Miami Gezilecek Yerler | En Turistik 15 Yer

Amerika‘nın Florida Eyaletinin en popüler ve en güzel şehirlerinden biri olan Miami, birbirinden güzel gezilecek yerleri ile çok farklı bir deneyim sunmakta. Plajları, harika havası, tarihi, kültürü, sporu ve eğlencesiyle Güney Florida’nın en iyi tatil beldelerinden biri.

Latin kültürünün etkisinde olan bu şehirde gece hayatı ve canlı plajlar size muhteşem bir tatil sunuyor.

Atlantik Okyanusu’ndan Biscayne Körfezi ve Miami Plajı ile ayrılan Miami şehir merkezi oldukça modern bir metropol ve kültürel bir hazinedir. Müzelerden ”Little Havana” sokaklarına kadar her zaman yapılacak turistik aktiviteleri bulabilirsiniz.

Körfezin karşısındaki ”Miami Beach” Art Deco Bölgesi, muhteşem sahil şeridi ve eğlenceli ortamı ile kaçırılmaması gereken noktalardan. Şehir dışına biraz çıkmak isterseniz, birbirinden turistik yerleri de bulabilirsiniz.

Miami çevresinde gezilecek en güzel yerlerden biri, eşsiz ekosistemi ve vahşi yaşamı ile bilinen Everglades Ulusal Parkı’dır. Şehir yakınları için de planınız varsa, bu ulusal parkı da listenize ekleyebilirsiniz.

ABD’nin güzel şehri Miami, New York, Las Vegas veya Los Angeles gibi aşırı yoğun bir turist trafiğine sahip değildir. Tabi ki oldukça turistik bir şehirdir. Fakat, ABD’nin diğer popüler şehirlerine nazaran biraz daha az yoğun olduğunu söyleyebilirim.

Miami Gezilecek Yerler Listesi 2020

Şehirdeki gezip görülecek önemli yerlerin büyük bir bölümü Miami Beach çevresinde bulunuyor olsa da, şehir merkezinde de birbirinden güzel noktaları bulabilirsiniz. Bu yüzden, gezi planı yaparken, merkezi de listenize mutlaka ekleyin. Sadece Miami Beach ile sınırlı kalmayın.

Miami’de nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Miami’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en önemli konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Yada booking.com aracılığıyla Booking.com aracılığıyla Miami’de bulunan en ideal otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

1.Miami Beach

Miami Plajı
Miami Beach

1930’lu yıllarda bir hayli büyüyen Miami Plajı sayesinde bu bölgede birçok Art Deco mimarisi görülebilmekte.

1000’e yakın Art Deco mimarisine sahip yapılara göz atarak rengarenk yapılar arasında güzel fotoğraflar kareleri yakalayabilirsiniz. Şehirdeki en önemli ve en turistik nokta olan Miami Plajı, (Miami Beach olarak da bilinmekte) bu şehre güneş, kum ve deniz için gidiyorsanız, bu plaja yakın olduğunuzdan da emin olun.

Doğal ve İnsan yapımı adaları üzerinde oluşturulan bu bölge, alışveriş, restoran ve kafeler için oldukça ideal bir bölge. Canlı gece hayatı sayesinde de birçok turistin uğrak yerlerinden biri.

Burası, ister sessiz sakin tatilinizi yapabileceğiniz isterseniz de, parti yapabileceğiniz, sessizliğin ve gürültünün bir arada olduğu yerdir. Şöyle ki ; eğer, South Beach tarafına yakın olursanız, partiye de yakın olursunuz. Yok ben ailemle güzel ve sessiz bir tatil planı yapıyorum diyorsanız da, South Beach dışındaki birçok yer, size uygun olacaktır.

Gecelerin burada sert geçtiğini de söyleyebilirim. Özellikle doğru yere gidecek olursanız, en güzel plaj partilerini bulabilirsiniz. Şehrin gece hayatı hakkında yazının sonunda biraz daha detaylı bilgi vereceğiz.

Ayrıca bu bölge Miami’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en ideal cevaplardan biri. Bu bölgede bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.South Beach

South Beach
South Beach

Miami’de görülmesi gereken yerlerden olan bir diğer popüler plaj ise South Beach yani güney plajıdır. Bu bölge, Miami Beach’den sonra şehirdeki en popüler ve en güzel bölgelerden biri.

Daha çok çılgın gece hayatı ile ön planda olan bu bölgede güneşin tadını çıkarmak ve farklı yapıda mimari yapılara göz atmak için uğrayabilirsiniz. Veya parti seven biriyseniz, burada bütçenize ve zevkinize uygun bir konaklama birimi de bulabilirsiniz.

Aslında burası teknik olarak Miami Beach’tir. Fakat güneyde bulunduğundan ve daha farklı bir atmosfere sahip olduğundan, farklı bir isimle, ”South Beach” olarak bilinir.

Bazı gezi bloglarında South Beach, aileler için tavsiye edilmektedir. Burası gündüzleri bile gençlerin parti arayışında olduğu bir bölge. Bu yüzden, çocuklarınız ile içip parti yapmayacaksanız, bu bölgede çok fazla işiniz yok.

3.Ocean Drive

Ocean Drive
Ocean Drive

Miami’deki en önemli ve en güzel bölgelerden biri olarak bilinen Ocean Drive, Miami denilince akla gelen en önemli yerlerden.

Birbirinden güzel butik otelleri, barları, cafeleri ve restoranlarıyla güzel bir deneyim sunan bu caddeyi kaçırmayın. Gece gündüz oldukça hareketli olan bu bölge de, gece hayatı için tercih edilebilecek yerlerden.

Ocean Drive - Miami
Ocean Drive

Ayrıca bu cadde Art Deco tarzı otelleri ile de oldukça meşhur. Eğer şehirdeki birçok gezilecek önemli noktalara yakın olmak istiyorsanız bu bölgeyi de konaklama için düşünebilirsiniz.

4.Little Havana

Little Havana - Küçük Havana Miami
Little Havana

Miami’nin gezilecek en güzel yerlerinden bir diğeri ise, Küba’yı Miami’ye getiren bu küçük yerdir.

Bu bölgede daha çok İspanyolca konuşuluyor ve satılan ürünlerin büyük bir bölümü Küba ürünlerinden oluşmakta. Buraya Little Havana denmesinin en önemli nedeni ise, Orta ve Güney Amerika’dan gelen göçmenlerin burada yaşamaya başlamış olması.

Latin mutfağını denemek istiyorsanız Little Havana bunun için en ideal yerlerden biri olacaktır.

Little Havana’da gezilecek ve görülecek birbirinden güzel turistik yerleri bulabilirsiniz. Calle Ocho, bölgeden geçen ve etkinliklerin büyük kısmına ev sahipliği yapan ana caddedir, ancak Little Havana, çevre sokaklara ve caddelere de yayılmaktadır.

Yerli halk açık alanlarda sosyalleşiyor. Böylece insanları izlemek için güzel bir fırsatınız oluyor.

Tabi bu bölge ününü, ”Calle Ocho Festivali”ne borçludur. Her mart ayında yapılan bu festival, dünyadaki türünün en büyük olmasından dolayı, oldukça popülerdir. Eğer mart ayında Miami’yi ziyaret ediyor ve katılmak için bir etkinlik arıyorsanız, bu festivalden daha iyisini bulamazsınız.

5.Art Deco District

Art Deco District - Miami Gezilecek Yerler
Art Deco District

1000’e yakın tarihi yapıyı bulabileceğiniz bu yer, şehirdeki en dikkat çekici noktalardan.

Gerek farklı yapıdaki binaları gerekse tarihi ile turistlerin favori yerlerinden olan Art Deco görülmeye değer en güzel bölgelerden biri.

South Beach’e hakim olan bu bölgedeki mimari tarz, 1930-40’lı yıllarda oldukça modaymış. Bunların çoğu restore edildikten sonra günümüzde otel veya restoran olarak hizmet vermektedir.

Ocean Drive ve Collins Avenue, bölgedeki iki ana caddedir. Ve bölge, plaja merakı olmayanların da sevebileceği bir yer. Kaçırmayın.

Charles Greco, Murroy Dixon ve Albert Anis gibi dünyaca ünlü mimarlara ait birçok yapıyı bu bölgede görebiliyorsunuz.

Daha çok tarihe ve mimari yapılara merakı olan gezginlerin ziyaret ettiği bu bölge, ayrıca şehirdeki en iyi fotoğraf karelerini de yakalayabileceğiniz bölgelerden.

6.Eski İspanyol Manastırı

Eski İspanyol Manastırı
Eski İspanyol Manastırı

1141 yılında inşa edilen bu manastır, şehirdeki en önemli tarihi/dini yapılardan biri. Günümüzde evlilik törenleri için kullanılıyor olsa da, ziyarete açık.

Her ne kadar yapılış tarihi 1141 olsa da, Amerika’ya getiriliş tarihi 1819’dur.

Giriş ücreti olan bir manastır olduğundan dolayı içeri girmek istemeyebilirsiniz. Fakat dışarıdan da görmeye değer bir gezilecek nokta diyebilirim.

7.Venedik Havuzu

Venedik Havuzu - Coral Gables
Venedik Havuzu

Coral Gables’te gezilecek yerlerden biri olan Venedik Havuzu, her yıl yüz binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

1920 Denman Dink burayı çocuklar için havuza çevirmiş.

Özellikle yüksek sezonlarda burası aşırı kalabalık olmaktadır. Fakat merak etmeyin belirli bir kapasiteden sonra, bilet satmayı durduruyorlar. Yani sıkış pıkış bir durum olmuyor.

Hemen hemen her gün 11.00-16.00 saatleri arasında açık olan bu havuza da çocuklarınız ile kısa süreliğine gidebilirsiniz.

Aslında bu havuz Esther Williams ve Jonny Weissmuller’in burada yüzmesiyle ün kazanmış. Sıradan bir havuz olsa da, tarihi bir havuz olması bakımından oldukça önemli.

8.Coral Castle – Mercan Kalesi

Coral Castle - Mercan Kalesi
Coral Castle – Mercan Kalesi

Coral Kalesi olarak da bilinen bu Mercan Kalesi, kendi ev aletlerini kullanan bir adamın 28 yıllık oymacılığının bir sonucudur.

”Edward Leedskalnin” tarafından 1923 ve 1951 yılları arasında kireçtaşından yapılmış bu muhteşem eser, Amerika halkı arasında da oldukça popülerdir.

Edward Leedskalnin bu eseri yaparken kimsenin izlemesine izin vermemiş olması da, insanların nasıl yaptığına dair bir merak uyandırmak istemesinden geliyor.

Günümüzde mülkü gezebilir, taş kapıyı, taş masaları ve sandalyeleri, benzersiz figürleri ve diğer parçaları içeren oymaları görebilirsiniz.

9.Özgürlük Kulesi

Özgürlük Kulesi
Özgürlük Kulesi

Biscayne Bulvarı’ndaki en güzel yapılardan biri olan Özgürlük Kulesi, Miami’nin en turistik yerlerinden biridir.

Düğün Pastası tarzındaki bu kuleni tarihi 1925 yılına kadar gitmektedir. Uzun yıllar boyunca ”Miami Daily News”in merkezi olarak hizmet vermiştir.

Schultze ve Weaver tarafından tasarlanan bir bina olan bu kule, günümüzde birbirinden güzel eserlerin bulunduğu bir çağdaş sanat müzesi olarak hizmet vermekte.

255 metre uzunluğunda olan bu kuleyi dışarıdan ve içeriden görün. Kulenin içerisindeki müzeye de göz atmayı unutmayın.

Detaylı bilgi alabileceğiniz site ; https://www.nps.gov/nr/travel/american_latino_heritage/Freedom_Tower.html

10.Miami Deniz Akvaryumu

Miami Deniz Akvaryumu
Miami Deniz Akvaryumu

1955 yılında açılmış bu akvaryum, Miami’de ailece seyahat eden turistlerin ilk görmek istediği yerlerden.

Yüzlerce balık türünü ve deniz memelisini görebileceğiniz bu akvaryumda birçok gösterileri de izleyebiliyorsunuz. Bunlardan en popüler olanı ise yunusların gösterisidir.

Akvaryumu google haritalarda görmek için tıklayın.

Göz At : Orlando’da Gezilecek En Güzel Yerler

11.Lincoln Road – Miami’de Alışverişin Adresi

Lincoln Road - Miami Alışveriş Caddesi
Lincoln Road

1912 yılında açılan bu popüler cadde Ocean Drive’a oldukça yakın bir konumda bulunmakta.

Birbirinden şık restoranları ve mağazaları olan bu caddede ünlü markaları da bulabilirsiniz. Miami’nin en güzel alışveriş bölgelerinden biri olarak bilinen Lincoln Road, hediyelik eşya için de en çok tercih edilen yerdir.

Birçok kültürel mekana da ev sahipliği yapan Lincoln Road, Washington Bulvarı’ndan Alton Yolu’na kadar uzanmaktadır. Yol boyunca birbirinden güzel alışveriş mağazalarının yanı sıra, uluslararası mutfaklara sahip birbirinden ünlü restoranları da bulabilirsiniz. Güzel bir şehir manzarası izlemek için de Juvia’nın çatı barına göz atabilirsiniz.

Lincoln Yolu’nu google haritalarda görmek için tıklayın.

12.Miami Tarih Müzesi

Miami Tarih Müzesi
Miami Tarih Müzesi

Florida Eyaletindeki en büyük tarih müzesi olan Miami Tarih Müzesi de Miami’nin gezilecek noktaları arasındadır.

1940 yılında kurulmuş olan bu müze dört kalıcı galeri ve üç seyahat sergisiyle birbirinden güzel eserlere ev sahipliği yapmakta.

Göz At : Web sitesiwww.historymiami.org

13.Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri

Miami Gezilecek Yerler

Miami’nin Coconut Grave semtinde bulunan bu yapı büyük bir işadamı olan James Deering’in eski villası ve mülküydü.

Yapı İtalyan Rönesansından etkilenilerek yapılmış ve barok unsurlarla süslenmiş. Günümüzde bu muhteşem yapıyı ve bahçelerini görebilirsiniz.

1916 yılında inşa edilen konakta, merkezi bir avlu çevresinde toplanmış 34 oda bulunuyor ve bazıları da ziyaretçiye açık.

15. ila 19. yüzyıllar arasında etkileyici bir Avrupa mobilya ve dekoratif sanat koleksiyonu ile dolu olan bu yapı, sanatseverlere ve mimariye merakı olanlara eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Zeminler ve bahçeler İtalyan ve Fransız çeşmelerine, havuzlarına ve heykellerine ev sahipliği yapmaktadır. Kesinlikle Miami’de görülecek en önemli yerlerden biridir.

Google haritalarda görmek için tıklayın.

14.Bayfront Park

Bayfront Park - Downtown Miami Gezilecek Yerler Blog
Bayfront Park

Biscayne Bulvarı’nın doğu tarafından kalan bu park, şehirdeki en ünlü yerlerden bir tanesi. Bayside Market’in bitişiğindeki 32 dönümlük bu alan, yerlilerin olduğu kadar turistlerin de favori noktalarından biri.

Parkta ilginizi çekebilecek birbirinden güzel anıtları ve heykelleri görebilirsiniz. Parkın en ünlü yeri de, şüphesiz ”Pepper Fountain” adı verilen, elektronik olarak kontrol edilen çeşmedir.

Bunun yanında parkta kaçırılmaması gerekilen yerlerden bazıları ise ; Challenger Anıtı, Her tür müzikal performans için kullanılan bir amfitiyatro olan Işık Kulesi‘dir. Ayrıca bu park aile dostu bir parktır. Çocuk oyun alanları da ailece ziyaret edilebilecek güzel yerlerden.

15.Bayside Marketplace

Bayside Marketplace - Miami Gezi Rehberi
Bayside Marketplace

150’nin üzerinde kafelere, mağazalara ve restoranlara ev sahipliği yapan ”Bayside Marketplace”de turist olarak ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Miami’de alışveriş için farklı bir yer arıyorsanız, aradığınızı burada fazlasıyla bulabilirsiniz. Birbirinden güzel butik mağazaları bulabileceğiniz gibi, alışveriş merkezi tarzındaki yerleri de burada bulabiliyorsunuz.

Miami’de yeme içme için en güzel yer olarak bilinen Bayside Marketplace, şehrin geneline göre çok da pahalı değildir. Uluslarası mutfağa sahip bu komplekste, aradığınız birçok yemeği bulabilirsiniz. Ayrıca Amerikan yemeklerine merakınız varsa da, en iyisini burada deneyebilirsiniz.

Egzotik müziğe sahip olmasıyla eşsiz bir plaj ortamı yaşatan bu yer, her gün ücretsiz olarak izleyebileceğiniz canlı müzik konserine de ev sahipliği yapıyor.

Burada yapılacak şeylerin sınırı yok diyebilirim. İster deniz kenarında bir şeyler yiyip için, isterseniz de Star Island’daki ünlü evlerin turlarından kumar gezilerine, balık avlamaya ve partilere kadar farklı turlara katılın. Miami’nin kalbi ve en güzel yeri olan Marketplace’i kaçırmayın.

Miami’de Nerede Kalmalı – Otel Tavsiyeleri ? Booking.com


Miami’de konaklama için en ideal ve en popüler bölgeler Miami Beach Bölgesi ve South Beach Bölgesi’dir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunun yanında Miami şehir merkezi de konaklama için tercih edilebilir. Fakat konaklama ücretleri merkezde biraz pahalı olduğundan dolayı öncelikle iki plaj bölgesine daha sonra da şehir merkezi bölgesine göz atın derim.

Miami’de konaklama tavsiyesi olarak da ;

Şehir merkezi için ; 4 yıldızlı bir otel olan Hyatt Regency Miami adlı otele veya Holiday Inn Hotel Port of Miami-Downtown adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller gerek konuk değerlendirme puanı bakımından gerekse fiyat ve konum bakımından şehirdeki en ideal otellerden. Ayrıca tesis, Miami’de gezilecek noktaların büyük bir bölümüne yakın bir konumda bulunmaktadır.

Miami Beach bölgesinde otel tavsiyesi olarak da ; Richmond Oceanfront Hotel adlı 3 yıldızlı otele veya Loews Miami Beach Hotel adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller Miami Beach Bölgesi’nin en popüler otellerinden olduğu gibi en iyi konuk yorumlarına sahip olan otellerden. Ayrıca bu iki otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, aynı otelde çok daha uygun fiyatları bulabilirsiniz.

South Beach Bölgesi ise, daha çok gece hayatı ve hareketli plajlara yakın olmak isteyen turistlerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinir. Süper gece hayatı ve uygun fiyatlı otelleri olan bu bölgeyi de konaklama için düşünebilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Blue Moon Hotel, Autograph Collection adlı 4 yıldızlı otele veya FBH Fashion Boutique Hotel adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller şehirdeki en ideal ve en ekonomik otellerden. 

Miami’de otel seçimi yaparken Miami’de gezilecek önemli noktalara da yakın olduğunuzdan emin olun. Şehir merkezinde konaklamak demek turistik yerlere yakın olacağınız anlamına gelmiyor. South Beach Bölgesi veya Miami Beach Bölgesi’ne de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Bu bölgeler de şehirdeki turistik noktalara oldukça yakın. Ayrıca şehirdeki en iyi konuma sahip bölgelerden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here