Midilli Adası’nda Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Yunan Adaları arasında en popüler adalardan biri olan Midilli Adası, tarihi, canlı gece hayatı ve kültürel değerleriyle görülmeye değer adalardan. Kapıda vize alarak girebileceğiniz bu adada konaklama ücretleri ise, diğer Yunan Adaları’na göre gayet uygun.
Midilli Adası’nda nerede kalınır ? adlı bu yazı ile adanın en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Adadaki en ideal ve en popüler konaklama bölgeleri, Mythimna, Petra ve Midilli Merkez  adlı bölgelerdir. Bu bölgelerde ister süper lüks bir otel, isterseniz de bütçeli bir butik oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu bölgelerin dışına çıkmanıza da pek gerek yok. Zaten diğer bölgeler pek popüler olmadığı gibi, konaklama birimi konusunda da oldukça fakir.

Midilli Adası’nda Nerede Kalınır ?

MİDİLLİ MERKEZ

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır

Theofilos Paradise Boutique Hotel

Adanın tam merkezinde konaklamak istiyorsanız, bu bölgedeki otellerde aradığınızı bulabilirsiniz. Bu bölgede konaklayacak olursanız adanın canlı gece hayatına, alışveriş bölgelerine, restoranlara, cafelere ve barlara yürüme mesafesinde olursunuz. Ayrıca bu bölgedeki oteller havaalanına ortalama 5-7 km uzaklıkta. Yani havaalanından otelinize de kısa sürede rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Merkezde konaklayacak olursanız adanın limanına ve Tsamakia Plajı’na da yürüme mesafesinde olursunuz. Yani adadaki en önemli yerlere yürüyerek gitmek pekala mümkün. Fakat merkezdeki otel fiyatları diğer bölgelerdeki otellere nazaran 1 tık pahalı. Tabi adadaki konaklama ücretleri genel olarak uygun olduğundan, fiyatlar çok yüksek olmayacaktır.

Midilli merkezde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Theofilos Paradise Boutique Hotel‘i veya daha bütçeli bir otel için de 2 yıldızlı Orfeas Hotel‘i düşünebilirsiniz.

PETRA

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır

Niki Stuidos

Petra Plajı’na ev sahipliği yapan bu bölgede konaklama ücretleri merkeze göre çok daha uygun. Midilli merkeze bir hayli uzak olsa da ulaşım oldukça kolaydır. Zaten Midilli merkezde bulabileceğiniz birçok aktiviteyi ve imkanları da Petra’da bulabildiğinizden dolayı, adanın merkezine gitmenize bile gerek kalmıyor.

Midilli merkezden sonra en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Petra’da konaklayacak olursanız, çok daha uygun fiyatlı oteller bulabilir ve Petra Plajı’na yakın olursunuz. Daha çok bütçeli bir tatil planı yapıyorsanız, Petra’daki otellere göz atabilirsiniz.

Petra’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Petra’da otel tavsiyesi olarak da Niki Studios Sea – Front adlı tesisi düşünebilirsiniz.

MYTHİMNA

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır

Olive Press Hotel & Apartments – Midilli’de nerede kalınır ?

Petra bölgesine 4 km uzaklıkta olan bu bölge de, Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için en popüler ve en iyi bölgelerden biri. Bu bölgede konaklama ücretleri Petra’ya göre 1 tık yüksek ve Midilli merkeze göre biraz daha uygun.

Bu bölgede konaklayacak olursanız Petra Plajı’na ortalama 2-4 km uzaklıkta olursunuz. Bunun yanında Midilli merkezde bulabileceğiniz birçok imkanı da Mythimma merkezinde fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu bölge daha çok çiftlerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor olsa da, ailece ve kalabalık arkadaş gruplarıyla da düşünülebilecek seçeneklerdendir.

Mythimna bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Olive Press Hotel & Apartments adlı tesise göz atabilirsiniz.

Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı daha az popüler olan diğer bölgeleri es geçseniz de olur.

Midilli Adası Otel Tavsiyeleri

1.Blue Sea Hotel – Midilli Merkez (3 Yıldız – 350-550 TL)

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır

Blue Sea Hotel

Midilli’nin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper merkezi konumu ve şık odalarıyla adadaki en çok tercih edilen otellerden. Midilli Limanı’na 100 metre uzaklıkta bulunan bu otelden, Midilli Adası’ndaki birçok plaja, barlara, restoranlara ve cafelere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Midilli otobüs terminaline 400 metre uzaklıkta bulunması da otelin en büyük artılarından. Buradan hareket eden otobüsler ile adadaki tüm bölgelere rahatlıkla ulaşmak mümkün. Bunun yanında otelin 350 konuktan 7.9 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Lesvion Hotel – Midilli Merkez (275-450 TL)

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır

Lesvion Hotel

Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna süper merkezi bir cevap arıyorsanız, Lesvion Hotel’de aradığınızı bulabilirsiniz. Midilli merkezin tam kalbinde bulunan bu otel konum olarak adadaki en iyi otellerden. Konumuna ve otelin imkanlarına bakarak da otelin oda ücretlerinin uygun olduğu söylenebilir.

Bu otele 3-5 dakika yürüme mesafesinde barlar, restoranlar, pazarlar ve cafeleri fazlasıyla bulabilirsiniz. Süper popüler bu otelde 2-3 ay öncesinden erken rezervasyon yaparak fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Ayrıca otelin 400 konuktan 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Heliotrope The Studios – Midilli Merkez – Daire (230-350 TL)

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır

Heliotrope Studios

Midilli’de otelde konaklamak yerine dairelerde konaklamayı düşünenler için en ideal tesislerden biri olan Heliotrope, adanın tam kalbinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve geniş daireleriyle popüler olan bu tesis yakınlarında birçok cafe, bar, market ve alışveriş bölgelerini bulabiliyorsunuz.

Süper olumlu konuk yorumlarına ve 400 konuktan almış olduğu 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile tercih edebileceğiniz bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu listede bulabileceğinizden dolayı buna gerek kalmıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

By |2018-03-30T23:49:44+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)