Milano Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir ?

Milano’da, Linate,Malpensa ve Orio Al Serio olmak üzere üç tane havaalanı bulunmaktadır.Linate, şehre en yakın olan havaalanıdır ve sadece iç hatlar havayollarına ev sahipliği yapmaktadır. Orio Al Serio havaalanı ise,Milano’ya 45 km mesafede bulunan Bergamo şehrinde yer almaktadır. Milano Havaalanı’na uygun uçuşlar bulamadığınızda alternatif olarak düşünülmesi gereken seçeneklerdendir. Malpensa havaalanı ise, İtalya’nın dışında herhangi bir Ülkeden Milano‘ya seyahat ettiğiniz zaman kullanacağınız (Dış Hatlar) Uluslararası Havaalanıdır.

Milano Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Malpensa havaalanından şehir merkezine ulaşım için en çok kullanılan ve en uygun yöntem, Malpensa Ekspress’dir. Hem ekonomik açıdan hem de,uygun yer bulamama gibi bir sorununuz olmadığından dolayı, oldukça popüler bir seçenektir.Tabi, Shuttle Bus ve taksileri de bu havaalanında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Malpensa Ekspress : Bu Ekspress tren ile direkt olarak Terminal 1’den, Piazza Cadorna (Cadorna Meydanı)’ya veya Terminal 1’den, merkez istasyonuna gidebilirsiniz. Ancak,Cadorna’ya giden tren yolculuğu daha kısa sürmektedir. Cadorno Metro durağına 30 dakikada ulaşırken, merkez istasyonuna ulaşmak ortalama 50 dakika sürmektedir. Malpensa Ekspress 2018 ücreti 15£ Merkez İstasyona, 16£ Cadorna metro durağına ulaşmak için.

Milano’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Milano’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Milano’daki en ideal otellere ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Not : Malpensa Ekspress trenleri her 30 dakikada bir hareket etmektedir. Gece yarısından sonra sefer sayıları azalabilir.

Malpensa Shuttle Bus : Hemen hemen ekspress trenler ile aynı ücrette olan bu küçük minibüsler ile şehir merkezine 15-20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Ancak, önceden rezervasyon yaptırmadığınız takdirde ve yüksek sezonlarda Milano’ya seyahat ediyorsanız, bu shuttle bus’larda uygun yer bulmak pek de kolay olmayacaktır. Bu yüzden, shuttle bus yerine ekspress trenleri tercih etmenizde yarar var.

Milano havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın bir diğer kolay,fakat pahalı yolu taksilerdir. Milano’da, havaalanından şehir merkezine taksiler ile ulaşmak için 90£ (2018 ücreti) ödemeniz gerekmektedir.Bu fiyat sabit bir fiyattır.Fakat, pazarlık kabiliyetinize göre 5-10£ indirim yaptırabilirsiniz. Taksiler her ne kadar en kolay yol gözükse de,Milano trafiğini göz aldığınızda öyle olmadığını göreceksiniz.

Göz At : Milano Gezilecek Yerler

Sonuç olarak, Milano Havaalanı’ndan şehir merkezine en rahat ulaşım Ekspress trenler ile sağlanmaktadır. Hem ekonomik bakımdan hem de rahatlık bakımından düşünülmesi gereken ilk seçeneklerden biridir.vBu ekspress trenler birçok durakta durduğu için, konakladığınız bölgeye oldukça yakın bir durağı rahatlıkla bulabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...