Kuala Lumpur Gece Hayatı

Kuala Lumpur gece hayatı denildiği zaman akla ilk gelen yer, şüphesiz Changkat Bukit Bintang olmaktadır. Fakat, Kuala Lumpur’da 1 yıla yakın süredir kaldığımdan dolayı, gece hayatı için en iyi yerin changkat olmadığına kanaat getirdim. Neden! diye soracak olursanız, Changkat, çok fazla ladyboy’a ev sahipliği yapmaktadır. Kuala Lumpur‘a ilk geldiğim zamanlarda, gece kulüplerine ve barlara ladyboyların girmeleri yasaktı. Fakat, ilerleyen zaman içerisinde, gece kulüplerinin sinek avlaması sebebiyle ile ladyboylar gece kulüplerini doldurmaya başlamıştır.

Gece kulüplerinin ve barların ladyboylarla dolması sonucunda, birçok turistin changkat’ta eğlenmek için mekan seçmesinde zorluk çıkmaktadır. Tabi, genelleme yapmak çok yanlış olur. Hala kendi kalitesini ve kimliğini koruyan gece kulüpleri ve barları bulmak mümkündür. Fakat, eğer gece hayatı için changkat’a gitmeyi planlıyorsanız, her kızın kız olmadığını düşünerek insanlara yaklaşmanızda yarar var. İnanın bana, normal bir kızdan hiçbir şekilde ayırt edemezsiniz.

Kuala Lumpur’da nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Kuala Lumpur’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Kuala Lumpur’daki en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Çift olarak girdiğiniz gece kulüplerine girip erkek arkadaşınızın ladyboylar tarafından rahatsız edilebileceğini unutmayın. Bu tarz durumlarla karşılaşacak olursanız, kesinlikle müdahele etmeyin. Bırakın, erkek arkadaşınız durumu kontrol altına alsın. Kuala Lumpur’da bulunan Ladyboyların büyük bir çoğunluğu kızlar ile bir yarış içerisinde olduklarından dolayı, kızlara pek sıcak bakmamaktadırlar. Özellikle turistseniz. Hele bir de erkek arkadaşınızı kıskanıyorsanız,rezilliğe davetiye çıkarmış olacaksınız. Sonuç olarak, eğer changkat’ta eğlenmek istiyorsanız kafasınıza göre barlara ve gece kulüplerine girmeyin. Birçok gay ve lez bar olduğu gibi, birçok da ladyboy barları bulunmaktadır.

Kuala Lumpur Gece Hayatı
Changkat

Kuala Lumpur Gece Hayatı Hakkında Bilgiler

Kuala Lumpur geceleri, bana göre, Tayland ve Singapur’dan sonra, Asya’nın en muhteşem gece hayatına ev sahipliği yapmaktadır. Doğru barları ve gece kulüplerini tercih ettiğiniz zaman, çok uygun fiyatlara içecekler bulmak mümkündür. Changkat bir caddeye verilmiş isimdir. Fakat, changkat tek bir caddeden oluşmuyor. Yani,bu caddenin ara sokakları da changkat olarak bilinmektedir.Bu ara sokaklara girerek çok daha iyi barlar ve gece kulüpleri bulabilirsiniz.

Size tavsiye edebileceğim en iyi barlardan biri, Havana Bar&Grill’dir. Oldukça muhteşem atmosferi olan bu gece kulübü changkat’ın ana caddesinde bulunmaktadır. Alt katı oturup birşeyler atıştırabileceğiniz ve üst katı ise oldukça hareketli parti alanıdır. Havana’ya girişler çoğu zaman ücretsizdir. Hafta içi pek canlı olmasa da, cuma, cumartesi ve pazar günleri oldukça kalabalık ve hareketli olan bir gece kulübüdür. İçecek fiyatları da çok uçuk değildir.

Yine Changkat’ta bulunan, benim favori gece kulüplerimden biri olan Pisco Bar, oldukça popüler ve kalabalıktır. Bu barın %80’ine yakın bölümü turistlerden oluşmaktadır. Yaş ortalaması 25-30’dur. Alt kat bildiğiniz bir bardır, fakat çok daha havalısı ve kalitesi. Hemen merdivenlerden çıktığınız zaman, gece kulübü bölümüne geçersiniz. Çok büyük olmasa da, güzel bir dans pisti ve harika müzikleri vardır.

Kuala Lumpur Gece Hayatı
Pisco Bar

Yine changkat’ta bulunan Zion Club, en iyi gece kulüplerinden biridir. Fiyatlar genel olarak idare eder. Fakat, haftanın çoğu günü bu kulüp oldukça sakindir. Bu yüzden, bu gece kulübüne cumartesi günü dışında gitmenizi tavsiye etmem. Zion Club’un hemen çarprazında, çalıştığım hostelin Pub Crawl gezileri için başlangıç barları olarak tercih ettiğim The Rabbit Hole bulunmaktadır.Bu bar efsane bir yerdir. Muhteşem kalabalık olan bu yer, sadece bardır, dans edebileceğiniz bir pist olmasa da, oturduğunuz yerden müziğe eşlik edebilirsiniz. Genelde bu bara 15-20 kişi girdiğimiz için muhteşem indirim alıyorduk. Fakat, genel anlamda pahalı diyebileceğim barlardan biridir. Özellikle içerisi çok kalabalık ve ısrarla içeri girmeye çalışıyorsanız, bilinki 10 liralık bira size 20 liraya patlayacaktır.

Son olarak yine changkat’ta önerebileceğim bar&restoran Healy Mac’s Irısh Bar’dır. Oldukça muhteşem atmosfere sahip barlardan biridir.Yüksek sesle herkesin birbiriyle konuşmaya çalışması,hafif reggae müzik ve milletin sipariş verme çabaları, gerçekten görülmeye değerdir. Fiyatlar biraz pahalıdır. Bu barda kesinlikle yapmamanız gereken şey, yemek yemektir. Sanki 25 yıldızlı bir otel restoranında yemek yiyormuş gibi muamele görseniz de, hesabı gördükten sonra yediklerinizi iade etmek isteyebilirsiniz.

Geceler için changkat’ta bahsettiğim bu yerlerin dışında başka barlara veya gece kulüplerine gitmenizi tavsiye etmem. Tabi, Kuala Lumpur’u çok iyi bilen biri yanınızda yoksa.

Not :Changkat’ta yemek yememeye çalışın. Barlarda yiyebileceğiniz yemeklerin %90 aşırı pahalıdır.Bu yüzden sabahın en erken saatlerine kadar açık olan, changkat’a 3 dakika yürüme mesafesinde olan, Jalan Alor’a gidin.50’den fazla restorana ev sahipliği yapan bu caddeyi kime sorsanız size gösterecektir. Jalan Alor bir caddeye verilen isimdir. Caddede dışarıya kurulmuş masalarda yemeklerinizi yiyebilirsiniz.Tüm Asya yemeklerini bu caddede rahatlıkla bulabilirsiniz. Fiyatlar oldukça uygundur.

Bu şehrin geceleri, changkat’tan ibaret değildir. Eğer elit ve daha kaliteli bir mekan arıyorsanız, aradığınızı changkat’ta bulamazsınız. Şehirdeki gece hayatı için bölge bölge bahsetmek yerine en beğendiğim ve mutlaka gitmenizi tavsiye edebileceğim barlardan ve gece kulüplerinden bahsetmekte yarar var.

Changkat’a 15 dakika yürüme mesafesinde olan, Petronas İkiz Kuleleri‘ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan Zouk Club, benim Singapur’da ve Malezya’da en beğendiğim gece kulübüdür. Bu gece kulübü, Asya’da ün kazanmış, biraz daha elit kesime hitap eden bir gece kulübüdür. Girişler ücretli olmakla birlikte kıyafet kuralı da bulunmaktadır. Petronas İkiz Kuleleri’n yakınında bulunan bu gece kulübüne yürüyerek gidebilir ve yürüyerek otelinize dönebilirsiniz. Ancak,gece kulübünün dağılma saatine yakın taksi arıyorsanız, taksimetrenin açılmayacağını unutmayın. Ayrıca,taksiciler sizi aynı kulübe Ferrarisi ve Lamborghinisi ile giren vatandaşlarla bir tuttuğundan dolayı, taksilere 3-5 kat daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. İçecekler genel olarak pahalıdır. Yani, Ülkemize kıyasla normal, fakat changkat’a göre oldukça pahalıdır.

Kuala Lumpur gece hayatı için bir diğer seçenek ise, çatı katı barlarıdır. Bunun için size tavsiye edebileceğim en ideal bar Sky Bar’dır. Petronas İkiz Kuleleri’ne manzarası olan bu bar, gece yarısına doğru gece kulübüne dönüşmektedir. Fakat gelen çoğu müşteriler, Kuala Lumpur’un sosyete takımından olduğu için içecek fiyatları biraz pahalıdır.Bu bara ulaşım biraz sıkıntılı olsa da, hostel veya otel resepsiyonistinizden doğru ve güvenli yolun nere olduğunu öğrenerek, rahatlıkla gidip dönebilirsiniz. Ya da, akıllı telefonunuz varsa mutlaka indirmeniz gereken MYTEKSİ uygulamasını kullanabilirsiniz. Sözü açılmışken, UBER taksi uygulamasını Kuala Lumpur’da kullanmanızı tavsiye etmem. Bu barda akşam 8’den sonra kıyafet kuralı bulunmaktadır. Yani, şortlarla veya terliklerle akşam 8’den sonra giremezsiniz.

Kuala Lumpur Gece Hayatı
Sky Bar Akşama Doğru

Bu şehirde güzel bir gece geçirmek için daha birçok seçenek bulunmaktadır. Fakat, siz Kuala Lumpur’a kalıcı olarak değil, geçici olarak geldiğiniz için bu bilgiler, inanın bana size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Tavsiyeler

  • Bu şehirde geceler, biraz sıkıntılı olabilir. Özellikle yanlış barlara ve gece kulüplerine girdiyseniz.Size tavsiyem, bilmediğiniz veya daha önce adını hiç duymadığınız barlardan ve gece kulüplerden uzak durun.
  • Yanınıza yeteri kadar para alın,pasaportunuzu otelinizde bırakın.Barlarda ve gece kulüplerinde sürekli ceplerinizi kontrol edin.
  • Yol kenarından yürümeniz gerekiyorsa, motosiklet sesi duyduğunuz her an, arkanızı kontrol edin ve çantanızı önünüzde taşıyın.
  • Bu şehirde eğlencenizi çok geç saatlere bırakmayın.Genelde  02:00 turistlerin gece hayatını bitirmek için en ideal saatidir. Çok geç kalacak olursanız, sakın yürümeyin. Ayrıca,geç kalacak olursanız taksilere taksimetre açtıramayacağınızı unutmayın.
  • MYTEKSİ uygulamasını kullanın veya yardım isteyin. Taksi kullanmak zorunda olduğunuz zamanlarda, taksicilerle pazarlığa girmeniz yerine,akıllı telefonunuz varsa bu uygulamayı indirin. Yoksa, gözünüze kestirdiğiniz lokal bir gençten yardım isteyin. Lokal gençlerin %90’u bu uygulamayı kullanmaktadır ve taksi konusunda oldukça yardımseverlerdir. Dilediğiniz kadar şikayet edin ya da şikayet etmekle taksicileri tehdit edin. Taksimetreyi hiçbir şekilde açmayacaklardır. Tabi bu sadece gece hayatı için geçerli değil. Şehrin birçok yerinden taksi kullanmak istediğinizde, taksimetreyi açmak istemeyen taksilerle karşılacaksınız.Bu yüzden sabırlı ve pazarlıkçı olun.Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...