Polonya’nın ekşın şehri, Krakow. Durmak bilmeyen gece hayatıyla Avrupa macerasına çıkan her gezginin uğramak istediği şehirlerden. Bu güzelliğinin ve canlılığının yanında, ucuz hostelleri ve otelleri ile de, biz gezginleri maddi yönden bunaltmayan bir şehir. Bu şehirde konaklama için ne kadar az ücret öderseniz o kadar iyi. Çünkü, gece hayatı için kesenin ağzını fazlasıyla açabiliyorsunuz. Krakow’da nerede kalınır ? sorusuna cevap vermeden önce aşağıdaki otellere göz atın derim. İçlerinden, mutlaka tarzınıza ve bütçenize uygun olanı bulacaksınız.

Krakow’da bulunan hostellerin birçoğu parti hostelleri. Yani, hostelinizin dışına çıkmadan da bu şehirde fazlasıyla eğlenebiliyorsunuz. Yok, bu şehre kültür gezisi için gidiyorsanız da, sessiz sakin hosteller de bulmak mümkün. Fakat, çıtanızı yükseltmek istiyorsanız, gayet şık ve lüks 3 yıldızlı otelleri de rahatlıkla ve fazlasıyla bulabilirsiniz.

Daha çok parti sevenlerden misiniz ? yoksa sessiz sakin bir yer mi arıyorsunuz ? En popüler oteli veya en iyi konuma sahip oteli mi arıyorsunuz ? bu aradıklarınızı, tarzınıza ve bütçenize uygun şekilde aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Not : Krakow’da airbnb ile ev kiralama oldukça popüler. Bu şehre ailece veya grup olarak seyahat ediyorsanız, daire kiralamayı da düşünmenizde yarar var.

Krakow’da Nerede Kalınır ? En İyi ve En Uygun Oteller

Krakow’da konaklama için birçok seçenek bulunuyor olsa da, birçok otel turistik noktalara oldukça uzak olduğundan dolayı nerede konaklayacağınız iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var. Aşağıdaki otellere ve bu otellerin bulunduğu bölgelerdeki diğer konaklama birimlerini tercih edebilirsiniz.

1.Hotel Benefis (3 Yıldız)

Krakow'da Nerede Kalınır
Hotel Benefis

Krakow’da 3 yıldızlı oteller arasında oldukça popüler olan benefis otel, 2 bine yakın müşteriden 9.0 gibi yüksek bir puana sahip. Gecelik çift kişilik oda ücretleri gayet uygun olan bu otel, Krakow’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan. Bu otelin en güzel yanı ise, Wawel Kalesi‘ne 3-5 dakika, Eski Kent bölgesine de 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olması. Otel tam olarak debniki bölgesinde bulunmakta.

Açık büfe kahvaltısıyla, modern yapısıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan Benefis otelin havaalanı servisi de bulunuyor. Yani, otel için rezervasyon yaptıktan hemen sonra, Krakow’a varış saatinizi otele bildirmeniz yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Q Hotel Krakow (3 Yıldız)

Krakow'da Nerede Kalınır ?
Q Hotel

Şehirdeki en iyi puana sahip otellerden bir diğeri ise, Q Krakow oteldir. Pradnik bialy bölgesinde bulunan bu otel şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, yürüyerek merkeze ulaşmak mümkün değil. Fakat fiyat bakımından 3 yıldızlı oteller arasında uygun olanlardan. Şehre uzak olmasına rağmen oldukça popüler olması da gözlerden kaçmıyor.

Bu otelin çift kişilik, gecelik oda ücretleri  orta düzeyde. Otel 9.1 puanı ile, orta bütçede bir otel arayanlar için oldukça ideal.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Hotel Wit Stwosz (3 Yıldız)

Krakow'da Nerede Kalınır
Hotel Wit Stwosz

Süper konumu ile popüler olan Wit Stwosz otel, Old Town (Eski Kent ) bölgesinde bulunuyor. Yani, şehrin kalbinin attığı yerde. Tabi, böylesine güzel bir yerde bulunan bir otelin ücreti, şehir merkezine uzak olan oteller ile aynı düzeyde olmayacaktır.

9.2 gibi oldukça yüksek bir puana sahip bu otel, daha çok 4-5 yıldızlı otel arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden. Süper lüks bir otel olmasa da, 4 yıldızlı otelleri aratmayacağına emin olabilirsiniz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Major Hotel (3 Yıldız – EN UCUZ)

Krakow'da Nerede Kalınır ?
Major Hotel

Krakow otelleri arasında 3 yıldızlı olup ucuz olan nadir otellerden biri olan Major otel, bütçeli otel arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden. Otelin ucuz olması sizi şüpheye düşürmesin. 8.0 gibi yüksek bir puana sahip. Yani, 10 kişiden 7’si bu otele %90 üzeri oy vermiş, ki bu da bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bu otel, daha çok ucuz otel arayanlar için. Yani, çok lüks bir yer veya süper hizmet bekliyorsanız, bu otelden memnun ayrılamayabilirsiniz. Bu yüzden, ne istediğinizden eminseniz bu oteli tercih edin.

Bu otelde Booking.com aracılığıyla ücretsiz rezervasyon iptali var.

Bu otel Eski Kent bölgesine 3-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, çok merkezi bir otel değil. Zaten, bu fiyata da merkezi otel bulamayacağınızı bilmenizde yarar var. Fakat, ulaşım araçlarını otelin yakınlarında fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Best Western Efekt Ekpress Krakow (4 Yıldız – EN UCUZ)

Krakow'da Nerede Kalınır ?
Best Western Efekt Hotel

Bol yıldızlı olsun ucuz olsun bizim olsun diyorsanız, bu hostel 4 yıldızlı oteller arasında tercih edilebilecek en ideal ve en ucuz otellerden. Krakow’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan diyebilirim. Sonuçta 4 yıldızlı bir otelde kalıyorsunuz. Fakat, şehir merkezindeki 3 yıldızlı otellerden bile ucuz. Tabi, Eski Kent bölgesine 5 km uzaklıkta bulunduğunu da unutmayın. Otobüs ile şehir merkezine 15-20 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

7.8 gibi idare eder bir puana sahip olan bu otel, daha çok şehir merkezinde konaklamak istemeyen, ucuz olsun ama bol yıldızlı olsun diyenlerin tercih edebileceği otellerden.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya  ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

NOT : Booking.com aracılığıyla 4 yıldızlı bir otel bakarken, 2 hafta öncesinden baktığınız otel için hemen rezervasyon yapmayın derim. Çünkü, eğer müsait oda bulabilirseniz, aynı otelin 3-5 gün önceki fiyatları çok daha düşük olacaktır. Bu yüzden, ucuza otel bulacağım diye 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmayın. Fiyatlar sabit fiyat olup, çok da pahalı olacaktır. İdeal süreniz 4-6 gün öncesi olmalı. Tabi, çok popüler bir otelde konaklamak istiyorsanız, bu süreyi 8-11 gün önce yapmanızda da yarar var.

  • Krakow’da yer alan tüm 4 yıldızlı otellere göz atmak için tıklayın.

NOT : Bu şehirde 5 yıldızlı bir otelde kalmanızı pek tavsiye etmem. Zaten 4 yıldızlı oteller 5 yıldız havasında olduğundan dolayı fazladan büyük meblağlar ödemenize hiç gerek yok. Yok illa 5 yıldızlı olsun diyorsanız, buraya tıklayarak 5 yıldızlı otellere de göz atabilirsiniz.

  • Krakow’da yer alan tüm hostellere göz atmak için tıklayın.

Krakow Hostel Tavsiyeleri

Krakow’da nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce, şöyle bir göz ucuyla hostellere de bakın derim. Çok lüks otellerde kalıyorsanız, birden hostele geçmek ağır gelebilir. Fakat, 3 yıldızlı otellerde konaklamayı seviyorsanız, bu şehirdeki hostellerden memnun ayrılabilirsiniz.

1.Greg & Tom Hostelleri

Krakow'da Nerede Kalınır ?
Greg & Tom Hostel

Krakow’da hostel dendiği zaman akla ilk Greg & Tom hostelleri gelir. Şehirde 3 tane bu isimde hostel bulunuyor. Greg & Tom Hostel daha çok sessiz sakin hostel arayanlar için. Greg & Tom Party Hostel, sert parti sevenlerin tercih edebileceği yerlerden. Son olarak Greg & Tom Beer Hostel, hem parti hem sakin yer arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Krakow’un en popüler 5 hosteli arasında bulunan bu 3 hosteli, gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ne tarz bir hostel aradığınıza karar vermeniz.

Booking.com aracılığıyla bu hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Pink Panther’s Hostel

Krakow'da Nerede Kalınır ?
Pink Hostel

Bir hostel resepsiyonisti olarak hayran kaldığım hostellerden diyebilirim. Süper bir atmosfere sahip bu hostelde, dışarı çıkmadan eğlenmek mümkün. Süper parti hosteli olmasa da, hem parti sevenler hem de normal hostel arayanların tercih edebileceği yerlerden. Eğer hostel için Krakow’da nerede kalınır ? derseniz, kesinlikle Pink Panther’s hostel derim.

Booking.com aracılığıyla bu hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Krakow’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan otellerin hemen hemen hepsi, en temiz, en güvenli, en uygun ve en iyi konuma sahip otellerden oluşuyor. Yani, tek yapmanız gereken bütçenize ve tarzınıza uygun olanı seçmek olacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here