Melekler şehri olarak da bilinen Los Angeles, ABD’nin Kaliforniya eyaletinin en kalabalık kenti. Bu şehir, gerek kültürel yapısıyla gerekse iklimiyle dünyanın dört bir yanından turistlerin ABD’deki favori şehirlerinden. Bu şehirde konaklama ücretleri ise, bölgelere göre süper farklılık göstermektedir. Bu yüzden, Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak konaklama birimi aramak yerine, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Los Angeles’ı ilk defa ziyaret edenler genelde Hollywood’da konaklıyor olsa da, bu şehirde konaklama için her zevke ve bütçeye uygun konaklama bölgesi bulmak mümkün.

Bu şehri ne amaçla ziyaret ettiğiniz ve bu amaca göre konaklama bölgesini bulmak oldukça önemli. Bu yüzden aşağıdaki bölgelerden zevkinize ve amacınıza uygun olan konaklama birimini seçmeniz yeterli.

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? En İdeal Bölgeler

Los Angeles’da hangi tesiste konaklayacağınıza karar vermeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır. Ayrıca zevkinize ve bütçenize uygun tesisi de bu şekilde çok rahat bulabilirsiniz.

HOLLYWOOD (Turistik Yerlere Yakın )

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Hollywood Bölgesi – Los Angeles’da nerede kalınır ?

Los Angeles’da nerede kalmalı ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan biri olan Hollywood bölgesi, tereddütsüz tercih edilebilecek bölgelerden. Amerika’nın film yıldızlarının ana vatanı olan Hollywood, süper turistik bir bölge olduğu gibi şehrin en kalabalık bölgelerinden biri olarak biliniyor.

Hollywood yıldızlarının az da olsa zaman geçirdiği bölgelerden biri olması nedeniyle de, hayranı olduğunuz yıldızı uzaktan da olsa görme şansını bu bölgede yakalayabilirsiniz.

Her bütçeye ve zevke göre konaklama birimini bulabileceğiniz bu bölgede otel fiyatları genel olarak orta düzeyde. Yani şehrin geneline göre uygun. Ayrıca bu bölgeden şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirdeki en hareketli bölgelerden biri olan Hollywood, ilk olarak düşünmeniz gereken bölgelerden biri.

Los Angeles'da Nerede Kalınır
Loews Hollywood Hotel – Los Angeles’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Hollywood bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bu bölgedeki 5 yıldızlı otelleri es geçmenizde yarar var. Bölgedeki 4 yıldızlı oteller 5 yıldızlı otelleri aratmadığı için tercihiniz 4 yıldızlı otellerden yana olmalı diyebilirim.

ŞEHİR MERKEZİ

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Şehir Merkezi – Los Angeles’da Nerede Kalınır ?

Daha çok lüks daireleri bulabileceğiniz şehrin merkezinde 4 yıldızlı ve 2 yıldızlı otelleri de fazlasıyla bulabilirsiniz. Şüphesiz Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevap şehir merkezidir. Fakat hemen hemen her şeyin çok pahalı olduğu merkezde, uygun bir konaklama birimi için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Ya da fırsat indirimlerini yakalamak gerekiyor.

Eğer aile olarak veya kalabalık arkadaş grubuyla seyahat ediyorsanız, bütçenize ve zevkinize uygun daireleri şehir merkezinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Los Angeles’ın tarihi bölgesi olarak bilinen şehir merkezi, bu şehirde gece hayatı için en iyi bölgelerden biri olacaktır. Şehirdeki en ünlü gece kulüplerini ve barlarını bulabileceğiniz bu bölgede sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek pekala mümkün. Tabi bu bölgede bar ve gece kulübü seçimi yaparken de araştırma yapmak gerekiyor. Yani en azından giriş ücreti olmayan kulüpleri tercih ederek biraz daha uygun bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yüksek katlı kurumsal kuleler ile çevrili şehir merkezinden plajlara gitmeyi planlıyorsanız, bunun çok da kolay olmayacağını bilmenizde yarar var. Birçok turistin tereddütsüz tercih ettiği şehir merkezi, ulaşım konusunda bazen sıkıntılar yaratabiliyor.

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Luxe City Center Hotel – Los Angeles Otel Tavsiyeleri

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

WEST LOS ANGELES (Batı Bölgesi)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles’da Nerede Kalınır ?

Los Angeles’ın en pahalı bölgelerinden biri olan batı bölgesi, şehrin en iyi ve en popüler konaklama bölgelerinden biri olarak biliniyor. Süper turistik bölgelerden biri olan batı bölgesinde uygun fiyatlı otel bulmak biraz zor. Bu yüzden bu bölgede konaklamayı düşünüyorsanız, çıtanızı bir hayli düşürmeniz gerekiyor.

Beverly Hills’e de yakın olan bu bölge, Los Angeles Uluslararası Havaalanı’na ve Santa Monica Eyalet Plajı’na ulaşım için en ideal bölgelerden biri. Plaja ve Beverly Hills’e araçla ortalama 10 dakikada rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Şehirdeki turistik yapılar ise bu bölgeye biraz uzak. Fakat ulaşım araçlarını kullanarak 10-15 dakikada dilediğiniz birçok yere ulaşmak mümkün.

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Azul İnn West Los Angeles – Century City

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

SANTA MONİCA

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Santa Monica Bölgesi – Los Angeles’da Hangi bölgede kalmalı ?

Los Angeles’da en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Santa Monica, şehirdeki diğer birçok bölgeye ulaşımın kolay sağlandığı, plajı ile ünlü olan bir bölgedir. Daha çok yüksek sezonda tercih edilen bölgelerden biri olan Santa Monica’da birbirinden güzel restoranları, cafeleri ve alışveriş bölgelerini bulabilirsiniz.

Şehirdeki birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu bölgeden tüm turistik yerlere, toplu taşıma araçlarını kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu bölgede konaklamasanız bile, bu bölgeyi mutlaka Los Angeles’da gezilecek yerler listenize ekleyin derim.

Santa Monica’nın hemen güneyinde ise, Venice (Venedik) bölgesi bulunuyor. Bu bölgede konaklama için süper seçimlerden. Ayrıca bu bölge sokak çalgıcılarını en fazla görebileceğiniz yer.

Santa Monica’nın hemen kuzeyinde ise, Malibu bölgesi bulunuyor. Bu bölgede plaj için en ideal seçeneklerden. Ayrıca bu bölgede oldukça uygun fiyatlara Fast-Food restoranlarını bulabilirsiniz.

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Wyndham Santa Monica At The Pier

Santa Monica bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”81″]

 

Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeyi daha listeye eklemek pekala mümkün. Fakat bu 4 bölgenin dışındaki bölgeler, hem popülerlik hem de konum bakımından oldukça zayıf. Bunun yanında, bu 4 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Los Angeles’da konaklama ücretleri genel olarak biraz pahalı olduğundan dolayı da, çıtanızı 1-2 tık düşürmeniz de yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here