Lviv’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

İlbav olarak da bilinen Lviv, Ukrayna’nın batı tarafında yer alıyor. Diğer Ukrayna şehirlerine nazaran bu şehirdeki konaklama ücretleri 1 tık daha uygun denebilir.

Lviv’deki otellerin birçoğu şehir merkezinde toplanıyor olsa da, merkezin biraz daha dışına çıkmak isteyenler için bölgeler de bulunmakta. Fakat Bu şehirdeki otel fiyatları genel olarak uygun olduğundan, şehir merkezinin dışına çıkmanıza da pek gerek yok.

Lviv’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel konaklama tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Lviv’de konaklama birimi tercih etmeden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Tabi bu şehirde konaklama için öyle çok fazla bölge bulunmadığından aradığınız zevkte ve bütçede bir bölgeyi çok rahat bulabiliyorsunuz.

 • Lviv’de konaklama için en ideal ve en iyi bölge Plosha Rynok Bölgesi‘dir. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki gece hayatı için canlı olan yerlere yakın ve turistik yerlere de yürüme mesafesinde olursunuz. Ayrıca bölge, Lviv’de gezilecek yerler bakımından popüler olan Rynok Square’ya (Pazar Meydanı) ev sahipliği yapmakta.
 • Bu şehirde daha çok gece hayatı için bir plan yapıyorsanız da Prospekt Svobody Bölgesi‘nde yer alan konaklama birimlerine göz atabilirsiniz. Bu bölgeden şehirdeki turistik yerlerin bazılarına yürüyerek gitmek mümkün. Fakat daha çok şehirdeki ünlü gece kulüplerine yakın olmak istiyorsanız, bu bölgeyi düşünebilirsiniz.
 • Lviv’de konaklama için en ideal bir diğer bölge ise, Tren İstasyonu çevresidir. Bu çevrede konaklamanın en güzel yanı havaalanından tren ile şehir merkezine gitmeye çalışıyorsanız, bu tren istasyonu yakınlarında bulunan konaklama birimlerini tercih ederek, istasyondan yürüyerek tesisinize ulaşabilirsiniz.

Gelelim şehirdeki en güzel ve en güzel konuma sahip popüler bölgelere ;

1.PLOSHA RYNOK

RYNOK SQUARE – PAZAR MEYDANI BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100) – Şehrin Kalbinde Olmak İsteyenlere ;

Plosha Rynok Lviv'de Kalınacak Yerler
Plosha Rynok Lviv – Pazar Meydanı

Plosha Rynok, şehir merkezinde turistik yerlere ve şehirdeki hareketli yerlere oldukça yakın olan bir bölgedir. Pazar Meydanı etrafında toplanmış olan bu bölgeden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne çok kısa sürede gidebiliyorsunuz.

Şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinen bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bir bölge olsa da, çok düşük bir bütçe ile Lviv’i ziyaret ediyorsanız, biraz daha ”Pazar Meydanı” dışarısındaki konaklama birimlerine göz atmanızda yarar var.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Pazar Meydanı yakınlarında bulunan barlara akşam saatlerinde giderek happy hour fırsatlarından yararlanabilir ve Lviv gece hayatı için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca bu bölgede konaklayarak şehirdeki turistik yerlerin en uzak olanına en fazla 10 dakika yürüme mesafesinde olursunuz. Yani Lviv’deki hemen hemen tüm gezilecek yerleri burada konaklayarak yürüyerek görebilirsiniz.

Lviv Merkez Otelleri
Plosha Rynok

Burada kalın, EĞER ;

 • Otelimden çıkıp bi koşu Rynok Square – Pazar Meydanı’nı göreyim diyorsanız
 • Şehirdeki en popüler bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Gece hayatı için sabahlara kadar planlarınız varsa
 • Gece kulüplerinden otele dönüş kolay olsun, taksilere para yedirmeyelim diyorsanız
 • Yerli halkı en çok görebileceğiniz bir bölgede konaklamak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Lviv’e sadece kültür gezisi için gidiyor ve gece hayatı için bir planınız yoksa

Tamam, hadi bölge olarak Plosha Rynok, yani Pazar Meydanı yakınlarına karar verdik. Tesisi nasıl seçeceğiz ? Otel mi yoksa dairede mi konaklamalı ? diye soracak olursanız da, öncelikle arkadaşlarınız ile Lviv’i seyahat ediyor ve gece hayatına evde de devam etmek istiyorsanız, dairelerde konaklamak çok daha mantıklı olacaktır. Yok tek başınıza ve çift olarak seyahat ediyorsanız da 3-4 yıldızlı otellerde konaklamakta yarar var.

Plosha Rynok Bölgesi’nde bulunan tüm dairelere ve otellere göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Pazar Meydanı Çevresinde Otel Tavsiyeleri

 • Hotel 10 – 3 Yıldız ; Bu otel, hem bütçeli hem de şık ve modern bir otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Tesis, 9+ konuk değerlendirme puanına sahip. Otelden şehirdeki popüler görülecek yerler arasında olan Latin Katedrali, Pazar Meydanı ve Ermeni Katedrali gibi yerlere 3-5 dakika içerisinde yürüyerek ulaşabilirsiniz.
 • Vintage Boutique Hotel – 4 Yıldız ; Bu 4 yıldızlı otel de şehirdeki önemli noktalara ve gece hayatına yürüme mesafesinde. Ayrıca otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
 • Bu bölgede dairede konaklamak isterseniz de 3 yıldızlı Cozy Apartment adlı tesise, Apartment Plosha Rynok TimetoSmile adlı 3 yıldızlı dairelere veya Apartments JustLvivIt adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu 3 dairede, şehirdeki en çok tercih edilenler arasında olduğu gibi, en merkezi ve en ideal konuma sahip olan tesisler arasındadır.

2.PROSPEKT SVOBODY 

(Bölge Puanı 90/100) – Gece Hayatına Daha Yakın Olmak İsteyenlere ;

PROSPEKT SVOBODY 
PROSPEKT SVOBODY

Prospekt Svobody de, şehir merkezi olarak bilinir. Fakat Rynok Square’ye göre biraz daha az merkezi bir bölge diyebiliriz. Şöyle ki Pazar Meydanı bölgesinden turistik yerlerin büyük bir bölümüne 2-3 dakikada yürüyerek giderken, bu bölgeden ise 5-10 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Yani arada birkaç dakika gibi fark var.

Fakat bu bölgeden şehrin önde gelen gece kulüplerinden olan Rafinad People Club ve Fashion Club’a ulaşım çok daha kolaydır. Yani Lviv’de daha çok gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, şehrin önde gelen gece kulüplerinden bazılarına yakın olan bölgede konaklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayarak da şehirdeki hemen hemen her turistik yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Lviv’de merkezi bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Daha çok gece hayatı için bu şehri ziyaret edecekseniz
 • Her yere yakın olayım fakat daha uygun konaklama birimleri bulayım diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Gece hayatı için hiçbir planınız yoksa
 • Turistik bir bölgede konaklamak istemiyorsanız

Prospekt Svobody Bölgesi’nde bulunan tüm dairelere ve otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Prospekt Svobody Otel Tavsiyeleri

 • Mini Hotel Barvy Lvova on Hnatyuka St – Apart Otel ; Bu bölgede tavsiye edebileceğimiz en kaliteli ve en uygun tesislerden. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesis, Lviv’deki en çok tercih otellerden biri. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak biliniyor olsa da, tesiste aile odaları da bulunmaktadır.
 • Opera Passage Apart Hotel ; Bir diğer apart otel tavsiyesi olarak da şehrin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden. Opera ve Bale Tiyatrosu’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta.
 • Hotel Plazma – 3 Yıldız ; Bölgedeki en ucuz konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, merkezi konumuyla turistlerin en çok tercih ettiği otellerden. Otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

3.LVİV TREN İSTASYONU

(Bölge Puanı 85/100) – Ucuz Konaklama Birimleri Arayanlara Özel

Lviv Merkez Otelleri
Lviv

Eğer Lviv’de uzun süre konaklamayı planlıyorsanız, bu Tren İstasyonu çevresi çok daha ideal olacaktır. Çünkü, hem turistik yerlere ulaşım kolay hem de konaklama ücretleri diğer 2 bölgeye nazaran 1 tık daha uygun.

Düşük bütçede seyahat eden turistlerin favorisi olsa da, Lviv’de çok fazla zamanınız yoksa ve gece hayatı için her gün bir plan yapıyor, turistik yerlere yürüyerek gitmeyi planlıyorsanız, bu bölge pek mantıklı olmayacaktır. Ancak, ucuz bir otel veya pansiyon tarzı diğer konaklama birimleri arıyorsanız, bu bölgede aradığınızı bulabilirsinniz. Yani bu bölgede konaklamak istiyorsanız, süper bütçeli bir Lviv gezisi yapıyor olmanız gerek. Bu bölgeyi tercih etmenin çok da bir getirisi yok.

Tren İstasyonu çevresinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Lviv Otel Tavsiyeleri – En Güzel Merkez Otelleri

Lviv’de konaklayacağınız bölgeyi bulduysanız, şimdi aşağıdaki otel önerilerine göz atabilirsiniz. Zaten bölgelere göre konaklama önerilerini yukarıda vermiştik. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini yukarıda bulamadıysanız, aşağıdaki tesislere de kısaca bir göz atabilirsiniz.

1.Hotel Atlas Deluxe (4 Yıldız)

Lviv Otelleri
Hotel Atlas Deluxe

Hotel Atlas Deluxe, süper lüks ve şık odalarıyla oldukça popüler. Lviv’e gece hayatı için gidiyor ve para problem değil diyorsanız, bu lüks otel, barlara ve gece kulüplerine yakınlığı ile ilk tercih edebileceğiniz otellerden biri. Otelin konumu şehrin en canlı bölgelerinden birinde bulunuyor. Otel etrafı barlar ve kafelerle çevrili olduğu gibi, bu otelden tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Olumlu konuk yorumlarına ve almış olduğu 8+ bir puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Fakat şehirdeki diğer otellere nazaran bu otelin 1-2 tık daha pahalı olabileceğini de unutmayın. Oteli İncele ; Hotel Atlas Deluxe

2.Taurus Hotel & Spa (Lüks )

Lviv Merkez Otelleri
Taurus Hotel

Lviv’de en çok tercih edilen lüks otellerden biri olan Taurus Hotel, Lviv tren istasyonuna sadece 20 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Konum olarak güzel bir yerde bulunan bu otel, havaalanı servisi ve spa sağlık merkezi ile popüler. Otelin olumlu konuk değerlendirmelerine ve 8+ konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih edebilirsiniz.

Şehirdeki 4-5 yıldızlı otel kıvamında olan Taurus Hotel, diğer otellere nazaran 1 tık pahalı denebilir. Fakat gerek şık ve lüks olması, gerekse merkezi konuma sahip olması, bu şehirde lüks otel arayanlar için oldukça ideal. Oteli İncele ; Taurus Hotel & Spa

3.Apart Hotel Horowitz (Daire)

Lviv Otel Önerileri
Apart Hotel Horowitz

Lviv’de daire arayanlar için ideal otellerden biri olan Horowitz Apart Hotel, daire konseptindeki odalarıyla bir hayli popüler. Süper merkezi konumuyla yüksek konuk değerlendirme puanı almış bu otel, Rynok Meydanı’na 1 ve Ermeni Katedrali’ne ise sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri diyebiliriz.

Lviv’e gece hayatı için gidiyorsanız da, bu otelden şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine yürüyerek ulaşabileceğinizi de unutmayın. Şehirdeki tüm turistik yerler yürüme mesafesinde olduğu gibi, otele en uzak olan turistik yapı 600 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Oda ücretlerinin uygun olması ve güzel konuk yorumlarına sahip olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele ; Apart Hotel Horowitz

4.İbis Styles Lviv Center

Lviv Merkez Otelleri
Ibis Styles

3-4 yıldızlı otel konforunda olan İbis Styles, şehrin tarihi merkezinde yer alıyor. Şehirdeki tüm turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şık ve modern odalarıyla ve açık büfe kahvaltısıyla oldukça popüler. Rynok Meydanı’na 8 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Lviv tren istasyonuna da 3.5 km uzaklıkta bulunmakta.

8+ konuk değerlendirme puanı almış bu otelin, olumlu konuk değerlendirmelerine, fiyatına ve konumu, tesisi incelemek için yeterli. Otele göz at ; Ibis Styles Lviv Center

Lviv Ucuz Otel Önerileri

5.Sonata (3 Yıldız)

Lviv Merkez Otelleri
Sonata Hotel

Sonata otel, kendi kategorisinde en ucuz otellerden biri. Şehir merkezine ve gece hayatına biraz uzak mesafede bulunan bu tesis, Lviv’deki en popüler otellerden biri. Süper modern odaları ve uygun oda fiyatlarıyla şehirde tercih edilebilecek ilk otellerden. Otelden turistik yerlere veya şehrin önde gelen barlarına veya gece kulüplerine yürüme mesafesinde olmasa da, taksiler ile çok uygun fiyata dilediğiniz her yere gidebiliyorsunuz. Şehir merkezine uzak olmasından dolayı da, oda fiyatları süper ucuz. Eğer merkezde bir yerde konaklamak istemiyorsanız, bu otele mutlaka göz atın derim. Otele Göz At ; Sonata Hotel

6.Hotel Cisar

Lviv Merkez Otelleri
Hotel Cisar

Şehir merkezine çok kısa mesafede bulunan bu otel, 3 yıldızlı otel konforunda. Şehirdeki en ucuz otellerden biri olan Hotel Cisar, süper ucuz olmasına rağmen oldukça popüler ve süper olumlu konuk yorumlarına sahip.

Otel, Rynok Meydanı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Odalarının şehir manzaralı ve 8+ konuk değerlendirme puanı olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele ; Hotel Cisar

7.Delice Hotel (4 Yıldız)

Delice Hotel - Lviv Merkez Otelleri
Delice Hotel

Lviv’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Delice Hotel, şehirdeki tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor.

Gece hayatı için şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine araç ile 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Otele Göz At ; Delice Hotel

Lviv Hostel Tavsiyeleri

Lviv’de oteller yerine hostellerde konaklamayı planlıyorsanız, çok daha merkezi tesislere rahatlıkla göz atabilirsiniz. Çünkü Lviv’in hostel fiyatları konuma göre çok büyük farklılıklar göstermemektedir. Bu yüzden de, merkeze olabildiğinizce yakın yerlerde konaklayabilirsiniz.

Şehirdeki en iyi ve en popüler hostellerden bazıları ise ;

Dream Hostel Lviv 

Dream Hostel Lviv 
Dream Hostel Lviv

9+ konuk değerlendirme puanına sahip bu modern hostelin gecelik dorm fiyatları 8£’dan başlamaktadır. Hostelin çift kişilik odaları ise 35£’dan başlıyor.

Ermeni Katedrali’nin hemen yanında bulunan bu hostel, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden. Ayrıca, konum, fiyat ve hizmet bakımından Lviv’deki en iyi hostellerden biri olarak birçok seçilmiş bir tesis. Hosteli İncele

Eco Hostel DROVA

Eco Hostel DROVA
Eco Hostel DROVA

Çift kişilik odaları (ortak banyolu) 20£’dan başlayan fiyatları ile, Lviv’in en ucuz tesislerinden biri olan bu hostelde, dorm/paylaşımlı odaların fiyatları ise 7£’dan başlamaktadır.

Şehrin önde gelen turistik noktalarına 15-20 dakika yürüme mesafesinde olsa da, çift kişilik oda fiyatları için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden. Hosteli İncele

Lviv Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Lviv Otel Fiyatları ve Rezervasyon
Lviv

Lviv’de otel fiyatları genel olarak 30£’dan başlamakta ve 150£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat, bu şehirde ortalama 55-90£ arasında bir ücrete şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde, hatta bazı 5 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

30£’nun altında bir fiyata tesis arıyorsanız da, otel yerine pansiyonlara veya dairelere göz atmanız gerekiyor. Çünkü, Lviv ucuz otel fiyatları genel olarak 30-40£ arasında değişmektedir.

Lviv’de hostel fiyatları ise, 8£’dan (Dorm/paylaşımlı odalar) başlıyor ve 13£’ya kadar çıkmaktadır.

Bu şehirde Pansiyon fiyatları ise ortalama 20£’dan başlamakta ve 40£’ya kadar çıkmaktadır.

Lviv’de otel rezervasyonu için de, booking ve expedia.com’a göz atabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon için mutlaka booking üzerinden otel fırsatlarına da göz atın.

Konaklama Önerileri

Lviv de Konaklama Rehberi
Lviv

Lviv’de konaklama birimi tercih etmeden nerelere yakın olacağınıza ve bölge seçimine mutlaka karar verin. Bu şehirde çok fazla bölge yok. Bu yüzden seçim oldukça kolay olacaktır. Hiç uğraşmadan araştırma yapmadan bir bölgede konaklama istiyorsanız, Rynok Square olarak da bilinen Pazar Meydanı yakınlarında konaklayın.

Konaklama için şehir merkezinden 3-4 km uzaklıkta bulunan otellerden uzak durun. Hem geceleri otele dönüş için taksilere yükse meblağlar ödemek zorunda kalmazsınız.

İdeal bir seçenek olarak şehir merkezine en fazla 1 km uzaklıkta bulunan tesislerde konaklayacak olursanız, hem gece hayatı için hem de turistik yerler için ideal bir yerde konaklamış olursunuz.

Lviv’de otel veya diğer konaklama ücretleri çok uygun. Hatta Türkiye’deki birçok şehre nazaran bile uygun. Bu yüzden 2-3 yıldızlı otellerde takılı kalmayın. 4-5 yıldızlı otellerede bu şehirde gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Lviv’de hangi bölgede konaklayacağınıza ? daha çok turistik yerlere, şehir merkezine ve gece hayatına yakınlık gibi faktörleri göz önüne alarak karar verin. Ayrıca çok ucuz diye merkeze 3-4 km uzaklıkta bulunan tesislerde konaklamanıza da gerek yok. Zaten bu şehre sadece gece hayatı için gidiyorsanız, bu uzak yerlerden toplu taşıma araçlarıyla gece hayatına ve merkeze yakın olan yerlere gidip gelmek sıkıntılı olabilir.

Lviv’de erken rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara oteller bulunacağı söylenir. Bu pek de doğru değil. Çünkü bu şehirdeki otel sayısı taş çatlasa 150 ve daireler ise otellerin 10 katı. Hal böyle olunca daireler arasında büyük bir çekişme oluyor. ve daireler otellere nazaran çok daha uygun oluyor. Bunun için de adamlar hiçbir erken rezervasyon fırsat indirimi yapmıyor. Tabi kış aylarında birkaç tane fırsat indirimi olan tesisleri bulmak da mümkün.

Göz At : Kiev’de nerede kalınır ?Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara’da Gezilecek Yerler | Tarihi ve Turistik 30 Yer

Bir gezi rotası olarak pek sevilmeyen şehirlerimizden biri olan Ankara, gerek başkent olmasından kaynaklanan bürokratik bir havası, gerekse trafiğiyle ve kalabalığıyla İstanbul'a benzetiliyor olması,...