Melekler şehri olarak da bilinen Los Angeles, ABD’nin Kaliforniya eyaletinin en kalabalık kenti. Bu şehir, gerek kültürel yapısıyla gerekse iklimiyle dünyanın dört bir yanından turistlerin ABD’deki favori şehirlerinden. Bu şehirde konaklama ücretleri ise, bölgelere göre süper farklılık göstermektedir. Bu yüzden, Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak konaklama birimi aramak yerine, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Los Angeles’ı ilk defa ziyaret edenler genelde Hollywood’da konaklıyor olsa da, bu şehirde konaklama için her zevke ve bütçeye uygun konaklama bölgesi bulmak mümkün.

Bu şehri ne amaçla ziyaret ettiğiniz ve bu amaca göre konaklama bölgesini bulmak oldukça önemli. Bu yüzden aşağıdaki bölgelerden zevkinize ve amacınıza uygun olan konaklama birimini seçmeniz yeterli.

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? En İdeal Bölgeler

Los Angeles’da hangi tesiste konaklayacağınıza karar vermeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır. Ayrıca zevkinize ve bütçenize uygun tesisi de bu şekilde çok rahat bulabilirsiniz.

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? – HOLLYWOOD (Turistik Yerlere Yakın ) Bölgesi (Bölge Puanı 95/100)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Hollywood Bölgesi – Los Angeles’da nerede kalınır ?

Los Angeles’da nerede kalmalı ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan biri olan Hollywood bölgesi, tereddütsüz tercih edilebilecek bölgelerden. Amerika’nın film yıldızlarının ana vatanı olan Hollywood, süper turistik bir bölge olduğu gibi şehrin en kalabalık bölgelerinden biri olarak biliniyor.

Hollywood yıldızlarının az da olsa zaman geçirdiği bölgelerden biri olması nedeniyle de, hayranı olduğunuz yıldızı uzaktan da olsa görme şansını bu bölgede yakalayabilirsiniz.

Her bütçeye ve zevke göre konaklama birimini bulabileceğiniz bu bölgede otel fiyatları genel olarak orta düzeyde. Yani şehrin geneline göre uygun. Ayrıca bu bölgeden şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirdeki en hareketli bölgelerden biri olan Hollywood, ilk olarak düşünmeniz gereken bölgelerden biri.

 • Hollywood, Los Angeles gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alır. Bu yüzden de bu bölgede konaklamasanız dahi mutlaka bu bölgeyi görün.
 • Hollywood Bulvarı, Sunset Bulvarı ve Melrose Bulvarı yakınları Hollywood’un en iyi ve en popüler yerleridir. Bu 3 bölge, şehirdeki en iyi gece hayatı, en iyi alışveriş yerleri ve en iyi restoranlara ev sahipliği yapar. Hollywood’da konaklamayı planlıyorsanız, bu 3 yere yakın olduğunuzdan emin olun.
 • Bu bölgede Griffith Park Gözlemevi, Madame Tussauds Hollywood ve Los Angeles Hayvanat Bahçesi gibi şehrin güzel turistik yerlerini görebilirsiniz.

Hollywood Bölgesi’nin İyi ve Kötü Yanları

 • Her bölgede olduğu gibi bu bölgedede bazı eksik yanlar vardır. Bu bölge süper kalabalıktır bu yüzden de her yere rahat rahat gidemeyebilirsiniz.
 • Bazı oteller bu bölgede aşırı pahalı. Bu yüzden de süper bütçeli bir otel arıyorsanız aradığınızı bu bölgede bulamayabilirsiniz.
 • Yüksek otelleri tercih edecek olursanız, eşsiz bir şehir manzarasına sahip odaları bulabilirsiniz.
 • Los Angeles’daki diğer bölgelere ve turistik yerlere metro ile buradan çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Los Angeles'da Nerede Kalınır
Loews Hollywood Hotel – Los Angeles’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Hollywood bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • 3 yıldızlı bir otel olan Hilton Garden Inn Los Angeles / Hollywood adlı tesise göz atabilirsiniz. Bölgedeki en uygun ve en ideal otellerden biri olan bu tesis, aile odalarıyla da ünlü. Ayrıca otelin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 3 yıldızlı otel tavsiyesi olarak da, Hollywood Historic Hotel adlı tesise göz atabilirsiniz. Otel, daha çok bütçeli bir tesis olduğu için tercih edilebilecek yerlerden. Ayrıca otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • 4 yıldızlı bir otel olarak da, Dream Hollywood adlı tesise göz atabilirsiniz. Hollywood yazısının önünde yer alan bu tesis, şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri. Şehirdeki turistik yerlere kolay ulaşım ağı sunan bir bölgede bulunan bu otelin 8.5 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? – Downtown – ŞEHİR MERKEZİ BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Şehir Merkezi – Los Angeles’da Nerede Kalınır ?

Daha çok lüks daireleri bulabileceğiniz şehrin merkezinde 4 yıldızlı ve 2 yıldızlı otelleri de fazlasıyla bulabilirsiniz. Şüphesiz Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevap şehir merkezidir. Fakat hemen hemen her şeyin çok pahalı olduğu merkezde, uygun bir konaklama birimi için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Ya da fırsat indirimlerini yakalamak gerekiyor.

Eğer aile olarak veya kalabalık arkadaş grubuyla seyahat ediyorsanız, bütçenize ve zevkinize uygun daireleri şehir merkezinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Los Angeles’ın tarihi bölgesi olarak bilinen şehir merkezi, bu şehirde gece hayatı için en iyi bölgelerden biri olacaktır. Şehirdeki en ünlü gece kulüplerini ve barlarını bulabileceğiniz bu bölgede sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek pekala mümkün. Tabi bu bölgede bar ve gece kulübü seçimi yaparken de araştırma yapmak gerekiyor. Yani en azından giriş ücreti olmayan kulüpleri tercih ederek biraz daha uygun bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yüksek katlı kurumsal kuleler ile çevrili şehir merkezinden plajlara gitmeyi planlıyorsanız, bunun çok da kolay olmayacağını bilmenizde yarar var. Birçok turistin tereddütsüz tercih ettiği şehir merkezi, ulaşım konusunda bazen sıkıntılar yaratabiliyor.

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Luxe City Center Hotel – Los Angeles Otel Tavsiyeleri

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • İlk olarak 3 yıldızlı bir otel olan Best Western Plus Dragon Gate Inn adlı tesise göz atabilirsiniz. Şehir merkezindeki en uygun ve en ideal otellerden biri olan bu tesis, aile odalarıyla da oldukça ünlü. Ayrıca otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer 3 yıldızlı otel olarak da, Courtyard by Marriott Los Angeles L.A. LIVE adlı tesise göz atabilirsiniz. 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, biraz daha merkezi bir yerde bulunuyor. Ayrıca otelin aile odaları da bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 4 yıldızlı bir otel olarak da, Los Angeles’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olarak bilinen Freehand Los Angeles adlı tesisi önerebiliriz. Çatı katı havuzu da bulunan bu otel şehir merkezinin kalbinin attığı yere yakın bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 4 yıldızlı otel tavsiyesi olarak da, şehirdeki en favori otellerden biri olan Luxe City Center Hotel‘e göz atabilirsiniz. Şehirdeki en merkezi otellerden biri olan bu tesis, Los Angeles Kongre Merkezi’ne 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız da 5 yıldızlı bir otel olan Hotel Figueroa Downtown Los Angeles adlı tesise göz atabilirsiniz. Yüzme havuzu ve barı da bulunan bu otelin en güzel yanı ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız çok daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

WEST LOS ANGELES (Batı Bölgesi – Bölge Puanı 85/100)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles’da Nerede Kalmalı ?

Los Angeles’ın en pahalı bölgelerinden biri olan batı bölgesi, şehrin en iyi ve en popüler konaklama bölgelerinden biri olarak biliniyor. Süper turistik bölgelerden biri olan batı bölgesinde uygun fiyatlı otel bulmak biraz zor. Bu yüzden bu bölgede konaklamayı düşünüyorsanız, çıtanızı biraz düşürmeniz gerekiyor.

Beverly Hills’e de yakın olan bu bölge, Los Angeles Uluslararası Havaalanı’na ve Santa Monica Eyalet Plajı’na ulaşım için en ideal bölgelerden biri. Plaja ve Beverly Hills’e araçla ortalama 10 dakikada rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Şehirdeki turistik yapılar ise bu bölgeye biraz uzak. Fakat ulaşım araçlarını kullanarak 10-15 dakikada dilediğiniz birçok yere ulaşmak mümkün.

NOT : Bu bölgedeki otel sayısı sınırlıdır. Yani toplasan 20 otel ya var ya yok. Bu bölge daha çok daireleriyle ünlü. Eğer Los Angeles’da bir dairede konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir daireyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Azul İnn West Los Angeles – Century City

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • İlk olarak bu bölgede dairede konaklamayı planlıyorsanız, Executive Apartments in Westwood LA adlı tesise mutlaka göz atın deriz. Şehir merkezine kolay ulaşım ağı sunan bir yerde bulunan bu tesisin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Eğer Los Angeles’a ailece veya kalabalık grup halinde seyahat ediyorsanız, bu tesis tam size göre olabilir. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu bölgede otelde konaklamayı planlıyorsanız da, InterContinental Los Angeles Century City at Beverly Hills adlı 4 yıldızlı otele göz atarak araştırmanıza başlayabilirsiniz. Süper şık ve modern bir binada hizmet veren bu büyük otel, sonsuzluk havuzuna sahip. Ayrıca otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha bütçeli bir otel için de 3 yıldızlı Holiday Inn Express West Los Angeles adlı tesise göz atabilirsiniz. Havaalanına 15 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan bu tesis de bölgede en çok tercih edilen otellerden biri. Otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Son olarak 4 yıldızlı bir otel Hotel Angeleno adlı tesise göz atabilirsiniz. Bölgenin en merkezi otellerinden biri olan bu tesisin 7.9 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? – VENİCE BEACH BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Şehir merkezinin batısında bulunan bu bölge, hippi yaşamın ve klasik Kaliforniya havasını en iyi hissedebileceğiniz yerlerden.

Şehirdeki en iyi konaklama bölgelerinden biri olduğu gibi, ayrıca en ucuz konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölgedir. Bu yüzden süper turistik olabiliyor.

Daha çok plajlarda zaman geçirmeyi planlayan turistlerin tercih ettiği bu bölgede en popüler plajlardan biri de Muscle Beach’tir. Eğer yaz sezonunda Los Angeles’ı ziyaret ediyorsanız, binlerce turisti plajlarda güneşlenirken görebilirsiniz.

Bu bölgenin en güzel yanı da şehirdeki birçok festivale ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Venedik Kanal Tekne Geçit Töreni aralık ayında, Venedik Bahçesi ve Ev Turu Festivali mayıs ayında, Venice Beach Carnevale haziran ayında, Venedik Müzik Festivali eylül ayında yapılmaktadır. Gideceğiniz tarihler bu festivallerden birine denk geliyorsa, mutlaka konaklama için burayı tercih edin. Akıl almaz şekilde partini ve eğlencenin olduğu bu bölgede sıkılmadan 3-4 gününüzü rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Venice Beach Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak gayet bütçeli bir 2 yıldızlı otel olan Ramada by Wyndham Marina del Rey adlı tesise göz atın. Venedik Plajı’na 2 km uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden de bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Oldukça şirin ve samimi bir yapısı olan bu otelin 7.9 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer süper bütçeli otel tavsiyesi olarak da, yine 2 yıldızlı bir otel olan Venice on the Beach Hotel‘e göz atabilirsiniz. Venedik Plajı’na sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bölgedeki en ideal ve en merkezi otellerden. Daha çok çiftler tarafından beğenilen bu otelin en güzel yanı da 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3-4 yıldızlı otelleri aratmıyor olmasıdır. Oldukça küçük şirin bir olan bu tesisin 8.4 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Apart otel olarak hizmet veren 3 yıldızlı AIR Venice on the Beach adlı tesis ise, bu bölgedeki en ideal otellerden. Venedik Plajı’na yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Santa Monica’ya 3 km uzaklıkta yer alıyor. Plaj kenarındaki konumu ile dikkat çeken bu apart otelin en güzel yanı da 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olmasıdır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 4 yıldızlı bir otel olarak Hotel Erwin adlı tesise göz atabilirsiniz. Gayet şık ve lüks bir otel olan bu tesisin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Otel, plaja da yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? – SANTA MONİCA BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Santa Monica Bölgesi – Los Angeles’da Hangi bölgede kalmalı ?

Los Angeles’da en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Santa Monica, şehirdeki diğer birçok bölgeye ulaşımın kolay sağlandığı, plajı ile ünlü olan bir bölgedir. Daha çok yüksek sezonda tercih edilen bölgelerden biri olan Santa Monica’da birbirinden güzel restoranları, cafeleri ve alışveriş bölgelerini bulabilirsiniz.

Şehirdeki birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu bölgeden tüm turistik yerlere, toplu taşıma araçlarını kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu bölgede konaklamasanız bile, bu bölgeyi mutlaka Los Angeles’da gezilecek yerler listenize ekleyin derim.

Santa Monica’nın hemen güneyinde ise, Venice (Venedik) bölgesi bulunuyor. Bu bölgede konaklama için süper seçimlerden. Ayrıca bu bölge sokak çalgıcılarını en fazla görebileceğiniz yer.

Santa Monica’nın hemen kuzeyinde ise, Malibu bölgesi bulunuyor. Bu bölgede plaj için en ideal seçeneklerden. Ayrıca bu bölgede oldukça uygun fiyatlara Fast-Food restoranlarını bulabilirsiniz.

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Wyndham Santa Monica At The Pier

Santa Monica bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? – WEST HOLLYWOOD BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Los Angeles’da konaklama için Hollywood’da konaklamayı düşünüyorsanız, Hollywood’un batısını da düşünebilirsiniz.

Hollywood’un Batısı Los Angeles’taki en havalı bölgelerden biri. Birbirinden kaliteli ve güzel butiklere sahip bu bölge, kentin en moda bölgelerinden biri olarak biliniyor.

Birçok restoranı, barı ve kafeleriyle de ünlü olan bu bölgede konaklama ise, Hollywood’un geneline göre uygun denebilir.

West Hollywood Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • The London West Hollywood at Beverly Hills adlı 5 yıldızlı otel bütçesi yetenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği lüks otellerden biri. Açık bir yüzme havuzuda olan bu otel, Beverly Hills adı verilen tepede güzel bir konumda bulunuyor. Ayrıca otelin 8.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Grafton On Sunset adlı 4 yıldızlı tesis ise, biraz daha orta bütçeli otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri. Hollywood’un en hareketli ve en merkezi yerlerinden biri olarak bilinen Sunset Bulvarı’nda bulunan bu otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı bir otel tavsiyesi olarak da, Best Western Plus Sunset Plaza Hotel adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, Sunset Bulvarı’nda bulunmakta. 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

Los Angeles’da konaklama için hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiniz fakat bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadınız mı ? o zaman aşağıdaki en iyi, en ideal ve en çok tercih edilen 10 otele göz atarak aradığınız zevkteki ve bütçedeki oteli bulabilirsiniz.

1.Walk of Frame Hostel (2 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Walk of Frame Hostel, Hollywood’daki en iyi konuma sahip hostellerden biri

Los Angeles’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel ve en ucuz cevaplardan biri olan bu tesis bir hostel olarak faaliyet göstermektedir. Yani, dorm odalarında veya daha çok gençlerin konakladığı bir tesiste konaklamak istiyorsanız, bu hostel tam size göre.

Hostelin dorm odaları olduğu gibi özel odaları da bulunmaktadır. Bu yüzden de her yaştan gezginin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir tesis. Hollywood Bulvarı’nda bulunan Walk of Frame’de bulunan bu tesisin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At

2.Hollywood Inn Suites Hotel (3 yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles’da Hangi Bölgede Kalmalı ?

Şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olan Hollywood Inn Suites Hotel, Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en uygun otellerden biri. Eşsiz konumu ve modern odaları ile ünlü olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Bu otelde 3-5 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız çok daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Tuscan Garden Inn (3 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles’da Nerede Kalmalı ?

Şehirdeki en güzel 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, şehir merkezinde bulunuyor. Oldukça merkezi konuma sahip olan bu otelden diğer bölgelere ve şehirdeki gezilecek önemli yerlere çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Aile odaları da olan bu tesisin 7.7 gibi idare eder bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.The Hollywood Roosevelt (4 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tesis, açık yüzme havuzu ve Hollywood Bulvarı’ndaki eşsiz konumu ile ünlü.

Otel, Hollywood Bulvarı üzerinde eşsiz bir konuma sahip. Yani Hollywood’da dilediğiniz birçok yere bu otelden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine ulaşım için de metrolara yakınlığı sayesinde merkeze kolay bir ulaşım sunmaktadır. Ayrıca otelin 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Millennium Biltmore Los Angeles (4 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles Otel Tavsiyeleri

Şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı otellerden bir diğeri de Millennium Biltmore adındaki bu tesistir. Metroya 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehir merkezindeki en hareketli yerlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olmasıdır. Yani bu otelde 3-5 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatlara biraz daha uygun olacaktır. Fitness merkezi, barı ve yüzme havuzu ile hizmet veren bu lüks otel, Çağdaş Sanat Müzesi’ne de yürüme mesafesinde bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

6.W Hollywood (4 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles Otel Tavsiyesi

Hollywood Bulvarı’nın yakınında bulunan bu otel, Hollywood’da konum olarak en merkezi yerlerden birinde bulunuyor. Hollywood’daki birçok yere yürüyerek bu otelden ulaşmak mümkün.

Eşsiz bir şehir manzarasına sahip bu lüks otelin 8.0 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

7.BLVD Hotel & Suites – Walking Distance to Hollywood Walk of Fame (4 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles’da Nerede Kalmalı ?

Hollywood Bulvarı’na yürüme mesafesinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, Los Angeles’ın en güzel bölgelerinden biri olan Hollywood’da bulunmaktadır. Hollywood’un en hareketli bölgelerine de yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı, konuk yorumları ve otelin konumuna bakarak bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

8.Andaz West Hollywood-a concept by Hyatt (4 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles Konaklama Tavsiyeleri

Sunset Bulvar’ında güzel bir konumda bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konaklama bölgelerinden biri olarak bilinen Hollywood’da bulunuyor.

Sunset Strip’e bu otelden yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Çatı havuzu da olan bu tesisin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

9.The NoMad Los Angeles (5 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles’da Konaklama

Çatı katı havuzuyla ünlü olan bu süper lüks otel, şehir merkezinde bulunmaktadır. Süper merkezi konumu sayesinde Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tesisin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde 3-5 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatlara biraz daha uygun oluyor. Tabi bu erken rezervasyon olayını da çok abartmamakta yarar var. Yani gidip 4-5 ay öncesinden rezervasyon yapmayın. Yapsanız da size pek bir getirisi olmayacaktır.

8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biridir. Ayrıca bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

10.1 Hotel West Hollywood (5 Yıldız)

Los Angeles'da Nerede Kalınır ?
Los Angeles Konaklama Rehberi

Los Angeles’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan 1 Hotel West Hollywood, süper lüks otellerden biri. Hollywood’da güzel bir konuma sahip bu otel, Sunset Bulvarı’nda bulunuyor. Yani bölgenin en merkezi yerlerinden birinde bulunmaktadır.

Çatı katı havuzu ve süper lüks odalarıyla popüler olan bu otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Los Angeles’da Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ? 

Los Angeles’da hangi bölgede kalınır ? sorusuna cevap bulduysanız, tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Öncelikle bu şehirdeki en güzel konaklama bölgesinin Downtown olduğu söylense de aslında öyle olmadığını gittiğinizde görüyorsunuz. Çünkü bu şehir merkezi bölgesi, çok pahalı ve yapacak çok şey fazla şey de yok. Tabi ki turist olarak görebileceğiniz birkaç yeri bulmak mümkün. Fakat her şeyin bu merkezi bölgede toplandığını düşünmeyin.

Bu şehrin kalbinde yer alan bölgede konaklama ücretleri ciddi anlamda pahalı. Özellikle süper merkezi konaklama birimlerini tercih edecek olursanız. Bu yüzden bu bölge güzeldir fakat bütçe sınır olmayanlara diyerek bu bölgeyi kapatabiliriz.

Hollywood, Los Angeles’da turistlerin en çok tercih ettiği yer. Peki neden ? diye soracak olursanız, öncelikle Hollywood daha çok film yıldızlarını görür müyüm acaba umuduyla tercih edilen bölgelerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu bölge sadece bununla sınırlı değil. Hem gece hayatı konusunda hem de turistik yerlere ve merkeze ulaşım konusunda bu bölge şehrin en önde gelen bölgesi.

İyi de Hollywood şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunuyor. Ya şehir merkezine gidip gelecek olursak ? diye soracak olursanız da, öncelikle şunu bilmenizde yarar var. Hollywood Los Angeles’da metro ağının en gelişmiş olduğu yerlerden biri. Bu yüzden bu bölgeden istediğiniz turistik yere, gece hayatına ve şehir merkezine metrolar ile çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız da, Hollywood Bulvarı’na yakın olduğunuzdan emin olun. Bu bulvara yakın olacak olursanız, biraz daha merkezi bir yerde konaklamış olur ve metrolara yakın olmuş olursunuz. Ayrıca şehrin en hareketli yerleri de bu bulvar üzerinde bulunmaktadır.

Los Angeles’da konaklama için havaalanı yakınları da bir hayli popüler. Çünkü konaklama ücretleri bakımından oldukça uygun ve havaalanına ulaşım için ideal. Eğer 1-2 günlük bir Los Angeles gezisi planlıyorsanız da bu havaalanı yakınlarındaki konaklama birimlerine de mutlaka göz atın derim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Los Angeles’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeyi daha listeye eklemek pekala mümkün. Fakat bu 5 bölgenin dışındaki bölgeler, hem popülerlik hem de konum bakımından oldukça zayıf. Bunun yanında, bu 5 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Los Angeles’da konaklama ücretleri genel olarak biraz pahalı olduğundan dolayı da, çıtanızı 1-2 tık düşürmeniz de yarar var.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here