Marsilya’da Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Oteller

Fransa’nın en büyük liman kenti olan Marsilya, kumsalları, antik yapıları ve süper canlı gece hayatıyla turistlerin Paris’ten sonraki favori kentlerinden. Bu şehir konaklama bakımından oldukça pahalı olsa da, Paris’e göre 1 tık daha uygundur diyebiliriz. Özellikle 3-4 yıldızlı otelleri bu şehirde uygun fiyatlara bulmak mümkün.
Marsilya’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en popüler ve en güvenli bölgeleri ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Marsilya’da konaklama biriminizi tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermeniz de yarar var. Bölgeye karar verdikten sonra otel veya hostel seçimi çok daha kolay olacaktır.

Marsilya’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

Marsilya’da konaklama için tercih edilebilecek birçok bölge bulunmakta. Fakat bu bölgelerin hepsi herkesin konaklayabileceği bölgelerden değil. Bu yüzden araştırmanıza aşağıdaki 4 bölge ile başlayabilirsiniz.

 • Marsilya’da konaklama için daireleri düşünüyor ve tarihi yerlere yakın olmak istiyorsanız en ideal bölge, Le Panier Bölgesi‘dir.
 • Marsilya’daki en merkezi, en iyi, en ideal ve turistik yerlere en yakın bölge ise, Le Vieux Port Bölgesi‘dir. Eski Liman Bölgesi (Le Vieux Port), tereddütsüz tercih edilebilecek bir bölge diyebiliriz.
 • Marsilya’da gece hayatı için en iyi konaklama bölgesi La Plaine (Saint Charles Tren İstasyonu yakınları) bölgesidir.
 • Marsilya’da ailece konaklayabilecek en ideal ve en güzel bölge de La Corniche Bölgesi‘dir.

1.Le Panier Bölgesi (Bölge Puanı 85/100) 

Marsily Bölgeler ve Oteller
Marsilya Otel Tavsiyeleri

Şehrin en eski bölgesi olarak bilinen Le Panier, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri. Kıvrımlı dar sokakları ile ünlü olan bu bölgede görebileceğiniz çok güzel tarihi evler ve turistik yerler bulunmakta.

Birbirinden güzel restoranları, kafeleri ve barları ile şehirdeki en güzel ve en hareketli bölgelerden biri olan Le Panier, daire bakımından da oldukça zengin bir bölge.

Bu bölge daha çok dairelere ve konuk evlerine ev sahipliği yapıyor. Bu bölgede çok fazla daire bulabilseniz de otel sayısı sınırlıdır. Bu yüzden illa otellerde kalayım diyorsanız ve bol otel seçenekli bölge arıyorsanız başka bir bölgeye göz atabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehrin tam kalbine ve şehirdeki turistik yerlere oldukça yakın olursunuz.

Le Panier Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • İlk olarak Le Couvent Marseille adlı 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Bu tesis bir daire olarak hizmet vermekte ve bölgenin en çok tercih edilenleri arasında. 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu tesis, Eski Liman’a sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha bütçeli bir konaklama birimi için de 3 yıldızlı bir tesis olan Marseille la Phoceenne adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu tesis de bir daire olarak hizmet vermektedir. Şehirdeki en çok tercih edilen bütçeli tesislerden biri olması, 9.6 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması ve birçok turistik noktaya yürüme mesafesinde olması bu tesisi tercih etmek için yeterli. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At

2.Le Vieux Port – Merkez Bölgesi (Bölge Puanı 95/100) – En Merkezi Marsilya’da Nerede Kalınır ?

Marsilya'da Nerede Kalınır ?
Marsilya’da Nerede Kalmalı ?

Marsilya’da nerede kalmalı? sorusuna en güzel diğer cevaplardan biri de Le Vieux Port Bölgesi’dir.

Vieux Liman Bölgesi, şehirdeki en merkezi bölge olarak biliniyor. Yani bu bölgeden şehirde dilediğiniz yere çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölge, şehirdeki en merkezi, en popüler, en kaliteli ve en çok tercih edilen bir bölge olarak bilinmektedir.

Şehrin merkezi bir bölgesi olduğundan dolayı da birçok turist var. Bu bölge Marsilya’nın kalbinin attığı yer. Yani yüzlerce konaklama birimini, barları, gece kulüplerini, birbirinden güzel kaliteli ve şık restoranları, alışveriş mağazalarını bu bölgede bulabilirsiniz. Zaten Marsilya bu bölgenin çevresinde kurulduğundan dolayı da, şehrin en iyi bölgesi diye biliniyor. Ayrıca Marsilya gezilecek yerler bakımından popüler olan yerler de bu bölgeye yürüme mesafesinde.

Le Vieux Port’ta bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölge otel bakımından en fazla çeşitliliğe sahip bölge. Bu yüzden otellerde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • 5 yıldızlı bir otel olan Intercontinental Marseille Hotel Dieu adlı tesise göz atabilirsiniz. Marsilya’da nerede kalınır ? sorunuza lüks bir cevap arıyorsanız bu otele mutlaka göz atın. Sırf otelin eşsiz manzarası bu tesisi tercih etmek için yeterli nedenlerden. 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Tonic Hotel Marseille Vieux Port adlı 4 yıldızlı tesis ise, bölgenin en çok tercih edilen otelleri arasında. Süper şık ve modern olan bu otel, süper merkezi konumuyla ünlü. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • NH Collection Marseille adlı 4 yıldızlı otel de, bu bölgede gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz tesislerden. Merkezi konumu, 1864 yılında kalma tarihi yapısı ve 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Biraz daha bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız da, 3 yıldızlı bir otel olan Saint Ferreol adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, Eski Liman’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Marsilya gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yürüme mesafesinde olan bu otelin 8.2 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Hôtel Maison Montgrand – Vieux Port adlı 3 yıldızlı tesis de, bu bölgede bütçeli olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği güzel tesislerden. Otel, gayet şık ve modern. Ayrıca otelin barı ve aile odaları da bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

3.La Plaine Bölgesi (Saint Charles Tren İstasyonu Yakınları – Bölge Puanı 90/100)

Marsilya'da Nerede Kalınır ?
Marsilya Otel Tavsiyeleri

Marsilya’da gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, La Plaine Bölgesi’nde aradığınız barları ve gece kulüplerini fazlasıyla bulabilirsiniz.

Daha çok genç kesimin tercih ettiği bu bölgede konaklama ücretleri şehir merkezinde bulunan konaklama ücretlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Ayrıca hemen hemen her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini de burada bulmak mümkün.

Eğer gece hayatı için Marsilya’da bir planınız yoksa bu bölgeyi es geçebilirsiniz. Fakat bu bölgeden turistik yerlere ve şehrin merkezi yerlerine de yürüyerek gidebileceğinizi unutmayın.

Saint Charles Tren İstasyonu yakınlarında bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak 4 yıldızlı bir otel olan Mercure Marseille Centre Vieux Port adlı tesise göz atabilirsiniz. 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu tesisten şehirdeki turistik yerlere ve gece hayatı için hareketli olan yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha bütçeli bir otel için de 3 yıldızlı bir otel olan, ibis Styles Marseille Gare Saint-Charles adlı tesise göz atabilirsiniz. 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel bölgenin ve şehrin en popüler otellerinden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Son olarak, yine 3 yıldızlı bir otel olan Staycity Aparthotels Centre Vieux Port adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu tesis apart otel şeklinde hizmet vermektedir. Ayrıca otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.La Corniche Bölgesi – Aileler için İdeal (Bölge Puanı 85/100) – Marsilya’da Ailece Nerede Kalınır?

Marsilya'da Nerede Kalınır ?
Marsilya Konaklama Rehberi

Marsilya kıyılarının en güzel manzaralarını sunan bu bölge, ailece Marsilya’da nerede kalınır ? diyenlere tavsiye edebileceğimiz en güzel ve en popüler bölgedir.

Daha çok romantik bir tatil planı yapan çiftlerin tercih ettiği bu bölge, tarihi evleri ve kumsalları ile ünlü. Oldukça farklı bir atmosferi olan bu bölgede otel seçeneği sınırlı. Bu yüzden daha çok dairelerde veya konukevlerinde konaklamak isteyen gezginlerin tercih edebileceği bir bölge.

La Corniche Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bölgenin haritadaki konumuna göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

Marsilya Otel Tavsiyeleri

Marsilya’da konaklama için bölgeye karar verdiyseniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız bulamadıysanız aşağıdaki otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz. Nerede kalınır ? sorusuna bütçeli veya lüks bir cevabı bu oteller arasında bulabilirsiniz.

Marsilya Lüks Otel Tavsiyeleri

1.Radisson Blu Hotel Marsilya (4 Yıldız – Süper Popüler – Şehir Merkezi)

Marsilya'da Nerede Kalınır
Radisson Blu – Marsilya Otel Tavsiyeleri

Şehir merkezinde Vieux Port’un tam karşısında bulunan bu şık ve lüks otel, Marsilya’daki en popüler otellerden biri. Süper konumu ve olumlu konuk yorumlarına sahip bu otelin almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir puanı olması da, otelin şehirdeki en fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun kanıtı.

Saint Nicholas Kalesi manzaralı bu otel, şehirde mutlaka görülmesi gereken Eski Marsilya Limanı’na 350 ve Notre Dame de la Garde Bazilikasına da 900 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki birçok turistik noktaya bu otelden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Eğer bütçeli bir otel aramıyor ve merkezi bir yerde konaklamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz en ideal otellerden biri Radisson Blu olmalı.

2.Golden Tulip Marseille Euromed (4 Yıldız – Popüler – Provence Alpes Cote d-Azur Bölgesi)

Marsilya'da Nerede Kalınır
Golden Tulip

Şehir merkezine süper yakın olmasa da, yürüyerek merkezdeki birçok yere bu otelden gitmek mümkün. Şehrin önde gelen turistik yerlerinden biri olan Eski Marsilya Limanı, otele 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Süper merkezi bir bölgede bulunan 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine bu 4 yıldızlı otelde konaklayarak ortalama aynı ücreti ödeyebilirsiniz. Ayrıca süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otelin almış olduğu 8.7 gibi yüksek bir puanı olması da rezervasyon yaparken dikkate almanız gereken özelliklerden.

3.Pulman Marseille Palm Beach (4 Yıldız – Süper Popüler – La Corniche Bölgesi)

Marsilya'da Nerede Kalınır ?
Pullman Hotel | Marsilya Otelleri

Marsilya’daki en turistik bölgelerden biri olan La Corniche bölgesinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, doğrudan deniz kıyısında bulunuyor. Notre Dame de la Garde Bazilikası’na 1.5 km ve Eski Marsilya Limanı’na 3 km uzaklıkta bulunan bu otelin almış olduğu 8.5 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Marsilya’da 5 yıldızlı bir otelde konaklamayı düşünüyorsanız, önce bu otele mutlaka bakın derim. Ayrıca bu otelin şehirdeki turistik noktalara biraz uzak olduğunu da unutmayın.

Marsilya Ucuz Otel Tavsiyeleri

4.Newhotel Saint Charles (3 Yıldız – Süper Popüler – Ucuz – Saint Charles – Merkez)

Marsilya'da Nerede Kalınır
Newhotel- Marsilya Konaklama Bölgeleri

Merkezde bulunan en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olan Newhotel, Saint Charles tren istasyonuna 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak merkeze ve birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin almış olduğu 7.0 gibi bir puanı olması da, bu fiyata bir otel için gayet güzel bir puan. Marsilya’da bütçeli bir konaklama arayanların tercih edebileceği ilk otellerden biri olması ve Eski Marsilya Limanı’na 1 km uzaklıkta bulunması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

5.Residhome Marseille Saint Charles (Süper Popüler – 3 Yıldız – Apart Otel – Saint Charles – Merkez)

Marsilya'da Nerede Kalınır
Residhome – Marsilya’da Nerede Kalmalı ? 

Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna süper uygun bir cevap olan Residhome, şehirdeki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Saint Charles tren istasyonuna 5 ve Eski Marsilya Limanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak konukların beğenisini kazanmış otellerden. Otelin almış olduğu 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da bu otelde rezervasyon yapmak için yeterli nedenlerden. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalara sahip bu otele mutlaka göz atın derim.

6.Holiday Inn Express Marseille Saint Charles (3 Yıldız – Süper Popüler – Saint Charles – Merkez)

Marsilya'da Nerede Kalınır
Holiday Inn

Saint Charles tren istasyonunun tam karşısında bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip 3 yıldızlı otellerden. Süper popüler olan bu otelden Vieux Port ve Eski Marsilya Limanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüyerek 10 dakikada gidebiliyorsunuz. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalarıyla hizmet veren bu otelin almış olduğu 8.2 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

7.Seven Urban Suites Marseille Centre Prado Velodrome (3 Yıldız – Popüler – Prado/Perier Bölgesi)

Marsilya'da Nerede Kalınır
Seven Urban

Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna uygun fiyatlı cevaplardan olan Prado/Perier bölgesinde bulunan bu otel, perier metro istasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Notre Dame de la Garde Bazilikası’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, diğer birçok turistik yere de yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Eski Marsilya Limanı’na 2.5 km uzaklıkta bulunmasına rağmen metro ile 3 dakikada kolay ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otelin almış olduğu 8.0 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla incelemek için yeterli olacaktır.

8.Alex Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler – Saint Charles )

Marsilya'da Nerede Kalınır ?
Alex Hotel – Marsilya Otelleri

Eski Marsilya Limanı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Saint Charles tren istasyonuna 3 dakika uzaklıkta bulunuyor. Yani havaalanından otele ulaşım süper kolay. Bu otelin almış olduğu 9.2 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Ayrıca konuk yorumlarına bakarak şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunu söyleyebilirim.

9.Ibis Budget Marseille Vieux Port (2 Yıldız – Ucuz – Süper Popüler – Vieux Port Merkez)

Marsilya'da Nerede Kalınır
Ibis Budget Hotel

Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna gayet ucuz bir cevap olan Ibis Budget hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olmasına rağmen en çok tercih edilen otellerden biri olarak da biliniyor. Süper konuk değerlendirmelerine sahip olması, merkezi bir konumu olması, Eski Marsilya Limanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunması ve 7.4 gibi puanı olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

10.B&B Hotel Marseille Prado Velodrome (2 Yıldız – Ucuz – Prado/Perier Bölgesi)

Marsilya'da Nerede Kalınır ?
BB Hotel – Marsilya Otelleri

Marsilya’daki en güzel 2 yıldızlı otellerden biri olan B&B hotel, süper ekonomik bir Marsilya gezisi planlayanların tercih edebileceği ideal otellerden.Velodrome Stadyumu’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Eski Marsilya Limanı’na 3.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani merkeze biraz uzak. Fakat 5 dakika uzaklıkta bulunan Prado metro istasyonunu kullanarak dilediğiniz hemen hemen her yere çok kolay ve çabuk bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Marsilya’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan otellerin hepsi şehirdeki en popüler ve en güvenli bölgelerde bulunuyor. Bu yüzden listedeki otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here