Kotor’da Nerede Kalınır? En Güzel Otel Tavsiyeleri

Karadağ‘ın sahil kasabası olarak bilinen Kotor, konaklama bakımından oldukça uygun denebilir. Her bütçeye ve her zevke uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz Kotor’da, konaklama tercihi için bölge bölge konaklama birimi aramak yerine, gezilecek yerlere göre Kotor’da nerede kalınır ? sorunuza cevap arayın. Kotor’da çok fazla konaklama bölgesi olmadığından dolayı da bölge bölge araştırma yapamıyorsunuz.

Kotor’da konaklama bakımından daireler oldukça fazla. Otel sayısı da sınırlı. Bu yüzden, otel tercihi yapmak zor olabiliyor. Fakat, Kotor’a gidiyorsanız, özellikle çocuklarınız ile burayı ziyaret ediyorsanız, birbirinden güzel bu dairelere de göz atmanızı tavsiye ederiz. Yok ben illa otellerde konaklarım diyorsanız, Kotor‘daki en iyi, en ideal ve en iyi konuma sahip şu 3 otele mutlaka göz atın ;

 1. Hotel Rendez Vous – 4 Yıldız ; Şehirdeki en popüler 4 yıldızlı tesislerden biri olan bu otel, konum olarak Kotor’un tam kalbinde, yani Eski Şehir Bölgesi’nde bulunuyor. Aziz Luka, Aziz Nikola ve Aziz Ozana Kiliseleri ile çevrili olan bu otel, tarih severler için güzel bir deneyim olacaktır. Ayrıca, Kotor otobüs terminali otele sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 2. Palazzo Radomiri Heritage Boutique Hotel 4 Yıldız ; Eski Şehir Bölgesi’nin dışında plaja yakın bir otel arıyorsanız da, özel plaj yeri olan bu otele mutlaka göz atın deriz. Burası Kotor’daki en romantik otel olarak da ün yapmış. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu otelin 9.2 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Otel merkeze 3.5 km uzaklıkta yer alıyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 3. Hotel Forza Terra 5 Yıldız ; Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna biraz daha lüks bir cevap arıyorsanız, eşsiz Kotor Körfezi manzarasına sahip bu tesise göz atabilirsiniz. Açık yüzme havuzu ve havaalanı servisi olan bu otel, plajda bulunuyor. Ayrıca otelin 8.8 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz atBooking.com

Kotor’da Nerede Kalınır ? 

 • Kotor’da en merkezi konaklama birimleri, Eski Şehir Bölgesi’nde San Giovanni‘ya yakın olan tesislerden oluşuyor.
 • Kotor’da en ucuz konaklama birimleri, Aziz Tryphon Katedrali etrafında toplanıyor.
 • Kotor’daki en kaliteli ve en lüks oteller ise, Kedi Müzesi ve Saat Kulesi etrafında toplanmaktadır.
 • Plaja yakın olan ve Eski Şehir Bölgesi dışında yer alan en iyi konaklama birimleri de Kotor Bay Bölgesi‘nde bulunuyor.

Kotor'da Nerede Kalınır ?
Kotor’da Kalınacak yerler

Acelem Var Diyorsanız ; 

 • Kedi Müzesi ve Saat Kulesi’ne 2-3 dakika yürüme mesafesinde bulunan tesisler ; Kotor’danerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Eski Şehir Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Kedi Müzesi ve Saat Kulesi, çevresindeki şık ve modern otel ve diğer konaklama birimleriyle ünlü. Kotor’daki en çok tercih edilen oteller, Kotor’da gezilecek yerler bakımından popüler olan bu iki yere ortalama 50-200 metre uzaklıkta bulunuyor. Bu iki turistik yerin hemen yanında bulunan tesislere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Burada konaklama tavsiyesi olarak da ; Apartments Parteli adlı 4 yıldızlı tesise (9.4 Puan), 4 yıldızlı otel olan Hotel Vardar‘a veya 3 yıldızlı Tajami Apartments adlı tesise göz atabilirsiniz.

Kotor'da Nerede Kalınır ?
Kotor Otelleri

San Giovanni Çevresindeki Konaklama Birimleri – Kotor’da Nerede Kalınır ?

San Giovanni çevresindeki konaklama birimleri daha çok dairelerden oluşmakta. Burası da, Eski Şehir Bölgesi’nin tam kalbi olarak geçer.

Burada konaklayarak, şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca biraz daha turistik bir yerde konaklamış olursunuz. San Giovanni yakınlarındaki konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kotor Nerede Kalınır?
Kotor Nerede Kalınır?

San Giovanni yakınlarında konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Studio Max (3 Yıldız ) ; Kotor’da konaklama için en ideal ve en bütçeli konaklama birimlerinden olan bu daire, çiftlerin en çok tercih ettiği tesislerden. 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu tesisten, Eski Şehir Bölgesi’nde bulunan tüm turistik noktalara çok kısa bir sürede gidebilirsiniz. Ayrıca tesise 1 dakika uzaklıkta kafe ve restoranları da bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla tesisi incele & fiyatlara göz at
 • Royal House 4 Yıldız ; San Giovanni Katedrali’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, daha çok çocuklu ailelerin veya grup olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği tesislerden. Kotor’daki en popüler tesislerden biri olması ve 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu tesise göz atmak için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla tesisi incele & fiyatlara göz at

Kotor’da Nerede Kalınır ? – Tavsiyeler

Kotor Nerede Kalınır?
Kotor’da Konaklama

 • Kotor kasabasında otel seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlardan en önemlisi, otel seçimi yaparken ilk olarak tesisisin plaja ve eski kente ne kadar uzaklıkta olduğuna göz atın. Eski kente daha yakın olan oteller, çok daha merkezi ve çok daha popüler oluyor.
 • Bunun yanında, herhangi bir konaklama birimi seçerken o tesisin Booking.com ile erken rezervasyon fırsatı olup olmadığına da mutlaka göz atın. Eğer 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, aynı tesiste %20’ye varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.
 • Kotor’da tesislerin bazılarında Budva’ya ve İşkodra Gölü’ne geziler düzenlenmekte. Eğer bu 2 yeri de ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, bu imkanı olan otelleri tercih etmekte de fayda var.
 • Bir diğer önemli husus ise, otelin konuk değerlendirme puanı. Fakat konuk değerlendirme puanını incelerken, o otelin o puanı kaç konuktan aldığı da oldukça önemli. Mesela 100 konuktan 9.5 puan almış bir otel yerine, 500 konuktan 8.5 gibi bir puan almış otel çok daha mantıklı ve çok daha memnun edici olacaktır.

Kotor’da Nerede Kalınır ? – Diğer Otel Tavsiyeleri

Kotor Nerede Kalınır?
Kotor’da Nerede Kalmalı?

Nerede kalınır ? sorusu için birçok tesis önermek mümkün. Fakat, bu tesislerin büyük bir bölümü Eski Şehir Bölgesi’nde bulunduğundan dolayı, konum olarak çok büyük farklılıklar olmayacaktır.

Bu yüzden bizim tavsiyemiz herkesin tercih ettiği Eski Şehir Bölgesi yerine, Kotor Bay Bölgesi olarak da geçen, Eski Şehir Bölgesi’nin dışındaki, plajlara yakın olan konaklama birimleridir.

1.PALAZZO DRUSKO DELUXE ROOMS (4 Yıldız )

Kotor'da Nerede Kalınır
Palazzo Drusko Deluxe Rooms – Kotor Otel Tavsiyeleri

Kotor’da nerede kalmalı ? sorusuna en memnun edici cevaplardan biri olan Palazzo Drusko adlı bu konukevi, 4 yıldız konforunda hizmet veriyor. Otele genel olarak baktığınızda, otelin gayet şık ve modern olduğunu da rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Tesisin süper olumlu konuk yorumlarına baktıkça ”İşte aradığım tesis” diyebileceğiniz Palazzo Drusko’nun akıl almaz bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.  9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan bu tesis, neredeyse ”4*4’lük” diyebileceğimiz türden. Bu kadar kaliteli ve iyi bir otelde fiyatların bu denli uygun olması da, oldukça dikkat çekici. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarıyla bu tesiste, çok daha uygun odaları bulabiliyorsunuz.

Tesis plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında ST. Tryphon Katedrali ise, tesisin hemen 100 metre uzağında bulunmakta. Yani konum olarak Kotor’da gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden biri. Fakat biraz daha uygun tesisler arıyorsanız, diğer otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Tesisin bulunduğu Eski Kent’te birbirinden güzel birçok tarihi yapıyı da otelinizden çıkmadan görebiliyorsunuz. Bunun yanında zaten otel, 600 yıllık tarihi bir taş evde bulunuyor. Bu da tarihe meraklılar için farklı bir deneyim oluyor.

Peki bu otel kimler için ? Tesisin konuk yorumlarına dayanarak bu otelin, daha çok çiftler ve yalnız seyahat edenlerin tercih ettiğini söyleyebiliriz. Fakat 3 kişilik odaları (Ek yatakla 4 kişilik) ile çocuklu ailelerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir tesis olabilir.

Bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Apartments Bogdanovic (4 Yıldız)

Kotor'da Nerede Kalınır
Apartments Bogdanovic – Kotor Otel Tavsiyeleri

Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna çocuklarınız ile veya çift olarak bir cevap arıyorsanız, sizin için ideal bir konaklama birimi olabilecek Bogdanovic’e göz atabilirsiniz. Gayet şık ve modern dizaynı ile ünlü olan bu tesisin en güzel yanı, açık yüzme havuzunun olmasıdır.

Kotor’daki en popüler plajlardan biri olan Dobrota plajı, bu tesisin hemen yanında bulunmaktadır. Fakat bu tesis UNESCO tarafından korunan Eski Kent’e biraz uzak. Ortalama 2 km uzaklıktaki Eski Kent’e biraz zorlayarak bu tesisten yürüyerek gitmek de pekala mümkün. Eski Kent’e uzak olmasından dolayı da, fiyatlar gayet uygun.

Bu tesiste konuk yorumları bakımından Kotor’un en iyilerinden. 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu tesisin odaları, stüdyo daire konseptinde diyebiliriz. Yani küçük bir mutfağı da odalar içerisinde bulabiliyorsunuz. Odaların balkonunda ise, eşsiz bir manzara sizi bekliyor.

Bu tesisi Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Rendez Vous (4 Yıldız)

Kotor'da Nerede Kalınır
Hotel Rendez Vous – Kotor Otel Tavsiyeleri

Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel Aziz Luka, Aziz Nikola ve Aziz Ozana kiliseleri ile çevrili. Bu yüzden de otelin manzarası ise, tarihi binalardan oluşuyor.

Bir terasa sahip barı olan Hotel Rendez Vous şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden biri diyebilirim. Mükemmel konumunun yanında 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olması da bu merkezi otelin en güzel özelliklerinden.

Daha çok çiftlerin ve yalnız seyahat edenlerin tercih ettiği bu otel, çocukla seyahat edenler için güzel bir fikir olmayabilir.

Bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Garni Hotel Vila Panoija (3 Yıldız – Kişisel Tercih)

Kotor'da Nerede Kalınır
Garni Hotel Vila –  Kotor Otel Tavsiyeleri

Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna biraz daha lüks bir 3 yıldızlı otel arıyorsanız, en ideal seçim Kotor’un en popüler olan otellerinden biri olan Garni olacaktır. Otel çevresinde birçok restoran ve cafe de bulabiliyorsunuz. Bunun yanında otel, plaja sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otelin süper olumlu konuk yorumlarına bakarak, tesisin gayet şık, temiz, konforlu ve hizmetinin de başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Zaten otelin 9.4 gibi çılgın bir konuk değerlendirme puanı da bunun en önemli ispatı.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen Kotor’daki 4 yıldızlı otellerin modernliğine taş çıkaracak olan bu otelin oda ücretleri de, Kotor’un geneline göre gayet uygun. Bunun yanında, 3-4 kişilik seyahatler için uygun fiyatlı 4 kişilik odaları da bu otelde bulabiliyorsunuz.

Kotor Nerede Kalınır?
Kotor’da Kalınacak Yerler

Merkeze yakınlığı, süper güleryüzlü personeli ve modern odalarıyla ünlü olan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kotor’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel daha listeye eklemek mümkün. Fakat hem konum ve fiyat hem de konfor ve memnuniyetlik açısından en detaycı turistleri bile tatmin edebilecek bu 4 otel, Kotor’da aradığınızı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...