Danimarka’nın başkenti ve en güzel şehri olarak bilinen Kopenhag, Avrupa’da yüksek yaşam kalitesine sahip şehirlerden. Bu şehirde konaklama ise oldukça çeşitli ve pahalı. Bu yüzden Kopenhag’da konaklama için süper bir araştırma yapmakta yarar var.
Kopenhag’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehrin en ideal konaklama bölgelerini öğrenebilir, bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilir ve aradığınız zevkte/bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kopenhag’daki konaklama birimlerinin büyük bir çoğunluğu Tivoli Bahçeleri’nin etrafında toplanıyor. Bu bölgede konaklama birimi tercih edecek olursanız, 3 yıldızlı bir otel için 4 yıldız otel ücreti ödeyeceğinizi unutmayın. Bu yüzden, eğer lüks bir otelde konaklamayı planlamıyorsanız, şehrin biraz daha dış kesimlerinde bulunan otellere göz atabilirsiniz.

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? En İdeal Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Kopenhag’da konaklama birimi seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Çünkü bu şehirdeki otel fiyatları ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle şehir merkezi ve çevresi. Bu yüzden bütçenizi aşan yerlerde otel aramanın da pek bir mantığı yok. Aşağıdaki bölgeler arasında bütçenize ve zevkinize uygun olan yeri bulabilir

ŞEHİR MERKEZİ

Kopenhag'da Nerede Kalınır ?
Star Hotel – Kopenhag’da nerede kalmalı ?

Muhteşem mimari yapılara ev sahipliği yapan merkez bölgesi şehrin en iyi alışveriş bölgesi olarak biliniyor.

Cafeler, barlar ve restoranlar ile çevrili bu bölgede aradığınız gece hayatını, lüks bir restoranı ve hemen hemen her bütçede konaklama birimini bulabilirsiniz. Şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla bu bölgeden ulaşabileceğiniz gibi, geceleri şehrin en güvenli bölgesinde konaklamış olacaksınız.

Burada Kalın Eğer ; 

 • Farklı yapıda mimari yapılara ilginiz varsa
 • Şehrin birçok turistik yerine bi koşu gidiyim diyorsanız
 • 3 Yıldızlı bir otel için 4 yıldız otel ücreti ödemek sizin için sorun değilse
 • Süper turist trafiği sizin için problem değilse
 • Tivoli’ye yakın olmak istiyorsanız
 • Geceleri cafelerde veya barlarda vakit geçirmeyi planlıyorsanız

Burada Kalmayın Eğer ;

 • Uzun süreli (4-5) gün bir Kopenhag gezisi planlıyorsanız
 • Cafeler, restoranlar ve barlar için harcayacak paranız çok değilse
 • Süper bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız
 • Şehrin curcunasından uzak olmak istiyorsanız

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri şehir merkezi olsa da bu bölgede otel bulmak pek de kolay olmuyor. Fakat yine de şehir merkezinde kalayım diyorsanız, merkezde bulunan fırsat indirimleri olan otellere göz atarak başlayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan fırsat indirimleri olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da :

CitizenM Copenhagen Radhuspladzen adlı 4 yıldızlı otele veya 3 yıldızlı bir otel olan Richmond Hotel‘e göz atabilirsiniz.

VESTERBRO

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Hotel Ansgar – Kopenhag Konaklama Rehberi

Şehrin kültürel hayatını en iyi görebileceğiniz turistik bölgelerden bir diğeri olan Vesterbro da Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusu için en ideal cevaplardan. Bölge daha çok şık ve lüks restoranları ile ünlü olsa da, bütçeli restoranlar ve konaklama birimlerini de fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz. Şehir merkezine yürüme mesafesinde olduğu için de şehirdeki en mantıklı konaklama bölgelerinden biri olacaktır.

Burada Kalın Eğer ; 

 • Şehir merkezine yakın ama süper yakın olmak istemiyorsanız,
 • Merkeze göre biraz daha uygun otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Otel seçiminizi 2 veya 3 yıldızlı otellerden yana kullanmayı düşünüyorsanız
 • Turist trafiğinden uzak olmak istiyorsanız
 • Tivoli Botanik Bahçelerine yakın olmak istiyorsanız
 • Kopenhag’ın Red Light District’ine yakın olmak istiyorsanız

Burada Kalmayın Eğer ;

 • Süper lüks bir Kopenhag gezisi planlıyorsanız
 • Turist kalabalığının içerisinde kaybolmak istiyorsanız
 • Akşamları otelimden çıkıp bi koşu barlara veya cafelere gidip eğleneyim diyorsanız

Vesterbro bölgesindeki erken rezervasyon fırsatı olan seçilmiş otellere göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede Tivoli Hotel‘e (4 Yıldız) ve Hotel Ansgar‘a (3 Yıldız) göz atmayı da unutmayın.

NØRREBRO

Kopenhag'da Nerede Kalınır
CPH Studio Hotel – Kopenhag’da hangi bölgede kalınır ?

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri ise Norrebro olacaktır. Daha çok yerli halkın ve uluslararası öğrencilerin yaşadığı bölgelerden biri olan Norrebro, daha çok genç kesimin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinir.

Burada Kalın Eğer ;

 • Çok yaşlı değilseniz
 • Kopenhag’da daire kiralamayı düşünüyorsanız (En güzel ve en uygun daireleri bu bölgede bulabilirsiniz)
 • Ucuz kebap veya diğer yemek türlerini arıyorsanız
 • Gölün en güzel manzarasına sahip bölgeyi arıyorsanız
 • Her şeyiyle ucuz bir bölge olsun diyorsanız
 • Birayı seviyorsunuz (Birçok barda gayet uygun fiyatlara biraları bulabilirsiniz)

Burada Kalmayın Eğer ;

 • Genç değilseniz
 • Lüks ve pahalı restoranlar arıyorsanız
 • Sessiz sakin bir bölge arıyorsanız
 • Süper lüks konaklama birimleri arıyorsanız

Nørrebro bölgesinden tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede kişisel olarak deneyimlediğim ve süper memnun ayrıldığım CPH Studio Hotel‘e mutlaka göz atın derim. Oda ücretleri gayet uygun olduğu gibi, hem konum hem de konuk değerlendirme puanı bakımından tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri diyebilirim.

ØSTERBRO

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Hotel Rye

Eğer şehir merkezinden iyice uzaklaşmak istiyor ve turistik yapılara ulaşım için uzun yürüyüşler yapmayı veya toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız Osterbro bölgesi güzel bir seçenek olacaktır. Fakat bu bölgenin çok popüler olmadığını da unutmayın.

Burada Kalın Eğer ;

 • Şehir merkezine veya turistik yapılara uzak bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Turist kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız
 • Sessiz sakin bir yer arıyorsanız
 • Uygun fiyatlı lüks oteller arıyorsanız
 • Yerli halkın yaşamını merak ediyorsanız

Burada Kalmayın Eğer ;

 • Merkeze ve turistik yapılara yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Bütçeli bir Kopenhag gezisi planlamıyorsanız
 • Şehri 1-2 günlüğüne ziyaret ediyorsanız
 • Tek başınıza seyahat ediyorsanız

Osterbro bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak 2 yıldızlı bir otel olan Hotel Rye‘e göz atabilirsiniz.

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusu için en ideal, en güvenli ve en popüler bu bölgelerde aradığınız özellikle konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunun yanında bu şehri 1-2 günlüğüne ziyaret etmeyi planlıyorsanız şehir merkezi ve Vesterbro bölgesinin dışına çıkmanızı da pek tavsiye etmem.

Kopenhag Otel ve Hostel Tavsiyeleri

Kopenhag’da bölgeye karar verdiyseniz aşağıdaki otellere göz atarak zevkinize ve bütçenize uygun olan bir tesisi seçebilirsiniz.

1.Comfort Hotel Vesterbro (3 Yıldız – Vesterbro)

Kopenhag'da Nerede Kalınır ?
Comfort Hotel Vesterbro

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna hem lüks hem de uygun bir cevap arıyorsanız, göz atabileceğiniz ilk otellerden biri Comfort Hotel Vesterbro olmalı diyebilirim. Şehirdeki en uygun 3 yıldızlı otellerden biri olmasına rağmen, merkezi konumu ve sunduğu hizmetleri ile tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Toplu taşıma araçlarına, restoranlara, cafelere, eğlence noktalarına ve alışveriş mağazalarına yakınlığı ile şehirdeki en popüler otellerden bir olması da bu otelin en büyük artılarından. Otel, daha çok çift veya iki kişilik seyahatlerin adresi olarak bilinmektedir. Ayrıca otelin 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanı var. Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Grand Hotel (3 Yıldız – Merkez – Vesterbro Bölgesi)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Grand Hotel

Kopenhag’daki en iyi konuma sahip otellerden biri olan Grand Hotel, Tivoli Bahçeleri’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Stroget alışveriş caddesi, Belediye Meydanı ve Kopenhag Merkez İstasyonu’na da yürüme mesafesinde olan bu otelin oda ücretleri ise, 3 yıldızlı oteller arasında oldukça uygundur. Şehrin en popüler otellerinden biri olması ve 7.1 gibi güzel bir değerlendirme puanına bakarak bile tercih edebileceğiniz otellerden. Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.First Hotel Mayfair (4 Yıldız – Vesterbro)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
First Hotel Mayfair

Eğer 4 yıldızlı bir lüks otel arıyor ve çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız, Vesterbro bölgesi bu isteğinizi karşılayabilecek en ideal yer diyebilirim. First Hotel Mayfair Hotel de bunun en önemli kanıtı. Diğer 4 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun fiyatlı olan bu otel Kopenhag Merkez İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olan Mayfair Hotel’in 7.8 gibi güzel bir puanı olması da bu oteli incelemek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Urban House Copenhagen by MEININGER  (HOSTEL – Vesterbro)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Urban House Hostel

Uzun yıllar hostel resepsiyonistliği yapmış biri olarak ”By MEININGER” hostel zincirlerini hangi ülkede/şehirde olursa olsun gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Şehirdeki en iyi/fiyat fayda oranına ve en iyi konuk yorumlarına sahip bu hostel, Kopenhag’daki en popüler 3 hostelden biri. Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna gayet ideal bir cevap olacak olan Urban House’a mutlaka göz atın derim.

Kopenhag Merkez İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostelin  8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz

5.Generator Copenhagen (Hostel – Adelgade)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Generator Copenhagen Hostel

Şehirdeki en popüler hostellerden bir diğeri Generator Hostel’dir. Süper samimi atmosferi ve uygun fiyatlarıyla rahatlıkla tercih edebileceğiniz hostellerden. Stroget Caddesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostelin en güzel yanı da, konukları eğlendirecek birçok aktivitenin olmasıdır. Süper canlı bir bara sahip bu hostelin 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

[huge_it_maps id=”16″]

 

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplar bunlardan ibaret diyebilirim. Otel veya diğer konaklama birimine karar vermeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Böylece konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here