İber Yarımadası’nın doğusunda bulunan Pablo Picasso’nun doğduğu bu şehirde gezilecek ve görülecek birçok yer bulunmakta. Birbirinden güzel tarihi binaları, kiliseleri ve caddeleri ile Malaga gezilecek yerler ile farklı bir deneyim yaşayabiliyorsunuz. Malaga’da gezilecek yerler listenizi hazırlarken nerede konaklayacağınıza da iyi karar verin derim. Malaga’da nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Malaga’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal bölgeleri ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Malaga’da bulunan konaklama birimlerinin birçoğunda erken veya son dakika fırsat indirimlerini bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Malaga Otelleri‘ne ve Malaga’daki fırsat indirimi olan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Malaga Gezilecek Yerler Listesi

Malaga’da bulunan tarihi ve turistik yerlerin büyük bir bölümü birbirine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bu yüzden 1-2 günde bu şehri çok rahat bir şekilde gezebiliyorsunuz. Tabi konaklama için de tarihi bölgeyi tercih edecek olursanız turistik yerlere çok daha yakın olursunuz.

1.PİCASSO MÜZESİ

Gerçeküstü ve Kübik sanat akımının öncülerinden biri olarak bilinen ünlü ressam Pablo Picasso’ya adanmış bu müze, Malaga’da kaçırılmaması gereken en önemli yapılardan biri. Picasso’nun birçok eşyasını görebileceğiniz bu evde bir kitap dükkanı ve bir de kafe bulunmakta. Bu müze şehirdeki en popüler ve en güzel yerlerden biri diyebiliriz. Dünyaca ünlü ressamın 1881 – 1884 yılları arasında bu evde yaşadığını düşününce bu müzeyi görmemek içten bile değil. Müzede ana serginin dışında birçok kültürel etkinlikleri de bulabiliyorsunuz.

Picasso Müzesi’nin çevresi konaklama bakımından tercih edilebilecek en ideal yerlerden. Hem merkezi konumu hem de diğer tarihi ve turistik yerlere yakınlığı ile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgelerden biri. Booking.com aracılığıyla Picasso Müzesi’ne yürüme mesafesinde olan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.MALAGA KATEDRALİ

Bir Roma-Katolik kilisesi olan Malaga Katedrali, yapımı uzun yıllar sürmüş ve son halini 1782 yılında almış. Rönesans izlerini görebileceğiniz bu 84 metre uzunluğundaki katedrali de Malaga gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin derim. Özellikle tarihi yapılara ve kiliselere merakınız varsa. Katedralin iç mimarisinde ise, Barok stil tarzı mimarisinin ve Afrika tarzı mimarisinin izlerini görebilirsiniz. Güney kulesi hala tamamlanamamış olan bu katedral ”La Manquita” yani ”Tek Kollu Kadın” olarak bilinmekte. Katedralin içerisinde 16. ve 19. yüzyıllar arasındaki döneme ait dini resimleri, heykelleri ve el yazmaları görebiliyorsunuz.

Malaga Katedrali’nin çevresinde bulunan bölgelerde Malaga’da konaklama için en güzel yerlerden biridir. Bu bölgelerde bulunan otellerin büyük bir bölümünde erken veya son dakika rezervasyon fırsat indirimlerini de bulabiliyorsunuz. Malaga Katedrali’ne yürüme mesafesinde olan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.PLAZA DE LA MERCED

Malaga’da bulunan en güzel meydanlardan biri olan Plaza de la Merced, şehirdeki en önemli turistik yerlerden biri. Akşamları Malagaların buluşma noktası olarak bulunan bu meydanı da listenize eklemenizde yarar var. Açık hava aktivitelerinin birçoğu burada gerçekleşmekte. Gündüzleri meydan oldukça kalabalık ve canlıdır. Çünkü şehirdeki en önemli mağaza ve dükkanlar bu meydanda ve çevresinde bulunmaktadır. 15. yüzyıldan beri şehrin cazibe merkezlerinden biri olan Plaza de la Merced Meydanı kaçırılmaması gereken yerlerden biri diyebiliriz.

Malaga’da konaklama için de gönül rahatlığıyla bu meydanda veya meydana yakın olan otelleri tercih edebilirsiniz. Sonuçta meydanı şehirdeki birçok turistik noktaya oldukça yakın bir konumda bulunmakta. Booking.com aracılığıyla bu meydanda veya meydan yakın olan otellere göz atmak için  buraya tıklayabilirsiniz.

4.ALCAZABA KALESİ

Hammudi Hanedanı yönetiminde 11. yüzyılda inşasına başlanan bu tarihi yapının bulunduğu tepe üzerinden güzel bir Malaga manzarası seyredebilirsiniz. Kalenin bazı kısımları hala günümüzde ziyaret edilebilmekte.

5.GİBRALFARO KALESİ

929 yılında Cordoba Halifesi üçüncü Abd-al-rahman tarafından bir tepe üzerine inşa ettirilmiş. Şehrin ve Akdeniz’in güzel manzarasını da bu kalenin bulunduğu tepe üzerinden görebilirsiniz.

6.TEATRO ROMANO (Roman Tiyatrosu)

M.Ö 1. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Roman Tiyatrosu Alkazaba Kalesi’nin girişinde yer almakta. Kentin en eski yapılarından biri olarak kabul edilen bu tiyatroda tarihi bilgileri öğrenebilir, tiyatro çevresinde çıkarılan el aletlerini ve seramikleri de burada görebilirsiniz.

7.FUNDACİON PİCASSO

Picasso doğum yeri müzesi olarak bilinen Fundacion Picasso Merced Meydanı’nda bulunmakta. Çok farklı bir yer olmasa da Pablo Picasso’ya ait eserleri görmek isteyen veya bazı aktivitelere katılmak isteyenlerin görebileceği güzel bir yer.

8.JARDİN BOTANİCO

Günümüzde palmiye ağaçları, su bitkileri, akdeniz florası bitkileri ile kaplı bahçe birçok kuş türüne de ev sahipliği yapmakta. Bu botanik park şehirdeki en fazla ziyaret edilen yerlerden biri olarak biliniyor. Botanik Parkın bu kadar ünlü olmasının nedeni ise, büyük ve küçük tarım alanlarının birleştirilmesiyle oluşmuş olması. 19. yüzyılda ise hızla Avrupa’da üne kavuşan bu botanik parkı da gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin derim. Bu park 1911 senesinde Rafael-Amalia Echeverria çiftine satılır ve bu çift parkı daha çok genişleterek palmiye ağaçları diktirir. 1990 yılında ise Malaga Belediyesi parkı satın alır ve altyapı çalışmaları sonrasında 1994 yılında park ziyaretçiye açılır.

9.PLAZA DE TOROS MEYDANI

Malaga gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz Boğalar Meydanı veya Boğa Güreşi Sahası olarak bilinen Plaza de Toros Meydanı 1874 yılında inşa edilmiş. Şehirdeki en büyük aktivitelerden biri olan bu boğa güreşi sahası 14 bin seyirci kapasitelidir. Sahanın içerisinde bir de müze bulunmakta. Her ne kadar boğalara işkence ediliyor olsa da, Malaga ve İspanya halkı bu duruma gayet alışmış durumda.

10.MALAGUETA PLAJI

Eğer yaz aylarında Malaga’yı ziyaret ediyor ve plaj arıyorsanız, Malagueta Plajı sizin için en ideal yerlerden biri olacaktır. Turistlerin denize girmek ve güneşlenmek için en çok tercih ettiği yerlerden biri olan bu plaj 1200 metrelik sahil şeridi ile hamakları ve şemsiyeleri, çocuk oyun alanları ve yemek- içecek olanaklarıyla tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden biri diyebiliriz. Bu yüzden yaz aylarında bu şehri ziyaret ediyorsanız mutlaka bu plaja da uğrayın derim.

 11.CALLE MARQUES DE LARİOS

Larios Caddesi olarak bilinen bu yerde birbirinden güzel kafeleri, restoran, mağaza ve barları bulabilirsiniz. Malaga gece hayatı bir planınız varsa bu caddeye mutlaka bir göz atın derim. Malaga halkını yakından tanımak yerli halk ile iç içe olmak isteyenlerin tercih edebileceği bu caddeyi kaçırmayın.

Malaga’da Nerede Konaklamalı

Malaga’da nerede konaklayacağınıza henüz karar vermediyseniz, ilk olarak Malaga’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Bunun yanında bu şehirde en ideal ve en iyi bölgeler ise, Calle Larios olarak bilinen şehir merkezi, Malaga Centro olarak bilinen şehrin tam merkezi, Soho veya La Malagueta adlı bölgelere göz atabilirsiniz. Bu bölgelerde birbirinden farklı ve uygun konaklama birimlerini fazlasıyla bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgelerde konaklayacak olursanız şehirdeki en iyi konumlardan birinde olursunuz. Bu yüzden konaklama birimlerine sırasıyla bu bölgelerden başlayabilirsiniz.

–Calle Larios olarak bilinen bölge şehir merkezi olarak bilinse de şehrin tam kalbi değildir. Yani şehrin tam kalbindeki oteller kadar pahalı değildir. Bu bölgelerde bulunan oteller booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

–Malaga Centro olarak bilinen bölge ise, şehrin tam kalbidir. Yani şehirdeki en güvenli ve en iyi konuma sahip bir bölgede konaklamak istiyorsanız bu bölgeye göz atabilirsiniz. Tabi bu bölgelerde bulunan konaklama birimlerinin diğer bölgelere nazaran 1-2 tık daha pahalı olabileceğini de unutmayın. Malaga Centro yani şehrin tam kalbinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

–Soho bölgesi ise daha çok şehir merkezi dışında otel arayanların tercih edebileceği yerlerden. Fakat bu bölgeden şehir merkezine çok kolay ve hızlı bir şekilde de ulaşabilirsiniz. Yani bu bölgede konaklayarak Malaga Gezilecek Yerler listesi bakımından popüler olan yerlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Malaga gezilecek yerler listesi tabi ki bu kadar ile sınırlı değil. Fakat 1-2 günlük bir gezi planı için sanırım bu liste fazlasıyla yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here