Yunan Adaları arasında en popüler adalardan biri olan Midilli Adası, tarihi, canlı gece hayatı ve kültürel değerleriyle görülmeye değer adalardan. Birbirinden güzel konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu adada konaklama ücretleri ise, diğer Yunan Adaları’na göre gayet uygun.
Midilli Adası’nda nerede kalınır ? adlı bu yazı ile adanın en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Midilli Adası’nda Nerede Kalınır ? Bölgeler

Adadaki en ideal ve en popüler konaklama bölgeleri, Mythimna, Petra ve Midilli Merkez  adlı bölgelerdir. Bu bölgelerde ister süper lüks bir otel, isterseniz de bütçeli bir butik oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu bölgelerin dışına çıkmanıza da pek gerek yok. Zaten diğer bölgeler pek popüler olmadığı gibi, konaklama birimi konusunda da oldukça fakir.

MİDİLLİ MERKEZ BÖLGESİ

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır
Theofilos Paradise Boutique Hotel

Adanın tam merkezinde konaklamak istiyorsanız, bu bölgedeki otellerde aradığınızı bulabilirsiniz. Bu bölgede konaklayacak olursanız adanın canlı gece hayatına, alışveriş bölgelerine, restoranlara, cafelere ve barlara yürüme mesafesinde olursunuz. Ayrıca bu bölgedeki oteller havaalanına ortalama 5-7 km uzaklıkta. Yani havaalanından otelinize de kısa sürede rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Merkezde konaklayacak olursanız adanın limanına ve Tsamakia Plajı’na da yürüme mesafesinde olursunuz. Yani adadaki en önemli yerlere yürüyerek bu bölgeden gitmek pekala mümkün. Fakat merkezdeki otel fiyatları diğer bölgelerdeki otellere nazaran 1 tık pahalı. Tabi adadaki konaklama ücretleri genel olarak uygun olduğundan, fiyatlar çok yüksek olmayacaktır.

Midilli merkezde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Lesvion Hotel (3 Yıldız) : Adanın en gözde ve en popüler 3 yıldızlı otellerinden biri olan Lesvion Hotel, eşsiz konumu ve uygun oda fiyatlarıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek güzel otellerden. Adanın merkezinde güzel bir konuma sahip bu otel limana 1 km uzaklıkta bulunuyor. Açık büfe kahvaltısı, olumlu müşteri yorumları ve 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, mütevaziliğiyle tercih edilebilecek otellerden. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Theofilos Paradise Boutique Hotel (4 Yıldız) : Yine ada merkezinde, biraz daha lüks bir otel arayanların tercih edebileceği bu 4 yıldızlı otel, Tsamakia Plajı’na ve Mytilene Limanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Türk hamamı ve saunası da olan bu otel adanın en bilinen meydanlarından biri olan Sapfo Meydanı’na yürüme mesafesinde olduğu gibi, Mytilene Kalesi’ne 5 dakika ve Arkeoloji Müzesi’ne ise sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak adanın en güzel otellerinden biri. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Bu fırsatlardan yararlanarak %30’a varan indirimleri bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

PETRA BÖLGESİ

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır
Niki Stuidos

Petra Plajı’na ev sahipliği yapan bu bölgede konaklama ücretleri merkeze göre çok daha uygun. Midilli merkeze bir hayli uzak olsa da ulaşım oldukça kolaydır. Zaten Midilli merkezde bulabileceğiniz birçok aktiviteyi ve imkanları da Petra’da bulabildiğinizden dolayı, adanın merkezine gitmenize bile gerek kalmıyor.

Midilli merkezden sonra en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Petra’da konaklayacak olursanız, çok daha uygun fiyatlı oteller bulabilir ve Petra Plajı’na yakın olursunuz. Daha çok bütçeli bir tatil planı yapıyorsanız, Petra’daki otellere mutlaka göz atın derim.

Petra’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Petra’da otel tavsiyesi olarak da ;

–Sun & Sea Hotel (3 Yıldız) : Petra bölgesinin en iyi konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, güneşlenme terası ile ünlü olan otellerden biri. Petra Plajı’na sadece 50 metre uzaklıkta bulunan bu otelin 9.8 gibi neredeyse şikayetsiz bir konuk değerlendirme puanına sahip. Yani sırf bu puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Modern ve şık odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan bu tesisin en güzel yanı da adadaki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olmasıdır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Niki Studios Sea – Front : Yine muhteşem konuk yorumlarına ve 9.6 gibi mükemmel bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesis, tam olarak Petra’nın sahil şeridinde yer alıyor. Adacıkların ve Ege Denizi’nin manzarası sunan bu otel, bir apart otel olarak hizmet vermekte. Petra’nın merkezine 2 dakika ve yerel tavernalalara 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesise mutlaka göz atın derim. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

MITHİMNA

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır
Olive Press Hotel & Apartments – Midilli’de nerede kalınır ?

Petra bölgesine 4 km uzaklıkta olan bu bölge de, Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için en popüler ve en iyi bölgelerden biri. Bu bölgede konaklama ücretleri Petra’ya göre 1 tık yüksek ve Midilli merkeze göre biraz daha uygun.

Bu bölgede konaklayacak olursanız Petra Plajı’na ortalama 2-4 km uzaklıkta olursunuz. Bunun yanında Midilli merkezde bulabileceğiniz birçok imkanı da Mithimna merkezinde fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu bölge daha çok çiftlerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor olsa da, ailece ve kalabalık arkadaş gruplarıyla da düşünülebilecek seçeneklerdendir.

Mythimna bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Delfinia Hotel &Bungalows (3 yıldız ) : Özel plaj alanı ve açık yüzme havuzuyla hizmet veren bu otelin odalarının hepsi deniz veya bahçe manzaralıdır. Açık büfe kahvaltısıyla da meşhur olan bu otelin en güzel yanı da fırsat indirimlerinin olması. Bunun yanında adanın en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerinden biri olması da oldukça güzel. Sahilde yer alan bu otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Aphrodite Hotel (4 Yıldız) : Plaja sadece birkaç metre uzaklıkta bulunan otelin tenis kortu ve açık yüzme havuzu bulunuyor. Güzel manzaraya sahip bir de terası olan bu otelin açık büfe kahvaltısı da oldukça meşhur. Süper olumlu konuk yorumlarına ve 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Özel plaj alanı da olan bu otel Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri diyebilirim. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı daha az popüler olan diğer bölgeleri es geçseniz de olur.

Midilli Adası Otel Tavsiyeleri

1.Blue Sea Hotel – Midilli Merkez (3 Yıldız – 400-650 TL)

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır
Blue Sea Hotel

Midilli’nin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper merkezi konumu ve şık odalarıyla adadaki en çok tercih edilen otellerden. Midilli Limanı’na 100 metre uzaklıkta bulunan bu otelden, Midilli Adası’ndaki birçok plaja, barlara, restoranlara ve cafelere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Midilli otobüs terminaline 400 metre uzaklıkta bulunması da otelin en büyük artılarından. Buradan hareket eden otobüsler ile adadaki tüm bölgelere rahatlıkla ulaşmak mümkün. Bunun yanında otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca otel, adadaki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Lesvion Hotel – Midilli Merkez (300-550 TL)

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır
Lesvion Hotel

Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna süper merkezi bir cevap arıyorsanız, Lesvion Hotel’de aradığınızı bulabilirsiniz. Midilli merkezin tam kalbinde bulunan bu otel konum olarak adadaki en iyi otellerden. Konumuna ve otelin imkanlarına bakarak da otelin oda ücretlerinin uygun olduğu söylenebilir.

Bu otele 3-5 dakika yürüme mesafesinde barlar, restoranlar, pazarlar ve cafeleri fazlasıyla bulabilirsiniz. Süper popüler bu otelde 1-2 ay öncesinden erken rezervasyon yaparak fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Ayrıca otelin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Heliotrope The Studios – Midilli Merkez – Daire (280-450 TL)

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır
Heliotrope Studios

Midilli’de otelde konaklamak yerine dairelerde konaklamayı düşünenler için en ideal tesislerden biri olan Heliotrope, adanın tam kalbinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve geniş daireleriyle popüler olan bu tesis yakınlarında birçok cafe, bar, market ve alışveriş bölgelerini bulabiliyorsunuz.

Süper olumlu konuk yorumlarına ve 9.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile tercih edebileceğiniz bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Midilli Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu listede bulabileceğinizden dolayı buna gerek kalmıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”57″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here