Krakow

Polonya‘nın ekşın şehri, Krakow. Durmak bilmeyen gece hayatıyla Avrupa macerasına çıkan her gezginin uğramak istediği şehirlerden. Bu güzelliğinin ve canlılığının yanında, ucuz hostelleri ve otelleri ile de, biz gezginleri maddi yönden bunaltmayan bir şehir. Bu şehirde konaklama için ne kadar az ücret öderseniz o kadar iyi. Çünkü, gece hayatı için kesenin ağzını fazlasıyla açabiliyorsunuz.
Krakow’da nerede kalınır ? sorusuna cevap vermeden önce aşağıdaki otellere göz atın derim. İçlerinden, mutlaka tarzınıza ve bütçenize uygun olanı bulacaksınız.

Not : Krakow’da airbnb ile ev kiralama oldukça popüler. Bu şehre ailece veya grup olarak seyahat ediyorsanız, daire kiralamayı da düşünmenizde yarar var.

Krakow’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

Yukarıdaki bölgeler arasında Debniki Bölgesi hariç diğer 2 bölge, hemen hemen her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgeler arasında. Debniki biraz daha, bütçeli konaklama birimlerini arayan sırtçantalılara hitap eden bir bölge. Bu yüzden, herkesin sevebileceği bir bölge değil.

Krakow Otelleri – Krakow Otel Tavsiyeleri

Krakow Otel Tavsiyesi
Krakow

Krakow’da konaklama için birçok otel seçeneği bulunuyor. Fakat, bunların hepsi istediğinizde konumda veya fiyatta olmuyor. Bu yüzden, yukarıdaki bölgeler arasında zevkinize ve bütçenize uygun olan yeri seçtikten sonra, otel tavsiyelerine göz atmanız da yarar var.

Krakow Ucuz Otel Tavsiyeleri

Aşağıdaki oteller şehirdeki en ucuz oteller değil. Fakat, Krakow’da konaklanabilecek kendi kategorisindeki en uygun otellerden oluşmakta. Yazının sonunda şehirdeki en ucuz otelleri ve hostel tavsiyelerini de bulabilirsiniz.

1.Hotel Benefis (3 Yıldız)

Krakow Otelleri
Hotel Benefis

Krakow’da 3 yıldızlı oteller arasında oldukça popüler olan benefis otel, yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Gecelik çift kişilik oda ücretleri gayet uygun olan bu otel, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz tesislerden. Bu otelin en güzel yanı ise, Wawel Kalesi‘ne 3-5 dakika, Eski Kent bölgesine de 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olması. Otel tam olarak debniki bölgesinde bulunmakta.

Açık büfe kahvaltısıyla, modern yapısıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan Benefis otelin havaalanı servisi de bulunuyor. Yani, otel için rezervasyon yaptıktan hemen sonra, Krakow’a varış saatinizi otele bildirmeniz yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Q Hotel Krakow (3 Yıldız)

Krakow Otel Tavsiyesi
Q Hotel

Şehirdeki en iyi puana sahip otellerden bir diğeri ise, Q Krakow oteldir. Pradnik bialy bölgesinde bulunan bu otel şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, yürüyerek merkeze ulaşmak mümkün değil. Fakat fiyat bakımından 3 yıldızlı oteller arasında uygun olanlardan. Şehre uzak olmasına rağmen oldukça popüler olması da gözlerden kaçmıyor.

Bu otelin çift kişilik, gecelik oda ücretleri  orta düzeyde. Otel 9.1 puanı ile, orta bütçede bir otel arayanlar için oldukça ideal.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Hotel Wit Stwosz (3 Yıldız)

Krakow'da Kalınacak Yerler
Hotel Wit Stwosz

Güzel konumu ile popüler olan Wit Stwosz otel, Old Town (Eski Kent ) bölgesinde bulunuyor. Yani, şehrin kalbinin attığı yerde. Tabi, böylesine güzel bir yerde bulunan bir otelin ücreti, şehir merkezine uzak olan oteller ile aynı düzeyde olmayacaktır.

Oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, daha çok 4-5 yıldızlı otel arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden. Süper lüks bir otel olmasa da, 4 yıldızlı otelleri aratmayacağına emin olabilirsiniz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Major Hotel – 3 Yıldız  – En Ucuz Krakow’da Nerede Kalınır ? 

Major Hotel Krakow
Major Hotel

Krakow otelleri arasında 3 yıldızlı olup ucuz olan nadir otellerden biri olan Major otel, bütçeli otel arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden. Otelin ucuz olması sizi şüpheye düşürmesin. 8.0 gibi yüksek bir puana sahip. Yani, 10 kişiden 7’si bu otele %90 üzeri oy vermiş, ki bu da bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bu otel, daha çok ucuz otel arayanlar için. Yani, çok lüks bir yer veya süper hizmet bekliyorsanız, bu otelden memnun ayrılamayabilirsiniz. Bu yüzden, ne istediğinizden eminseniz bu oteli tercih edin.

Bu otelde Booking.com aracılığıyla ücretsiz rezervasyon iptali var.

Bu otel Eski Kent bölgesine 3-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, çok merkezi bir otel değil. Zaten, bu fiyata da merkezi otel bulamayacağınızı bilmenizde yarar var. Fakat, ulaşım araçlarını otelin yakınlarında fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Best Western Efekt Ekpress Krakow – 4 Yıldız

Best Western Efekt Ekpress Krakow
Best Western Efekt Hotel

Bol yıldızlı olsun ucuz olsun bizim olsun diyorsanız, bu hostel 4 yıldızlı oteller arasında tercih edilebilecek en ideal ve en ucuz otellerden. Sonuçta 4 yıldızlı bir otelde kalıyorsunuz. Fakat, şehir merkezindeki 3 yıldızlı otellerden bile ucuz. Tabi, Eski Kent bölgesine 5 km uzaklıkta bulunduğunu da unutmayın. Otobüs ile şehir merkezine 15-20 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

7.8 gibi idare eder bir puana sahip olan bu otel, daha çok şehir merkezinde konaklamak istemeyen, ucuz olsun ama bol yıldızlı olsun diyenlerin tercih edebileceği otellerden.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya  ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

NOT : Bu şehirde 5 yıldızlı bir otelde kalmanızı pek tavsiye etmem. Zaten 4 yıldızlı oteller 5 yıldız havasında olduğundan dolayı fazladan büyük meblağlar ödemenize hiç gerek yok. Yok illa 5 yıldızlı olsun diyorsanız, buraya tıklayarak 5 yıldızlı otellere de göz atabilirsiniz.

Krakow Otel Fiyatları

Merkezi Krakow Otelleri
Krakow Merkez

Krakow’da otel ücretleri 30£’dan başlamakta ve 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat, bu şehirde ortalama 55-90£ arasında bir ücrete şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, bu fiyatlara biraz daha düşebilir.

Bu şehirde 100£’nun altında 5 yıldızlı oteli bulmak da mümkün. Fakat genel olarak 5 yıldızlı otel fiyatları 100£ ve üzerinde.

Krakow’da Nerede Kalınır ? – Daire Kiralamak

Krakow'da Kalınacak En Güzel Yer
Kalınacak Yerler

Bu şehirde dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, airbnb veya booking üzerinden daireleri seçebilirsiniz. Bu şehirde her ne kadar Airbnb oldukça ünlü olsa da Booking üzerinden stressiz olarak dairelerde konaklayabilirsiniz. Çünkü airbnb’de ev sahibi ile iletişime geçmeniz gerekiyor, sonra anahtar teslim almanız felan derken baya uğraştırıcı olabiliyor.

Booking üzerinden de şehirdeki en ideal ve en uygun daireleri bulabilirsiniz. Bu yüzden, dairede konaklamak istiyorsanız, ilk olarak Booking’e göz atın deriz.

Krakow’da oda kiralamak istiyorsanız da, bunun için hostelleri tercih edin. Hostellerde tek başınıza konaklayabileceğiniz daireleri bulmak da mümkün.

Krakow Hostel Tavsiyeleri

Krakow’da nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce, şöyle bir göz ucuyla hostellere de bakın derim. Çok lüks otellerde kalıyorsanız, birden hostele geçmek ağır gelebilir. Fakat, 3 yıldızlı otellerde konaklamayı seviyorsanız, bu şehirdeki hostellerden memnun ayrılabilirsiniz.

1.Greg & Tom Hostelleri

Krakow
Greg & Tom Hostel

Krakow’da hostel dendiği zaman akla ilk Greg & Tom hostelleri gelir. Şehirde 3 tane bu isimde hostel bulunuyor. Greg & Tom Hostel daha çok sessiz sakin hostel arayanlar için. Greg & Tom Party Hostel, sert parti sevenlerin tercih edebileceği yerlerden. Son olarak Greg & Tom Beer Hostel, hem parti hem sakin yer arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Krakow’un en popüler 5 hosteli arasında bulunan bu 3 hosteli, gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ne tarz bir hostel aradığınıza karar vermeniz.

Booking.com aracılığıyla bu hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Pink Panther’s Hostel – Krakow’da Nerede Kalınır ?

Pink Hostel Krakow
Pink Hostel

Bir hostel resepsiyonisti olarak hayran kaldığım hostellerden diyebilirim. Süper bir atmosfere sahip bu hostelde, dışarı çıkmadan eğlenmek mümkün. Süper parti hosteli olmasa da, hem parti sevenler hem de normal hostel arayanların tercih edebileceği yerlerden. Eğer hostel için nerede kalalım ? derseniz, kesinlikle Pink Panther’s hostel derim.

Booking.com aracılığıyla bu hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

  • Krakow’da yer alan tüm hostellere göz atmak için tıklayın.

Krakow’da bulunan hostellerin birçoğu parti hostelleri. Yani, hostelinizin dışına çıkmadan da bu şehirde fazlasıyla eğlenebiliyorsunuz. Yok, bu şehre kültür gezisi için gidiyorsanız da, sessiz sakin hosteller de bulmak mümkün. Fakat, çıtanızı yükseltmek istiyorsanız, gayet şık ve lüks 3 yıldızlı otelleri de rahatlıkla ve fazlasıyla bulabilirsiniz.

Daha çok parti sevenlerden misiniz ? yoksa sessiz sakin bir yer mi arıyorsunuz ? En popüler oteli veya en iyi konuma sahip oteli mi arıyorsunuz ? bu aradıklarınızı, tarzınıza ve bütçenize uygun şekilde aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Krakow’da konaklama için birçok seçenek bulunuyor olsa da, birçok otel turistik noktalara oldukça uzak olduğundan dolayı nerede konaklayacağınız iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var. Aşağıdaki otellere ve bu otellerin bulunduğu bölgelerdeki diğer konaklama birimlerini tercih edebilirsiniz.

NOT : Booking.com aracılığıyla 4 yıldızlı bir otel bakarken, 2 hafta öncesinden baktığınız otel için hemen rezervasyon yapmayın derim. Çünkü, eğer müsait oda bulabilirseniz, aynı otelin 3-5 gün önceki fiyatları çok daha düşük olacaktır. Bu yüzden, ucuza otel bulacağım diye 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmayın. Fiyatlar sabit fiyat olup, çok da pahalı olacaktır. İdeal süreniz 4-6 gün öncesi olmalı. Tabi, çok popüler bir otelde konaklamak istiyorsanız, bu süreyi 8-11 gün önce yapmanızda da yarar var.

Krakow Otel Tavsiyesi – Merkez Otelleri

Krakow Konaklama Rehberi
Krakow Konaklama Rehberi

Yukarıda, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanız ve sınırlı bir bütçeniz yoksa, aşağıdaki merkez otellerine de göz atabilirsiniz. Bu 3 otel turistlerin en çok tercih oteller ve çoğu zaman erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor.

  • Holiday Inn Krakow City Centre – 5 Yıldız ; Şehrin kalbi olarak bilinen yerde güzel bir konumda bulunan bu lüks otel, şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak oldukça merkezi olmasından dolayı, göz atabilirsiniz.
  • Golden Tulip Krakow Kazimierz – 4 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam kalbine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak çok merkezi olmasa da, merkezi oteller arasında tavsiye edebileceğimiz tesislerden.
  • Best Western Plus Krakow Old Town – 3 Yıldız ; Şehirdeki bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Eski Kent Bölgesi’nde şehrin tam merkezine 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Eşsiz konumu ve güzel fiyatları sayesinde bir hayli popüler olan bu otelde, Krakow’da gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok noktaya yürüyerek gidebilirsiniz.

Krakow Gezilecek Yerler’e Göre Nerede Kalınır ?

Krakow’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlerin büyük bir bölümü Eski Kent Merkezi’nde bulunuyor. Yani Stare Miastro Bölgesi’nde konaklayacak olursanız, şehirdeki hemen hemen her yer yürüme mesafesinde olursunuz. Fakat bu bölgenin diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı olduğunu da unutmayın.

Krakow’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan otellerin hemen hemen hepsi, en temiz, en güvenli, en uygun ve en iyi konuma sahip otellerden oluşuyor. Yani, tek yapmanız gereken bütçenize ve tarzınıza uygun olanı seçmek olacaktır.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...