Marsilya Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Fransa’nın en eski şehirlerinden biri olan Marsilya, 2600 yıl önce foçalı grekler tarafından kurulmuştur. Şehrin en önemli gelir kaynağı şehirde bulunan limanlardır. Akdeniz’in en büyük ticari limanına sahip bu şehir Fransa’nın en büyük ikinci şehridir. Marsilya nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgi vermekte yarar var.
Marsilya Avrupa’nın ticaret hayatında önemli bir yere sahip olduğundan dolayı şehir tarihinin hemen hemen her döneminde yoğun göç alan bir şehir olmuştur. Liman kenti olmasından dolayı da bu şehirde gece hayatı bir hayli canlıdır. Bunun yanında tarihi yapıları ve turistik yerleri ile de her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

Marsilya Nerede ?

Fransa’nın güneyinde akdeniz kıyılarında bulunan bu şehir akdenizin en büyük limanına sahiptir. Şehir Uzun yıllar Kuzey Afrika ve Güney Avrupa arasında bir geçit olmuştur.

Konum için tıklayın.

Marsilya’ya Nasıl Gidilir ?

Bir liman şehri olan Marsilya’ya gemi turları ile gidebileceğiniz gibi İstanbul’dan hemen hemen her gün karşılıklı uçak seferlerini de bulabilirsiniz.

Marsilya’ya Ne Zaman Gidilir ?

Akdeniz iklimi görülen bu şehirde yazlar sıcak kışlar ise ılık geçmektedir. Yazın süper turistik olan bu şehirde konaklama ücretleri de yaz aylarında biraz daha pahalı olabilmektedir. Eğer kış aylarında bu şehri ziyaret edecek olursanız çok uygun fiyatlara konaklama birimleri bulabilirsiniz. Fakat bu şehirde denize girme gibi bir planınız varsa kış aylarında bu şehirde denize giremeyeceğinizi de unutmayın. Marsilya için en ideal ziyaret zamanı ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Marsilya’da nerede konaklayacağınız oldukça önemli. Bu yüzden bu şehirde konaklama için sağlam bir araştırma yapmakta yarar var.

Marsilya nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazıya eklemek istedikleriniz veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here