Lefkada’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

İyonya Denizi’nin en güzel ve en popüler adalarından biri olan Lefkada, konaklama konusunda biraz kafa karıştırabiliyor. Özellikle tesis seçimi yaparken birçok farklı bölgelerin isimleriyle karşılaşıyor ve farklı bir yerde konaklayabileceğinizi düşünebiliyorsunuz.
Lefkada’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile adanın en iyi konaklama bölgelerini öğrenebilir ve bu bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Lefkada’da otel rezervasyonu yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Lefkada’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

Lefkada’da konaklama için birçok bölge bulunmakta. Fakat bu bölgelerin hepsini ele almak yerine adanın en çok tercih edilen bölgelerinden bahsedeceğiz.

 • Öncelikle bizim ve birçok turistin yaptığı gibi Lefkada Town‘da yani adanın merkezinde konaklayabilirsiniz. Özellikle araç kiralamayı planlamıyorsanız, bu merkezde konaklayarak en azından tur paketlerini ve diğer bölgelere ulaşım için en iyi ağı bulabiliyorsunuz.
 • Araç kiralamayı planlıyor ve merkezden sonraki en güzel bölgede konaklamak istiyorsanız da, Nydri Bölgesi‘ni tercih edebilirsiniz. Çocuklu aileler için ideal.
 • Adanın en romantik, en kaliteli ve en çok tercih edilen bir diğer bölgesi ise Agios Nikitas Bölgesi’dir. Bu bölgeden adanın en iyi plajlarına çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.
 • Son olarak da, biraz daha bütçeli bir bölge arıyorsanız Vasiliki Bölgesi’ne göz atabilirsiniz.

NOT : Adanın en kaliteli ve en iyi manzaraya sahip otellerinin büyük bir bölümü Nydri Bölgesi’nde bulabilirsiniz. Ayrıca Parga diye bir bölge var. Fakat bu bölge Lefkada’ya ilk defa seyahat ediyorsanız sizin için uygun olmayabilir. Yok 2. veya 3. kez bu adaya gidiyor ve Lefkada’nın farklı tadını hissedebileceğiniz bir bölge arıyorsanız Parga‘ya mutlaka göz atın deriz.

Lefkada’nın merkezine ortalama 2-4 km uzaklıkta bilinen Agios İoannis Bölgesi de konaklama için tercih edilebilir. Fakat bu bölgenin merkez olarak kayıtlarda geçtiğini unutmayın. Yani otel rezervasyonu yaparken otelin Lefkada Town’mu yoksa Agios İoannis’temi olduğunu kontrol edin. İoannis Bölgesi’nde bulunan oteller tam merkezdeki otellere nazaran biraz daha uygun. Bu yüzden bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Aracınız yoksa tercihinizi Lefkada Town’dan yana kullanın.

LEFKADA TOWN – MERKEZ BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Lefkada'da Nerede Kalınır
Lefkada Town

Adadaki en çok yapılacakların şeylerin bulunduğu bu bölge, tereddütsüz tercih edilebilecek bir bölgedir.

Turlara katılmayı planlıyor veya başka adalara veya kasabalara gitmek istiyorsanız, bunu merkezden çok rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Adanın en çok tercih edilen bölgesi olsa da, bizce adanın en güzel bölgesi değil. Tabi siz de adayı ziyaret eden birçok turistin yaptığı gibi 1-2 gün merkezde ve daha sonra 3-4 gün Nydri’de veya Agios Nikitos gibi bölgelerde konaklayabilirsiniz.

Ayrıca Lefkada Town’da konaklayarak adada kültür gezisi de yapabilirsiniz.

Lefkada Town’da bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. (Otelin hemen altındaki LEFKADA veya AGİOS İOANNİS ibaresine dikkat edin. Lefkada yazıyorsa tam merkez Agios İoannis yazıyorsa merkeze ortalama 3 km uzaklıkta demektir)

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Lefkas adlı tesise göz atabilirsiniz. Otel, Lefkada’nın girişinde bulunmakta ve adanın en büyük plajına sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Konum olarak oldukça merkezi olan bu otelden Lefkada Town’un merkezine 3 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Aile odaları, restoranı ve barıyla hizmet veren bu otelin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer otel tavsiyesi olarak da bölgenin en iyi ve en popüler apart oteli olan Niriides adlı tesise göz atabilirsiniz. Otel konum olarak bölgenin merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelin en güzel yanı da halka açık otoparka sadece 150 metre uzaklıkta olması. Yani park sorunu yaşamayacağınız tesislerden biri. 9.6 gibi mükemmel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele kısa bir yürüyüş mesafesinde tavernaları, kafeleri ve bir de fırın bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Son olarak biraz daha merkez dışında (Lefkada Town’a 2.5 km uzaklıkta) Apartments Avra adlı romantik tesise göz atabilirsiniz. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir Apart otel olsa da, ailece seyahat edenlerin de tercih edebileceği güzel bir tesis. Bahçesinde açık yüzme havuzu olan bu tesise yürüme mesafesinde restoran yok. Bu yüzden bu tesiste konaklamayı planlıyorsanız, araç kiralamanız şart veya alışverişinizi yapabilir, yemeklerinizi kendiniz dairenizde pişirebilirsiniz. Apart Otel olduğundan dolayı, küçük bir mutfak bölümü de bulunmakta. Otelin 9.3 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

NYDRİ (NİDRİ) BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Lefkada'da Nerede Kalınır
Nydri Bölgesi Lefkada’da nerede kalmalı ? sorusunun en güzel cevaplarından biridir

Daha çok Nydri Şelalesi ile ünlü olan bu bölgede Lefkada’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biridir.

Bu bölgede konaklayacaksanız ve araç kiralacaksanız, ilk yapmanız gereken park alanı olan bir otel veya park alanına yakın olan bir tesis bulmaktır. Çünkü özellikle temmuz ağustos aylarında bu bölgede park sorunu yaşayabilirsiniz.

Lefkada Town’dan araç ile Nydri’ye 20 dakikada gidebiliyorsunuz. Bu yüzden Lefkada Town yerine bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Bu bölge adadaki en canlı bölgelerden, gece hayatı için de planlarınız varsa bu bölgede aradığınız zevkte barları ve gece kulüplerini bulabilirsiniz.

Nydri Limanı’ndan Kefalonya‘ya, İthaka’ya veya Meganisse’ye günlük geziler düzenlenmekte. Nydri’de sıkılırsanız feribota atlayıp bir başka ada görebilirsiniz.

Nydri Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • 2 yıldızlı bir otel olan, romantik bütçeli tatilin en güzel adresi olan Hotel Scorpios‘a mutlaka göz atın deriz. Nidri’nin tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu otel 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern. Lefkada Town’a bu otelden araç ile 15 dakikada ulaşabilirsiniz. İyonya Denizi’nin eşsiz manzarasını sunan bir havuzu olan bu otelin 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Lefkada’da nerede kalınır ? sorusuna bir diğer güzel cevap ise, 3 yıldızlı Oasis Hotel’dir. Denize 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Nidri’nin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Deniz veya dağ manzaralı odalarıyla ünlü olan bu otelin neredeyse kusursuz, 9.7 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ücretsiz otoparkı da bulunan bu otelin havaalanı servisi de bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer güzel otel tavsiyesi de Dimosari Şelaleleri’ne ve Nydri’nin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Athineon adlı tesistir. Gayet şık ve modern bir otel olan Athineon’un 9.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

AGİOS NİKİTAS BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Lefkada'da Nerede Kalınır
Agios Nikitas Plajı

Lefkada’da nerede kalınır ? sorusuna yukarıdaki 2 bölge dışında alternatif olarak Agios Nikitas Bölgesi’ni önerebiliriz. Bu bölgeyi konaklama için tercih etmeseniz de Lefkada’da gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

Plajlara yakınlığı sayesinde turistler arasında oldukça popüler olan bu bölge Lefkada Town’a 20 dakika sürüş mesafesinde bulunuyor.

Agios Nikitas Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Bir konukevi olan Lefkas Petra, bu bölgede tercih edebileceğiniz en güzel konuma sahip tesislerden. Agios Nikitas Plajı tesise sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Lefkada’nın en ünlü plajlarından biri olan Kathisma Plajı da tesise 3 km uzaklıkta bulunmakta. 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu tesisin en güzel yanı da açık yüzme havuzuna ve ücretsiz otoparka sahip olmasıdır. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Biraz daha farklı ve lüks bir konaklama seçeneği için de Eltheo Villas adlı tesise göz atabilirsiniz. Tesis, adanın en ünlü iki plajı olan Kathisma ve Pefkoulia Plajı’na 3 km uzaklıkta bulunmakta. Bölgenin merkezi bir yerinde bulunan bu tesis, 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Aileler için de gayet ideal olan bu tesise de göz atmayı unutmayın. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer konaklama tavsiyesi olarak da bölgenin merkezine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bi apart otel olan The Lonian View adlı tesistir. Lefkada’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tesis, Kathisma Plajı’na 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Agios Nikitos Plajı ise otele sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin araç kiralama hizmeti de bulunmakta. Eğer çok yoğun bir sezonda bu daya gitmiyorsanız, otelinize ulaştıktan sonra da aracınızı kiralayabilirsiniz. Otelin 9.3 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

VASİLİKİ BÖLGESİ (Bölge Puanı 75/100)

Lefkada'da Nerede Kalınır
Vasiliki Bölgesi

Aslında bu bölge yukarıdaki 3 bölgede Lefkada’da nerede kalınır ? sorusuna cevap bulamayanlar veya daha uygun bir bölge arayanların tercih edebileceği yerlerden. Bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak araba kiralayın daha sonra, adada yapılacaklar listenizi hazırlayın. Yani bu bölgede Nydri’de veya Lefkada Town’da olduğu gibi geziler düzenleyen tur firmalarını bulamayabilirsiniz. Fakat kalabalık grup halinde adayı ziyaret ediyor ve ne yapacağınız konusunda eminseniz bu bölgeyi de düşünebilirsiniz.

Vasiliki Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Lefakada’da Nerede Kalınır ? sorunuza hala cevap bulamadınız mı  ?

O zaman bizi dinleyin ve Nydri bölgesinde konaklayın. Lefkada Town pahalı olabilir, beğenmeyebilirsiniz Agios Nikitas sakin olabilir sevmeyebilirsiniz. Fakat Nydri’yi sevmemek için biz bir neden bulamadık ve hemen hemen her kesime seslenen bu bölgede aradığınız Lefkada tatilini bulabilirsiniz.

Canınız sıkılırsa da başka adalara veya bölgelere geziler düzenleyen turlara katılabilirsiniz. Aracınız olmasa da bu bölgede mutlu olabileceğinizi düşünüyoruz. Bu yüzden tereddütsüz bir şekilde bu bölgede konaklayabilirsiniz.

Lefkada’da nerede kalınır ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat hem yukarıdaki bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı hem de diğer bölgelerden adanın gezilecek yerlerine ve plajlarına ulaşımın zor olduğundan, ilk defa Lefkada’ya seyahat ediyorsanız, kendinizi pek kasmayın deriz. Çünkü bazı bölgelerden bazı plajlara ve gezilecek yerlere ulaşım gerçekten çok zor olabiliyor.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...