Madrid Nerede – Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

İspanya Krallığı’nın başkenti olan Madrid, Londra ve Berlin’den sonra Avrupa’nın en büyük üçüncü şehri olarak bilinir. İspanya’nın siyasi, kültürel ve ekonomi merkezi olan Madrid, ülkenin en çok turist çeken şehirlerinden biri. Gerek alışveriş seçenekleri ve kültürü ile gerekse tarihi ve modern yapıları ile görülmeye değer eşsiz şehirlerden.
Madrid nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgiyi paylaşmakta yarar var.

Ekonomik üretimi, yüksek yaşam standardı ve pazar büyüklüğü nedeniyle Madrid, Güney Avrupa’nın ve İber Yarımadasının en büyük finans merkezi olarak görülüyor. Modern altyapıya sahip olan şehirde bazı sokakların ve binaların hala eski tarzda olduğunu da görebiliyorsunuz.

Madrid’de konaklama hakkında pek fikriniz yoksa, Madrid’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Madrid’de bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Madrid Nerede ?

İspanya’nın merkezi olan Castillian Platosu’nun ortasında İber Yarımadası coğrafi merkezinin hemen kuzeydoğusunda ortalama 650 metrelik bir yükseklikte bulunmakta.

Madrid’e Nasıl Gidilir ?

Madrid’e İstanbul’dan direkt olarak uçuşları bulabilirsiniz. İstanbul-Madrid arası uçuş süresi ise ortalama 4 buçuk saattir. Ayrıca bu güzide şehre tren ile veya kendi araçlarınız ile gitmekte mümkün.

Madrid’e Ne Zaman Gidilir ?

Karasal iklime sahip olan Madrid’de kışlar soğuk ve yağışlı yazlar ise bunaltıcı geçer. Bu şehir için en ideal ziyaret ayları ise, mart-mayıs veya eylül-kasım dönemleridir. Genel olarak oldukça pahalı olan bu şehirde ilkbahar ve sonbahar aylarında uygun fiyatlara otelleri çok daha rahat bulabilirsiniz.

Madrid Nerede ?
Madrid Nerede ?

Madrid’de gezilecek yerler daha çok tarihi ve modern yapılardan oluşuyor olsa da bu şehirde gezilecek ve görülecek daha birçok yer bulunmakta. Şehirdeki en önemli turistik yapılar ise ; Debod Tapınağı, Plaza de Espana, Plaza de Cibeles, Almudena Katedrali, Puerta del Sol ve Plaza Mayor gibi yerlerdir.

Madrid, her ne kadar alışveriş şehri olarak bilinse de turist olarak birçok aktiviteyi ve etkinlikleri bulabilirsiniz. Bunun yanında Madrid gece hayatı için de birçok planı bu şehirde yapmak mümkün. Avrupa’nın en iyi gece kulüplerinden birkaçına ev sahipliği yapan bu şehirde geceleri de oldukça hareketli olmakta.

Madrid nerede ? nasıl gidilir ? ne zaman gidilir ? gibi sorularınıza yanıt bulduktan şehir hakkında daha detaylı bilgileri bulmak adına Madrid gezi rehberi adlı yazıma da göz atabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...