Madrid Gece Hayatı Hakkında Bilgiler

İspanya‘nın pek de önemsenmeyen şehirlerinden biri olan Madrid, daha çok Barselona’ya doyamayan turistlerin popüler şehirlerinden. Bu şehri tercih edenlerin büyük bir bölümü kültür gezisi için tercih ediyor. Fakat, Madrid gece hayatı dendiğinde çoğu turistte bir önyargı oluşuyor. Sonuçta Barselona gibi bir şehir varken, gece hayatı için Madrid’e mi gidilir ? mantığı oluşuyor. Fakat, 2 günlük Madrid gezimden sonra ben de bu önyargımdan kurtuldum diyebilirim. Bu şehirde en az Barselona’da eğlenebildiğiniz kadar eğlenmek mümkün. Tabi, sadece gece hayatı için de bu şehri tercih etmenin pek mantıklı olacağını söyleyemem.

Madrid‘de, öyle diğer Avrupa şehirlerinde olduğu gibi önce bir bara girip, daha sonra içkiye doyduktan sonra club’a giderim mantığı yok. Şehir başlı başına pahalı olduğu için, buraya gelen turistlerin de para içinde yüzdüğü düşünülüyor. Nispeten doğru. Fakat, Madrid’deki mekanlar bizim gibi çok para harcamadan eğlenmeye çalışanları pek sevmiyor. Club’ların büyük bir çoğunluğuna giriş ücretli ve giriş ücretli olan Club’ların çoğunda da, ilk 1 ve 2 içki ücretsiz, mantığı da pek yok. Hem giriş hem içki ücreti biraz bütçeyi sarsıyor.

Bu şehrin geceleri hakkında kısa bir araştırma yaptıktan sonra, gece hayatı için Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olduğunu göreceksiniz. Nasıl ”Uyumayan şehir New York” varsa, Madrid de bu kavrama oldukça yakın. Bu şehirde gece hayatı, akşam saatlerinde başlıyor. Gece hayatı için plan yapanlar arasında backpacker dediğimiz fakir ama gönlü zengin arkadaşları erken saatlerde barlarda görmek pek mümkün olmuyor. Fakat, 9-11 gibi, bütçeli bir gece hayatı 🙂 planlayanları happy hour veya ucuz bar ve pub’larda görmek mümkün.

Madrid’de konaklama hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Madrid’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Madrid’de bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Peki Madrid Gece Hayatı İçin En İdeal Bölgeler Nereler ?

Bu, Madrid’de nerede konakladığınıza istediğinize göre değişir. Eğer, şehir merkezine uzak yerlerde konaklayacak olursanız, gece hayatı için plan yapmanızı pek tavsiye etmem. Tabi, taksilere çılgın ücretler ödemek istemiyorsanız.

Madrid’de gece hayatı için tavsiye edebileceğim bölgeler ise ;

1.PUERTA DEL SOL & HUERTAS

Klasik turistlerin yaptığı en güzel şey, gidecek mekanı veya bölgeyi bilmiyorsa şehir merkezine giderek eğlence arar. Madrid’de de bu böyle. Eğer, siz de araştırma yapma zahmetine girmek istemiyorsanız, Puerta del Sol bölgesine (Meydana) gidip, çevredeki bar ve clublara göz atabilirsiniz. Fakat, bu bölgede bulunan mekanlar daha çok bar ve kafelerden oluşuyor diyebilirim. Tabi, birkaç club da bulmak mümkün. Ancak, club konusunda seçici biriyseniz, bu bölgede aradığınızı bulamayabilirsiniz.

Bu bölgede bar tavsiyesi isterseniz ; Bir jazz bar olan Cafe Populart (Huertas 22) ve cafe central (Plaza del Angel 10) önerebileceğim mekanlardan.

2.GRAN VİA

Baktınız Puerta del Sol çevresindeki mekanlar sizi kesmedi, birbirinden canlı gece kulüpleriyle dolu olan Gran Via’yı deneyebilirsiniz. Bu bölge, daha çok dans etmek isteyen, yerinde duramayan ve parti seven turistlerin tercih ettiği bölgelerden. Bu bölgede dilediğiniz kadar gece kulübü bulabilirsiniz. Bir yukarı gidin bir aşağı, mutlaka aradığınız zevkte kulübü bulacaksınızdır.

3.LA LATİNA

Plaza Mayor‘a oldukça yakın olan bu bölgede gündüz vakitleri de oldukça hareketli oluyor. Madrid’de en iyi tapasları, biraları ve şarapların bu bölgede bulunduğu söylenir. Tapas konusunda buna katılabilirim. Daha çok orta yaşta turistlerin tercih ettiği bölgelerden olan La Latina’da birçok tarzda bar ve kafeleri bulmak mümkün.

4.CHUECA

Şehirdeki  favori olan bölgelerden bir diğeri de Chueca’dır. Daha çok yerli gencin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinse de, tek tük turistlere de denk gelmek mümkün. Daha çok reggae ve hip hop müzikli barlara ev sahipliği yapmakta. Fiyatlar diğer bölgelere nazaran çok daha uygun denebilir.

5.MALASANA

Şehrin en canlı gece kulüplerine ev sahipliği yapan bölgelerden olan Malasaña, turistlerin konaklama için en çok tercih ettiği yerlerden biri olduğu için, bu bölgede bulunan barlar ve kafeler oldukça canlı ve kalabalık. Fiyatlar genel olarak pek uygun olmasa da, en iyi mekanları bu bölgede bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Madrid’in En Popüler Gece Kulüpleri

  • El Sol ; Müşterilerin büyük bir bölümü genç olan El Sol adlı club, Madrid’de bulunan en popüler gece kulüplerinden. Her telden müzik bulunan bu kulübe, genelde girişler ücretsiz ve kıyafet zorunluluğu aranmamakta.
  • Kapital (Tavsiye Edilir) ; Sadece 2 saat kaldığım bu kulüteki atmosferi, Madrid’de bulunan diğer gece kulüplerinde görebileceğinizi pek sanmam. Süper büyük ve lüks olan bu gece kulübü 3 katlı. Süper dekore edilmiş balkonlardan, zemin kattaki pisti çok net görebiliyorsunuz. İçki fiyatları genel olarak normal. Daha ucuza mekanlar bulunabilir. Fakat, ödediğiniz her kuruşa değeceğine emin olabilirsiniz. Her gece farklı etkinliğin olduğu bu gece kulübünü listenizin ilk sırasına alın derim.
  • Chango (Tavsiye Edilir) ; Madrid’de iki gece kulübü gördüm ve gördüklerimde bana yetti. Süper atmosfere sahip Chango adlı mekan, aşırı kalabalık oluyor. Müşterilerin büyük bir bölümü bayanlar olduğundan dolayı da, haftanın 3 günü Lady’s Night adı altında, bayanlara ücretsiz içkiler veriliyor. Bu günlere denk gelmek her iki cins için de, güzel olacağını söyleyebilirim.

Madrid gece hayatı için daha onlarca gece kulübü sayılabilir. Fakat, bu 3 gece kulübü sizi tatmin edecektir. Biraz daha fazla seçenek için, görmediğim fakat adını çok duyduğum mekanlar olan ;

  • New Garamond
  • Moma 56
  • Barco
  • Siroco
  • Joy Eslava adlı mekanlara da göz atabilirsiniz. Bu gece kulüpleri arasında fiyat bakımından en uygun olan New Garamond olacaktır.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...