Karadağ’ın sahil kasabası olarak bilinen Kotor, konaklama bakımından oldukça uygun denebilir. Her bütçeye ve her zevke uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz Kotor’da, konaklama için bölge bölge araştırma yapmanıza sanırım gerek yok. Zaten burayı da bir bölge olarak düşünebileceğinizden dolayı, Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak tesis arayabilirsiniz.

  • Kotor kasabasında otel seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlardan en önemlisi, otel seçimi yaparken ilk olarak tesisisin plaja ve eski kente ne kadar uzaklıkta olduğuna göz atın. Eski kente daha yakın olan oteller, çok daha merkezi ve çok daha popüler oluyor.
  • Bunun yanında, herhangi bir konaklama birimi seçerken o tesisin Booking.com ile erken rezervasyon fırsatı olup olmadığına da mutlaka göz atın. Eğer 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, aynı tesiste %35’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.
  • Kotor’da tesislerin bazılarında Budva’ya ve İşkodra Gölü’ne geziler düzenlenmekte. Eğer bu 2 yeri de ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, bu imkanı olan otelleri tercih etmekte de fayda var.
  • Bir diğer önemli husus ise, otelin konuk değerlendirme puanı. Fakat konuk değerlendirme puanını incelerken, o otelin o puanı kaç konuktan aldığı da oldukça önemli. Mesela 100 konuktan 9.5 puan almış bir otel yerine, 500 konuktan 8.5 gibi bir puan almış otel çok daha mantıklı ve çok daha memnun edici olacaktır.

Kotor’da Nerede Kalınır ? | En İdeal 4 Konaklama Tavsiyesi

Öncelikle Kotor’daki 5 yıldızlı oteller ile 3-4 yıldızlı oteller arasında dağlar kadar fark olduğunu bilin derim. Bu yüzden, 5 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine lüks bir 4 yıldızlı otelde konaklamak çok daha mantıklı olacaktır. Kotor’daki tüm 5 yıldızlı otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

1.PALAZZO DRUSKO DELUXE ROOMS (4 Yıldız )

Kotor'da Nerede Kalınır
Palazzo Drusko Deluxe Rooms – Kotor Otel Tavsiyeleri

Kotor’da nerede kalmalı ? sorusuna en memnun edici cevaplardan biri olan Palazzo Drusko adlı bu konukevi, 4 yıldız konforunda hizmet veriyor. Otele genel olarak baktığınızda, otelin gayet şık ve modern olduğunu da rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Tesisin süper olumlu konuk yorumlarına baktıkça ”İşte aradığım tesis” diyebileceğiniz Palazzo Drusko’nun akıl almaz bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.  9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan bu tesis, neredeyse ”4*4’lük” diyebileceğimiz türden. Bu kadar kaliteli ve iyi bir otelde fiyatların bu denli uygun olması da, oldukça dikkat çekici. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarıyla bu tesiste, çok daha uygun odaları bulabiliyorsunuz.

Tesis plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında ST. Tryphon Katedrali ise, tesisin hemen 100 metre uzağında bulunmakta. Yani konum olarak Kotor’da gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden biri. Fakat biraz daha uygun tesisler arıyorsanız, diğer otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Tesisin bulunduğu Eski Kent’te birbirinden güzel birçok tarihi yapıyı da otelinizden çıkmadan görebiliyorsunuz. Bunun yanında zaten otel, 600 yıllık tarihi bir taş evde bulunuyor. Bu da tarihe meraklılar için farklı bir deneyim oluyor.

Peki bu otel kimler için ? Tesisin konuk yorumlarına dayanarak bu otelin, daha çok çiftler ve yalnız seyahat edenlerin tercih ettiğini söyleyebiliriz. Fakat 3 kişilik odaları (Ek yatakla 4 kişilik) ile çocuklu ailelerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir tesis olabilir.

Bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Apartments Bogdanovic (4 Yıldız)

Kotor'da Nerede Kalınır
Apartments Bogdanovic – Kotor Otel Tavsiyeleri

Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna çocuklarınız ile veya çift olarak bir cevap arıyorsanız, sizin için ideal bir konaklama birimi olabilecek Bogdanovic’e göz atabilirsiniz. Gayet şık ve modern dizaynı ile ünlü olan bu tesisin en güzel yanı, açık yüzme havuzunun olmasıdır.

Kotor’daki en popüler plajlardan biri olan Dobrota plajı, bu tesisin hemen yanında bulunmaktadır. Fakat bu tesis UNESCO tarafından korunan Eski Kent’e biraz uzak. Ortalama 2 km uzaklıktaki Eski Kent’e biraz zorlayarak bu tesisten yürüyerek gitmek de pekala mümkün. Eski Kent’e uzak olmasından dolayı da, fiyatlar gayet uygun.

Bu tesiste konuk yorumları bakımından Kotor’un en iyilerinden. 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu tesisin odaları, stüdyo daire konseptinde diyebiliriz. Yani küçük bir mutfağı da odalar içerisinde bulabiliyorsunuz. Odaların balkonunda ise, eşsiz bir manzara sizi bekliyor.

Bu tesisi Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Rendez Vous (3 Yıldız)

Kotor'da Nerede Kalınır
Hotel Rendez Vous – Kotor Otel Tavsiyeleri

Çift kişilik odaların 350 TL’den başladığı bu otelde, tek kişilik odalar çok daha uygun. Özellikle fırsat indirimleriyle, bu otelde çok daha uygun fiyatlara konaklamak da mümkün. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalarıyla dikkat çeken bu otel, Eski Kent bölgesinin tam merkezinde yer alıyor. Yani hem Kotor’un hem de Eski Kent’in merkezi yeri.

Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel Aziz Luka, Aziz Nikola ve Aziz Ozana kiliseleri ile çevrili. Bu yüzden de otelin manzarası ise, tarihi binalardan oluşuyor.

Bir terasa sahip barı olan Hotel Rendez Vous şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden biri diyebilirim. Mükemmel konumunun yanında 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olması da bu merkezi otelin en güzel özelliklerinden.

Daha çok çiftlerin ve yalnız seyahat edenlerin tercih ettiği bu otel, çocukla seyahat edenler için güzel bir fikir olmayabilir.

Bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Garni Hotel Vila Panoija (3 Yıldız – Kişisel Tercih)

Kotor'da Nerede Kalınır
Garni Hotel Vila –  Kotor Otel Tavsiyeleri

Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna biraz daha lüks bir 3 yıldızlı otel arıyorsanız, en ideal seçim Kotor’un en popüler olan otellerinden biri olan Garni olacaktır. Otel çevresinde birçok restoran ve cafe de bulabiliyorsunuz. Bunun yanında otel, plaja sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otelin süper olumlu konuk yorumlarına bakarak, tesisin gayet şık, temiz, konforlu ve hizmetinin de başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Zaten otelin 9.4 gibi çılgın bir konuk değerlendirme puanı da bunun en önemli ispatı.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen Kotor’daki 4 yıldızlı otellerin modernliğine taş çıkaracak olan bu otelin oda ücretleri de, Kotor’un geneline göre gayet uygun. Bunun yanında, 3-4 kişilik seyahatler için uygun fiyatlı 4 kişilik odaları da bu otelde bulabiliyorsunuz.

Merkeze yakınlığı, süper güleryüzlü personeli ve modern odalarıyla ünlü olan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel daha listeye eklemek mümkün. Fakat hem konum ve fiyat hem de konfor ve memnuniyetlik açısından en detaycı turistleri bile tatmin edebilecek bu 4 otel, Kotor’da aradığınızı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”106″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here