Korfu’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Korfu'da Nerede Kalınır ?
Korfu'da Nerede Kalınır ?

Etrafındaki küçük adacıklarla, tarihiyle, eşsiz güzellikteki manzarasıyla ve doğal güzellikleriyle Yunanistan’da bir cennet köşesi olan Korfu Adası, konaklama bakımından birçok Yunan adasına göre uygun. Fakat konaklama konusunda en çok araştırma isteyen adalardan biri. Bu adada konaklama için çok fazla seçenek olduğundan dolayı, Korfu’da nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak merkezdeki bölgeler ile başlamanızda yarar var.

Korfu’da konaklama birimlerinin fiyatı oldukça değişiklik gösteriyor. 4 yıldızlı bir otel için 700 TL öderken, 5 yıldızlı bir otel için 600 TL ödeyebiliyorsunuz. Bu yüzden, hangi bölgede ve hangi tesiste konakladığınızın oldukça önemi var.

Korfu’da Nerede Kalınır ?

Korfu’da bölge konusunda adanın merkezi, Paleokastritsa ve Benitses’in dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem. Bu 3 bölge oldukça merkezi bölgeler olduğu gibi konaklama bakımından en çok tercih edilen bölgelerden. Bunun yanında bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

  • Korfu’da konaklama için en çok tercih edilen ve en merkezi bölge Korfu Town yani Korfu Merkez Bölgesi‘dir.
  • Korfu’da bütçeli bir konaklama yapmayı planlıyorsanız, tercih edilebilecek en bütçeli bölge, Agios Gordios Bölgesi’dir.
  • Korfu’da gece hayatı için en güzel bölge ise, Kavos Bölgesi’dir.
  • Korfu’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap da Acharavi Bölgesi’dir.

KORFU MERKEZ BÖLGESİ (Gece hayatı ve Turistik yerlere yakın olmak için ideal – Bölge Puanı 95/100)

Korfu'da Nerede Kalınır ?
Korfu’da Nerede Kalınır ?

Eğer daha çok turistik yerleri ziyaret etmeyi planlıyor ve biraz daha hareketli bir bölge arıyorsanız, adanın merkezi bunun için en ideal seçenek olacaktır. Adanın merkezi oldukça turistik olduğu gibi birçok otel ve diğer konaklama birimlerini fazlasıyla burada bulabiliyorsunuz.

Merkeze yakın konaklama birimlerini tercih edecek olursanız, Korfu havaalanına da çoğu tesisten yürüyerek bile gidebilirsiniz. Bunun yanında, merkezde konaklayarak turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde olursunuz.

Merkezde bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümünde de erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 1-2 ay öncesinden erken rezervasyon yaparak aynı otelde çok daha uygun fiyata odaları bulmak mümkün.

Ada merkezi yakınlarından bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

1.Corfu Holiday Palace (5 Yıldız)

Korfu'da Nerede Kalınır ?
Corfu Holiday Palace

Adadaki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Corfu Holiday Palace, plaja sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, uygun fiyatlı 3 ve  4 kişilik odalarıyla ailece de konaklayabileceğiniz en ideal otellerden. Adadaki en popüler otellerden biri olan Corfu Holiday Palace’ın konuk yorumlarına ve  7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Bu otelin en güzel yanlarından biri de hem adadaki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması hem de erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız, oda ücretleri çok daha uygun olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Cavalieri Hotel (4 Yıldız )

Korfu'da Nerede Kalınır
Cavalieri Hotel – Korfu’da nerede kalmalı ?

Korfu’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Cavalieri Hotel, Korfu havaalanına ortalama 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani çok fazla bavulunuz yoksa yürüyerek rahatlıkla gidip gelebilirsiniz. Otel, adada görülmesi gereken tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor. Otele en uzak turistik yer ortalama 3 km uzaklıkta bulunmakta. Bunun dışında diğer turistik yerler 0-1 km uzaklıkta bulunmakta.

Eşsiz bir manzaraya sahip çatı katı restoranıyla popüler olan bu otel, plaja 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında otel çevresinde birçok restoran, cafe ve alışveriş yapabileceğiniz mağazaları da bulabilirsiniz.

8.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Atlantis (2 Yıldız)

Korfu'da Nerede Kalınır
Atlantis Hotel

Korfu Adası’nın tam merkezinde bulunan bu otel, konumu ile adadaki en popüler otellerden. 2 yıldızlı bir otele göre gayet modern ve şık olan Hotel Atlantis, en yakın plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında otel limana sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Hotel Atlantis, 3-4 kişilik aile odalarıyla da oldukça popüler.

7.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kavos Bölgesi – Bölge Puanı 90/100

Korfu'da Nerede Kalınır ?
Korfu Nerede Kalmalı ?

Kavos Bölgesi, Korfu’nun güney ucunda yer almaktadır. Ana şeridi ve sahile hakim olan barlar, publar ve kulüpler sayesinde ünlü Korfu’nun kulüp başkenti olarak bilinen bu bölge, Korfu’da gece hayatı için tek adrestir.

Fakat sessiz bir sakin bir bölge arıyorsanız, burayı es geçebilirsiniz. Bu bölgeyi tercih eden turistlerin büyük bir bölümü gece hayatı için burayı tercih etmekte. Yani dilediğiniz huzuru bu bölgede bulamayabilirsiniz.

Kavos, gece hayatının dışında su sporları ile ilgilenen turistler için de oldukça idealdir. Özellikle şnorkelli dalış için en elverişli bölgelerden biridir.

Kavos Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

  • Umbrella Apartments adlı tesise göz atabilirsiniz. 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu tesis, bölgedeki plaj barlarına ve gece kulüplerine yakın bir konumda bulunuyor. Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At

Agios Gordios Bölgesi (Bölge Puanı 85/100)

Korfu'da Nerede Kalınır ?
Korfu’da Konaklama

Korfu’nun batı kıyısında yer alan Agios Gordios, güzel ve canlı bir kasabadır. Doğudaki limon ağaçları ve zeytin bahçeleri ile çevrilidir ve nefes kesici bir plaj ve batıya doğru muhteşem manzaralar ile çevrilidir. İkonik Yunan manzaralarının tadını çıkarmak ve rahatlamak istiyorsanız, bu bölgeyi Korfu’nun merkezine alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Ayrıca Korfu’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaptır. Bütçeli konaklama birimleriyle ünlü olan bu bölgede düşük bütçelerde konaklama birimlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Agios Gordios bölgesinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • 5 yıldızlı Mayor La Grotta Verde Grand Resort – Adults Only adlı tesise göz atabilirsiniz. Bölgenin en çok tercih edilen otellerinden biri olan bu tesis, Korfu’da en popüler 5 yıldızlı otellerden biri. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Acharavi Bölgesi – Bölge Puanı 75/100

Korfu’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevaplardan biri olan Acharavi bölgesi, daha çok ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinmektedir.

Daha çok berrak denizi, plajı ve eşsiz manzarasıyla ünlü olan bu bölge güzel yürüyüş parkurlarına da oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Acharavi Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

PALEOKASTRİTSA BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100

Korfu'da Nerede Kalınır
Odysseus Hotel

Daha çok daireleri bulabileceğiniz bölgelerden biri olan Paleokastritsa bölgesi, Korfu’nun merkezine ve Korfu havaalanına ortalama 15-20 km uzaklıkta bulunmakta. Bu yüzden havaalanına veya turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız, bu bölge size göre değil. Tabi Korfu’ya sadece plaj ve güzel bir resort otel için gitmeyi planlıyorsanız, Paleokastritsa bölgesi de bunun için en ideal yerlerden biri olacaktır.

Eğer Korfu’da araç kiralamayı düşünüyorsanız, bu bölge adadaki en ideal bölgelerden biri olabilir. Fakat Korfu merkezine gidip gelmeyi planlıyorsanız ve aracınız yoksa bu bölgede konaklamanın pek mantığı yok.

Bu bölgede bulunan konaklama birimleri her ne kadar şehir merkezine nazaran biraz daha uygun olsa da, gönül rahatlığıyla burayı tavsiye edemem. Fakat bu bölgenin şehir merkezinden sonra en çok tercih edilen bölgelerden biri olduğunu da bilmeniz yeterli. Ayrıca bu bölge, adanın merkezine göre çok daha sessiz sakin bir bölge. Tabi bu bar ve eğlenebileceğiniz birkaç cafeyi de bulamayacağınız anlamına gelmiyor.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bölge merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan 3 yıldızlı bir otel olan Odysseus Hotel‘e veya biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Akrotiri Beach adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

Korfu’da Nerede Kalınır ? – En ideal Otel Tavsiyeleri

Korfu’da bulunan birçok otel bulunuyor. Bunların büyük bir bölümü merkezde bulunuyor olsa da merkeze uzak olan diğer bölgelere de göz atmanızda yarar var. Zaten merkezdeki olanakların hemen hemen aynısını da diğer bölgelerde bulabilirsiniz.

Korfu’da nerede kalınır ? – Arion Hotel (3 Yıldız )

Korfu’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Arion Hotel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Açık büfe kahvaltısı ve güzel konumu ile ünlü olan bu otelden yürüyerek 15 dakikada Korfu Old Town (Eski Kent) bölgesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu otelden adadaki turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  7.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Korfu’da nerede kalınır ? – Sunset (3 Yıldız – Orta bütçeli)

Korfu'da Nerede Kalınır
Sunset Hotel

Limana 2 havaalanına 5 km uzaklıkta olan bu otel, kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı otellerden. Bunun yanında, bu otelde de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak mümkün. Otel, konum olarak da oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Otelden adanın en güzel barlarına ve restoranlarına yürüyerek 10-15 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Korfu’da nerede kalınır ? – Divani Corfu Palace (4 Yıldız – Lüks)

Korfu'da Nerede Kalınır
Divani Corfu Palace

Korfu’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Divani Corfu Palace, kendi kategorisinde fiyat bakımından en uygun olan otellerden. Korfu’nun merkezine 3 km uzaklıkta olan bu otel çevresinde de birçok turistik yer bulabilirsiniz. 7.9 gibi güzel bir puana sahip bu otele de göz atmak da yarar var.

Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması ve Korfu’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, oda ücretleri daha da uygun olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Korfu’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat, merkezin çok dışındaki oteller aracınız olmadan biraz sıkıntılı olacaktır. Bu yüzden, mümkün olduğunca merkeze yakın otelleri tercih etmekte yarar var. Tabi turistik yerleri ziyaret etmeyi planlıyorsanız.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here