Milano Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Milano Nerede ?
Milano Nerede ?

Milano, İtalya’nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri. Sanat, ticaret, eğitim ve moda başkenti olan bu şehir sokaklarında hem tarihi hem de modern dünyayı bir arada rahatlıkla görebilirsiniz. Şehrin merkezinde bulunan Gotik tarzı katedrali ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II adlı alışveriş merkezi ile dünyanın sayılı alışveriş şehirlerinden biri olarak kabul edilmekte.
Milano Nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgi vermekte yarar var.

Milano, modanın kalbi olarak bilinse de tarihi ve modern yapılarıyla da oldukça popülerdir. Şehir daha çok İtalya’nın diğer şehirlerinden sonra ziyaret ediliyor olsa da, alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biridir Milano.

Milano’da konaklama için henüz tercih yapamadıysanız, Milano’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Milano’daki en ideal otellere ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Milano Nerede ?

Milano tam olarak İtalya’nın kuzeyinde orta kesimde Lombardiya bölgesinde yer almaktadır. Cenova’nın 122 km kuzeydoğusunda bulunan şehir Adda ile Ticino nehirleri arasındaki Po vadisinin kuzeybatısında yer almaktadır.

Milano’ya Nasıl Gidilir ?

İstanbul’dan Milano’ya direkt uçuşları rahatlıkla bulabilirsiniz. Uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saattir. Milano’da iki tane havaalanı bulunmaktadır. Bu havaalanları arasında en çok kullanılanı ise Malpensa havaalanıdır. Bu havaalanından şehir merkezine ekspress tren ile rahatlıkla da ulaşabiliyorsunuz.

Milano’ya Ne Zaman Gidilir ?

Temmuz-ağustos aylarında yüksek sıcaklıkları hissedebileceğiniz Milano’da Nisan-Kasım ayları ılık ve güneşli olmaktadır. Milano yıl boyu seyahat için elverişli olsa da yağmurun ne zaman yağacağı pek bilinmiyor. Bu yüzden biraz dikkatli olmakta yarar var.

Milano Nerede ?
Milano Nerede ?

Bu şehri ziyaret için en çok tercih edilen aylar Eylül ve Hazirandır. Bu şehirde konaklama ücretleri oldukça pahalı olduğundan dolayı da Milano’ya ne zaman gideceğiniz oldukça önemli. Sonbahar veya İlkbahar aylarında şehri ziyaret edecek olursanız konaklama ücretleri biraz daha uygun olacaktır.

Milano nerede ? nasıl gidilir ? ne zaman gidilir ? gibi sorularınıza yanıt bulduktan sonra şehirde yapılması gereken ve gezilmesi gereken yerleri öğrenmek adına Milano gezilecek yerler adlı yazıma göz atabilirsiniz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here