Marsilya Otelleri | Marsilya Otel Fiyatları

Marsilya Otelleri
Marsilya Otelleri

Fransa’nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan Marsilya, ülkenin en büyük liman kenti olarak nam salmış bir şehirdir. Bu şehirde konaklama seçimi ise çok kolay değil. Gerek konaklayabilecek çok fazla bölgenin ve tesisin olması, gerekse tesisler arasında büyük fiyat farklılıkların olmasıdır. Genel olarak pahalı diyebileceğimiz bir şehir olan Marsilya’da konaklama ücretleri de bir hayli pahalıdır. Bu yüzden Marsilya Otelleri listenizi hazırlarken biraz daha fazla araştırma yapmanız gerekebiliyor.

Marsilya’da otel ücretleri 45£’dan başlayıp 350£’ya kadar çıkabilmektedir. Ortalama 70-130£ arası bir otel size fazlasıyla yetecektir.

En İdeal ve En Uygun Marsilya Otelleri

1.Toyoko INN Marseille Saint Charles (3 Yıldız)

Marsilya Saint Charles Tren İstasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en popüler ve en çok satan otellerden biri. Bulunduğu konum itibariyle ve fiyatıyla oldukça cazip otellerden biri olan bu tesisin konuk yorumlarına bakarak da rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Oldukça şık bir binada hizmet veren bu otelin 1200 konuktan 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri ise 70£’dan başlamaktadır. Çift olarak seyahat ediyorsanız Marsilya’daki ideal oteller arasında olan bu tesisi de listenize ekleyin derim.

2.Alex Hotel & Spa (3 Yıldız)

Spa ve sağlık merkezi ile ön planda olan otellerden biri olarak bilinen Alex Hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Marsilya’nın eski limanına sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel gerek konum bakımından gerekse hizmet ve fiyat bakımından birçok konuğu memnun edecek kapasitededir.

Otel yakınında bulunan metro istasyonu sayesinde şehirdeki birçok yere çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında otelin 1000 konuktan 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Oldukça modern ve lüks dizayn edilmiş odalara sahip bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Tabi erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz.

3.Staycity Aparthotels Centre Vieux Port (3 Yıldız)

Limana sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel Marsilya Saint Charles tren istasyonuna sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Stüdyo daireleri ile meşhur olan bu tesis daha çok aile olarak veya kalabalık grup olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği tesislerden. Gerek konuk yorumları gerekse fiyatı ve eşsiz modern stüdyo daireleriyle gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri diyebiliriz.

Tesise sadece 2 dakika yürüme mesafesinde birçok barı ve restoranı da bulabiliyorsunuz. 6 bin konuktan 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 85£’dan başlamaktadır.

4.Best Western Plus Hotel La Joliette (4 Yıldız)

Marsilya’nın merkezinde güzel bir konumda bulunan bu Best Western oteli, Eski Liman’a (Vieux Port) ve Mucem Müzesi’ne sadece 800 metre, Les Terrasses du Port alışveriş merkezine ise 350 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Transatlantiklerin atmosferinden ilham alınarak tasarlanmış bir temaya ve tarza sahip bu 4 yıldızlı butik otel, Avrupa-Akdeniz bölgesinin kalbinde yer almaktadır.

Tramvaya yakınlığı sayesinde şehirdeki birçok noktaya çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 95£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

5.NH Collection Marseille (4 Yıldız)

Kokteyl bar, bahçe ve 6. katta bir fitness merkezine sahip NH Collection Marseille, Marsilya’nın yeni iş ve eğlence bölgesi olan La Joliette’de bulunmaktadır. Liman ve şehir merkezi arasında yer alan bina, Napoleon III tarafından 1864 yılında açılmıştır ve orijinal tarzını hala korumaktadır.

Şehirdeki birçok turistik yere yakın olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 115£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 1200 konuktan 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Marsilya otelleri arasında en şık ve lüks otellerden biri olan bu tesise göz atmadan karar vermeyin derim.

Marsilya Merkez Otelleri

Marsilya’daki oteller genel olarak merkez dışında toplanıyor olsa da tam merkezde bulunan  birçok oteli de bulmak pekala mümkün. Şehir merkezinin kalbinde bulunan oteller biraz pahalı olsa da şehri ziyaret amacınıza göre bu otelleri tercih edebilirsiniz.

Ucuz Marsilya Otelleri

Marsilya’daki ucuz otellerin büyük bir bölümü de şehir merkezine uzak bölgelerde bulunmaktadır. Tabi şehir merkezinde erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha ucuz otelleri bulmak pekala mümkün.

Marsilya Otelleri veya Marsilya Otel Fiyatları her ne kadar sezona, bölgeye veya erken rezervasyon fırsatlarına göre değişiklik gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here