Malta’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Sicilya’nın güneyindeki adalar devleti olan Malta, Güney Avrupa’daki eşsiz konumu ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Malta’da konaklama ise genel olarak uygun. Malta küçük bir ada olduğundan dolayı, konaklama bölgeleri arasındaki mesafe oldukça kısa sürüyor. Bu yüzden de Malta’da nerede kalınır ? sorusu için aşırı detaylı bir araştırma yapmanıza da gerek kalmıyor.

Malta’da bir uçtan bir uca gitmek araç ile 45 dakikadan uzun sürmüyor. Yani Malta’da konaklama seçimi yapmak oldukça kolay. Fakat çok fazla otel ve diğer konaklama seçimi bulunduğundan dolayı, araştırmanızı bölgelere göre yapmanız da yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra, otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Malta'da Nerede Kalınır

Malta’da nerede kalmalı ?

Malta’da Nerede Kalınır ?

Bu soru, Malta’ya ne amaçla ve kiminle gittiğinize göre oldukça değişiklik gösterebilir. Malta’da konaklama için önerebileceğim en ideal yerler ise, başkent Valletta, St Julians, Sliema, Mellieha, St Paul’s Bay ve Bugibba olacaktır. Bu bölgeler, hem güzel bir tatil için hem de ülkeyi keşfetmek için oldukça ideal.

  • Bugibba ve St Paul’s Bay Malta’da standart bir tatil için en ideal yerlerdir. Ayrıca çiftler için en güzel bölgelerden.
  • Gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bölgeler, Sliema ve Mellieha bölgeleridir.
  • Gece hayatı için en ideal bölge, St Julian’s bölgesidir.
  • Çocuklu aileler için en ideal bölgeler ise, Bugibba ve Mellieha’dır.
  • En iyi plaj seçenekleri olan bölgeler, Mellieha ve Sliema bölgeleridir.
  • Malta’yı keşfetmek istiyor ve plaj/havuz önemli değil diyorsanız, başkent Valletta sizin için en ideal seçeneklerden olacaktır.
  • Yalnız seyahat ediyorsanız St Julian’s bölgesinin dışına çıkmayın derim.
  • Çiftler için en ideal bölgeler ise, St Julian’s Mellieha ve Sliema bölgeleridir.
  • Eğer 45 yaş üstü çift olarak Malta’ya seyahat etmiyor veya plajlar benim için önemli diyorsanız, başkent Valletta’da konaklamanızı pek tavsiye etmem. Tabi tarihi yapılara ve ülkenin kültürel yapısına çok fazla ilginiz yoksa

ST JULİAN’S BÖLGESİ

Malta'da Nerede Kalınır

Golden Tulip Vivaldi Hotel

Bu bölgede otel seçimi yaparken biraz dikkatli olmanızda yarar var. Malta’daki otellerden en çok şikayet gelen bu bölgede mümkünse 4-5 yıldızlı otellerde konaklayın. Yoksa konuk değerlendirme puanı düşük 3 yıldızlı otellere de göz atabilirsiniz. Fakat seçici biriyseniz, buradaki 3 yıldızlı ve daha düşük kalitedeki otelleri beğenmeyebilirsiniz.

Bu bölgeye yakın olan tek plaj St George’s Bay adı verilen plajdır (Biraz daha uzak mesafelerde plajlar bulmak da mümkün). Bu yüzden plaj konusunda seçeneğim bol olsun diyorsanız, bu bölgeyi de es geçebilirsiniz. Ayrıca bu plaj hakkında çok güzel şeyler de söyleyemeyeceğim.

Bu bölge her nasılsa Malta’daki en popüler konaklama bölgelerinden. Bu kadar popüler olmasının tek sebebi ise, otel, hostel ve daire seçeneklerinin fazla olması. Turistlerin favori bölgelerinden biri olsa da, benim çok fazla beğenmediğim bir bölge.

Ayrıca Malta’da hostelde konaklamayı düşünüyorsanız, bu bölgedeki hosteller sizin için yeterli olacaktır.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Golden Tulip Vivaldi Hotel‘e (4 Yıldız – 500 TL’den başlayan fiyatlar) göz atabilirsiniz.

SLİEMA BÖLGESİ

Malta'da Nerede Kalınır

Hotel Fortina

Malta’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en ideal cevaplardan biri olan Sliema, plaj barlarını, restoranları, alışveriş bölgelerini, cafeleri ve birbirinden farklı tipte otelleri ve diğer konaklama birimlerini fazlasıyla bulabileceğiniz bölgedir. Kayalık plajları ile ünlü bu bölgeden denizden başkent Valletta ve Gozo’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca gece hayatı için muhteşem bir seçenek olan St Julian’s bölgesine Sliema’dan yürüyerek 30 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tabi yürümek istemezseniz de ulaşım araçlarını fazlasıyla bulabilirsiniz.

Malta’nın en kalabalık bölgelerinden biri olmasından dolayı, süper turist trafiği sevmiyorsanız bu bölgeyi es geçebilirsiniz. Bunun dışında tam anlamıyla muhteşem bir bölge.

Sliema bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Sliema Marina Hotel‘e (350 TL’den başlayan fiyatlar) veya biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Fortina‘ya (550 TL’den başlayan fiyatlar) göz atabilirsiniz.

MELLİEHA BÖLGESİ

Malta'da Nerede Kalınır

Maritim Antonine Hotel & Spa

Gece hayatının ölü olduğu bölgelerden biri olan Mellieha bölgesinden diğer birçok bölgeye çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Biraz daha sakin bölgeleri ile dikkat çeken Mellieha’da en güzel restoranları ve birkaç barı da bulmak mümkün.

Eğer Malta’ya daha çok plajlar için gidiyorsanız, en ideal seçenek Mellieha bölgesi olacaktır. Ghadira Bay adı verilen Malta’nın en uzun plajına ev sahipliği yapan bu bölge, tereddütsüz tercih edilebilecek bölgelerden.

Sörf, jet ski ve snorkelli yüzme gibi birçok su sporunu da fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz. Bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran 1 tık pahalı olsa da, aradığınız bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinize de emin olabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Maritim Antonine Hotel & Spa adlı 4 yıldızlı (600 TL’den başlayan fiyatlar) tesise veya biraz daha bütçeli bir otel için de Luna Holiday Complex adlı 3 yıldızlı (400 TL’den başlayan fiyatlar) tesise göz atabilirsiniz.

BAŞKENT VALLETTA

Malta'da Nerede Kalınır

Grand Harbour Hotel

Malta’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri Valletta’dır. Plaj ve gece hayatı konusunda fakir olan bu bölge, Malta’nın tamamını keşfetmek için en ideal yerlerden. Daha çok kültürel ve tarihsel yapısıyla dikkat çeken bu bölge, diğer bölgelerle en iyi bağlantısı olan yerlerden. Ayrıca birçok restoran, cafe ve birkaç barı da burada bulabiliyorsunuz. Konaklama birimlerinin bu bölgede biraz daha pahalı olduğunu da unutmayın.

Valletta bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 2 yıldızlı bir otel olan Grand Harbour Hotel‘e (500 TL’den başlayan fiyatlar) veya 5 yıldızlı bir otel olan Grand Hotel Excelsior‘a (800 TL’den başlayan fiyatlar) göz atabilirsiniz.

ST PAUL’S BAY BÖLGESİ

Malta'da Nerede Kalınır

Seashells Resort At Suncrest

Daha çok sıradan bir tatil için tercih edilebilecek bölgelerden biri olan St Paul’s Bay, uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri ile süper popüler. Diğer birçok bölgeye ulaşımın oldukça kolay olduğu bu bölgede, birçok bar, restoran ve cafeleri bulabiliyorsunuz.

Gece hayatı konusunda pek tercih edilmeyecek bölgelerden biri olan St Paul’s Bay, daha çok çiftler ve çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Kayalık plajları ile popüler olan bu bölgede, plaj konusunda iyi. Diğer bölgelerde aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulamazsanız, alternatif olarak da bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da  Seashells Resort At Suncrest (5 yıldız – 500 TL’den başlayan fiyatlar) adlı otele veya II Plazzin Hotel‘e (4 yıldız – 400 TL’den başlayan fiyatlar) göz atabilirsiniz.

Malta’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha listeye eklemek mümkün. Fakat Malta’nın en iyi, en popüler ve en ideal bu 5 bölgesinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, sanırım başka bölgeye göz atmaya bile gerek yok.

Bunlar İlginizi Çekebilir 

By |2018-03-30T19:39:07+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Malta|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)