Danimarka’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Kopenhag, başlı başına pahalı bir şehirdir. Özellikle oteller bu şehirde oldukça pahalı olduğundan dolayı, hangi bölgede ve hangi otelde konaklayacağınız hakkında az çok bilgi sahibi olmanızda yarar var. Kopenhag Otelleri veya Kopenhag Otel Fiyatları bölgeye, mevsime ve erken rezervasyon fırsatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden, otelinizi seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza ve ne zaman bu şehri ziyaret edeceğinize karar vermelisiniz.

Kopenhag Otel Fiyatları

Bu şehirdeki en ucuz oteller 50£’dan başlamaktadır. Aslında 50-100£ arasındaki oteller öyle çok fazla değil. Bu yüzden bu şehirde 100£’nun üzerinde gecelik bir ücret ödeyeceğiniz unutmayın. Ortalama gecelik konaklama ücretleri 100£ ve üzerindedir. Genelde 150£ civarındaki bir otelde aradığınız konforu ve hizmeti rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

En İdeal ve En Uygun Kopenhag Otelleri

1.Cabinn City (2 Yıldız)

Kopenhag’da bulunan en ekonomik otellerden biri olan Cabinn Otelde aradığınız konforu bulabiliyorsunuz. 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3 yıldızlı otelleri aratmıyor diyebiliriz. Kopenhag Merkez İstasyonu’na ve Tivoli Bahçelerine 5 dakika uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Terası ve açık büfe kahvaltısı ile ünlü olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Ayrıca bu otelin 13.000 konuktan 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

2.Grand Hotel (3 Yıldız)

Şehir merkezinde güzel bir konuma sahip bu otel Tivoli Bahçeleri’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en ideal ve en popüler seçimlerden biri. Bunun yanında Kopenhag Merkez İstasyonu’na da yakın olan bu otelden şehirdeki birçok noktaya yürüyerek ve toplu taşıma araçlarını kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 120£’dan başladığı bu otelin 2 bin konuktan 7.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.First Hotel Twentyseven (4 Yıldız)

Kopenhag’ın en hareketli bölgesinde bulunan bu şık ve lüks otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 150£’dan başlamaktadır. Gerek konum gerekse sunduğu hizmetleri ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri. 5 bin konuktan 7.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

4.Ascot Hotel (4 Yıldız)

Belediye Sarayı Meydanı’na ve Tivoli Bahçelerine sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fitness Merkezi ve süper açık büfe kahvaltısı ile ünlü olan bu otelin en güzel yanı da çiftlere hitap ediyor olmasıdır. 3 bin konuktan 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 150£’dan başlamaktadır. Bu oteli de Kopenhag Otelleri arasındaki listenize ekleyebilirsiniz.

5.Radisson Blu Scandinavia Hotel (4 Yıldız)

Kopenhag Merkez İstasyonuna 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 160£’dan başlamaktadır. 3 bin konuktan 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahiptir. Şehirdeki birçok noktaya bu otelden kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, toplu taşıma araçlarına kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Kopenhag Merkez Otelleri

Bu şehirde merkezi bir otel arıyorsanız 130£’nun üzerinde bir ücret ödeyebileceğinizi unutmayın. Özellikle şehir merkezinde bulunan lüks oteller ciddi anlamda pahalıdır. Bu yüzden de eğer merkezi bir otel arıyorsanız, 3 yıldızlı otellerin üzerindeki otellere göz atmayın derim. Yok illa şehir merkezindeki otellerde konaklamayı planlıyorsanız, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmayı da unutmayın derim.

En Ucuz Kopenhag Otelleri

Bu şehirde ucuz bir otel arıyorsanız şehir merkezinin biraz dışına çıkmanız gerekiyor. Özellikle 3 yıldızlı ve daha düşük otellere göz atacak olursanız, çok uygun fiyatlara otelleri bu şehirde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kopenhag Otelleri veya Kopenhag Otel Fiyatları her ne kadar mevsime, bölgeye ve erken rezervasyona göre farklılık gösteriyor olsa da, ortalama fiyatlar bu aralıktadır diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here