İspanya’nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan Madrid, daha çok alışveriş merkezi olarak bilinen şehirlerden biri. Madrid’de konaklama için ise birçok seçeneğiniz bulunuyor. İster lüks veya süper lüks, isterseniz de bütçeli bir otel veya oldukça uygun fiyata hostelleri bu şehirde fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Şehirde çok fazla otel ve diğer konaklama birimi seçeneği olduğundan dolayı, Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna direkt tesis aramak yerine hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis bulmak çok daha kolay olacaktır.

Madrid’de konaklama, şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize göre oldukça farklılık gösteriyor. Madrid’i sadece alışveriş için mi ziyaret ediyorsunuz ? yoksa kültür gezisi veya gece hayatı için mi ? Ya da hepsi birden mi olsun diyorsunuz ? aradığınız soruya, aşağıdaki bölgelerde rahatlıkla cevap bulabilirsiniz.

Aşağıdaki bölgeler daha çok Madrid gezilecek yerler, Madrid gece hayatı ve bu şehirde alışveriş için ilgilenenlere göre düzenlenmiştir. Bu yüzden iş amaçlı seyahat ediyorsanız şehir merkezinin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem.

[huge_it_maps id=”88″]

 

Madrid’de Nerede Kalınır ? En İyi Konaklama Bölgeleri ?

Madrid’de konaklama birimi seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Çünkü aynı hizmette bir otel çok ama çok daha uygun bir fiyata diğer otele 500 metre uzaklıkta bulabiliyorsunuz. Bu yüzden bölgelere göz atmadan önce hangi tesiste konaklayacağınıza karar vermeyin derim.

Madrid Centro (Madrid Merkez Bölgesi – Bölge Puanı 100/100)

Madrid'de Nerede Kalınır ?
Madrid’de Nerede Kalınır ?

Şehrin en eski bölgelerinden olan Madrid Centro, şehrin tarihi bölgesini de kapsıyor. Birçok turistik ve tarihi yapıya ev sahipliği yapan bu bölgede, birçok mağazaya ev sahipliği yapan alışveriş caddelerini de bulabiliyorsunuz. Madrid’e alışveriş için veya kısa süreliğine gidiyorsanız, şehirde konaklayacağınız en ideal bölge burası olacaktır diyebilirim. Tabi, diğer bölgelere nazaran bu bölgede bulunan otel fiyatlarının bir tık pahalı olabileceğini de unutmayın.

NEDEN BU BÖLGE ?

 1. Ulaşım kolay
 2. Turistik yerlere yakın
 3. Müzelerin çoğu bu bölgede
 4. Birçok restoran ve gece hayatına yakın
 5. Her bütçeye uygun otel ve hostelleri bulabilirsiniz.

Madrid şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

1.Hostal Abadia Madrid ( 3 Yıldız)

Madrid'de Nerede Kalınır ?
Hostal Abadia – Madrid’de hangi bölgede kalınır ?

Bu bölgede yer alan en iyi otellerden biri olan Hostal Abadia, 8.2 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puana sahip. Yani, merkezde bulunan en uygun oteller arasında. Puerta del Sol‘a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunması, açık büfe kahvaltısı olması, metro istasyonuna 200 metre uzaklıkta bulunuyor olması, bu oteli tercih etmek için yeterli özelliklerden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Hotel Ganivet (3 Yıldız)

Madrid'de Nerede Kalınır
Hotel Ganivet – Madrid’de hangi bölgede kalmalı ?

Havuzu ve restoranı ile ünlü olan bu otelin çift kişilik odaları diğer birçok otele göre gayet uygun ve büyük. Plaza Mayor‘a 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu otelden dilediğiniz birçok turistik yere, yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin, müşteri yorumlarının büyük bir çoğunluğunun olumlu olması ve otelin mükemmel bir konuma sahip olması, bu oteli tercih etmek için sanırım yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Petit Palace Plaza Mayor (4 Yıldız)

Madrid'de Nerede Kalınır ?
Petit Palace Plaza Mayor – Madrid’de Nerede Kalınır ?

Plaza Mayor adı verilen meydanın hemen yanında bulunan bu otelden, Puerta del Sol’a ve Kraliyet Sarayı’na yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Konum olarak mükemmel bir yerde bulunmasına rağmen şehirdeki 4 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyatlı olan otellerden. Üstelik şehirde en çok erken rezervasyon fırsatları olan otellerden biri. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Huertas, Sol & Barrio De Las Letras Bölgesi (90/100 bölge puanı)

Madrid'de Nerede Kalınır
Catalonia Atocha – Madrid Otel Tavsiyeleri

Madrid gece hayatı için güzel bir plan yapıyorsanız, konaklayacağınız en güzel bölge Puerta del Sol meydanının etrafı, yani Huertas Sol & Barrio De Las Letras bölgesi olacaktır. Bu bölgede birbirinden ünlü barları, restoranları ve gece kulüplerini bulabiliyorsunuz. Bunun yanında, birçok alışveriş caddesini ve mağazalarını da bu bölgede fazlasıyla bulmak mümkün.

NEDEN BU BÖLGE ?

 1. Muhteşem bir gece hayatı (Yerli-yabancı öğrenci ağırlıklı)
 2. Tapas barları ve restoranları meşhur
 3. Müzelere yakın
 4. Oldukça merkezi bir bölge
 5. Ulaşım araçları ile dilediğiniz her yere rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Barrio De Las Letras Bölgesinde yer alan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Malasana Bölgesi (80/100 Bölge Puanı)

Madrid'de Nerede Kalınır
Petit Palace Triball – Madrid’de Nerede Kalınır ?

Genç turistlerin oldukça yoğun olduğu bölgelerden biri olarak bilinen Malasana, Madrid’de nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevaplardan biri olacaktır. Eğer bu şehre gece hayatı için güzel bir planla gitmeyi planlıyorsanız, Malasana bölgesi, ilk düşünmeniz gereken bölgelerden biri olmalı diyebilirim.

NEDEN BU BÖLGE ?

 1. Merkezi bir yer
 2. Gençlere sesleniyor
 3. Süper gece hayatına yakın
 4. En bilindik restoranlara ev sahipliği yapıyor
 5. Ulaşım Oldukça kolay sağlanmakta
 6. Süper bütçeli otelleri bu bölgede bulmak mümkün.

Malasana bölgesinde yer alan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede ilk olarak bakmanız gereken oteller ise ;

Chueca Bölgesi (75/100 Bölge Puanı)

Madrid'de Nerede Kalınır
ONLY You Boutique Hotel – Madrid Otel Tavsiyesi

Gran Via Caddesinin kuzeyinde yer alan bu bölge, şehrin kalbi olarak bilinen bölgelerden biri. Bu bölge en çok tercih edilen yerlerden olsa da, bu bölge için bir daha düşünün derim. Çünkü bu bölge küçük bir kasaba olarak biliniyor ve şehrin gay ve lez kültürü burada oldukça yaygın. Bu yüzden, hoşunuza gitmeyebilir. İlla bu bölgeyi tercih edecek olursanız da, bu kültür ile fazlasıyla karşılaşabileceğinizi de unutmayın derim.

Bu bölge daha çok restoran, bar, cafe ve gece kulüpleri ile ünlü bir bölge. Yani gece hayatı için ilk tercihlerinizden olması gereken bölgelerden.

NEDEN BU BÖLGE ?

 1. Gay/Lez barları ve kültürü ile meşhur
 2. Süper bir gece hayatı için ideal
 3. Lüks ve Pahalı Restoranlara ev sahipliği yapıyor
 4. Ulaşım oldukça kolay

Chueca bölgesinde yer alan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Gran Via Street (85/100 Bölge Puanı )

Madrid'de Nerede Kalınır
Arenal Suites – Madrid’de Nerede Kalınır ?

Birçok turistik yere bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla gidebiliyor olmanız, bu bölgenin en güzel özelliklerinden. Bunun yanında, birçok market, alışveriş mağazaları, restoranlar ve cafeleri de bu çevrede fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Gran Via Street daha çok Madrid’i alışveriş için ziyaret eden turistlerin uğrak bölgelerinden olsa da, her şekilde düşünülebilecek bölgelerden biri diyebilirim.

NEDEN BU BÖLGE ?

 1. Süper merkezi bir bölge
 2. Tiyatrolar ve müzelere ev sahipliği yapıyor
 3. Canlı gece hayatı
 4. Her yere ama her yere yürüme mesafesinde
 5. Metro hatları arası ulaşım süper kolay
 6. Şehir merkezi ile aynı bölge içerisinde düşünebilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan otellerin büyük bir çoğunluğu bu bölgeye 5-10 dakika yürüme mesafesinde. Bu yüzden ayrıca bu bölgenin otellerine göz atmanıza da gerek yok.

Gran Via yakınlarında tavsiye edebileceğim en ideal konaklama birimi ise ; Arenal Suites (Daire)

Göz At : Madrid Gezi Rehberi

Madrid’de oteller yerine hostelleri tercih etmek isterseniz Madrid hostel tavsiyeleri adlı yazımı da bir göz atmanızda yarar var. Daha fazla otel tavsiyesi için de Madrid Otelleri adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Madrid’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu 5 bölge içerisinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, buna gerek kalmıyor. Ayrıca çok bilinmedik bölgelerde de bu bölgelerden daha ucuza otel bulamazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here