Milano Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Milano, İtalya’nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri. Sanat, ticaret, eğitim ve moda başkenti olan bu şehir sokaklarında hem tarihi hem de modern dünyayı bir arada rahatlıkla görebilirsiniz. Şehrin merkezinde bulunan Gotik tarzı katedrali ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II adlı alışveriş merkezi ile dünyanın sayılı alışveriş şehirlerinden biri olarak kabul edilmekte.
Milano Nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgi vermekte yarar var.

Milano, modanın kalbi olarak bilinse de tarihi ve modern yapılarıyla da oldukça popülerdir. Şehir daha çok İtalya’nın diğer şehirlerinden sonra ziyaret ediliyor olsa da, alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biridir Milano.

Milano’da konaklama için henüz tercih yapamadıysanız, Milano’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Milano’daki en ideal otellere ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Milano Nerede ?

Milano tam olarak İtalya’nın kuzeyinde orta kesimde Lombardiya bölgesinde yer almaktadır. Cenova’nın 122 km kuzeydoğusunda bulunan şehir Adda ile Ticino nehirleri arasındaki Po vadisinin kuzeybatısında yer almaktadır.

Milano’ya Nasıl Gidilir ?

İstanbul’dan Milano’ya direkt uçuşları rahatlıkla bulabilirsiniz. Uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saattir. Milano’da iki tane havaalanı bulunmaktadır. Bu havaalanları arasında en çok kullanılanı ise Malpensa havaalanıdır. Bu havaalanından şehir merkezine ekspress tren ile rahatlıkla da ulaşabiliyorsunuz.

Milano’ya Ne Zaman Gidilir ?

Temmuz-ağustos aylarında yüksek sıcaklıkları hissedebileceğiniz Milano’da Nisan-Kasım ayları ılık ve güneşli olmaktadır. Milano yıl boyu seyahat için elverişli olsa da yağmurun ne zaman yağacağı pek bilinmiyor. Bu yüzden biraz dikkatli olmakta yarar var.

Milano Nerede ?
Milano Nerede ?

Bu şehri ziyaret için en çok tercih edilen aylar Eylül ve Hazirandır. Bu şehirde konaklama ücretleri oldukça pahalı olduğundan dolayı da Milano’ya ne zaman gideceğiniz oldukça önemli. Sonbahar veya İlkbahar aylarında şehri ziyaret edecek olursanız konaklama ücretleri biraz daha uygun olacaktır.

Milano nerede ? nasıl gidilir ? ne zaman gidilir ? gibi sorularınıza yanıt bulduktan sonra şehirde yapılması gereken ve gezilmesi gereken yerleri öğrenmek adına Milano gezilecek yerler adlı yazıma göz atabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...