Kopenhag’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Danimarka‘nın başkenti ve en güzel şehri olarak bilinen Kopenhag, Avrupa’da yüksek yaşam kalitesine sahip şehirlerden. Bu şehirde konaklama ise oldukça çeşitli ve pahalı. Bu yüzden Kopenhag’da konaklama için iyi bir araştırma yapmakta yarar var.
Kopenhag’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehrin en ideal konaklama bölgelerini öğrenebilir, bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilir ve aradığınız zevkte/bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kopenhag’daki konaklama birimlerinin büyük bir çoğunluğu Tivoli Bahçeleri’nin etrafında toplanıyor. Bu bölgede konaklama birimi tercih edecek olursanız, 3 yıldızlı bir otel için 4 yıldız otel ücreti ödeyeceğinizi unutmayın. Bu yüzden, eğer lüks bir otelde konaklamayı planlamıyorsanız, şehrin biraz daha dış kesimlerinde bulunan otellere göz atabilirsiniz.

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? En İdeal Bölgeler 

Kopenhag'da Nerede Kalınır ?
Kopenhag’da Konaklama
 • Kopenhag’da konaklama için en merkezi, en turistik ve en iyi bölge Indre By yani Şehir Merkezi Bölgesi‘dir. Bu bölge diğer bölgelere nazaran pahalıdır. Kopenhag’da gezilecek yerlere yakındır. Birçok otel ve diğer konaklama seçeneğini bulabilirsin. Bütçe probleminiz yoksa, şehirdeki en iyi bölgelerden birisi burasıdır. Bu bölgedeki otellere göz at.
 • Kopenhag’da en ucuza konaklama birimlerini, restoranları ve kafeleri bulabileceğiniz bölge ise, Norrebro Bölgesi‘dir. Çok kültürlü hareketli bir bölgedir. Şehir merkezinin kuzeyinde bulunur. Bütçeli bir Kopenhag gezisi planlayanların favori yerlerinden. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz at.
 • Kopenhag gece hayatı için planlarınız varsa, şehrin gece hayatını temsil eden Vesterbro Bölgesi‘ne göz atabilirsiniz. Şehir merkezinin batısında bulunur. Hip müzik mekanlarının ve yeraltı gece kulüplerinin fazlasıyla bulunduğu bölgedir. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz at.
 • Kopenhag’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, Osterbro Bölgesi‘dir. Şehir merkezinin kuzeyindedir. Şehrin karmaşasından kaçmak için tercih edilebilecek en güzel bölgedir. Sessiz sakin, huzurludur. Çocuklu ailelerin favori yerlerindendir. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz at.
 • Kopenhag’da romantik bir konaklama bölgesi arıyorsanız da Christianshavn Bölgesi‘ne göz atabilrisiniz. Kanalları ve su yolları Amsterdam’ı anımsatır. Güzel hoş bir bölgedir. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bölgede daha çok daireler var. Yani bölgede tek 1 otel bulunmakta. Bu yüzden illa otelde kalacağım diyorsanız bu bölgeyi es geçebilirsiniz. Bu bölgede konaklama birimlerine göz at.

INDRE BY ŞEHİR MERKEZİ BÖLGESi – Bölge Puanı 95/100

Indre By Bölgesi
Şehir Merkezi Bölgesi

Muhteşem mimari yapılara ev sahipliği yapan merkez bölgesi şehrin en iyi alışveriş bölgesi olarak biliniyor.

Cafeler, barlar ve restoranlar ile çevrili bu bölgede aradığınız gece hayatını, lüks bir restoranı ve hemen hemen her bütçede konaklama birimini bulabilirsiniz. Şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla bu bölgeden ulaşabileceğiniz gibi, geceleri şehrin en güvenli bölgesinde konaklamış olacaksınız.

Burada Kalın EĞER ; 

 • Farklı yapıda mimari yapılara ilginiz varsa
 • Şehrin birçok turistik yerine bi koşu gideyim diyorsanız
 • 3 Yıldızlı bir otel için 4 yıldız otel ücreti ödemek sizin için sorun değilse
 • Süper turist trafiği sizin için problem değilse
 • Tivoli’ye yakın olmak istiyorsanız
 • Geceleri cafelerde veya barlarda vakit geçirmeyi planlıyorsanız

Burada Kalmayın EĞER ;

 • Uzun süreli (4-5) gün bir Kopenhag gezisi planlıyorsanız
 • Cafeler, restoranlar ve barlar için harcayacak paranız çok değilse
 • Süper bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız
 • Şehrin curcunasından uzak olmak istiyorsanız

Şehir Merkezi Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ; 

Güzel bir kokteyl ve atmosfer için ”Ruby” adlı mekana uğrayın.

Üstün tasarımcılardan yüksek cadde modasına kadar her şeye ev sahipliği yapan hareketli yaya caddesi Strøget‘e kadar alışveriş yapın.

Ülkenin zengin tarihini Danimarka Ulusal Müzesi‘nde keşfedin.

Restaurant Krebsegaarden‘de lezzetli Kopenhag mutfağından yemekler yiyin.

Şehirdeki en önemli tarihi ve turistik yapılardan olan, Rosenborg Kalesi ve Christiansborg Sarayı‘nı ziyaret edin.

⇒Nyhavn‘da renkli fotoğraf kareleri yakalayın.

⇒Taphouse‘da dünyanın dört bir yanından gelen zanaat biraları arasından bir tanesini deneyin.

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri şehir merkezi olsa da bu bölgedeki konaklama birimlerinin diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı olabileceğini de unutmayın. Şehir merkezinde bulunan fırsat indirimleri olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da :

 • Wakeup Copenhagen – Bernstorffsgade 2 Yıldız ; Şehir merkezindeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan bu tesis, Tivoli Bahçeleri’ne sade 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Diğer turistik noktalara da yakın olan bu otel, konum olarak da şehir merkezinin güzel bir yerinde bulunmakta. 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Grand Hotel 3 Yıldız ; Tivoli Bahçeleri’ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Belediye Meydanı’na 400 metre uzaklıkta bulunuyor. Aile odaları da bulunan bu tesisten şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüyerek ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • citizenM Copenhagen Radhuspladsen 4 Yıldız ; Gelelim şehirdeki en çok tercih edilen otellerden birine. citizanM adlı bu tesi, şehir merkezindeki en iyi 4 yıldızlı otellerden biri olduğu gibi en çok tercih edilen otellerden. Tivoli Bahçeleri’ne 8 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunyor. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

VESTERBRO BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100

Vesterbro Bölgesi
Vesterbro Bölgesi

Şehrin kültürel hayatını en iyi görebileceğiniz turistik bölgelerden bir diğeri olan Vesterbro da Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusu için en ideal cevaplardan. Bölge daha çok şık ve lüks restoranları ile ünlü olsa da, bütçeli restoranlar ve konaklama birimlerini de fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz.

Şehir merkezine ve turistik noktaların büyük bir çoğunluğuna yürüme mesafesinde olduğu için de şehirdeki en mantıklı konaklama bölgelerinden biri olacaktır.

Not : Bu bölge şehirdeki en iyi gece hayatına ev sahipliği yapan bölgelerden biri. Bölgenin merkezinde ailece kalmanın pek güzel bir seçenek olmayacağını da söyleyebiliriz. Gürültülü ve kalabalık olabileceğinden, çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, başka bir bölgeye göz atmanızı tavsiye ederiz. Zaten Red Light District’e yakın olacağınızdan dolayı, çocuklar ile buralardan geçmek pek sağlıklı olmasa gerek.

Burada Kalın Eğer ; 

 • Şehir merkezine yakın ama süper yakın olmak istemiyorsanız,
 • Merkeze göre biraz daha uygun otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Otel seçiminizi 2 veya 3 yıldızlı otellerden yana kullanmayı düşünüyorsanız
 • Kopenhag gece hayatı için planlarınız varsa
 • Tivoli Botanik Bahçelerine yakın olmak istiyorsanız
 • Kopenhag’ın Red Light District’ine yakın olmak istiyorsanız

Burada Kalmayın Eğer ;

 • Süper lüks bir Kopenhag gezisi planlıyorsanız
 • Sarhoş görmek istemiyorsanız
 • Genç kesimin fazlaca olduğu bölgede konaklamak istemiyorsanız

Vesterbro Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ; 

Tivoli Bahçeleri’ne uğrayın

Güzel atmosfere sahip Mikkeller Bar’da çok çeşitli biralardan birini deneyin.

Lidkoeb’de kaliteli kokteyller için

Exciting Vega’da birinci sınıf Dj’leri dinleyin.

WarPigs’de bira tadımı turuna katılın.

Vesterbro bölgesindeki erken rezervasyon fırsatı olan seçilmiş otellere göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Saga Hotel 2 yıldız ; Şehirdeki en uygun konaklama birimlerinden biri olan Saga Hotel, bölgedeki en iyi konuma sahip tesislerden biri. Kopenhag Merkez İstasyonu’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu otelden gece hayatı için hareketli olan yerlere de çok kısa sürede gidebiliyorsunuz. Otelin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Comfort Hotel Vesterbro 3 Yıldız ; Kopenhag’da nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Comfort Hotel, bölgedeki en merkezi konum sahip tesislerden. Tivoli Eğlence Parkı’na ve Kopenhag Merkez İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Tivoli Hotel 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, kanalın hemen yanında bulunan bu şık otele göz atabilirsiniz. Bölgenin biraz daha sessiz bir yerinde bulunan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Otelin 8.1 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

NØRREBRO BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100

Norrebro Bölgesi Kopenhag
Norrebro Bölgesi

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri ise Norrebro olacaktır. Daha çok yerli halkın ve uluslararası öğrencilerin yaşadığı bölgelerden biri olan Norrebro, daha çok genç kesimin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinir.

Şehir merkezinin kuzeyinde bulunan bu bölge, şehirdeki en uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Bütçeli bir Kopenhag gezisi planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atmanızı tavsiye ederiz.

Burada Kalın EĞER;

 • Kopenhag’da daire kiralamayı düşünüyorsanız (En güzel ve en uygun daireleri bu bölgede bulabilirsiniz)
 • Ucuz kebap veya diğer yemek türlerini arıyorsanız
 • Gölün en güzel manzarasına sahip bölgeyi arıyorsanız
 • Her şeyiyle ucuz bir bölge olsun diyorsanız
 • Birayı seviyorsunuz (Birçok barda gayet uygun fiyatlara biraları bulabilirsiniz)

Burada Kalmayın Eğer ;

 • Genç kesimle iç içe olmak istemiyorsanız
 • Süper lüks restoranlar arıyorsanız
 • Sessiz sakin bir bölge arıyorsanız
 • Süper lüks konaklama birimleri arıyorsanız

Norrebro Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ; 

Nørrebrogade’de modaya uygun ürünlere göz atın. Paranız varsa birkaç şey alın.

Groed’de lezzetli yemeklerin tadını çıkarın

Grillen Norrebro’da şehrin en güzel hamburglerini yiyin.

Aquavit’te için ve Rastlos’ta dans etmeye gidin.

Barking Dog da güzel ve ucuz içkilerin güzel adresidir, uğrayın.

Rust adlı mekanda, amatör grupların canlı müzik konserlerine katılın.

Hans Christian Andersen ve diğer önemli Danimarkalıların gömülü olduğu Assistens Mezarlığı’nda dolaşın.

Nørrebro bölgesinden tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • a&o Copenhagen Nørrebro – Hostel ; Eğer bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, şehirdeki en popüler hostellerden biri olan a&o Copenhagen adlı tesise göz atabilirsiniz. Daha çok önce hostel tecrübeniz yoksa dahi bu hosteli tercih edebilirsiniz. Çift kişilik veya tek kişilik özel odaları da bulunan bu hostel, şehirdeki turistik noktalara ve şehrin merkezine kolay ulaşım ağı sunan toplu taşıma araçlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Nora Copenhagen 3 Yıldız ; Şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan Nora hotel, bölgenin en merkezi yerinde bulunuyor. Diğer bölgelerdeki tesise nazaran bu otelden şehirdeki turistik noktaların bazılarına yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Otel yakınında birbirinden güzel kafeleri, barları ve restoranları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Otelin 8.1 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

ØSTERBRO BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100

Osterbro Bölgesi Kopenhag
Osterbro Bölgesi

Eğer şehir merkezinden iyice uzaklaşmak istiyor ve turistik yapılara ulaşım için uzun yürüyüşler yapmayı veya toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız Osterbro bölgesi güzel bir seçenek olacaktır.

Aileler için nerede kalacağınız konusunda en iyi seçeneğimiz Østerbro, çok çeşitli aktiviteler ve ilgi çekici yerlere sahiptir. Burada yemek, içmek, alışveriş yapmak ve oyun oynamak için birçok fırsat bulacaksınız. Ayrıca çok çeşitli yemyeşil parkları da bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Burada Kalın Eğer ;

 • Şehir merkezine veya turistik yapılara uzak bir yerde konaklamak istiyorsanız (2-4 km uzaklıkta)
 • Turist kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız
 • Sessiz sakin bir yer arıyorsanız
 • Uygun fiyatlı lüks oteller arıyorsanız
 • Yerli halkın yaşamını merak ediyorsanız
 • Çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız
 • Parklara ve yeşil alanlara yakın olmak istiyorsanız

Burada Kalmayın Eğer ;

 • Merkeze ve turistik yapılara yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Bütçeli bir Kopenhag gezisi planlamıyorsanız
 • Şehri 1-2 günlüğüne ziyaret ediyorsanız
 • Tek başınıza seyahat ediyorsanız

Osterbro Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacaklar ; 

Ünlü küçük deniz kızı heykelini görün.

İyi korunmuş, yıldız şeklindeki bir kale olan Kastellet’i keşfedin.

Faelledparken adlı parkta gezintiye çıkın.

Restaurant Under Uret’te yeni ve lezzetli Danimarka yemeklerini deneyin.

Charlottehaven’de nefis yumurtaların ve brunch büfesinin tadını çıkarın.

Büyüleyici rıhtım iskelesi olan Langelinie’de dolaşın.

Osterbro bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Rye115 Hotel 2 Yıldız ; Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Rye115 Hotel, bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri olarak bilinmektedir. 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern bir tesis olması, bu otelin en güzel yanı. Otelin aile odaları ve bir de terası bulunmaktadır. Otel, 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel 9 små hjem 2 Yıldız ; Biraz daha ucuz bir otel için de bu tesise göz atabilirsiniz. Otel, Parken Stadyumu’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Bölgedeki sakin bir yerde bulunan bu oteli, süper bütçeli bir Kopenhag gezisi için tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Osterport 3 Yıldız ; Osterport İstasyonu’nun hemen karşısında yer alan bu otel, Kopenhag Merkez İstasyonu’na ve Tivoli Bahçeleri’ne trenle 5 dakikalık mesafededir. Şehirdeki en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden biri olması ve oda ücretlerinin gayet uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden. Küçük Denizkızı Heykeli’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.3 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Adina Apartment Hotel Copenhagen 4 Yıldız ; Bir apart otel olan Adina Apartment, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesislerden biri. Ocean Quay İskelesi ve Küçük Denizkızı heykeli otele 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız, aynı odaları biraz daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.5 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

CHRİSTİANSHAVN BÖLGESİ – Bölge Puanı 80/100

Kopenhag'da Nerede Kalınır ?
Christianshavn Bölgesi

Kanalları ve su yolları ile ünlü olan bu bölge, Kopenhag’ın en romantik bölgelerinden biri olarak bilinir. Bu bölgede konaklamasanız dahi mutlaka Kopenhag gezinizde bu bölgeyi ziyaret edin deriz.

Rengarenk evleri ve eşsiz kanal atmosferiyle güzel bir bölge olan Christianshavn Bölgesi’nde maalesef tek bir otel bulunuyor. Diğer konaklama birimlerinin hemen hemen hepsi de dairelerden oluşmaktadır. Fakat dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeye mutlaka göz atın derim.

Burada Kalın, EĞER; 

 • Şehirdeki turistik noktalara 1-2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Şehirdeki turistik noktaların bazılarına yürüyerek ulaşmak istiyorsanız
 • Biraz daha farklı bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Yerel halk ile iç içe olmak istiyorsanız
 • Kanallara yakın bir bölgede konaklamak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • İlla otelde konaklamak istiyorsanız
 • Şehir merkezine çok kısa mesafede konaklamak istiyorsanız
 • Turistler ile iç içe olmak istiyorsanız
 • Turistik noktalara bi koşu gideyim diyorsanız

Christianshavn Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacaklar ; 

Church of Our Saviour’u (Kurtarıcı Kilisesi) görün. Kulenin tepesine çıkın ve şehrin güzel manzarasını seyredin.

Kopenhag kanallarında romantik bir tekne gezintisine çıkın.

Goomi’de lezzetli yemekler deneyin.

Bir şarap barı olan Den Vandrette’de çeşitli peynir ve etlerin tadına bakın.

Christianshavn Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Central Canal Apartments ; Bir apart otel olarak hizmet veren bu tesis, bölgedeki tek oteldir. Ayrıca bölgenin en iyi konumuna sahip yerinde bulunmaktadır. 7.5 gibi bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin odaları sadece 2 kişilik veya tek kişilik olarak hizmet vermektedir. Yani kalabalık grup halinde seyahat ediyorsanız bu oteli es geçebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz AtBooking.com

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? – Konaklama Tavsiyeleri

Kopenhag’da bölgeye karar verdiyseniz aşağıdaki otellere göz atarak zevkinize ve bütçenize uygun olan bir tesisi seçebilirsiniz.

1.Comfort Hotel Vesterbro (3 Yıldız – Vesterbro)

Kopenhag'da Nerede Kalınır ?
Comfort Hotel Vesterbro

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna hem lüks hem de uygun bir cevap arıyorsanız, göz atabileceğiniz ilk otellerden biri Comfort Hotel Vesterbro olmalı diyebilirim. Şehirdeki en uygun 3 yıldızlı otellerden biri olmasına rağmen, merkezi konumu ve sunduğu hizmetleri ile tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Toplu taşıma araçlarına, restoranlara, cafelere, eğlence noktalarına ve alışveriş mağazalarına yakınlığı ile şehirdeki en popüler otellerden bir olması da bu otelin en büyük artılarından. Otel, daha çok çift veya iki kişilik seyahatlerin adresi olarak bilinmektedir. Ayrıca otelin 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanı var. Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Kopenhag’da nerede kalınır ? – Grand Hotel (3 Yıldız – Merkez – Vesterbro Bölgesi)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Grand Hotel

Kopenhag’daki en iyi konuma sahip otellerden biri olan Grand Hotel, Tivoli Bahçeleri’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Stroget alışveriş caddesi, Belediye Meydanı ve Kopenhag Merkez İstasyonu’na da yürüme mesafesinde olan bu otelin oda ücretleri ise, 3 yıldızlı oteller arasında oldukça uygundur. Şehrin en popüler otellerinden biri olması ve 7.1 gibi güzel bir değerlendirme puanına bakarak bile tercih edebileceğiniz otellerden. Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Kopenhag’da nerede kalınır ? – First Hotel Mayfair (4 Yıldız – Vesterbro)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
First Hotel Mayfair

Eğer 4 yıldızlı bir lüks otel arıyor ve çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız, Vesterbro bölgesi bu isteğinizi karşılayabilecek en ideal yer diyebilirim. First Hotel Mayfair Hotel de bunun en önemli kanıtı. Diğer 4 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun fiyatlı olan bu otel Kopenhag Merkez İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olan Mayfair Hotel’in 7.8 gibi güzel bir puanı olması da bu oteli incelemek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Kopenhag’da nerede kalınır ? – Urban House Copenhagen by MEININGER  (HOSTEL – Vesterbro)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Urban House Hostel

Uzun yıllar hostel resepsiyonistliği yapmış biri olarak ”By MEININGER” hostel zincirlerini hangi ülkede/şehirde olursa olsun gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Şehirdeki en iyi/fiyat fayda oranına ve en iyi konuk yorumlarına sahip bu hostel, Kopenhag’daki en popüler 3 hostelden biri. Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna gayet ideal bir cevap olacak olan Urban House’a mutlaka göz atın derim.

Göz At : Kopenhag Otelleri

Kopenhag Merkez İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostelin  8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz

5.Kopenhag’da nerede kalınır ? Generator Copenhagen (Hostel – Adelgade)

Kopenhag'da Nerede Kalınır
Generator Copenhagen Hostel

Şehirdeki en popüler hostellerden bir diğeri Generator Hostel’dir. Süper samimi atmosferi ve uygun fiyatlarıyla rahatlıkla tercih edebileceğiniz hostellerden. Stroget Caddesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostelin en güzel yanı da, konukları eğlendirecek birçok aktivitenin olmasıdır. Süper canlı bir bara sahip bu hostelin 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? Sorunuza hala cevap bulamadınız mı ?

Kopenhag'da Nerede Kalınır ?
Kopenhag’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Yukarıdaki bölgeler ve bölgelere özel otel tavsiyeleri arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadınız ve tam olarak nerede konaklayacağınızı bilmiyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Öncelikle Kopenhag’da konaklama için Indre By yani şehir merkezinin dışına çıkmayın derim. Eğer bütçeniz bu bölgedeki otellere veya dairelere yetiyorsa. Bu bölge, şehirdeki en ideal, en merkezi ve en çok tercih edilen bölgedir. Ayrıca şehirdeki önemli turistik noktaların hemen hemen hepsine de bu bölgede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Tabi bu bölgede bulunan konaklama birimleri genel olarak pahalı. Bu yüzden de seçim yaparken zorlanabiliyorsunuz. Fakat bu bölgede bulunan 2-3 yıldızlı otellere göz atacak olursanız, fiyatların çok daha fazla düştüğünü görebilirsiniz. Zaten bu bölgede bulunan 2-3 yıldızlı otellerin konforu 4 yıldızlı otellerin konforunu aratmayan cinsten.

Bu 2-3 yıldızlı otelleri tercih ederken, zaten şehir merkezi bölgesine göz attığınızı unutmayın. Yani bu bölgenin de tam kalbinde konaklamanıza gerek yok. Çünkü şehir merkezinde biraz dışarıda kalan konaklama birimleri şehrin tam kalbinde bulunan konaklama birimlerine göre çok daha uygun olmakta. Sırf bu yüzden de, otel veya diğer konaklama birimlerinizi seçerken, biraz şehir merkezinin dışına doğru olan tesislere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz bir diğer bölge ise Vesterbro Bölgesi’dir. Bu bölgeyi de şehir merkezi gibi düşünebilirsiniz. Zaten şehir merkezine yürüme mesafesinde olduğundan dolayı da bazı merkezi oteller ile bu bölgede de karşılaşabiliyorsunuz.

Kopenhag'da Nerede Kalınır ?
Kopenhag’da Kalınacak yerler

Bu bölge gece hayatıyla anılıyor. Fakat, bölgenin bazı bölümlerinde konaklayacak olursanız, gece hayatına ve şehirdeki en önemli yerlerden biri olan Red Light District’e uzak olursunuz. Zaten çocuklarınız ile bu caddeyi gezmenizi de pek tavsiye etmeyiz. Fuhuş bölgesi olarak da bilindiğinden dolayı, bu bölgede konaklama birimi tercih ederken, Red Light District’e mümkün olduğunca uzak tesislere göz atın deriz.

Bu bölge de şehir merkezi bölgesine nazaran biraz daha uygun olan konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca dairelerde konaklamayı planlıyorsanız da şehirdeki en geniş daireleri uygun fiyatlara bu bölgede bulmak mümkün.

Sonuç olarak şehir merkezi ve vesterbro bölgesi, gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bölgelerden. Tabi diğer bölgelerde şehirdeki en iyi konaklama bölgelerinden. Fakat farklı tipte turistlere hitap ettiğinden herkesin sevebileceği bölgeler olduğunu düşünmüyoruz.

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? – Tavsiyeler

 • Kopenhag, ciddi anlamda pahalı bir şehir. Bu yüzden bu şehirde öncelikle ücretsiz olarak gezebileceğiniz turistik noktaları halledin. Daha sonra bütçeniz ve zamanınız kalırsa da giriş ücreti talep edilen yerlere göz atabilirsiniz.
 • Kopenhag’da yapılacak en güzel şeylerden biri tekne turudur. Amsterdam’ı anımsatan havasıyla bu kanallarda yapacağınız turlar ile şehirdeki birçok noktayı dışarıdan çok rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. Eğer bu şehirde tek bir şey yapmak istiyorsanız, o da kanal turları olmalıdır.
 • Kopenhag genel olarak güvenli bir şehirdir. Bu şehirde 10 binde 1 olay yaşanır ve o yaşanan olayları da genelde turistler duymazmış. Fakat yine de Red Light District Bölgesi’nde biraz daha dikkatli olun. Yerli halk olmasa da turist olarak gelmiş yan kesiciler ile karşılaşabiliyormuşsunuz.
 • Eğer bu şehirde gece hayatı için planlarınız varsa, Pub Crawl turlarına mutlaka katılın. Bu turlar sayesinde biraları ve diğer kokteylleri biraz daha uygun fiyatlara içebilir, diğer turistler ile çok kısa sürede kaynaşabilirsiniz.

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplar bunlardan ibaret diyebilirim. Otel veya diğer konaklama birimine karar vermeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Böylece konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here