvisor’a bakacak olursanız, Kopenhag’daki en iyi manzarayı görebileceğiniz yerin bu kilisenin kulesi olduğunu görebilirsiniz.

1700’li yılların ortalarından kalma Barok tarzdaki bu dini yapının kulesine 400 basamakla çıkılıyor. Biraz zor olsa da, gördüğünüz manzaraya değiyor. Buradan limana giren gemileri bile görebiliyorsunuz.

13.Kopenhag Gece Hayatı Deneyimi Yaşayın

Kopenhag Gezilecek Yerler
Kopenhag gece hayatı deneyimi yaşayın

Gelelim daha çok gençlerin sevebileceği şeye, Kopenhag gece hayatına. Kopenhag’da gece hayatı doğru yere gitmediğinizde bir hayli pahalı olabiliyor. Özellikle gece kulüplerindeki içki ücretleri biraz abartılı. Bu yüzden, siz de yerel genç kesimin yaptığı gibi önce happy hour olan barlara ve orada içeceklerinizi depoladıktan sonra da gece kulüplerine geçebilirsiniz.

Bu şehirde gece hayatı için en güzel bölge Stroget Alışveriş Caddesi’nin önü, arkası, ara sokaklarıdır. Burada fiyatlar Nyhavn Bölgesi’ndekinden biraz daha düşüktür. Tabi gece hayatı için Nyhavn Bölgesi’ni de tercih edebilirsiniz.

Daha genç ziyaretçiler, bütün geceyi Nørrebro’da sabahları beşe kadar açık olan ve her türlü sahneyi temsil eden kulüplerde geçirebilir. Daha yaşlı ziyaretçiler geleneksel bira evlerine (Bodegas) veya caz kulüplerine gidebilir ya da Danimarka Kraliyet Tiyatrosu’nda yüksek kültürden yararlanabilir. Ayrıca gece hayatının tadını çıkarmak için rehberli bir tur var: Copenhagen Pub Crawl (Carlsberg, Pubs, Gece Kulüpleri ve dahası).

14.Round Tower – Yuvarlak Kule’yi de Görün

Kopenhag Gezilecek Yerler
Round Tower içi

Kopenhag gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden bir diğeri ise, Yuvarlak Kule’dir.

Yuvarlak Kule
Yuvarlak Kule

Geniş bir spiral rampa ile kulenin tepesine çıkabilir ve şehrin eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Şehrin olmazsa olmazlarından olan bu kuleden sonra Eski Şehir Bölgesi’ni keşfe çıkın. Birbirinden güzel renkli evlere sahip bu bölgeyi seveceksiniz.

15.Amalienborg Sarayı’na Göz Atın

Amalienborg Sarayı
Amalienborg Sarayı

Frederiksstaden bölgesindeki Rosenborg’a bir buçuk kilometreden daha az bir mesafede, Rosenborg Sarayı’nın kız kardeşi olarak bilinen Amalienborg’u sakin sahil bahçeleri ile birlikte bulacaksınız.

Meydana bakan dört saray aslen soyluların evi olarak inşa edilmiş, fakat 1794’te Christiansborg’daki bir yangından sonra Kraliyet Ailesi tarafından ele geçirilmiş.

Saray, adını, 1689 yılında da yakılan görkemli bir yaz tatilinin yapıldığı Kraliçe Sophie Amalie’den alıyor.

Bugün, Kraliçe Margrethe II ve ailesi, Christian IX Sarayı’nın üst katını işgal ediyor ve Moltke Sarayı resmi amaçlarla kullanılıyor. Kraliyet Muhafızlarının askerleri ve mavisi (şenlikli günlerde kırmızı, beyaz ve mavi) üniformaları ile kentin eşsiz bir simgesidir.

16.Belediye Meydanı

Belediye Meydanı Kopenhag
Belediye Meydanı ve Binası

Şehrin en güzel ve en canlı meydanlarından biri olarak bilinen Belediye Meydanı da Kopenhag gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden.

Meydan, İtalyan Rönesansı ve ortaçağ Danimarka mimarisinin karışımına dayanan Kopenhag Belediye Binası’na (1892 ve 1905 yılları arasında inşa edilmiştir) hakimdir.

Muhteşem manzaralar için kuleye çıkabilirsiniz; 106 metre yükseklikte, kentin en yüksek olduğu yer. Yapının kendisi, heykeller ve resimlerle zengin bir biçimde süslenmiştir. Ana girişteki Dünya Saati, 1955 yılında Jens Olsen tarafından tasarlanıp inşa edilmiştir ve sadece zaman ve tarihi değil, aynı zamanda çeşitli astronomik takımyıldızları da gösterir.

Aslında meydandan çok belediye binası dikkat çekse de, meydan çevresinde Belediye Binası dışında görebileceğiniz birkaç turistik ve tarihi yerleri de bulabilirsiniz.

17.Fil Kapısı’ndan Geçin

Fil Kapısı Kopenhag
Fil Kapısı Kopenhag

Kopenhag’da yapılacak şeyler arasında bir hayli popüler olan bu fil kapısı, selfilerin adresi olarak biliniyor.

Fil Kapısı ünlü Carlsberg simgesidir ve bir zamanlar Ny Carlsberg kompleksinin iki portalından biri olarak hizmet vermiştir. Kapının üzerindeki kule bir zamanlar bir su kulesi ve bitki silosu olarak hizmet ediyormuş, fakat şimdi eski tesisin geri kalanında olduğu gibi boş duruyor; yerinde bira üretimi tamamen 2008 yılında durdu ve dönüm noktası olan binalar şimdi yeni bir konut mahallesinde yeniden geliştiriliyor.

1901 yılında tamamlanan Fil Kapısı, Carlsberg Brewhouse için bir bina kompleksinin parçasıydı ve Carl Jacobson tarafından doğrudan orijinal Carlsberg Bira Fabrikası’na sahip olan babasıyla (daha sonra Gamle veya Eski – Carlsberg Bira Fabrikası adını aldı) rekabet etmeye başladı. .

Bu çekişmeli yeni girişimi 1882’de ilk kez başlatırken, Carl iyi şanslar ve refah getirecek bir simge benimseme ihtiyacı duymuş ve eski zamanlardan beri iyi şansla ilişkilendirilen swastika’yı seçmek istiyormuş (“gamalı haç” kelimesi “Şanslı veya hayırlı bir nesne” anlamına gelen bir Sanskritçe kelimesinden gelmekte). Ny Carlsberg’in resmi ticari markası olarak kullanılan gamalı haç 1930’larda aniden oldukça ümitsiz hale geldi ve bira fabrikası tarafından kullanımı 1940’ta sonsuza dek durduruldu.

Bununla birlikte, fil heykelleri durmakta ve şu anda mide çalkantısı olan iyi şans tılsımlarının ötesinde başka sembolizmleri içermektedir. Her fil, Carl’ın kalan dört çocuğundan birinin baş harflerini taşır (dört çocuk, kapı inşa edildiğinde öldü); Bu nedenle, gamalı haçların sadece birahaneye iyi şans getirmesi değil, aynı zamanda hayatta kalan her çocuğa da sağlık ve refah kazandırması gerekiyordu.

18.Farklı Mimari Yapısı Olan Grundtvig Kilisesi’ne de Göz Atın

Kopenhag Gezilecek Yerler
Grundtvig Kilisesi

Kopenhag’daki en popüler kiliselerden biri olan Grundtvig, farklı mimari yapısıyla dikkat çekiyor.

Kopenhag’ın hemen dışında yer alan bu anıtsal Gotik tarzı kilise, şehirdeki en belirgin kiliselerden biridir. Gerçekten, dünyadaki başka hiçbir kiliseye benzemiyor. 6 milyondan fazla sarı tuğla, bir kilise organının şeklini uyandıran, yükselen bir cepheye bitişik, sakin, minimalist bir görünüm oluşturmaktadır.

İç mekanın Gotik oranlarını dengelemek için, geleneksel bir Danimarkalı malzeme olan 6 milyondan fazla sarı tuğla, klasik Danimarka minimalizmine uygun olarak eşit bir şekilde kullanıldı. Sarı renk, kelimenin tam anlamıyla ve ruhsal olarak yükselişi temsil etmek için seçildi ve gerçekten de kilise dışarıdan bakıldığından güneş vuruyormuş gibi durmakta.

19.Frederik Kilisesi

Kopenhag Gezilecek Yerler
Frederik Kilisesi

Kopenhag’da görülmeye değer bir diğer dini yapı ise, Frederik Kilisesi’dir. Bir rokoko mimarisine sahip bu kilise, Mermer Kilise olarak da biliniyor.

Amalienborg Sarayı’nın batısında yer alan bu kilise, Küçük Deniz Kızı Heykeli’ne yürüme mesafesinde bulunuyor. Öyle aman aman bir kilise olmasa da, vaktiniz varsa göz atabileceğiniz yerlerden.

20.Ny Carlsberg Glyptotek Müzesi’ne Göz Atın

Kopenhag Gezilecek Yerler
Ny Carlsberg Glyptotek

Belki duymuşsunuzdur. Ünlü bira markası Carlsberg bir Danimarka ürünüdür. İşte o ünlü biranın arkasındaki isim Carl Jacobsen’dir. Bu müze de onun adına yapılmış. Bu müzede Carl Jacobsen’a ait kişisel eşyaları görebiliyorsunuz. Carlsberg sevenlerin göz atabileceği ilginç bir müze diyebiliriz.

Göz At : Kopenhag Otelleri

Kopenhag Gezilecek Yerler – NEREDE KALINIR ? 

Kopenhag
Kopenhag’da Tekne Turlarına katılmayı da unutmayın

Kopenhag’da konaklama için az çok araştırma yapmak şart. Özellikle bu şehirde konaklayacak geniş bir bütçeniz yoksa. Bu şehirde bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümü oldukça pahalı. Özellikle şehir merkezine yakın konumda bulunan tesisler. Bu yüzden normal 4-5 yıldızlı otellerde konaklayan biriyseniz, bu şehirde 3 yıldızlı bir otelde konaklamanızı tavsiye ederim. Zaten şehirdeki otellerin konforu ve rahatlığı birçok İskandinavya şehrine nazaran daha iyi.

Kopenhag’da konaklama için en iyi bölgeler ;

  • Şehir merkezi ; Kopenhag gezilecek yerler için en ideal konaklama bölgesi şüphesiz şehir merkezidir. Fakat bu bölgede konaklama ücretlerinden tutun, kafelere ve restoranlara her şey pahalı. Eğer bütçeniz yetiyorsa mutlaka bu bölgede konaklayın derim. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 4 yıldızlı bir otel olan Scandic Palace Hotel’i veya 3 yıldızlı bir otel olan Richmond Hotel‘e göz atabilirsiniz. Şehir merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
  • Vesterbro ; Şehir merkezinden sonra tavsiye edebileceğim en ideal konaklama bölgesi ise, Veesterbro’dur. Şehir merkezine yakın ama çok da yakın olmayan bir bölgedir ve bu şehirde konaklama için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
  • Norrebro ; Kopenhag’da gezilecek yerlere yakın olmak fakat çok da yakın olup tesisler için çok fazla ücretler ödemek istemiyorsanız, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerinden biri olarak bilinen Norrebro’ya da göz atabilirsiniz. Daha çok uluslararası öğrencilerin tercih ettiği bu bölge, şehirdeki en hareketli bölgelerden biri. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
  • Osterbro ; Kopenhag’da turistik yerlere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tabi yürüyerek şehirdeki turistik noktalara ve tam merkeze gidemezsiniz. Fakat toplu taşıma araçlarını kullanarak şehirde dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bölge şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğiniz yerlerden. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Kopenhag Gezilecek Yerler – TAVSİYELER

Kopenhag Gezilecek Yerler
Kopenhag da Gezilecek Yerler

Bu şehirde gezilecek yerler için güzel bir plan yapmanızda yarar var. Kiliselere bile giriş ücreti ödeyeceğiniz bu şehirde her şey çok pahalı.

Mümkün olduğunca turistik yerlere yakın restoranları veya kafeleri kullanmayın. Ara sokaklardaki küçük daha mütevazi restoranları veya kafeleri tercih edin. Tamam şehir zaten pahalı. Fakat turistik yerlerdeki restoranlar ve kafelere çok daha pahalı.

Stroget Alışveriş Caddesi, şehirdeki en pahalı olan yerlerden biri. Burası turistik bir yer. Burayı görmeden olmaz. Fakat bu caddede alışveriş yapmak yerine Eski Şehir bölgesine doğru gidin ve ara sokaklardaki küçük butikleri tercih edin. Yada hiç alışveriş işine bu şehirde girmeyin.

Kopenhag’da gece hayatı için bir planınız varsa, Pub Crawl turlarına katılın. Bu turlara katılmak ücretsiz. Fakat herkes girdiği barda veya gece kulübünde içki almak zorunda. Eğer kendi başınıza bu barlara girecek olursanız 1 tık daha fazla ücret ödeyebiliyorsunuz. Çünkü bu pub crawl turları sayesinde %30’a varan indirimli içkileri alabiliyorsunuz. Bu turlar çok daha çabuk diğer turistler ile kaynaşmanızı sağlamakta ve gece hayatı için en ideal aktivitedir. Bu yüzden tek başınıza bilmediğiniz süper pahalı barlara veya gece kulüplerine gitmeyin.

Kopenhag’da gezilecek yerler için güzel bir konaklama birimi seçmek şart. Fakat çok pahalı tesisler arasından seçim yapmak da bir hayli zor. Bu yüzden mümkünse rezervasyonunuzu 1-2 ay öncesinden yapın. Erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu erken rezervasyon olayını da çok fazla abartmayın. Yani 4-5 ay öncesinden rezervasyon yapmayın. Yapsanız da bunun size hiçbir getirisi olmayacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kopenhag gezilecek yerler adlı bu listeye birkaç yer daha eklemek veya birkaç yapılacak şey daha eklemek mümkün. Fakat bu şehirde sınırlı zamanınız varsa, gezilecek yerler ve yapılacaklar şeylere bu listeden başlayın derim.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...