Malaga Otelleri

İspanya‘nın 6. büyük şehri olan Malaga, Endülüs’ün ise ikinci büyük şehridir. Tüm modernliği ile hem iş hem de kültür gezisi için oldukça popüler şehirlerden biri olarak kabul edilmektedir. İspanya’nın diğer şehirlerine nazaran Malaga’da konaklama ücretleri ise 1-2 tık daha uygun diyebiliriz.
Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna konaklama birimi aramadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, otel veya diğer konaklama birimi tercihi çok daha kolay olacaktır.

Konaklama birimi olarak Malaga’da lüks otellerden bütçeli butik otellere, dairelere ve hostellere aradığınız bütçede ve zevkte tesisi bulabiliyorsunuz. Konaklama ücretleri ise, Madrid ve Barselona‘ya göre çok daha uygun.

Malaga’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Malaga’da nerede kalmalı ? sorusuna en iyi cevap, şüphesiz Şehir Merkezi oluyor. Kültür gezisi veya gece hayatı için aradığınızı şehir merkezinde fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bunun yanında bu şehri iş seyahati için ziyaret ediyorsanız, Yüksek Hızlı Tren İstasyonu çevresi en ideal bölge olacaktır.

Malaga’da birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat bu otel tavsiyelerine geçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Gerek turistik yerlere yakın olmak gerekse şehir merkezine ve gece hayatına yakın olmak için bölge seçimi önemli.

 • Malaga’da en merkezi, en iyi ve en çok tercih edilen bölge ”Old Town” (Eski Şehir) Bölgesi’dir.
 • Malaga’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, Carretera de Cadiz Bölgesi’dir.
 • Malaga gece hayatı için bir bölge arıyorsanız, aradığınızı Calle Larious Bölgesi’nde bulabilirsiniz.
 • Malaga’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, La Malagueta Bölgesi’dir.

Acelem Var Diyorsanız ;

Old Town – Eski Şehir Bölgesi ; Hem ünlü bir alışveriş caddesi olan hem de eski Malaga kasabasına açılan kapı olan geniş bulvar Calle Marques de Larios, bu bölgede bulunur. Şehrin en güzel, en turistik bölgesidir. Hostellerden lüks dairelere aradığınız birçok tesisi bulabilir, turistik noktalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bölgedeki konaklama birimlerine göz at.

Eski Şehir Bölgesi’nin en iyi otelleri ;

1.Old Town – Eski Şehir Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Malaga'da Nerede Kalınır

Malaga’da konaklama için tercih yaparken, sadece turistik yerler ve merkezi bir yerde konaklamak yeterli değil.

Ayrıca o bölgede ne yiyeceğiniz, ne içeceğiniz ve ne yapacağınız konusu da oldukça önemli. İşte bu bölge, bizim her sorumuza cevap veren bir bölge. Yani, turistleri kasmadan gezilecek yerleri görebilme, yemek ve içecek konusunda bol seçeneğinin olması ve son olarak birçok konaklama tesislerinin olması. Bu bölgede her şey var ve elinizin altında.

Malaga Centro olarak da bilinen Tarihi şehir merkezi, Malaga’da nerede kalınmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olsa da, bu bölgenin otelleri biraz pahalı olabiliyor. Bu yüzden, konaklama birimi arayışınıza 3 ve 4 yıldızlı otellerden başlamanız da yarar var. Daha düşük tesisleri için de hostellere veya başka bir bölgeye göz atabilirsiniz.

Gibralfaro Kalesi, Pompidou Merkezi, Picasso Müzesi ve Carmen Thyssen Müzesi gibi şehrin önde gelen turistik yapıları da burada bulunuyor. Yani Malaga’nın en iyi ve en ideal bölgesi nere diye soracak olursanız, hiç kuşkuşuz bu bölgeyi önerebiliriz.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • En iyi Tapas barları arıyorsanız
 • Müzelere ev sahipliği yapan bir bölge arıyorsanız
 • Gece hayatı için de ideal bir yer olsun diyorsanız (Çok yakın değil ama yürüyerek gidilebilir)
 • İş Seyahati için ideal bir bölge arıyorsanız
 • Alışveriş için birçok seçeneğim olsun diyorsanız
 • Şehrin kalbinin attığı yerde konaklayayım diyorsanız
 • Turistik yerlere bi koşu gidebileyim diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Şehirdeki en ucuz otelleri arıyorsanız
 • Pahalı ve şık restoranlar ile aranız iyi değilse
 • Şehrin ucuz restoranlarına yakın olmak istiyorsanız
 • Bütçeli bir Malaga gezisi planlıyorsanız

Eski Şehir Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgedeki en ideal oteller ise ;

2.SOHO Bölgesi – Bölge Puanı 85/100

Malaga'da Nerede Kalınır
Soho Bölgesi – Malaga Otel Tavsiyesi

Daha çok Malaga’ya iş seyahati için gidenlerin tercih ettiği Soho, şehirdeki en ideal bölgelerden bir diğeridir. Diğer birçok bölgeye mükemmel bir şekilde bağlantısı olan Soho’dan, Malaga’da dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Merkezdeki konaklama birimleri pahalı gelecek olursa, ikinci seçenek olarak Soho’ya göz atın derim.

NEDEN SOHO ?

 • Şehir merkezi kadar olmasa da oldukça merkezi bir bölge
 • Kültür gezisi için ideal
 • Alışveriş için ideal
 • Bütçeli konaklama birimleri bulunuyor
 • Ulaşım araçlarına en iyi bağlantısı olan bölgelerden
 • Şehir merkezine yakın

Soho bölgesindeki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölde otel tavsiyesi olarak da

4 yıldızlı bir otel olan Soho Bahia Malaga‘yı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

3.Calle Larious Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Malaga Gece Hayatı İçin Nerede Kalmalı ?

Malaga'da Nerede Kalınır ?
Calle Larios Bölgesi – Malaga’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Malaga’da şehir merkezinde konaklamak istiyor ve daha iyi, daha uygun bir yer arıyorsanız, Calle Larious adı verilen cadde, merkezde tercih edebileceğiniz en ideal bölgelerden biri. 19.yüzyıldan kalma bu caddede birbirinden kaliteli alışveriş merkezleri, restoranlar, butik oteller ve barları bulabilirsiniz.

Süper merkezi olan bu caddeden şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

NEDEN CALLE LARİOS ?

 • Muhteşem atmosfer
 • Şehrin kalbi
 • Gece hayatı için mükemmel
 • Restoran seçenekleri fazla
 • Alışverişin kalbi
 • Araç trafiğine kapalı
 • Butik oteller ile dolu
 • Her yere yürüyerek gidilebilir

Bu bölgeye en yakın konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise, bölgeye yakın olan oteller arasından, bu caddeye 700 metreden daha kısa mesafede olan otelleri tercih etmenizdir. Tabi bu caddede konaklamak istiyorsanız.

Bu bölgedeki en ideal otel seçimi olarak,

4.La Malagueta Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Malaga’da Ailece Nerede Kalınır ?

Malaga'da Nerede Kalınır
La Malagueta Bölgesi – Malaga Otel Tavsiyeleri

Ailece nerede konaklamalı ? sorusuna en ideal cevaplardan biri La Malagueta bölgesidir. Şehir merkezinin batı tarafında yer alan bu bölge Malagueta Sahili ile Liman arasında kalıyor. Bazı eski fabrikaların bulunduğu bu bölge daha çok orta yaş turistler tarafından tercih ediliyor olsa da, her yaşa ve her zevke hitap eden konaklama birimlerini burada bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki en popüler yer La Malagueta Plajı’dır. Akıl almaz uzunluktaki bu plaj İspanya’nın en ünlü plajlarından biri. Birbirinden güzel sahil barları ve restoranıyla çevrili bu bölge, şehirdeki en hareketli bölgelerden biri olarak kabul ediliyor. Eşsiz deniz manzarası ve birbirinden güzel alışveriş caddeleriyle konaklama için düşünülebilecek seçeneklerden.

NEDEN LA MALAGUETA ?

 • Sahil var
 • Tapas barları ile meşhur
 • Hareketli
 • Gece hayatı isterseniz az çok bulabilirsiniz
 • Şehir merkezine nazaran fiyatlar uygun

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da;

5.Carretera de Cadiz Bölgesi – Bölge Puanı 80/100 – Malaga’da En Ucuz Nerede Kalınır ?

Malaga'da Nerede Kalınır
Carretera de Cadiz Bölgesi

Şehir merkezine 3-5 km uzaklıkta bulunan bu bölge, benim Malaga’da en sevdiğim bölgelerden biri diyebilirim. Birçok yere ulaşım araçlarını kullanarak kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca plaja da yürüyerek birçok otelden 3-20 dakika içerisinde ulaşmak mümkün. Ayrıca şehirdeki en uygun fiyatlı bölgelerden biri.

NEDEN CARRETERA de CADİZ ?

 • Lüks oteller diğer birçok bölgeye göre uygun
 • Plaja ve gece hayatına yakın
 • Her bütçeye uygun konaklama birimi var
 • Bar, restoran veya kafe için şehir merkezine gitmenize gerek yok
Malaga'da Nerede Kalınır
Vincci Malaga Hotel – Malaga Otel Tavsiyeleri

Bu bölgenin merkeze uzak olması sizi çelişkiye düşürmesin. Bu bölgede 4 yıldızlı bir oteli çok ama çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine de araç ile 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Eğer lüks bir otelde konaklayıp düşük meblağlar ödemek istiyorsanız, Carretera de Cadiz ilk düşünmeniz gereken bölgelerden olmalı diyebilirim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu şehirde nerede konaklamalı ?  sorusu için birkaç bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat seçimin daha kolay olması adına, şehirdeki en ideal, en popüler ve en merkezi konumdaki bu bölgelerde aradığınız zevkte konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Malaga Otel Tavsiyeleri – En İdeal Malaga Otelleri

Malaga’da hangi bölgede konaklayacağınız karar verdiyseniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.


Booking.com

1.Vincci Seleccion Posada del Patio (5 Yıldız – Lüks)

Malaga'da Nerede Kalınır
Vincci Selection Hotel – Malaga Otel Tavsiyesi

Malaga Otelleri arasında  en ideal ve en lüks tesis olan Vincci Seleccion Posada Hotel, şehirdeki en lüks otellerden biri. Buna rağmen erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak süper uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Özellikle 2-3 ay öncesinden yapılan rezervasyonlar ile, %35’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak mümkün.

Çatı katında yüzme havuzu olan bu otel, plaja yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Malaga Centro, yani şehrin tam merkezinde bulunan bu otel AVE hızlı tren istasyonuna sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak muhteşem bir yerde bulunmakta. Ayrıca otelin 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana bakarak bile bu oteli tercih edebilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Guadalmadina (4 Yıldız)

Malaga'da Nerede Kalınır
Hotel Guadalmedina

Şehir merkezindeki en ideal 4 yıldızlı otellerden biri olan Guadalmadina Hotel, Maria Zambrano tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Süper merkezi konumu ve lüks odalarıyla popüler olan bu otelin de erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Bunun yanında otelin 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, otelin en büyük artılarından. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Soho Boutique Las Vegas Hotel (3 Yıldız)

Malaga'da Nerede Kalınır
Las Vegas Hotel Malaga

Gayet uygun fiyatlı tesislerden biri olan Las Vegas Hotel, şehirdeki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu otel plaja sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otel çevresinde birçok bar, restoran ve cafeleri de rahatlıkla bulmak mümkün. Bunun yanında otelin 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da, otelin en büyük artılarından. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Malaga Ucuz Otel Tavsiyeleri

Malaga ucuz otel tavsiyesi olarak birçok oteli listeye eklemek mümkün. Fakat, çok ucuz olan ve şehir merkezi veya şehirdeki turistik noktalar ile alakası olmayan yerlerde bulunan ucuz otellerin size pek bir yarar olmayacak. Zaten Malaga’da büyük bir ihtimalle 2 günden fazla konaklamayacaksınız. Bunun için de her gün uzun toplu taşıma araç yolculuğu yapmanın da pek mantığı yok.

Malaga’da konum olarak güzel yerde bulanan ucuz otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Malaga Otel Fiyatları

Malaga’da otel fiyatları genel olarak 30£’dan başlamakta ve 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat 30£’nun altında birkaç otel de bulmak mümkün.

Bu şehirde ideal konaklama ücretleri 55-110£ arasında diyebiliriz. Bu fiyat aralığında 3-4 yıldızlı lüks bir otelde, hatta 5 yıldızlı bir otelde bile konaklayabilirsiniz.

Yukarıdaki 5 bölgede de fiyatlar oldukça farklı. Özellikle Eski Şehir Bölgesi ve Carretera de Cadiz Bölgesi arasında fiyat farklılıkla çok yüksek. Yani Eski Şehir Merkezi’nde 2 yıldızlı şık ve modern bir otelde konaklamak yerine, aynı ücrete Carretera de Cadiz Bölgesi’nde 4 yıldızlı bir otel rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Yani, birisi şehrin kalbinde, diğer ise şehir merkezine 4-5 km uzaklıkta. Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse, bu fiyat farklılığından yararlanın derim.

Malaga Gezilecek Yerler’e Göre Nerede Kalınır ?

Bu şehir yukarıda ilk belirttiğimiz bölge olan Eski Şehir Bölgesi, Malaga’da gezilecek yerler için en ideal bölgedir. Bu bölgeden şehrin en önemli ve en turistik noktalarına yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, şehrin diğer bölgelerine de yürüyerek veya kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz.

Bu yüzden, amacınız sadece gezilecek yerler ise, plajlar veya gece hayatı ile ilgilenmiyorsanız, konaklayabileceğiniz en ideal bölge Eski Şehir Bölgesi’dir.

Malaga Hostel Tavsiyeleri

Malaga’daki en ideal hosteller Malaga Centro’da bulunuyor. Bu şehirde daha bütçeli bir konaklama birimi arıyor veya sürekli hostellerde konaklayan biriyseniz, güzel hosteller bu şehirde bulunabiliyor.

Malaga hostel tavsiyesi olarak da ”The Urban Jungle Hostel” adlı tesise mutlaka göz atın derim. Eski Kent Merkezi’nde güzel bir konumda bulunan bu tesisten şehirdeki turistik noktalara yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Bu hostel, şehirdeki diğer hostellere nazaran birazcık daha modern ve pahalı. Yani, hostel tecrübeniz yoksa bile bu hosteli seveceksiniz. Ayrıca hostelin bayan yatakhanesi de bulunmaktadır. Yani karışık dorm odalarında rahat olamıyorsanız, bu hostele göz atabilirsiniz. Buraya tıklayarak hostelin fiyatlarına ve konum yorumlarına göz atabilirsiniz.

Not : Malaga’da daire kiralamak istiyorsanız, airbnb’ye ihtiyacınız yok. Booking üzerinden de istediğiniz zevkte ve bütçede bir daireyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Ancak otel araştırmanıza bölge bölge başlayacak olursanız seçim yapmak çok daha kolay olacak. Ayrıca bu 3 otel de ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim otellerden diyebilirim. Tabi bu oteller her bütçeye ve zevke uygun olmadığından dolayı öncelikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçiminden sonra bütçeye ve zevke uygun konaklama birimini çok daha kolay bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...