Bodrum yarımadasının tam karşısında, uzun kum plajlarıyla daha çok Türk turistlerin tercih ettiği yerlerden biri olan Kos Adası, bir diğer adıyla İstanköy, Yunan Adaları arasında güzel bir tatil için en çok tercih edilen adalardan biri. Bu adada konaklama ise, genel olarak uygun. Fakat çok fazla konaklama birimi bulunduğundan dolayı, Kos Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için detaylı bir araştırma şart. B

Konaklama birimi seçmeden önce bölge seçimi yapacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

Kos Adası’nda en güzel plajlara yakın bir yerde konaklamayı düşünüyorsanız, Kefalos ve Kardamaina bölgelerinde konaklayabilirsiniz. Bu iki bölgede adanın en iyi ve en temiz plajlarını bulabiliyorsunuz. Bu iki bölgeye ek olarak, adanın merkezini de turistik yerlere yakın olmak için tercih etmek mümkün. Eğer tarihi ve turistik yerlere süper yakın olmak istiyor ve her yere ulaşımın kolay olduğu bir yer arıyorsanız da, merkezde konaklamakta yarar var.

Kos Adası’ndaki en ideal ve en popüler 5 yıldızlı otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kos Adası’nda Nerede Kalınır ? Bölgeler

Kos Adası’nda konaklama için birçok tesis ve birçok konaklama bölgeleri bulunuyor. Bu yüzden bölge seçimi yapmadan da tesis seçimi aramak biraz zor. Öncelikle bölgeye karar verecek olursanız aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu adada rahatlıkla bulabilirsiniz.

KOS ADASI MERKEZİ (İstanköy Merkez)

Kos Adası'nda Nerede Kalınır ?
Kos Adası’nda nerede kalınır ?

Kos’da nerede kalmalı ? sorusuna tereddütsüz en iyi cevaplardan biri adanın merkezi olacaktır. Hem tarihi ve turistik yerlere yakın olmak hem de plajlara yakın olmak adına tercih edilebilecek en ideal bölge burasıdır diyebiliriz. Merkezde bulunan 4-5 yıldızlı oteller biraz pahalı olduğundan dolayı da, tercihinizi oldukça uygun fiyatlı olan 2-3 yıldızlı otellerden yana kullanabilirsiniz. Merkezdeki 2-3 yıldızlı otellerde gayet şık ve modern olduğundan konfor konusunda 4 yıldızlı otelleri aratmayacağına emin olabilirsiniz.

Merkezde konaklayacak olursanız, Kos Limanı, Kos Kalesi ve Ancient Agora gibi adanın turistik yerlerine de yürüme mesafesinde olursunuz. Turistlerin en çok tercih ettiği merkez bölgesi adanın en hareketli ve en kalabalık bölgesi olduğu gibi, diğer birçok bölgeye veya adaya ulaşımın da en kolay sağlandığı yer olarak bilinir. Bu yüzden, Kos Adası’nda konaklama için ilk olarak merkezdeki tesislere göz atmakta yarar var.

Ada merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ;

1.Kosta Palace (4 Yıldız)

Kos Adası'nda Nerede Kalınır ?
Kosta Palace adlı tesisin çatı katında bulunan havuz görünümü – Kos Adası’nda Hangi Bölgede Kalınır ?

Adanın merkezinde oldukça güzel bir konuma sahip Kosta Palace, erken rezervasyon fırsat indirimleri ve oldukça uygun fiyatlı odalarıyla ünlü. Otelin çatı terası, adanın güzel bir manzarasına ev sahipliği yapıyor. Kos Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.6 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

2.Triton Hotel (3 Yıldız)

Kos Adası'nda Nerede Kalınır
Triton Hotel – Kos Adası Otel Tavsiyeleri

Kos Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Triton Hotel, adanın tam merkezinde güzel bir konuma sahip. Ana plajın tam karşısında yer alan bu otelin çoğu odaları da deniz manzaralı. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Triton Hotel’in 8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

3.Catherine Hotel (2 Yıldız)

Kos Adası'nda Nerede Kalınır
Catherine Hotel – Kos Otel Tavsiyeleri

Adanın merkezinde güzel bir konuma sahip bir diğer otel ise, Catherine Hotel’dir. 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalarıyla popüler olan bu otel, adada en çok tercih edilen otellerden biri. Kos sahil yoluna ve limana 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak adadaki en iyi otellerden biri. 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek pekala mümkün. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

KEFALOS BÖLGESİ

Kos Adası’nda nerede kalmalı ? sorusuna merkeze oldukça uzak bir bölge olan Kefalos da düşünülebilir. Bu bölge, daha çok adanın en iyi plajlarıyla ünlü. Fakat adanın merkezine uzak olduğundan dolayı tercih yaparken biraz düşündürüyor. Buna rağmen Türk turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri diyebilirim.

Bu bölgede öyle çok lüks otelleri bulamıyorsunuz. Otellerin büyük bir bölümü ya 2 yıldızlı yada sınıflandırılmamış apart otellerden oluşuyor. Tabi bütçeli bir konaklama birimi arayanlar için ideal olsa da, lüks otel arayanların tercih edebileceği bölgelerden değil.

Kos Adası'nda Nerede Kalınır
Kokalakis Hotel – Kos Adası’nda hangi bölgede kalınır ?

Bu bölgede konaklamaktan korkmanıza gerek yok. Hele bir de araç kiralamayı düşünüyorsanız, hiç korkmanıza gerek yok. Ayrıca adanın merkezinde bulabileceğiniz hemen hemen her şeyi de burada fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Ayrıca adanın en popüler plajlarından biri olan Kefalos Plajı da bu bölgede bulunmaktadır. Bölge yakınlarında çok fazla turistik yer olmasa da, Kos’da konaklama için düşünülebilecek seçeneklerden.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 2 yıldızlı bir otel olan Kokalakis Hotel‘e göz atabilirsiniz.

KARDAMAİNA BÖLGESİ

Kos Adası'nda Nerede Kalınır
Hotel Agrelli – Kos Adası Otel Tavsiyeleri

Kefalos bölgesine göre biraz daha popüler olan bu bölgeden adanın merkezi ortalama 15 km uzaklıkta bulunuyor. Daha çok uygun fiyatlı konaklama birimleriyle popüler olan bu bölgede de, adanın merkezinde bulabileceğiniz imkanları fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Tek eksik yanı adanın merkezine ve turistik yerlere uzak olmasıdır. Bunun dışında gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgelerden biri.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Agrelli‘ye  veya Nissia Kamares adlı apart otele göz atabilirsiniz.

Kos Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha listeye eklemek mümkün. Fakat araç kiralamadan diğer bölgeler biraz sıkıntılı olabiliyor. Bunun yanında, bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, farklı bölgelerle aklınızı bulandırmanıza da gerek yok.

Kos Adası, İstanköy olarak biliniyor. Yani Kos Adası diye bir yeri otel arama sitelerinde arattığınızda İstanköy çıkıyor. İkisi de aynı yer bu yüzden kafanız karışmasın.

İstanköy’de otel ücretleri genel olarak uygun. Fakat bütçeli bir tatil planı yapıyorsanız, yukarıdaki bölgelere tek tek göz atın derim. Bu bölgeler arasında diğer bölgelere nazaran çok daha uygun olanları bulabilirsiniz. Ayrıca daireleri de es geçmeyin. Eğer ailecek seyahat ediyorsanız, zevkinize ve bütçenize uygun birçok daireyi bu adada bulabilirsiniz.

Bunlar da İlgİnizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”102″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here