Lyon’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Fransa‘nın güneydoğu tarafından bulunan Lyon, Paris kadar olmasa da oldukça popüler destinasyonlardan biri. Bu şehirde konaklama fiyatları ise Paris’e nazaran çok daha uygun denebilir.
Lyon’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en uygun bölgeler ve konaklama birimleri hakkında genel bir fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, otel veya diğer tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Lyon’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Lyon Nerede Kalınır ?
Lyon Konaklama rehberi

Acelem Var Diyorsanız ; 

La Presqu’Ile Bölgesi ; Lyon’da konaklayabileceğiniz en merkezi bölgedir. Perrache tren istasyonuna kadar tamamen belediye binasının etrafındaki alanı kapsıyor. Turistik yerlere de ulaşım kolay. Şehrin en çok tercih edilen bölgelerinden biri olan La Presqu’ıle Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

1.La Presqu’Ile Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi Lyon’da Nerede Kalınır ?

Lyon'da Nerede Kalınır ?
La-Presqu’ille Bölgesi

La Presqu’lle Bölgesi, mimari taşlarla doludur ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Şehirdeki en güzel ve en merkezi bölgelerden biri olarak bilinir.

Bu bölge, yürüyerek keşfedilebilecek en güzel yerlerden. Ayrıca Lyon’da gezilecek yerler bakımından popüler olan birkaç yeri de bu bölgede görebiliyorsunuz.

Lyon’daki en önemli iki meydan, Place Bellecour ve Place des Terreaux, Presqu’lle’de bulunuyor. Place Bellecour, Avrupa’nın en büyük yaya meydanıdır ve genellikle bazı yerel etkinliklere ev sahipliği yapar.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehrin en turistik bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Her şey elimin altında olsun diyorsanız
 • Lyon’daki en iyi ve en popüler iki meydana yakın olayım diyorsanız
 • Pahalı ve lüks restoranlara, kafelere alışkınsanız
 • Şehirdeki diğer bölgelere çok kolay bir şekilde ulaşayım diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Süper bütçeli bir Lyon gezisi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları arıyorsanız
 • Turistik bölgeleri sevmiyorsanız

La Presqu’lle Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel Elysée 2 Yıldız ; Eski Kent Merkezi’nin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi bütçeli otel, tarihi 19. yüzyıla dayanan bir binada hizmet veriyor. Aile odaları da olan bu otelin 8.5 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Bayard Bellecour 3 Yıldız ; Bellecour Meydanı’nda bulunan bu otel, Lyon’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Şehirdeki en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden biri olması, güzel konuk yorumları olması ve 8.3 gibi bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu otelin en büyük artılarından. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Alexandra – 4 Yıldız ; Şehirdeki en şık ve modern tesislerden biri olan Alexandra, Eski Şehrin Merkezi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Merkezi ve güzel konumu sayesinde şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Aile odaları da olan bu otelin 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

2.Vieux Lyon Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Lyon’da Gece Hayatı İçin Nerede Kalınır ?

Vieux de Lyon
Vieux de Lyon

Rönesans bölgesi olarak bilinen bu bölge 15. ve 16. yüzyıldan kalma saraylar ve birçok tarihi binalar ile çevrili. Notre Dame de Fourviere Bazilikası ve Saint Jean Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik yapıları bu bölgede bulunmakta. Bunun yanında daha birçok turistik yapıya yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, Rhone nehrine en yakın olan bölgelerden biri.

Bu bölge, kentin en eski semti olarak bilinir. Ortaçağ ve Rönesans döneminde inşa edilmiştir ve o zamandan beri aynı şekli korumuştur. Ayrıca bu bölge şehirdeki en iyi gece kulüplerine ve barlarına da yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Toplu taşıma ağı bu bölgede gayet güzel. Dilediğiniz birçok yere metrolar ile ulaşmak mümkün. Zaten birçok turistik yere yakın olduğundan dolayı, ulaşım aracına pek fazla ihtiyacınız olmayacaktır. Merkezi bir yer olan Vieux daha çok tarih, restoran ve mimari yapılarla ilgilenen gezginlerin tercih edebileceği ideal bölgelerden.

Vieux Lyon
Vieux

Burada Kalın, EĞER ;

 • Gece hayatı için planlarınız varsa
 • Eski Kente bi koşu gideyim diyorsanız
 • Şehirdeki turistik yerlere yakın olayım, fakat çok yakın olup da fazla ücret ödemeyeyim diyorsanız
 • Dairelerde de konaklarım, sorun değil diyorsanız (Bu bölgede toplasan 10 otel ya var ya yok. Bu yüzden daireler de tercihleriniz arasında olsun)

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız
 • Çocuklarınız ile Lyon’u ziyaret ediyorsanız

Vieux Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için TIKLAYIN.

Lyon Vieux Otelleri

 • Le Phénix Hôtel 3 Yıldız ; Notre-Dame De Fourvière Bazilikası’na 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bölgedeki en bütçeli otellerden biri. Güzel ve merkezi konumu sayesinde, şehirdeki diğer turistik yerlere de çok rahat ulaşabiliyorsunuz. Otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Collège Hôtel 4 Yıldız ; Lyon Opera Binası ve Saint Jean Katedrali otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Eski Kent’te güzel bir konumda bulunan bu otel, konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek tesislerden biri. Otelin 8.2 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

3.La Guillotière (7th arr) Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Lyon’da En Ucuz Nerede Kalınır ? 

Lyon'da Nerede Kalınır ?
Lyon Otel Tavsiyeleri

Lyon’da nerede kalmalı ? sorusuna ucuz bir cevap arıyorsanız, aradığınızı La Guillotiere Bölgesi‘nde bulabilirsiniz.

Guillotière mahallesi, Lyon’un 7. bölgesinde, Rhône nehri ile Part-Dieu’nun ticaret bölgesi arasında yer almaktadır. Sosyal ve etnik açıdan karma bir alandır, yani burada birçok farklı dünya yemek seçeneğini bulmak pekala mümkün. Ayrıca bölge, Lyon’da gezilecek yerlere de kolay bir ulaşım ağı sunmaktadır.

Burası ayrıca Lyon’un Çin mahallesinin bulunduğu yer. Lyon’da en ucuz yemekleri bulabileceğiniz bu bölgede konaklamasanız dahi mutlaka bu bölgeye göz atın.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehirdeki en ucuz konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları arıyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse
 • 2-3 Yıldızlı oteller veya hostellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Şehrin en samimi bölgesinde konaklamak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • 5 yıldızlı lüks otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Şehir merkezi ve Eski Şehir Bölgesi’ne bi koşu gideyim diyorsanız
 • Lyon’da görülmesi gereken turistik yerlere çok yakın olayım diyorsanız

La Guillotiere Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

La Guillotiere Otel Tavsiyeleri

 • ho36 Hostel ; Lyon’da konaklama için hostelleri tercih etmeyi düşünüyorsanız, şehirdeki popüler hostellerden biri olan ho36 adlı bu hostele mutlaka göz atın. Güzel konuma sahip bu tesiste, karışık dorm odaları bulabileceğiniz gibi sadece bayanlar veya sadece erkek dorm odalarını da bulabiliyorsunuz. Tesisin 8.0 gibi de bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla hosteli incele & fiyatlara göz at
 • B&B Hôtel LYON Centre Perrache Berthelot 3 Yıldız ; Lyon’da nerede kalınır ? sorusuna bütçeli cevaplardan biri olan bu B&B oteli, Eski Şehir Bölgesi’ne 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani illa toplu taşıma araçlarına binmenize gerek yok. Biraz yürüyerek şehirdeki turistik noktaları ve şehrin tam merkezini görebilirsiniz. 8.0 gibi bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Q7 Lodge Lyon 7 – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, bölgedeki en popüler otellerden biri olan Q7 Lodge adlı bu tesise göz atabilirsiniz. Bölgenin biraz daha dışında bulunduğundan dolayı, fiyatları biraz daha ucuz. Yani şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalar 1.5-2 km uzaklıkta bulunmakta. Bu yüzden, toplu taşıma araçları şart. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

4.Tête d’Or (6th arr.) Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Lyon’da Ailece Nerede Kalınır ? 

Tete d'or Parkı Lyon'da Kalacak yerler
Tete d’or Parkı

Bu şehirde ailece hangi bölgede konaklanır ? sorusuna en güzel cevap olan Tete d’Or, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bölge olarak bilinmektedir.

Tête d’Or Bölgesi, Lyon’un 6. bölgesinde yer almaktadır ve Rhône Nehri ile sınırlanmıştır. Cité Internationale çevresindeki eski villaların ve daha modern mimarinin ilginç bir karışımıdır. Hepsinin ortasında, Tête d’Or Park, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından bir mola almak için gitmeyi seveceğiniz gerçek bir şehir vahasıdır.

Bu parkta ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz bir de hayvanat bahçesi bulunuyor. Çocuklarınız sıkıldığında görebilecekleri en güzel yerlerden biri. Ayrıca yaz aylarında park gölünde kürek çekerek göl etrafında küçük tekneler üzerinde dolaşabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Çocuklarımla nerede kalayım diye düşünüyorsanız
 • Şehirdeki en iyi otelleri arıyorsanız
 • 4 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız (4 yıldızlı otel sayısı bu bölgede oldukça fazla)
 • Geniş otel odaları veya daireleri arıyorsanız
 • Şehirdeki turistik noktalara 1-2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Süper bütçeli bir Lyon gezisi planlıyorsanız

Tête d’Or Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tete d’Or Otel Tavsiyeleri

 • Hôtel du Parc 3 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri olan Hotel du Parc, metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otel, şehirdeki turistik noktalara ve Eski Şehir Bölgesi’ne ortalama 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Aile odalarıyla da ünlü olan bu tesis, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Daha çok uygun fiyatlı olduğundan dolayı tercih edilebilecek tesislerden. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Warwick Reine Astrid – Lyon 4 Yıldız ; Bu tesis, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Tête d’Or Parkı’nın karşısında bulunuyor. Geniş aile odalarıyla hizmet veren bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız oda ücretlerinin %20’ye kadar düştüğünü göreceksiniz. Ayrıca otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Okko Hotels Lyon Pont Lafayette 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir 4 yıldızlı otelde konaklamak isterseniz de, bölgede güzel ve merkezi bir konuma sahip bu tesise göz atabilirsiniz. Eski Şehir Bölgesi’ne ve turistik yerlere en yakın bir konumda bulunduğundan dolayı, bölgedeki en merkezi otellerden biri olarak bilinmektedir. Ayrıca otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz atBooking.com

En Güzel Lyon Otel Tavsiyeleri

Lyon’da konaklama için hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki her bölgeden, otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

Lyon Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.Citadines Presqu’ile Lyon (3 Yıldız – Apart Otel )

Lyon'da Nerede Kalınır
Citadines – Lyon Otelleri

Rhone ve Saone nehirleri arasında kalan bu apart otel Lyon’daki en popüler otellerden. Süper olumlu konuk değerlendirmeleri ve 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması bu otelin en dikkat çeken özelliği. Metro istasyonuna 400 metre uzaklıkta bulunan bu otelden Place Bellecour ve Notre Dame de Fourviere Bazilikası gibi şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlere sadece 5-10 dakikada yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Hotel Carlton Lyon – MGallery By Sofitel (4 Yıldız – Orta Bütçeli)

Lyon'da Nerede Kalınır ?
Hotel Carlton

Nerede kalınmalı ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Carlton Hotel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip 5 otelden biri. 9.2 gibi fevkalede bir konuk değerlendirme puanı ile, tereddütsüz tercih edilebilecek bu otel, Place Belecour’a 500 ve Notre Dame de Fourviere Bazilikasına 1 km uzaklıkta bulunuyor. Diğer birçok turistik yapıya da bu otelden yürüyerek gitmek mümkün. Yok yürümem derseniz, Cordeliers metro istasyonu otele 4 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu metroyu kullanarak şehirde dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

Lüks Otel Tavsiyeleri

3.Sofitel Lyon Bellecour (5 Yıldız )

Lyon'da Nerede Kalınır ?
Sofitel Lyon – Lyon’da hangi bölgede kalınır ?

Nerede kalmalı ? sorusuna verilebilecek en lüks cevaplardan biri olan Sofitel Bellecour Hotel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. 5 yıldızlı bir otel olmasına rağmen erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bu otelde çok daha uygun fiyatlı odalar bulabilirsiniz. Lyon’un tam kalbinde yer alan bu otel, Place Bellecour’a 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında otelin 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da, bu lüks oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.Radisson Blu Hotel Lyon (4 Yıldız )

Lyon'da Nerede Kalınır
Radisson Blu Lyon – Lyon’da nerede kalmalı ?

Tereddütsüz tercih edilebilecek bir otel olan Radisson Blu, süper merkezi konumu ve toplu taşıma ağına yakınlığı ile oldukça popüler. Part-Dieu tren istasyonuna sadece 300 metre uzaklıkta bulunan bu otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da otelin en dikkat çeken özelliği. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %20’ye varan indirimlerden faydalanmak da mümkün. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Hotel Lyon Metropole (4 Yıldız )

Lyon'da Nerede Kalınır
Hotel Lyon Metropole – Lyon’da hangi bölgede kalmalı ?

Lyon’daki 4 yıldızlı oteller arasında en çok tercih edilen otellerden olan Lyon Metropole, kapalı yüzme havuzu ve spa sağlık merkezi ile oldukça popüler olan lüks bir otel. Lyon’da 5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu 4 yıldızlı lüks oteli kesinlikle deneyebilirsiniz. Otelin 8.6 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Turistlerin En Çok Tercih Ettiği Lyon Otelleri

6.College Hotel (4 Yıldız)

Ucuz Lyon Otelleri
College Hotel – Lyon’da hangi bölgede kalınır ?

Bölgenin en popüler otellerinden biri olan College Hotel, Lyon Opera Binası ve Saint Jean Katedrali’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri diyebilirim. Toplu taşıma araçlarına yakınlığı ve 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

7.Le Phenix Hotel (3 Yıldız )

Ucuz Lyon Otelleri
Le Phenix Hotel – Lyon Otelleri

Bu bölgede en çok tercih edilen otellerden biri olan Le Phenix, süper olumlu konuk yorumlarıyla oldukça popüler. Eski Lyon bölgesine yürüyerek sadece 5 dakika uzaklıkta olan bu otel, Notre Dame de Fourviere Bazilikası’na 700 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunmakta. Daha çok Lyon’a kısa süreli seyahat edenlerin tercih edebileceği en uygun fiyatlı otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

8.Hotel Saint Paul (UCUZ – 2 Yıldız)

Ucuz Lyon Otelleri
Hotel Saint Paul – Lyon Ucuz Oteller

Otelim merkeze ve turistik yapılara yakın olsun, bir de ucuz olsun diyorsanız tercih edebileceğiniz en ideal otellerden biri de Saint Paul Hotel olacaktır. Birçok bara ve restorana 100 metre uzaklıkta bulunan bu otel, Notre Dame de Fourviere Bazilikası’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak bu otel size istediğinizi verecektir. Fakat lüks bir otel arıyorsanız, bu otelde aradığınızı bulamayacağınızı da unutmayın. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

9.Okko Hotels Lyon Pont Lafayette (4 Yıldız )

Lyon Ucuz Otel Tavsiyeleri
Okko Hotels – Lyon Otelleri

Lyon’da en çok tercih edilen ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden biri olan Okko Hotel, Place Bellecour’a 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Notre Dame de Fourviere Bazilikası otele sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta.
Bu otelin en güzel yanı, süper merkezi olmamasına rağmen dilediğiniz birçok yere yürüyerek gidebiliyor olmanız. Tabi merkeze azcık uzak olduğundan dolayı da fiyatı diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun. Otelin 9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

10.Residence Villemanzy (3 Yıldız )

Lyon Şehir Merkezi Otelleri
Residence Villemanzy – Lyon Otel Tavsiyeleri

Rhone nehri ve güzel bir şehir manzaralı odalarıyla bir hayli popüler olan bu otel, Notre Dame de Fourviere Bazilikası’na 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Diğer birçok turistik yere de yürüyerek gitmek biraz zor olsa da, otelin hemen yanında bulunan Croix Paquet ve Croix Rouse metro istasyonlarını kullanarak dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu metro istasyonları otele sadece 2-4 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otelin 8.0 gibi yüksek bir puanı olması, odalarının hepsinde tam donanımlı mini bir mutfak olması ve süper olumlu konuk değerlendirmelerine sahip olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

11.Hotel Saint Vincent (2 Yıldız – Ucuz)

Lyon Şehir Merkezi Otelleri
Saint Vincent Hotel – Lyon Otel Tavsiyesi

Lyon Ulusal Operası’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper bütçeli bir Lyon gezisi planlayanların tercih edebileceği otellerden. Saone Nehri’ne de 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.9 gibi yüksek bir puanı olması da otelin en güzel özelliklerinden. Ucuz olmasına rağmen şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Lyon’de Nerede Kalınır ? – SON

Lyon’da konaklama için yukarıdaki bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulamadınız mı ? Özet olarak bölgelerin açıklamasına aşağıdada göz atabilirsiniz. Yukarıdaki listeden farklı olarak 1-2 bölgede daha bulunmaktadır. Fakat yukarıdaki bölgeler önceliğiniz olsun.

Lyon Şehir Merkezi Otelleri
Lyon Otelleri

6th Arr. Bölgesi

Daha çok Lyon’da gece hayatı için plan yapanların tercih edebileceği bölgelerden biri olarak bilinen 6th Arr, Les Brotteaux bölgesini kapsıyor. Bu bölgede toplu taşıma araçlarının hemen hemen hepsini bulabildiğiniz gibi birçok turistik yere de yürüyerek gitmek mümkün. Lyon Güzel Sanatlar Müzesi ve Lyon Ulusal Operası’na süper yakın bu bölge de, Lyon’da nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olacaktır. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin diğer birçok bölgeye göre biraz daha uygun olması bu bölgede konaklamak için en önemli sebeplerden.

6th Arr. Bölgesinde bulunan en uygun ve en çok tercih edilen otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için TIKLAYIN.

3rd Arr. BÖLGESİ

La Part-Dieu bölgesini kapsayan 3rd Arr. turistlerin Lyon’daki en çok tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilniyor. Hemen hemen her bütçeye uygun oteli bu bölgede rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu bölgedeki otellerin çoğu dünyaca ünlü otel zincirlerinden oluşmakta. La Part Dieu bölgesi daha çok iş seyahatlerinin merkezi olarak bilinse de, bu şehre kültür gezisi için gelen gezginlerin de favori yerlerinden.

Lyon da Nerede Kalınır
Lyon’da Nerede Kalmalı ?

3rd Arr. Bölgesinde bulunan en ideal ve en uygun otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için TIKLAYIN.

LA CROIX ROUSSE BÖLGESİ

Rhone ve Saone nehirleri arasında bulunan bu bölge, bütçeli otel arayanların tercih ettiği popüler bölgelerden biri olarak biliniyor. Bu bölgede bulunan 3-4 yıldızlı oteller diğer bölgelere nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Kendinizi bu bölgede yerli halk gibi hissedebilir, turist olduğunuzu unutabilirsiniz. Bu bölge Notre Dame de Fourviere Bazilikası gibi şehrin önde gelen turistik yapılarına 1.5-2 km uzaklıkta bulunmakta. Bu uzaklığı sayesinde de konaklama ücretleri biraz daha uygun oluyor.

La Croix Rousse bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için TIKLAYIN.

Lyon da Nerede Kalınır
Lyon Otelleri

2nd ARRONDİSSEMENT Bölgesi

Bu bölge, şehirdeki en gözde müzelere, restoranlara ve alışveriş bölgelerine ev sahipliği yapıyor. Şehrin popüler müzeleri olan Güzel Sanatlar Müzesi ve Tekstil Müzesi bu bölgede bulunuyor. Daha çok sanatseverler ve alışverişe düşkün olanların tercih edebileceği bu bölge, şehrin en turistik bölgelerinden. Ayrıca bu bölge Vieux Lyon bölgesine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bölge oldukça merkezi bir yerde bulunmakta.

2nd Arr. bölgesindeki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için TIKLAYIN.

Lyon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat çok ıssız bölgelerde otel aramıyorsanız, bu bölgelerdeki oteller ve diğer konaklama birimlerinde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca listedeki otellerin hepsi Lyon’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip oteller olduğundan dolayı da, bütçenize uygun bir oteli bulmanız güzel bir Lyon gezisi için yeterli olacaktır.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...