ABD’nin Florida Eyaletinin en popüler ve en güzel şehirlerinden biri olan Miami, birbirinden güzel gezilecek yerleri ile çok farklı bir deneyim sunmakta. Latin kültürünün etkisinde olan bu şehirde gece hayatı ve süper canlı plajlar size muhteşem bir tatil sunuyor. Miami gezilecek yerler birbirinden farklı plajları, parkları ve daha birçok turistik yapılarıyla tatilcilere güzel bir deneyim sunmakta.

Miami’de gezilecek yerler listesi hazırlarken nerede konaklayacağınız da oldukça önemli. Miami’de nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Miami’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en önemli konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Yada booking.com aracılığıyla Booking.com aracılığıyla Miami’de bulunan en ideal otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Miami’de birçok otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta. Bu otellerden en popüler ve en iyi olanları ise, Sheraton Miami Airport Hotel and Executive Meeting Center ve Hyatt Regency Miami adlı otellerdir. Bu oteller gerek konum gerekse fiyat bakımından şehirdeki en ideal otellerden.

Miami Gezilecek Yerler

Miami’de gezilecek birçok yer bulunmakta. Bu yerler arasında merkezde bulunan turistik yerlerden başlayacak olursanız, çok daha iyi bir gezilecek yerler listesi oluşturabilirsiniz. Birbirinden güzel sahil ve renkli evleriyle popüler olan bu şehirde her yaştan turiste göre yapılacak şeyler bulabilirsiniz.

Miami’de gezilecek yerler için gece hayatı ve plajları da mutlaka listenize ekleyin derim. Bu şehirde gezilecek en önemli yerlerin başında ise, Eski İspanyol Manastırı, Coral Kalesi, Venedik Havuzu ve Miami Tarih Müzesi gibi yerlerdir. Tabi Miami bu yerler ile sınırlı değil. Daha birçok turistik yeri de listeye rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

1.Miami Plajı

Miami Gezilecek Yerler

1930’lu yıllarda bir hayli büyüyen Miami Plajı sayesinde bu bölgede birçok Art Deco mimarisi görülebilmekte. 1000’e yakın Art Deco mimarisine sahip yapılara göz atarak rengarenk yapılar arasında güzel fotoğraflar kareleri yakalayabilirsiniz. Şehirdeki en önemli ve en turistik nokta olan Miami Plajı, (Miami Beach olarak da bilinmekte) Miami’de ilk görmeniz gereken bölgelerden.

Doğal ve İnsan yapımı adaları üzerinde oluşturulan bu bölge, alışveriş, restoran ve cafeler için oldukça ideal bir bölge. Canlı gece hayatı sayesinde de birçok turistin uğrak yerlerinden biri. Ayrıca bu bölge Miami’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en ideal cevaplardan biri. Bu bölgede bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.South Beach

Miami Gezilecek Yerler
Miami Gezilecek Yerler

Miami gezilecek yerler bakımından oldukça popüler ikinci plaj ise South Beach yani güney plajıdır. Bu bölge, Miami Beach’den sonra şehirdeki en popüler ve en güzel bölgelerden biri. Daha çok süper gece hayatı ile ön planda olan bu bölgede güneşin tadını çıkarmak ve farklı yapıda mimari yapılara göz atmak için uğrayabilirsiniz.

Ayrıca bu bölge şehirdeki en iyi ve en popüler konaklama bölgelerinden. Birbirinden güzel otellere, dairelere ve villalara ev sahipliği yapan bu bölgeyi de konaklama için kesinlikle düşünebilirsiniz. Eğer bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, gönül rahatlığıyla 3-4 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan tüm otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Ocean Drive

Miami Gezilecek Yerler

Miami’deki en önemli ve en güzel bölgelerden biri olarak bilinen Ocean Drive, Miami denilince akla gelen en önemli yerlerden. Birbirinden güzel butik otelleri, barları, cafeleri ve restoranlarıyla güzel bir deneyim sunan bu caddeyi kaçırmayın. Gece gündüz süper hareketli olan bu bölge de gece hayatı için tercih edilebilecek en ideal yerlerden. Ayrıca bu cadde Art Deco tarzı otelleri ile de oldukça meşhur. Eğer şehirdeki birçok gezilecek önemli yerlere yakın olmak istiyorsanız bu bölgeyi de konaklama için düşünebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Ocean Drive adı verilen caddede bulunan tüm otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Little Havana

Miami gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel bir diğer yer ise, Küba’yı Miami’ye getiren bu küçük yerdir. Bu bölgede daha çok İspanyolca konuşuluyor ve satılan ürünlerin büyük bir bölümü Küba ürünlerinden oluşmakta. Buraya Küçük Havana denmesinin en önemli nedeni ise, Orta ve Güney Amerika’dan gelen göçmenlerin burada yaşamaya başlamış olması. Latin mutfağını denemek istiyorsanız Little Havana bunun için en ideal yerlerden biri olacaktır. Bu bölgeye yakın yerlerde konaklamanızı da pek tavsiye etmem. Zaten bu bölge etrafında pek fazla konaklama seçeneği yok.

5.Art Deco District

Miami Gezilecek Yerler

1000’e yakın tarihi yapıyı bulabileceğiniz bu yeri de Miami gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin derim. Gerek farklı yapıdaki yapıları gerekse tarihi ile turistlerin favori yerlerinden olan Art Deco görülmeye değer en güzel bölgelerden biri. Charles Greco, Murroy Dixon ve Albert Anis gibi dünyaca ünlü mimarlara ait birçok yapıyı bu bölgede bulabilirsiniz. Daha çok tarihe ve mimari yapılara merakı olan gezginlerin ziyaret ettiği bu bölge Miami’de konaklama için en ideal yerlerden. Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Eski İspanyol Manastırı

1141 yılında inşa edilen bu manastır, şehirdeki en önemli tarihi/dini yapılardan biri. Günümüzde evlilik törenleri için kullanılıyor olsa da, ziyarete açık. Zamanınız varsa bu manastıra da bir göz atın derim.

7.Venedik Havuzu

1920 Denman Dink burayı çocuklar için havuza çevirmiş. Hemen hemen her gün 11.00-16.00 saatleri arasında açık olan bu havuza da çocuklarınız ile kısa bir süreliğine gidebilirsiniz. Aslında bu havuz Esther Williams ve Jonny Weissmuller’in burada yüzmesiyle ün kazanmış. Sıradan bir havuz olsa da, tarihi bir havuz olması bakımından oldukça önemli.

8.Coral Kalesi

Bir Oolit Kireçtaşı yapı olan Coral Kalesi, Edward Leedskalnin’in 1887-1951 yılları arasında kurmuş olduğu bir yapıdır. Eşsiz bir çalışmaya ev sahipliği yapan bu kaleyi de Miami Gezilecek Yerler listenize kesinlikle ekleyin derim.

9.Özgürlük Kulesi

Schultze ve Weaver tarafından tasarlanan bir bina olan bu kule günümüzde birbirinden güzel eserlerin bulunduğu bir çağdaş sanat müzesi olarak hizmet vermekte. 255 metre uzunluğunda olan bu kuleyi dışarıdan ve içeriden görün. Kulenin içerisindeki müzeye de göz atmayı unutmayın.

10.Miami Deniz Akvaryumu

Miami Gezilecek Yerler

1955 yılında açılmış bu akvaryum, Miami’de ailece seyahat eden turistlerin ilk görmek istediği yerlerden. Yüzlerce balık türünü ve deniz memelisini görebileceğiniz bu akvaryumda birçok gösterileri de izleyebilirsiniz. Bunlardan en popüler olanı ise yunusların gösterisidir.

11.Lincoln Road

1912 yılında açılan bu popüler cadde Ocean Drive’a oldukça yakın bir konumda bulunmakta. Birbirinden şık restoranları ve mağazaları olan bu caddede ünlü markaları da bulabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz bu caddede güzel bir cafeye oturup insanları seyretmeyi de unutmayın.

12.Miami Tarih Müzesi

Florida Eyaletindeki en büyük tarih müzesi olan Miami Tarih Müzesi de Miami Gezilecek Yerler listesine ekleyebilirsiniz. 1940 yılında kurulmuş olan bu müze dört kalıcı galeri ve üç seyahat sergisiyle birbirinden güzel eserlere ev sahipliği yapmakta.

13.Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri

Miami Gezilecek Yerler

Miami’nin Coconut Grave semtinde bulunan bu yapı büyük bir işadamı olan James Deering’in eski villası ve mülküdür. Yapı İtalyan Rönesansından etkilenilerek yapılmış ve barok unsurlarla süslenmiş. Günümüzde bu muhteşem yapıyı ve bahçelerini görebilirsiniz.

Miami gezilecek yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Fakat 3-4 günlük bir Miami gezisi için bu liste sanırım yeterli olacaktır. Miami’de gezilecek yerler listesi yapmadan önce hangi bölgede ve hangi otelde konaklayacağınıza iyi karar verin derim. Çünkü bölgeyi iyi seçecek olursanız, turistik yerlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Miami’de Nerede Kalmalı ? 

Miami’de konaklama için en ideal ve en popüler bölgeler Miami Beach Bölgesi ve South Beach Bölgesidir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunun yanında Miami şehir merkezi de konaklama için tercih edilebilir. Fakat konaklama ücretleri merkezde biraz pahalı olduğundan dolayı öncelikle iki plaj bölgesine daha sonra da şehir merkezi bölgesine göz atın derim.

Miami’de konaklama tavsiyesi olarak da ;

Şehir merkezi için ; 4 yıldızlı bir otel olan Hyatt Regency Miami adlı otele veya Holiday Inn Hotel Port of Miami-Downtown adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller gerek konuk değerlendirme puanı bakımından gerekse fiyat ve konum bakımından şehirdeki en ideal otellerden. Ayrıca Miami Gezilecek Yerler bakımından süper popüler olan yerlere de yakın konumda bulunmakta.

Miami Beach bölgesinde otel tavsiyesi olarak da ; Richmond Oceanfront Hotel adlı 3 yıldızlı otele veya Loews Miami Beach Hotel adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller Miami Beach Bölgesi’nin en popüler otellerinden olduğu gibi en iyi konuk yorumlarına sahip olan otellerden. Ayrıca bu iki otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, aynı otelde çok daha uygun fiyatları bulabilirsiniz.

South Beach Bölgesi ise, daha çok gece hayatı ve hareketli plajlara yakın olmak isteyen turistlerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinir. Süper gece hayatı ve uygun fiyatlı otelleri olan bu bölgeyi de konaklama için düşünebilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Blue Moon Hotel, Autograph Collection adlı 4 yıldızlı otele veya FBH Fashion Boutique Hotel adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller şehirdeki en ideal ve en ekonomik otellerden. 

Miami’de otel seçimi yaparken Miami Gezilecek Yerler bakımından popüler olan yerlere yakın olduğunuzdan emin olun. Şehir merkezinde konaklamak demek turistik yerlere yakın olacağınız anlamına gelmiyor. South Beach Bölgesi veya Miami Beach Bölgesi’ne de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Bu bölgeler de şehirdeki turistik noktalara oldukça yakın. Ayrıca şehirdeki en iyi konuma sahip bölgelerden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here