Malta’da Nerede Kalınır? Şehirler ve Oteller

Sicilya’nın güneyindeki adalar devleti olan Malta, Güney Avrupa’daki eşsiz konumu ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Malta’da konaklama ise genel olarak uygun. Malta küçük bir ada olduğundan dolayı, konaklama bölgeleri arasındaki mesafe oldukça kısa sürüyor. Bu yüzden de Malta’da nerede kalınır ? sorusu için aşırı detaylı bir araştırma yapmanıza da gerek kalmıyor.

Malta’da bir uçtan bir uca gitmek araç ile 45 dakikadan uzun sürmüyor. Yani Malta’da konaklama seçimi yapmak oldukça kolay. Fakat çok fazla otel ve diğer konaklama seçimi bulunduğundan dolayı, araştırmanızı bölgelere göre yapmanız da yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra, otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

NOT : Malta’nın başkenti Valletta Şehri’dir. Malta, 5 adadan oluşan bir takımadadır. Sliema, St Julian’s ve Mellieha gibi yerler şehirdir. Yani Malta’nın bölge Biz bu şehirleri bölge olarak de düşünerek ele aldık.

Malta'da Nerede Kalınır
Malta’da nerede kalmalı ?

Malta’da Nerede Kalınır ? En İyi Şehirler/Bölgeler

Bu soru, Malta’ya ne amaçla ve kiminle gittiğinize göre oldukça değişiklik gösterebilir. Malta’da konaklama için önerebileceğim en ideal yerler ise, başkent Valletta, St Julians, Sliema, Mellieha, St Paul’s Bay ve Bugibba bölgeleri olacaktır. Bu bölgeler, hem güzel bir tatil için hem de ülkeyi keşfetmek için oldukça ideal.

 • St Paul’s Bay, Malta’da standart bir tatil için en ideal yerdir. Ayrıca çiftler için en güzel bölgelerden biri olarak bilinir.
 • Gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bölgeler, Sliema ve Mellieha bölgeleridir.
 • Gece hayatı için en ideal bölge, St Julian’s bölgesidir.
 • Çocuklu aileler için en ideal bölgeler ise, Bugibba ve Mellieha’dır.
 • En iyi plaj seçenekleri olan bölgeler, Mellieha ve Sliema bölgeleridir.
 • Malta’yı keşfetmek istiyor ve plaj/havuz önemli değil diyorsanız, başkent Valletta sizin için en ideal seçeneklerden olacaktır.
 • Yalnız seyahat ediyorsanız St Julian’s bölgesinin dışına çıkmayın derim.
 • Çiftler için en ideal bölgeler ise, St Julian’s, Mellieha ve Sliema bölgeleridir.
 • Eğer 45 yaş üstü çift olarak Malta’ya seyahat etmiyor veya plajlar benim için önemli diyorsanız, başkent Valletta‘da konaklamanızı pek tavsiye etmem. Tabi tarihi yapılara ve ülkenin kültürel yapısına çok fazla ilginiz yoksa

BAŞKENT VALLETTA – Bölge Puanı 95/100 – Malta’da Nerede Kalınır ?

Malta'da Nerede Kalınır ?

Malta’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri Valletta’dır. Plaj ve gece hayatı konusunda fakir olan bu şehir, Malta’nın tamamını keşfetmek için en ideal yerlerden. Daha çok kültürel ve tarihsel yapısıyla dikkat çeken bu Valletta, diğer bölgelerle en iyi bağlantısı olan yerlerden. Ayrıca birçok restoran, kafe ve birkaç barı da burada bulabiliyorsunuz. Konaklama birimlerinin bu bölgede biraz daha pahalı olduğunu da unutmayın.

Valletta’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • 2 yıldızlı bir otel olan Grand Harbour Hotele göz atabilirsiniz. Bu otel şehrin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde olduğu gibi 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip.
 • Bunun yanında biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, 3 yıldızlı bir otel olan Osborne Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu otelde şehrin tam merkezine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta ve 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip.

SLİEMA ŞEHRİ – BÖLGESİ – Şehir Puanı – 90/100 – Malta’da Nerede Kalınır ? 

Malta Sliema
Sliema

Malta’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en ideal cevaplardan biri olan Sliema, plaj barlarını, restoranları, alışveriş bölgelerini, cafeleri ve birbirinden farklı tipte otelleri ve diğer konaklama birimlerini fazlasıyla bulabileceğiniz bir şehirdir.

Kayalık plajları ile ünlü bu şehirden denizden başkent Valletta ve Gozo’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca gece hayatı için muhteşem bir seçenek olan St Julian’s şehrine de Sliema‘dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Malta’nın en kalabalık bölgelerinden biri olmasından dolayı, süper turist trafiği sevmiyorsanız bu bölgeyi es geçebilirsiniz. Bunun dışında tam anlamıyla muhteşem bir bölge diyebilirim.

Sliema bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da  ;

Bütçeli ; Sliema Chalet Hotel 7.7 Puan | Europa Hotel 8.0 Puan 

Orta Bütçeli ; Hotel 1926 8.5 Puan |

Lüks ; AX The Palace 8.6 Puan

MELLİEHA ŞEHRİ BÖLGESİ – Şehir Puanı 90/100 – Malta’da Nerede Kalınır ? 

Mellieha Malta
Mellieha Popeye Köyü

Gece hayatının ölü olduğu bölgelerden biri olan Mellieha bölgesinden diğer birçok bölgeye çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Biraz daha sakin bölgeleri ile dikkat çeken Mellieha’da en güzel restoranları ve birkaç barı da bulmak mümkün.

Eğer Malta’ya daha çok plajlar için gidiyorsanız, en ideal seçenek Mellieha bölgesi olacaktır. Ghadira Bay adı verilen Malta’nın en uzun plajına ev sahipliği yapan bu bölge, tereddütsüz tercih edilebilecek bölgelerden.

Sörf, jet ski ve şnorkelli yüzme gibi birçok su sporunu da fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz. Bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran 1 tık pahalı olsa da, aradığınız bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinize de emin olabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

ST JULİAN’S ŞEHRİ/BÖLGESİ – Bölge Puanı 80/100 -Malta’da Nerede Kalınır ? 

St Julian's Malta
St Julian’s

Bu bölgede otel seçimi yaparken biraz dikkatli olmanızda yarar var. Malta‘daki otellerden en çok şikayet gelen bu bölgede mümkünse 4-5 yıldızlı otellerde konaklayın. Yoksa konuk değerlendirme puanı düşük 3 yıldızlı otellere de göz atabilirsiniz. Fakat seçici biriyseniz, buradaki 3 yıldızlı ve daha düşük kalitedeki otelleri beğenmeyebilirsiniz.

Bu bölgeye yakın olan tek plaj St George’s Bay adı verilen plajdır (Biraz daha uzak mesafelerde plajlar bulmak da mümkün). Bu yüzden plaj konusunda seçeneğim bol olsun diyorsanız, bu bölgeyi de es geçebilirsiniz. Ayrıca bu plaj hakkında çok güzel şeyler de söyleyemeyeceğim.

Bu bölge her nasılsa Malta’daki en popüler konaklama bölgelerinden. Bu kadar popüler olmasının tek sebebi ise, otel, hostel ve daire seçeneklerinin fazla olması. Turistlerin favori bölgelerinden biri olsa da, benim çok fazla beğenmediğim bir bölge. Yok siz birçok turistin yaptığı bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, tercihinizi 4-5 yıldızlı otellerden yana kullanın derim.

Ayrıca Malta’da hostelde konaklamayı düşünüyorsanız, bu bölgedeki hosteller sizin için yeterli olacaktır.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

NOT : Bu bölgede çok fazla otel bulunmamakta. Yaklaşık 10-15 otelin olduğu bu bölgede dairelerde konaklamayı da kesinlikle düşünün derim. Özellikle çift olarak veya ailecek seyahat ediyorsanız. Hem fiyat bakımından daha uygun olacak, hem de konum ve lükslük bakımından çok daha ileri düzeyde olacaktır.

ST PAUL’S BAY BÖLGESİ 75/100 – Malta’da Nerede Kalınır ? 

St Paul's Bay

Daha çok sıradan bir tatil için tercih edilebilecek bölgelerden biri olan St Paul’s Bay, uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri ile süper popüler. Diğer birçok bölgeye ulaşımın oldukça kolay olduğu bu bölgede, birçok bar, restoran ve cafeleri bulabiliyorsunuz.

Gece hayatı konusunda pek tercih edilmeyecek şehirlerden biri olan St Paul’s Bay, daha çok çiftler ve çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Kayalık plajları ile popüler olan bu bölgede, plaj konusunda iyi. Diğer bölgelerde aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulamazsanız, alternatif olarak da bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da  3 yıldızlı bir otel olan Sunflower Hotele  veya 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Santana‘ya göz atabilirsiniz.


Booking.com

Malta’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç şehir/ada daha listeye eklemek mümkün. Fakat Malta’nın en iyi, en popüler ve en ideal bu 5 şehrinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, sanırım başka bölgeye göz atmaya bile gerek yok. Zaten Malta’da öyle derin araştırma yapmanızı gerektirecekte bir durum yok. Oteller süper pahalı değil. Tabi aynı fiyata daha kaliteli ve güzel bir otelde kalmanın da fırsatını kaçırmamak lazım.

Valletta Malta
Vallet Sokakları

Malta’da Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

Malta’da hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiniz fakat bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

1.be.Hotel (4 Yıldız) 

St George’s Koyu kumsalına sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper popüler 4 yıldızlı otel, sırf 11. katında bulunan panaromik manzaralı havuzu için bile tercih edilebilecek otellerden. Paceville’nin hareketli gece hayatı için planlarınız varsa, otele yürüme mesafesinde olan barlarda ve gece kulüplerinde aradığınız eğlenceyi bulabilirsiniz. Diğer birçok 4 yıldızlı otele göre uygun olan bu tesisin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Golden Tulip Vivaldi Hotel (4 Yıldız)

 Akdeniz manzaralı bu eşsiz 4 yıldızlı otel plaja sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Çatı katı havuzuyla popüler olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Bu otelde erken rezervasyonlarla %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. St Julian’s otobüs terminaline 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel havaalanından 15-20 dakikada araç ile gitmek mümkün. Ünlü Dragonara Kumarhanesi’ni de otele 5 dakika yürüme mesafesinde bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.InternContinental Malta (TATİL KÖYÜ – 5 Yıldız)

 Malta’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en lüks cevaplardan biri olan bu 5 yıldızlı tesis, St Julian’s bölgesinin kalbinde plaja sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tesiste 6 adet restoran ve 6 adet bar bulunmakta. Özel plaj alanı ve spa ve sağlık merkezi ile ünlü olan bu otelin 8.2 gibi çok güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Ayrıca erken rezervasyonlar fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

4.Europa Hotel (2 Yıldız – Uygun – Popüler)

Eşsiz bir deniz manzarasına sahip bu otel, Sliema sahilinde eşsiz bir konuma sahip otellerden. 2 yıldızlı olmasına rağmen gayet şık ve modern odalarıyla popüler olan bu otel merkeze yakın bir konumda bulunduğu gibi, birçok bar ve restorana da oldukça yakın bir mesafede bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

5.Sliema Marina Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler )

Malta’daki en iyi ve en ideal 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, deniz manzaralı odaları ile popüler. Adanın en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Point Alışveriş Merkezi ise otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Sahilde bulunan bu oteli de orta bütçeli bir Malta gezisi için listenize ekleyebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla  OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT 

6.Preluna Hotel & Spa (4 Yıldız)

Muhteşem deniz manzaralı açık havuzuyla ünlü olan bu 4 yıldızlı şık ve lüks otel özel plajı ile adanın en gözde otellerinden biri.  Havaalanı servisi, spa ve sağlık merkezi gibi hizmetleri de olan bu otelin 7.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

7.Maritim Antonine Hotel & Spa (4 Yıldız )

Bu bölgenin en güzel ve en iyi otellerinden biri olan bu 4 yıldızlı tesis, Malta’nın en büyük plajına sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta. Deniz, bahçe ve şehir manzaralı odalarıyla popüler olan bu otelin 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapacak olursanız mutlaka fırsat indirimleri olan otellere göz atın derim. Daha çok erken rezervasyon fırsat indirimi olan otellere göz atacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara otel odalarını bulabilirsiniz.

Bunlar İlginizi Çekebilir 

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...