Polonya’nın en canlı ve en popüler şehirlerinden biri olan Krakow, eşsiz tarihi yapılarıyla ve gece hayatıyla Avrupa’daki şehirlerin birçoğuna meydan okuyan güzel destinasyonlardan. Uluslararası öğrencilerin en fazla olduğu şehirlerden biri olan Krakow’da Polonyalıdan çok uluslararası öğrencileri görebilirsiniz. Bu şehirde konaklama ise genel olarak uygun. Fakat Krakow otelleri hakkında veya Krakow Otel Fiyatları hakkında az çok bilgi sahibi olmakta da yarar var.

Krakow Otel Fiyatları genel olarak 25£’dan başlayıp 200£’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde ortalama 60-120£ arasında bir otelde aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz.

En İdeal ve En Uygun Krakow Otelleri

1.Campanile Cracovie / Krakow (3 Yıldız)

Krakow Otelleri arasında en popüler ve en merkezi 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis Krakow Eski Kent Bölgesinde Planty Parkı’nın hemen yanında bulunmakta. Yani konumu süper merkezi bir yer. Bu otelden Krakow’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlerin birçoğuna yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 65£’dan başladığı bu otelin 2.500 konuktan 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Yani sırf bu puana ve otelin konumuna bakara bile bu tesiste rezervasyon yapabilirsiniz.

2.Hotel Royal (3 Yıldız)

Royal Hotel, Wawel Kalesi’ne sadece 4 dakika yürüme mesafesinde, Krakov’un Eski Kent’i yakınında güzel bir konumda yer almaktadır. Royal, 4 etkileyici Art Nouveau bina içinde yer almaktadır. Çok sayıda kafe ve restorana ev sahipliği yapan Ana Pazar Meydanı (Rynek Główny w Krakowie) bu otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Konuklar 5 dakikalık yürüyüş mesafesindeki meşhur Kazimierz Yahudi Semti’ni keşfe çıkabilirler.

Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 50£’dan başladığı bu otelin 4 bin konuktan 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.PURO Kraków Stare Miasto (4 Yıldız)

Kraków Stare Miasto, güzel Ana Meydan’a sadece 1 km uzaklıkta hizmet vermektedir. Eşsiz bir konuma sahip bu otelden şehirdeki birçok noktaya çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Havaalanı servisi güzel bir de kahvaltısı olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 120£’dan başlamaktadır. Fakat erken veya son dakika rezervasyon fırsatları sayesinde 80£’ya kadar odaları bu otelde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 3 bin konuktan 9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

4.INX Design Hotel (4 Yıldız)

Krakow Otelleri arasında en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan INX, Galeria Kazimierz’a sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında otel  Schindler Fabrika Müzesi’ne 900 metre, şehir merkezine 1,3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Fitness merkezi, havaalanı servisi ve kahvaltı gibi hizmetleri de olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

5.Hampton By Hilton Krakow (4 Yıldız)

Hampton by Hilton Krakow, Krakov Expo Ticaret Fuarı ve Plaza Alışveriş Merkezi’ne oldukça yakın bir konumda Tauron Arena Krakow’a ise 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Krakov Eski Kent’i 3,5 km uzaklıktadır ve taksiyle 10 dakikada ulaşılabilirsiniz. Yani konum olarak merkezi bir otel değil. Fakat toplu taşıma araçlarıyla şehirde dilediğiniz yere çok rahatlıkla kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 65£’dan başladığı bu otelin 3.500 konuktan 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Krakow Merkezi Otelleri

Krakow’da bulunan merkezi oteller ile şehir merkezine 3-4 km uzaklıkta bulunan otel fiyatları arasında büyük farklılıklar olduğundan dolayı, bütçeli bir Krakow gezisi planlıyorsanız, merkezi otellerden uzak durun derim. Yok illa merkezde konaklamak istiyorsanız, 3-4 yıldızlı otellerin üzerine çıkmayın.

En Ucuz Krakow Otelleri

Krakow’da ucuz bir otel arıyorsanız, ilk olarak bakmanız gereken yer şehir merkezine uzak bölgeler olmalıdır. Şehir merkezinden uzaklaştıkça otel fiyatları düşmektedir.

Krakow Otelleri veya Krakow Otel Fiyatları her ne kadar sezona bölgeye veya erken rezervasyona göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here