Milano Gece Hayatı Hakkında Bilgiler

Moda şehri olarak da bilinen Milano, gece hayatıyla da son zamanlarda ismini duyuran şehirlerden. Özellikle gece hayatı için bu şehre gidilmese de, alışveriş veya kültür gezisi için geldiğinizde gece hayatına da göz atabilirsiniz. Milano gece hayatı daha çok 22:00’dan sonra canlanıyor. Bu saate kadar da, turistler daha çok kafeleri ve restoranları tercih ediyor.

Bu şehirde bulunan barların hemen hemen hepsine ücretsiz olarak girebiliyorsunuz. Fakat, gece kulüplerine girişlerde 10-15£ gibi bir ücret talep ediliyor. Bu ücrete de 1 içki ücretsiz. Daha elit ve popüler mekanlar da ise, kıyafet zorunluluğu bulunuyor. Bu yüzden, dilediğiniz bara ve gece kulübüne elinizi kolunuzu sallayarak girmek istiyorsanız, gece kıyafetlerinizle eğlenmeye gidin derim.

Milano’da bulunan barların ”Happy Hour” uygulaması oldukça erken başlıyor. Genelde 18:00-19:30 saatleri arasında happy hour uygulaması olan birçok bar bulabilirsiniz.

Milano’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Milano’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Milano’daki en ideal otellere ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Milano Gece Hayatı İçin En İdeal Gece Kulüpleri

1.TUNNEL CLUB

Tarihi bir gece kulübü olan Tunnel, şehrin en iyi yeraltı gece kulübü olarak biliniyor. 1995 yılından beri faaliyette olan bu gece kulübü, konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Daha çok genç kesimin takıldığı mekanlardan biri olduğundan dolayı, herkesin sevebileceğini söyleyemem. Bu yüzden, daha çok sert müzik ve parti sevenlerin tercih edebileceği mekanlardan.

Yerli halkın bu kulübü tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biri, haftanın 2-3 günü girişlerin ücretsiz oluşu ve şehrin en ünlü dj’lerinin burada sahne almasıdır.

Adres ; Turro Gorla Greco (Via Sammartini 30)

Salı-Cumartesi ; 23:00-03:00

2.DUDE CLUB

Şehrin en iyi gece kulüplerinden biri olan dude club, elektronik müzik severler için en ideal mekanlardan. Her hafta sonu İtalya‘nın en ünlü dj’lerinin konuk olduğu bu gece kulübüne  girişler genelde ücretli (12-15£). Bu ücrete de 1 içki dahil. Şehrin en kalabalık gece kulübü nere ? diye soracak olursanız, birçok yerli halk gibi ben de Dude club derim.

Adres ; Via Carlo Boncompagni 44

Cuma-Cumartesi ; 23:00-05:00

3.CLUB HOUS

Şehrin en canlı gece kulüplerinden bir diğeri ise, Club Hous adlı mekandır. Cuma günleri daha çok yerli gençlere hitap ederken, cumartesi günleri de daha çok uluslararası öğrencilere ve turistlere ev sahipliği yapıyor. Kıyafet zorunluluğu olan bu gece kulübündeki içki fiyatları, diğer birçok mekana göre oldukça uygun denebilir. Giriş ücreti ise, 14-17£’dur (Dj’lere ve partilere göre değişiyor).

Adres ; Via Valtellina 21

Cuma-Cumartesi ; 23:30-05:00

4.RAGOO

Daha çok 70’li ve 80’li yılların müzikleri ile dans edebileceğiniz kulüplerden olan Ragoo, her tarzda ve her yaşta insanları görebileceğiniz mekanlardan. Kokteylleri ve müzikleri ile popüler olan bu kulüp, es geçilmemesi gereken mekanlardan. Ayrıca, Ragoo’nun şehirdeki en erken açılan kulüplerden biri olduğunu da unutmayın.

Adres ; Viale Monza, 140

Salı-Cumartesi ; 21:00-03:00

5.ROCK’n’ROLL MİLANO

Daha çok bir bar olarak bilinen Rock’n’Roll, Rock müzik severler için en iyi adreslerden. Dans edebileceğiniz ve konserleri izleyebileceğiniz büyük bir dans pistinin olması, 02:00’a kadar açık restoranının ve barının olması, bu mekanı tercih etmek için yeterli olacaktır.

Adres ; Via Giuseppe Bruschetti 11

Pazartesi-Cumartesi ; 20:00-03:00

6.MAGAZZİNİ GENERALİ

Şehirdeki en iyi konserlere ev sahipliği yapan Generali Club, şehirdeki ilk gece kulüplerinden. Oldukça uygun fiyatlara kokteylleri, müziği ve geniş dans pisti ile ünlü. Her yaştan müşterisi olan bu kulüp, daha çok elektronik müzik severlerin hoşuna gidebileceği mekanlardan.

Adres ; Via Pietrasanta 14

Çarşamba-Cuma-Cumartesi  ; 23:30-05:00

7.BIKO

Isola caddesinde yer alan bu mekan, diğer kulüplere nazaran çok daha canlı ve kalabalık. Daha çok reggae ve hip-hop müzik severler için tercih edilebilir. Milano‘da Afrikalı genç kesimin büyük bir çoğunluğu da bu mekanda takılıyor. Fakat, bu gece kulübüne herkes istediği gibi giremiyor. Bu mekana girmek için arci card adı verilen bir giriş kartı almanız gerekiyor. Bu kartı, girişlerde bulunan gişelerden alabiliyorsunuz. Bu kart ile, birçok gece kulübüne ücretsiz olarak giriş yapacağınızdan dolayı, Milano gece hayatı için güzel planlarınız varsa, mutlaka bu karta ve çeşitlerine göz atın derim.

Milano Gece Hayatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Şehirdeki barların hemen hemen hepsi gece 01:00-02:00 saatlerine kadar, gece kulüpleri is 03:00-05:00 saatlerine kadar açıktır.
 • Şehirdeki barların en canlı olduğu saatler 20:00-23:00 saatleri arasıdır.
 • Milano büyük bir şehir olsa da, gece hayatı için plan yapıyorsanız, birçok yere yürüyerek gidebileceğinizi unutmayın ve mümkünse taksilerden uzak durun.
 • Şehirdeki barların hemen hemen hepsinde ”Aperitivo” adı verilen uygulamalar bulunuyor. Bu uygulama sayesinde, belirlenmiş tüm içkileri aynı ücrete alabiliyor ve ücretsiz açık büfe yemeklerini bulabiliyorsunuz. Yani, bir yandan tıka basa yemek yemeyi planlıyor, bir yandan da eğlenmek istiyorsanız, bu ”Aperitivo” adı verilen uygulamaları kaçırmayın. Genelde her barda 18:00-21:00 saatleri arasında bu uygulamayı bulabilirsiniz (İçecek tercihi yaparken dikkatli olun. Eğer, belirlenmiş içkilerin dışına çıkacak olursanız, çok fazla ücret ödeyebiliyorsunuz)
 • Bu şehirde bar tercihi yaparken, ucuz mekan bulmak adına ayakta durabileceğiniz masaları olan mekanları tercih edin. Çünkü, bir de sandalyeye oturup, masayı meşgul ettiğinizde servis ücreti adı altında başka bir ücret alınıyor.
 • Şehirdeki barların büyük bir çoğunluğunda sigara içmek yasak. Bazı mekanlarda sigara odasını kullanabilirken, bazılarında dışarı çıkmak zorunda kalıyorsunuz.
 • Bazı bar ve kafelerde, hesap istediğinizde, fazladan ”Coperto” adı altında bir ücret alınabiliyor. Bu ne ücreti, ben bunu içmedim veya yemedim demeyin. Çünkü Coperto, garsonlara verilen tip ücretiymiş. Yani, bazı mekanlarda garsonu beğenmeseniz bile, ister istemez bahşiş veriyorsunuz.

Milona’da Yer Alan En İyi Barlar İse ;

 1. Armani/Bamboo Bar ; Bira – şarap 13£, kokteyller 20£+
 2. Nottingham Forest ; Fiyatlar hakkında net bilgim olmasa da, Armani’den oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim.
 3. Backdoor 43 ; Kokteyller 7£+, Bira 6£+
 4. Bar Basso
 5. H Club Diana
 6. Octavius
 7. 1930
 8. Just Cavalli
 9. Le Biciclette
 10. Terrazza 12

Milano gece hayatı için daha çok barları tercih etmekte yarar var. Bu şehirde bulunan gece kulüpleri, herkesin sevebileceği mekanlar değil. Yani, birçok olumsuz eleştiri alan gece kulüplerinin olduğunu, bunların çoğunun size hitap edemeyebileceğini de unutmayın.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...