Milano Katedrali Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Duomo di Milano olarak da bilinen Milano Katedrali, Milano gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken,Avrupa’nın en ünlü kiliselerinden biridir.Büyük bir Gotik yapı ve Dünya’nın en büyük ikinci Katolik Katedrali olarak bilinmektedir. Dışarıdan bakıldığında pek etkileyici bir görüntüsü olmasa da, katedralin içerisine adımınızı atar atmaz, muhteşem mimari ile karşılaşacaksınız. Katedral, büyük duomo meydanında yer almaktadır.

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler

Milano’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Milano’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Milano’daki en ideal otellere ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler

Katedral yapımına 1380 yılında başlanmış ve 1418 yılında tamamlanmıştır. Ancak, katedralin bazı bölümlerinin inşaati 19.yy’a kadar sürmüştür.Kuleler ve heykeller ile donatılmış bu katedralin kulesine çıkarak 360 derecelik açı ile Milano manzarasını seyredebilirsiniz.

Milano Katedrali’nde görebileceğiniz yerler ve eserler

Katedralin çatı katına çıkarak Vittorio Emmanuele II Galerisini görebilirsiniz. Harika bir manzarası olan bu çatı katı, katedralin kaçırılmaması gereken yerlerindendir. Katedral içinde, 15-18.yy’a ait tablolar, büyük koro pencereleri, Trivulzio Candelabrum adı verilen 12.yy altın parçası,Dave Chiu, Aziz Bartholomew heykeli ve daha birçok tarihi eseri bu katedralde fazlasıyla görebilirsiniz.

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler
Katedralin İç Görünümü

Milano Katedrali Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Büyük Duomo Meydanı’nda bulunan katedrale,Duomo metro durağını kullanarak ulaşabilirsiniz. Duomo metro durağı tam olarak Duomo Meydanı’nın sağ tarafında bulunmaktadır. Bu metro durağından 3 dakika yürüyerek katedrale ulaşabilirsiniz.

Milano Katedrali Açılış Saatleri : Haftanın her günü 08:30-18:45 saatleri arasında açıktır. Ancak çatı katı, kilise bodrumu ve kilise hazinesi açılış saatleri farklılık göstermektedir.

Milano Katedrali 2020 Giriş Ücretleri

Katedrale giriş ücreti 7£’dur. Fakat, katedralin her bölümü için ayrı ayrı giriş ücreti vardır. Aziz John Vaftizhanesi 9£,çatı katı giriş ücreti (yürüyerek) 11£, çatı katı giriş ücreti asansör ile 17£’dur. Fiyatlara ses rehberi dahil değildir. Katedrali turlar ile ziyaret etmek isterseniz, bu da yaklaşık 25-30£ arasıdır ve katedralin tüm yerlerine giriş sağlayabilirsiniz.

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler
Katedrali Dış Görünümü

Not : Milano Katedrali, sabah ve öğle saatlerinde muhteşem kalabalık olmaktadır. Genelde turların çoğu, katedral ziyareti için sabah saatlerini tercih ettiğinden dolayı, aşırı kalabalık olmaktadır. Bu yüzden eğer sabahın en erken saatlerinde katedrali ziyaret edemeyecekseniz,akşama doğru 3-4, ziyaret saati için en ideal saatlerdir,diyebilirim. Ancak, ziyaret etmeniz gereken yerlerden bazıları 4-5 gibi kapanıyor olabilir. Bu yüzden katedrali ziyaret etmeden önce gitmek istediğiniz bölümlerin açılış saatlerini kontrol etmenizde yarar var.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...