Lviv’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Lviv'de Nerede Kalınır ?
Lviv'de Nerede Kalınır ?

İlbav olarak da bilinen Lviv, Ukrayna’nın batı tarafında yer alıyor. Diğer Ukrayna şehirlerine nazaran bu şehirdeki konaklama ücretleri 1 tık daha uygun denebilir. Lviv’deki otellerin birçoğu şehir merkezinde toplanıyor olsa da, merkezin dışına çıkmak isteyenler için Plosha Rynok ve Prospekt Svobody gibi bölgeler de bulunmakta. Bu şehirdeki otel fiyatları genel olarak uygun olduğundan, şehir merkezinin dışına çıkmanıza da pek gerek yok.
Lviv’de nerede kalınır ?
adlı bu yazı ile, şehirde kendi kategorisinde en uygun ve en iyi olan konaklama birimleri arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lviv’de Nerede Kalınır ? Bölgeler

Lviv’de konaklama birimi tercih etmeden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Tabi Lviv’de konaklama için öyle çok fazla bölge bulunmadığından aradığınız zevkte ve bütçede bir bölgeyi çok rahat bulabiliyorsunuz.

 • Lviv’de konaklama için en ideal ve en iyi bölge Plosha Rynok Bölgesi‘dir. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki gece hayatı için canlı olan yerlere yakın ve turistik yerlere de yürüme mesafesinde olursunuz. Ayrıca bölge, Lviv gezilecek yerler bakımından popüler olan Rynok Square (Pazar Meydanı)’ya ev sahipliği yapmakta. Booking.com aracılığıyla Bu bölgedeki dairelere ve otellere göz at.
 • Bu şehirde daha çok gece hayatı için bir plan yapıyorsanız da Prospekt Svobody Bölgesi‘nde yer alan konaklama birimlerine göz atabilirsiniz. Bu bölgededen şehirdeki turistik yerlerin bazılarına yürüyerek gitmek mümkün. Fakat daha çok şehirdeki ünlü gece kulüplerine yakın olmak istiyorsanız, bu bölgeyi düşünebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Bu bölgedeki otellere ve dairelere göz at.
 • Lviv’de konaklama için en ideal bir diğer bölge ise, Tren İstasyonu çevresidir. Bu çevrede konaklamanın en güzel yanı havaalanından tren ile şehir merkezine gitmeye çalışıyorsanız, bu tren istasyonu yakınlarında bulunan konaklama birimlerini tercih ederek, istasyondan yürüyerek tesisinize ulaşabilirsiniz. Tren İstasyonu çevresinde bulunan otellere ve dairelere göz at.

Lviv’de hangi bölgede kalınır ? sorusuna daha çok turistik yerlere, şehir merkezine ve gece hayatına yakınlık gibi faktörleri göz önüne alarak karar verin. Ayrıca çok ucuz diye merkeze 3-4 km uzaklıkta bulunan tesislerde konaklamanıza da gerek yok. Zaten bu şehre gece hayatı için gidiyorsanız, bu uzak yerlerden toplu taşıma araçlarıyla gece hayatına ve merkeze yakın olan yerlere gidip gelmek sıkıntılı olabilir.

Lviv’de Nerede Kalınır ? – PLOSHA RYNOK – RYNOK SQUARE – PAZAR MEYDANI BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Lviv'de Nerede Kalınır ?
Rynok Square – Pazar Meydanı

Bu bölge, şehir merkezinde turistik yerlere ve şehirdeki hareketli yerler oldukça yakın olan bir bölgedir. Pazar Meydanı etrafında toplanmış olan bu bölgeden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne çok kısa sürede gidebiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Pazar Meydanı yakınlarında bulunan barlara akşam saatlerinde giderek happy hour fırsatlarından yararlanabilir ve Lviv gece hayatı için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca bu bölgede konaklayarak şehirdeki turistik yerlerin en uzak olanına en fazla 10 dakika yürüme mesafesinde olursunuz. Yani Lviv’deki hemen hemen tüm gezilecek yerleri burada konaklayarak yürüyerek görebilirsiniz.

Burada kalın, EĞER ;

 • Otelimden çıkıp bi koşu Rynok Square – Pazar Meydanı’nı göreyim diyorsanız
 • Şehirdeki en popüler bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Gece hayatı için sabahlara kadar planlarınız varsa
 • Gece kulüplerinden otele dönüş kolay olsun, taksilere para yedirmeyelim diyorsanız
 • Yerli halkı en çok görebileceğiniz bir bölgede konaklamak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Lviv’e sadece kültür gezisi için gidiyor ve gece hayatı için bir planınız yoksa

Tamam, hadi bölge olarak Plosha Rynok, yani Pazar Meydanı yakınlarına karar verdik. Tesisi nasıl seçeceğiz ? Otel mi yoksa dairede mi konaklamalı ? diye soracak olursanız da, öncelikle arkadaşlarınız ile Lviv’i seyahat ediyor ve gece hayatına evde de devam etmek istiyorsanız, dairelerde konaklamak çok daha mantıklı olacaktır. Yok tek başınıza ve çift olarak seyahat ediyorsanız da 3-4 yıldızlı otellerde konaklamakta yarar var.

Plosha Rynok Bölgesi’nde bulunan tüm dairelere ve otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak 3 yıldızlı bir otel Hotel 10 adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, hem bütçeli hem de şık ve modern bir otel arayanların tercih edebileceği yerlerden. Otel, 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Otelden şehirdeki popüler gezilecek yerler arasında olan Latin Katedrali, Pazar Meydanı ve Ermeni Katedrali gibi yerlere 1-2 dakika içerisinde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Yok biraz daha çıtayı artırmak istiyorsanız da, 4 yıldızlı bir otel olan Vintage Boutique Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu 4 yıldızlı otel de şehirdeki önemli noktalara ve gece hayatına yürüme mesafesinde. Ayrıca otelin 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu bölgede dairede konaklamak isterseniz de 3 yıldızlı Cozy Apartment adlı tesise, Apartment Plosha Rynok TimetoSmile 1 adlı 3 yıldızlı dairelere veya Apartments JustLvivIt adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu 3 dairede, şehirdeki en çok tercih edilenler arasında olduğu gibi, en merkezi ve en ideal konuma sahip olan tesisler arasındadır.

Lviv’de Nerede Kalınır ? – PROSPEKT SVOBODY BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Lviv'de Nerede Kalınır ?
Svobody Bölgesi

Bu bölgede şehir merkezi olarak bilinir. Fakat Rynok Square’ye göre biraz daha az merkezi bir bölge diyebiliriz. Şöyle ki Pazar Meydanı bölgesinden turistik yerlerin büyük bir bölümüne 2-3 dakikada yürüyerek giderken, bu bölgeden ise 5-6 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Yani arada 1-2 dakika gibi fark var. Fakat bu bölgeden şehrin önde gelen gece kulüplerinden olan Rafinad People Club ve Fashion Club’a ulaşım çok daha kolaydır.

Bu bölgede konaklayarak da şehirdeki hemen hemen her turistik yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Yani, Nerede kalınır ? sorusu için en ideal ve en merkezi cevaplardandır.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Lviv’de merkezi bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Daha çok gece hayatı için bu şehri ziyaret edecekseniz
 • Her yere yakın olayım fakat daha uygun konaklama birimleri bulayım diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Gece hayatı için hiçbir planınız yoksa
 • Turistik bir bölgede konaklamak istemiyorsanız

Prospekt Svobody Bölgesi’nde bulunan tüm dairelere ve otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Mini Hotel Barvy Lvova on Hnatyuka St. adlı apart otel bu bölgede tavsiye edebileceğim en kaliteli ve en uygun tesislerden. 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesis, Lviv’deki en çok tercih otellerden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer apart otel tavsiyesi olarak da Opera Passage Apart Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu otel 9.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Ayrıca otel süper modern ve merkezi bir konumda yer almaktadır. Opera ve Bale Tiyatrosu’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Plazma ise, bu bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biridir. Güzel bir konuma sahip olan bu otelin en güzel yanı uygun olması. Otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Lviv’de Nerede Kalınır ? – TREN İSTASYONU ÇEVRESİ (Bölge Puanı 85/100)

Lviv'de Nerede Kalınır ?
Lviv’de Nerede kalmalı ?

Eğer Lviv’de 4-5 veya daha fazla süre konaklamayı planlıyorsanız, bu Tren İstasyonu çevresi çok daha ideal olacaktır. Çünkü, hem turistik yerlere ulaşım kolay hem de konaklama ücretleri diğer 2 bölgeye nazaran 1 tık daha uygun.

Lviv’de konaklama ücretleri genel olarak çok uygun olduğundan dolayı da bu bölgeyi gönül rahatlığıyla pek tavsiye etmiyorum. Çünkü diğer 2 bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimleri bulabiliyorsunuz. Yani bu bölgede konaklamak istiyorsanız, süper bütçeli bir Lviv gezisi yapıyor olmanız gerek. Bu bölgeyi tercih etmenin çok da bir getirisi yok.

Tren İstasyonu çevresinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Lviv’de Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

Lviv’de konaklayacağınız bölgeyi bulduysanız, şimdi aşağıdaki otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Zaten bölgelere göre otel tavsiyelerini yukarıda vermiştik. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini yukarıda bulamadıysanız, aşağıdaki tesislere de kısaca bir göz atabilirsiniz.

1.Taurus Hotel & Spa (Lüks – Süper Popüler )

Lviv'de Nerede Kalınır
Taurus Hotel – Lviv otel tavsiyeleri

Lviv’de en çok tercih lüks otellerden biri olan Taurus Hotel, Lviv tren istasyonuna sadece 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Konum olarak güzel bir yerde bulunan bu otel, havaalanı servisi ve spa sağlık merkezi ile popüler. Otelin süper olumlu konuk değerlendirmelerine ve 2.500 konuktan almış olduğu 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih edebilirsiniz.

Şehirdeki 4-5 yıldızlı otel kıvamında olan Taurus Hotel, diğer otellere nazaran 1 tık pahalı denebilir. Fakat gerek şık ve lüks olması gerekse süper konuma sahip olması, bu şehirde lüks otel arayanlar için oldukça ideal. Oteli İncele 

2.Apart Hotel Horowitz (Daire – Popüler )

Lviv'de Nerede Kalınır
Apart Hotel Horowitz – Lviv Otel Tavsiyesi

Lviv’de daire arayanlar için ideal otellerden biri olan Horowitz Apart Hotel, daire konseptindeki odalarıyla bir hayli popüler. Süper merkezi konumuyla 9.9 konum puanı almış bu otel, Rynok Meydanı’na 1 ve Ermeni Katedrali’ne ise sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri diyebiliriz.

Kviv’e gece hayatı için gidiyorsanız da, bu otelden şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine yürüyerek ulaşabileceğinizi de unutmayın. Şehirdeki tüm turistik yerler yürüme mesafesinde olduğu gibi, otele en uzak olan turistik yapı 600 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Oda ücretlerinin uygun olması ve 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı almış olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele

3.İbis Styles Lviv Center (Süper Popüler )

Lviv'de Nerede Kalınır
Ibis Styles – Lviv Otel Tavsiyeleri

3-4 yıldızlı otel konforunda olan İbis Styles, şehrin tarihi merkezinde yer alıyor. Şehirdeki tüm turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şık ve modern odalarıyla ve açık büfe kahvaltısıyla oldukça popüler. Rynok Meydanı’na 8 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Lviv tren istasyonuna da 3.5 km uzaklıkta bulunmakta.

8.8 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı almış bu otelin, olumlu konuk değerlendirmelerine, fiyatına ve konumuna bakarak bu oteli tereddütsüz tercih edebilirsiniz. Oteli İncele

4.Sonata (3 Yıldız – Popüler – Ucuz)

Lviv'de Nerede Kalınır
Sonata Hotel – Lviv Otel Tavsiyesi

Lviv’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Sonata otel, kendi kategorisinde en ucuz otellerden biri. Şehir merkezine ve gece hayatına biraz uzak mesafede bulunan bu otel, Lviv’deki en popüler otellerden biri. Süper modern odaları ve uygun oda fiyatlarıyla şehirde tercih edilebilecek ilk otellerden. Otelden turistik yerlere veya şehrin önde gelen barlarına veya gece kulüplerine yürüme mesafesinde olmasa da, taksiler ile çok uygun fiyata dilediğiniz her yere gidebiliyorsunuz. Şehir merkezine uzak olmasından dolayı da, oda fiyatları süper ucuz. Eğer merkezde bir yerde konaklamak istemiyorsanız, bu otele mutlaka göz atın derim. Oteli İncele

5.Hotel Cisar (Süper Ucuz ve Popüler)

Lviv'de Nerede Kalınır
Hotel Cisar – Lviv Konaklama Rehberi

Şehir merkezine çok kısa mesafede bulunan bu otel, 3 yıldızlı otel konforunda. Şehirdeki en ucuz otellerden biri olan Hotel Cisar, süper ucuz olmasına rağmen oldukça popüler ve süper olumlu konuk yorumlarına sahip. Otel, Rynok Meydanı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Odalarının şehir manzaralı ve 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele

6.Delice Hotel (4 Yıldız – Orta Bütçeli)

Lviv'de Nerede Kalınır
Delice Hotel – Lviv Otel Tavsiyeleri

Lviv’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Delice Hotel, şehirdeki tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor diyebilirim. Gece hayatı için şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine araç ile 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Olumlu konuk yorumlarına sahip bu otelin almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele

7.Hotel Atlas Deluxe (4 Yıldız – Süper Lüks )

Lviv'de Nerede Kalınır
Hotel Atlas Deluxe

Lviv’de nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arayanlar için ideal olan Hotel Atlas Deluxe, süper lüks ve şık odalarıyla oldukça popüler. Lviv’e gece hayatı için gidiyor ve para problem değil diyorsanız, bu lüks otel barlara ve gece kulüplerine yakınlığı ile ilk tercih edebileceğiniz otellerden biri diyebilirim. Otelin konumu şehrin en canlı bölgelerinden birinde bulunuyor. Otel etrafı barlar ve cafelerle çevrili olduğu gibi, bu otelden tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Süper olumlu konuk yorumlarına ve almış olduğu 8.9 gibi süper yüksek bir puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Fakat şehirdeki diğer otellere nazaran bu otelin 2-3 tık daha pahalı olabileceğini de unutmayın derim. Oteli İncele

Lviv’de Nerede Kalınır ? – TAVSİYELER

Lviv’de konaklama birimi tercih etmeden nerelere yakın olacağınıza ve bölge seçimine mutlaka karar verin. Bu şehirde çok fazla bölge yok. Bu yüzden seçim oldukça kolay olacaktır. Hiç uğraşmadan araştırma yapmadan bir bölgede konaklama istiyorsanız, Rynok Square olarak da bilinen Pazar Meydanı yakınlarında konaklayın.

Konaklama için şehir merkezinden 3-4 km uzaklıkta bulunan otellerden uzak durun. Hem geceleri otele dönüş için taksilere yükse meblağlar ödemek zorunda kalmazsınız.

İdeal bir seçenek olarak şehir merkezine en fazla 1 km uzaklıkta bulunan tesislerde konaklayacak olursanız, hem gece hayatı için hem de turistik yerler için ideal bir yerde konaklamış olursunuz.

Lviv’de otel veya diğer konaklama ücretleri çok uygun. Hatta Türkiye’deki birçok şehre nazaran bile uygun. Bu yüzden 2-3 yıldızlı otellerde takılı kalmayın. 4-5 yıldızlı otellerede bu şehirde gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Lviv’de erken rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara oteller bulunacağı söylenir. Bu pek de doğru değil. Çünkü bu şehirdeki otel sayısı taş çatlasa 150 ve daireler ise otellerin 10 katı. Hal böyle olunca daireler arasında büyük bir çekişme oluyor. ve daireler otellere nazaran çok daha uygun oluyor. Bunun için de adamlar hiçbir erken rezervasyon fırsat indirimi yapmıyor. Tabi kış aylarında birkaç tane fırsat indirimi olan tesisleri bulmak da mümkün.

Lviv’de nerede kalınır ? adlı bu listede aradığınız bütçede veya zevkte oteli bulamadınız mı ? ;

 • Lviv’deki 0-300 TL arasındaki otellere ve dairelere göz atmak için tıklayın.
 • Lviv’deki 300-500 TL arasındaki otellere ve dairelere göz atmak için tıklayın.
 • Lviv’deki lüks otellere göz atmak için tıklayın.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here