Portekiz’in en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan Lizbon’da konaklama ücretleri Avrupa’nın diğer şehirleri gibi süper pahalı olabiliyor. Özellikle yüksek sezonda bu şehirdeki oteller akıl almaz derecede artmaktadır. Bu şehirde yüzlerce otel bulunuyor. Hemen hemen her bütçeye ve her zevke uygun oteli bu şehirde rahatlıkla bulabilirsiniz.
Lizbon Otelleri veya Lizbon Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyon fırsatlarına göre biraz değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bu şehri ne zaman ziyaret edeceğiniz de oldukça önemli.

Lizbon Otel fiyatları genel olarak 40£’dan başlamakta ve 350£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 80-170£ arasındaki bir otel sizi yeterince tatmin edecektir.

En İdeal ve En Uygun Lizbon Otelleri

1.Residencial Mar dos Acores 

Lizbon’daki en ideal ve en popüler otellerden biri olarak bilinen bu tesis daha çok stüdyo daire tarzındadır. Rossio Meydanı’na sadece 15 dakika yürüme mesafesine bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Havaalanı servisi de olan bu tesisi ortalama gecelik konaklama ücretleri 40£’dan başlamaktadır. Bu fiyat ise şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri diyebiliriz. Otelin 3 bin konuktan 7.0 gibi orta düzeyde bir konuk değerlendirme puanı olduğunu da unutmayın.

2.Hotel Duas Nações (2 Yıldız)

Lizbon’daki oteller arasında en ideal ve en uygun fiyatlı otellerden biri olan bu tesis nehir kenarında oldukça güzel bir konumda bulunmaktadır. Aya Yorgi Kalesi, Alfama bölgesi ve Mouraria otel sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani konum olarak en ideal otellerden biri diyebiliriz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 70£’dan başladığı bu oteli Lizbon otelleri listenize mutlaka ekleyin derim. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 7.0 konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.TURIM Av. Liberdade Hotel (4 Yıldız)

Lizbon’daki oteller arasında en ideal ve en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis şehir merkezine sadece 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Her ne kadar şehir merkezine biraz uzak olsa da 2 dakika uzaklığında bulunan metro sayesinde şehirde dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 120£’dan başladığı bu otelin 8 bine yakın konuktan 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

4.Altis Prime Hotel (4 Yıldız)

Otel, Marques de Pombal İstasyonu’na sadece 300 metre uzaklıktadır. Tesisin yakınındaki Liberdade lüks mağaza ve butikleriyle ünlüdür. Tesise sadece 3 metro durağı mesafedeki Rossio Meydanı, Lizbon’da görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir. São Jorge Kalesi 3 km, Bairro Alto’nun hareketli barları 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Lizbon Uluslararası Havalimanı ise 7,8 km mesafede yer almaktadır.

Lizbon Otelleri arasındaki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 110£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Göz at : Lizbon’da nerede kalınır ?

5.TURIM Marques Hotel (4 Yıldız)

Lizbon’daki en popüler otel zinciri olan TURIM’e ait bir diğer otel olan Marques, Santo Antonio bölgesinde güzel bir konumda bulunmaktadır. Özgürlük Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel Amoreiras’a 1 km ve Bairro Alto’ya 1,4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 130£’dan başladığı bu oteli de Lizbon Otelleri listenize mutlaka ekleyin derim. Ayrıca otelin 6 bin konuktan 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Lizbon Merkez Otelleri

Lizbon’un tam merkezinde bulunan oteller genelde süper pahalı olabilmektedir. Bunun yanında merkezdeki otellere gerçekten ihtiyacınız olmadığını söyleyebilirim. Zaten merkeze 2-3 km uzaklıkta olan otellerin hemen hemen hepsi metro duraklarına süper yakın bir konumda bulunmaktadır. Bu yüzden de çok farklı ücretler ödeyerek şehir merkezindeki otellerde konaklamanıza da sanırım gerek yoktur.

En Ucuz Lizbon Otelleri

Lizbon Otel Fiyatları genelde merkeze ve merkezin dışına göre değişiklik göstermektedir. Eğer bu şehirde çok uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız şehir merkezinin dışarısında aramanız gerekmektedir.

Lizbon Otelleri veya Lizbon otel fiyatları her ne kadar sezona bölgeye veya erken rezervasyona göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here