Minsk

Beyaz Rusya’nın başkenti ve en güzel şehirlerinden biri olan Minsk’te konaklama daha çok dairelerden oluşmaktadır. 800’den fazla dairenin olduğu bu şehirde sadece 40-50 otel ve birkaç tane hostel bulunuyor. Bu yüzden de, turistlerin büyük çoğunluğu tercihini dairelerden yana kullanmaktadır.
Bu şehirdeki daireler otellere nazaran çok ama çok daha uygun ve mantıklı. Tabi dairede konaklarken bile bölge seçimi oldukça önemli olduğundan Minsk’te nerede kalınır ? adlı bu yazıya göz atarak hangi bölgenin daha güvenli ve daha uygun olduğunu öğrenebilir, bölgelere göre otel ve daire tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Minsk’te konaklama için şehir merkezinin dışında bir konaklama birimi arıyorsanız, birçok seçeneğiniz var. Bu şehirde bulunan bölgelerin birçoğu süper turistik ve merkeze yakın olduğundan şehrin tam göbeğinde kalıp, çok daha fazla bir ücret ödemeye sanırım gerek yoktur. Kişisel bölge tavsiyesi olarak Tsentralny’i kesinlikle öneririm. Bu bölge daha çok uygun fiyatlı otel ve dairelerle çevrili.

Minsk’te konaklama için tercih edilebilecek 10 bölge bulunuyor. Bu 10 bölgeden tabi hepsi popüler değil. Güvenlik ve popülerlik sıralaması yapacak olursak ; Şehir merkezi, Tsentralny, Sovetsky, Leninsky ve Moskovsky şeklinde olacaktır. Tabi bu şehirden ne beklediğinize ve ne amaçla bu şehre gittiğinize göre de değişiklik gösterebilir. Fakat bu 5 bölge içerisinde her bütçeye uygun otel veya daireyi rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Minsk’te Nerede Kalınır ? – Bölgeler

Minsk’te konaklama birimi tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölgeyi seçtikten sonra, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini çok daha rahat bulabilirsiniz.

Minsk’te Nerede Kalınır ? – TSENTRALNY DISTRICT – Merkez (Bölge Puanı 90/100)

Minsk'te Nerede Kalınır
Minsk’te Nerede Kalmalı ?

Minsk’te konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Tsentralny Bölgesi, hemen hemen her tip gezginin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği merkezi bir bölgedir. Tabi bu bölgede konaklama ücretleri 1 tık daha pahalı olduğundan, bütçeli bir Minsk gezisi için başka bir bölgeye göz atabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Bende para çok sen bana şehrin en iyi bölgesini göster diyorsanız
 • Şehrin tam kalbinde konaklayayım diyorsanız
 • Trinity Hill ve Gorky Park’a bi koşu gideyim diyorsanız
 • Minsk gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yürüme mesafesinde olayım diyorsanız
 • Şehirdeki en iyi restoranlara, kafelere ve barlara yakın olayım diyorsanız
 • Lenin Anıtı’na yakın olayım diyorsanız
 • Dairelerin yanında otel seçeneğim de olsun diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Biraz daha uygun bir konaklama bölgesi arıyorsanız
 • Bu merkezi bölgenin de merkezi yerinde konaklamak istiyorsanız (Yazının devamında bu bölgenin merkezi yerlerini bulabilirsiniz)

Tsentralny Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Not : Bu bölge, 2-3 yıldızlı tesisleri en çok bulabileceğiniz bir bölge. Her ne kadar şehirdeki diğer birçok bölgeden 1 tık daha pahalı olsa da, uygun fiyatlı konaklama birimlerini de bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

BÖLGE PUANI ;

 • Gece hayatı : 90/100
 • Restoran ve Kafe : 80/100
 • Alışveriş : 85/100
 • Turistik Yerlere Yakınlık : 90/100
 • Pahalılık Oranı : 95/100

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak bölgedeki, hatta şehirdeki en iyi konaklama birimlerinden olan, eşsiz bir konuma sahip olan Hotel Polonez adlı tesise göz atin. Yıldızsız bir otel olmasına rağmen şehirdeki en modern ve en şık otellerden biri olduğu gibi, en çok tercih edilen konaklama birimleri arasında. Ayrıca otelin 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ulusal Akademik Büyük Opera ve Bale Tiyatrosu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 2 yıldızlı bir otel olan Sport Time Hotel ise, bu bölgedeki ve şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Minsk Arena’ya 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de güzel bir konumda bulunmakta. Ayrıca otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 Yıldızlı bir otel için de ilk olarak Garni Hotel adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, Cumhuriyet Sarayı’na yürüyerek sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu otelden şehirdeki otellerin büyük bir bölümüne de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 3 yıldızlı otel ise, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Belarus Hotel‘dir. Bu otel Saint Mariya Magdalena Kilisesi ve Svislach Nehri’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Aile odaları da olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerini olması. Ayrıca otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Victoria & SPA Minsk adlı tesise göz atabilirsiniz. Victoria Park’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, spa ve sağlık merkezi ile ünlü otellerden. Otelin 8.5 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Minsk’te Nerede Kalınır ? – Üst Şehir – VIERCHNI HORAD Bölgesi (Bölge Puanı 95/100)

Minsk'te Nerede Kalınır
Minsk’te Hangi Bölgede Kalınır ?

Bu yer, aslında bir bölgeden çok belirli bir mahallenin adıdır. Yani Üst Şehir olarak bilinen Tsentralny Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yani bu yer, Tsentralny Bölgesi’nin en merkez yeridir.

Tsentralny Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerinin hepsi turistik yerlere ve merkeze yakın değil. Bazıları turistik yerlere 1 km uzaklıkta bulunuyor. Fakat bu Vierchni Horad adı verilen bir kısmi bölge. Fakat şehirdeki turistik yerlere ve şehir merkezine süper yakın olmak istiyorsanız Tsentralny’deki bu eşsiz konuma sahip yerde konaklayabilirsiniz.

BÖLGE PUANI ; 

 • Gece Hayatı : 95/100
 • Restoran ve Kafe : 75/100
 • Alışveriş : 90/100
 • Turistik Yerlere Yakınlık 100/100
 • Pahalılık Oranı : 95/100

Burası, kapınızda çok sayıda harika kafe, restoran ve barın yanı sıra pek çok müze ve anıt olduğu için kalmanızı tavsiye edeceğim en güzel alanlardan biri.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Minsk gece hayatı için popüler olan yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Birbirinden popüler turistik yapılara 3-5 dakika yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Cumhuriyet Sarayı’na süper yakın bir konumda olmak istiyorsanız
 • Minsk’teki gezilecek yerleri kısa bir sürede halletmek istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Süper bütçeli bir Minsk gezisi planlıyorsanız

Vierchni Horad – Üst Şehir Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Apartland City Center adlı daire, bölgenin en güzel ve en çok tercih edilen konaklama birimlerinden biri. Süper şık ve modern olan bu tesisin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
 • 5 yıldızlı bir lüks otel için de Europe Hotel adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, bu bölgedeki hatta şehirdeki en şık ve kaliteli otellerden biri. Cumhuriyet Sarayı’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.0 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 4 yıldızlı bir otel için de Gubernsky Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu otel de bölgedeki en merkezi konuma sahip otellerden. Otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olmasıdır. Otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı bir otel için de Hotel Monastyrski Minsk City Centre adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Kutsal Maria Kilisesi otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Minsk’te Nerede Kalınır ? – Leninsky District (Bölge Puanı 90/100)

Minsk'te Nerede Kalınır
Minsk Otel Tavsiyeleri

Minsk’te konaklama için en ideal bölgelerden bir diğeri de Leninsky Bölgesi’dir. Tsentralny Bölgesi’nden sonra en çok tercih edilen ve en merkezi bölgelerden biri olan Leninsky, bir tık daha uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapmakta.

Şehir merkezine ve şehirdeki gezilecek yerlere ortalama 1-2 km bulunan bu bölge, biraz daha şehir merkezinin dışında bulunduğundan daha uygun konaklama birimlerini burada bulabilirsiniz.

Bu bölgeden Cumhuriyet Sarayı ve Gorky Park gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Tabi 30-40 dakika yürümek istemiyorsanız.

BÖLGE PUANI ;

 • Gece Hayatı : 75/100
 • Restoran ve Kafe : 80/100
 • Alışveriş : 75/100
 • Turistik Yerlere yakınlık : 85/100
 • Pahalılık Oranı : 80/100

Leninsky Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

Minsk’te Nerede Kalınır ? – Sovetsky Bölgesi  (Bölge Puanı 80/100)

Minsk'te Nerede Kalınır
Minsk’te Nerede Kalınır

Minsk’te konaklama için bütçeli bölgelerden bir diğeri olan Sovetsky Bölgesi, şehirdeki en az tercih edilen bölgelerden biri olsa da, sessiz ve sakin bir bölge olarak bilinmesinden dolayı daha çok ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinmektedir.

Bu şehirde sadece turistik ve tarihi yerleri görmek, yerel kültür hakkında bilgi edinmek ve gece hayatı için pek planınız yoksa ve şehir merkezinde konaklamak istemiyorsanız, bu bölgeyi de gönül rahatlığıyla inceleyebilirsiniz.

Not : Bu bölge daha çok hostellere ve dairelere ev sahipliği yapmakta. Minsk’te hostelde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgede daha iyisini bulamazsınız.

BÖLGE PUANI ;

 • Gece hayatı : 65/100
 • Restoran ve Kafe : 70/100
 • Alışveriş : 85/100
 • Turistik yerlere yakınlı : 80/100
 • Pahalılık Oranı : 75/100

Sovetsky Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Minsk’te Nerede Kalınır ? – OKTYABRSKY DISTRICT (Bölge Puanı 70/100)

Nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak en güzel bölgelerden bir diğeri de Minsk Demiryolu İstasyonu, yani Oktyabrksy Bölgesi’dir. Bu bölge şehir merkezinin 1-3 km dışında bulunuyor. Yani otelinizden çıkıp bi koşu Cumhuriyet Sarayı veya Minsk Arena gibi yerlere gidemezsiniz. Fakat bu bölgenin güzelliği metroları hemen hemen her yerde bulabiliyor olmanız. Zaten istasyona yakınlığı sayesinde şehirde dilediğiniz yere toplu taşıma araçları ile 5-10 dakikada gidebiliyorsunuz.

BÖLGE PUANI :

 • Gece Hayatı : 60/100
 • Restoran ve kafe : 75/100
 • Alışveriş : 65/100
 • Turistik Yerlere Yakınlık : 75/100
 • Pahalılık Oranı : 70/100

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Çok daha bütçeli bir konaklama bölgesi arıyorsanız
 • Hemen hemen her şey burada ucuz. Bu yüzden en lüks konaklama birimlerini bu bölgede tercih edebilirsiniz.
 • Toplu taşım araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız
 • Şehirdeki en uygun restoranlara, kafelere ve barlara yakın olmak istiyorsanız
 • Tsentralny Bölgesi’ne nazaran biraz daha sessiz bir bölge arıyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Şehirdeki turistik yerlere yürüyerek gitmek istiyorsanız (Sadece birkaç tesisten şehirdeki turistik yerlerin bazılarına yürüyerek gidebilirsiniz)
 • Şehrin kalbine yakın olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezinde konaklayacak bütçeniz varsa
 • Toplu taşıma araçlarını sevmiyorsanız
 • Yerel halk ile iç içe olmak istemiyorsanız

Oktyabrksy Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • 3 yıldızlı bir otel olan Sputnik Hotel‘e göz atabilirsiniz. Şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olduğu gibi, en çok tercih edilen 3 yıldızlı oteller arasında. Otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 3 yıldızlı otel olarak da, Hampton By Hilton Minsk City Centre adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel biraz daha merkeze yakın bir konumda bulunuyor. Yani bu bölgedeki en merkezi otellerden. Ayrıca otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Minsk’te Nerede Kalınır ? – TRINITY HİLL Bölgesi (Bölge Puanı 80/100)

Trinity Hill Bölgesi savaştan sonra hayatta kalana birkaç bölgeden biri. Mimarisi, anıtları ve müzeleriyle ünlü olan bu bölgede Minsk’te konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek yerlerden.

Bu bölgede şehir merkezinde bazı bölümlerinin Tsentralny Bölgesi’nde bulunduğu bir yer. Bu yere yakın konaklama birimleri ise, şehirdeki en güzel konuma sahip tesislerden oluşmakta.

Trinity Hill Yakınlarında bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Not : Bu bölgeyi Tsentralny Bölgesi’nin bir parçası olarak düşünebilirsiniz. Zaten bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü Tsentralny District olarak geçmektedir.

Minsk’te Nerede Kalınır ? | En İdeal 7 Konaklama Tavsiyesi

Minsk’te konaklama için hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz ve aradığınız konaklama birimini bölgelere özel otel ve dairelerinde bulamadıysanız aşağıdaki konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz.

1.Belarus Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler – Tsentralny Bölgesi)

Minsk'te Nerede Kalınır
Belarus Hotel Minsk’te Hangi Bölgede Kalınır ?

Minsk’te nerede kalınır ? sorusuna tereddütsüz bir cevap olan Belarus Hotel, süper modern ve şık odalarıyla popüler. Bu otelin konuk değerlendirmelerine ve konumuna bakarak, bu oteli tercih etmemek için hiçbir neden yok. Otelin yüzme havuzu ve fitness merkezi olması da, bir 3 yıldızlı otel için gayet güzel.

Bu otel, St Mariya Magdalena Kilisesi’ne ve Svislach nehrine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında birçok turistik yere de bu otelden yürüyerek gitmek mümkün. Otelin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı ise, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.Bon Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler)

Minsk'te Nerede Kalınır
BonHotel – Minsk otel tavsiyeleri

Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri. Süper olumlu konuk değerlendirmesine sahip olması, erken rezervasyon fırsatlarının olması ve 9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Bu otel, diğer 3 yıldızlı otellere nazaran erken rezervasyonlarda daha uygun diyebiliriz.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalarıyla hizmet veren bu otel, Holly Spirit Katedrali’ne 4 ve Minks Tren İstasyonu’na 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Süper merkezi olmasa da merkeze yakın bir konumda diyebilirim. Ayrıca otelin yanı başında bulunan metro istasyonunu kullanarak şehir merkezine ve birçok turistik yere 3-5 dakikada ulaşabilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Victoria Olimp Hotel Minsk (4 Yıldız – Süper Popüler – Tsentralny Bölgesi)

Minsk'te Nerede Kalınır
Victoria Olimp – Minsk’te hangi bölgede kalınır ?

Şehir merkezine araçla 10 dakika uzaklıkta olan bu otel, konum olarak süper bir yerde bulunmuyor olsa da, fiyat bakımından uygun olduğundan tercih edilebilecek 4 yıldızlı otellerden. Süper lüks odalarıyla 5 yıldızlı otelleri aratmayan bu otel, şehir merkezindeki 3 yıldızlı bir otel ile ortalama aynı ücrette denebilir. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulmak da mümkün.

Aile odaları ve Spa sağlık merkezi ile popüler olan bu otelin süper olumlu konuk değerlendirmelerinin olması ve 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.President Hotel (5 Yıldız – Popüler – Leninsky)

Minsk'te Nerede Kalınır
President Hotel – Minsk Otel Tavsiyesi

Minsk’te nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap olan President Hotel, şehirdeki en popüler 5 otelden biri. Minsk’in tam merkezi denebilecek bir yerde bulunan bu otel, Oktyabrskaya Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin hemen yanında Kupalauskaya metro istasyonu olması da, yürüyerek gidemediğiniz yerlere kolay ulaşım için gayet güzel bir seçenek olacaktır.

Otelin almış olduğu 9.0 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması ve Minsk merkez tren istasyonuna yürüme mesafesinde bulunması, bu otelin en dikkat çeken özelliklerinden. Ayrıca otel birçok turistik yere de yürüme mesafesinde bulunmakta. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

5.East Time Hotel (2 Yıldız – Kredi Kartına Gerek Yok – Süper Popüler – Leninsky Bölgesi)

Minsk'te Nerede Kalınır
East Time Hotel – Minsk’te hangi bölgede kalınır ?

Birçok bara yakın olan bu otel 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3 yıldızlı otel konforunu aratmıyor denebilir. Süper merkezi bir konumu olmasa da, birçok turistik yere ve şehir merkezine ulaşım oldukça kolay. Oda fiyatlarının süper uygun olması, olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve 8.4 gibi yüksek bir puan almış olması otelin en dikkat çeken özelliklerinden.

Minsk’teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan East Time Hotel’de kredi kartı olmadan rezervasyon yapmak da pekala mümkün. Dilediğiniz bir tarihe hemen rezervasyon yapabilir ve bu otelden daha iyi veya daha uygun bir otel bulursanız da, gönül rahatlığıyla rezervasyonunuzu ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

6.Aparton (Daire – Süper Popüler – Lüks – Tsentralny Bölgesi)

Minsk'te Nerede Kalınır
Aparton – Minsk Otel Tavsiyeleri

Minsk’te nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olabilecek bu şık ve lüks  daire 4-5 yıldızlı otellerin konforundan çok daha iyi ve fiyat bakımından biraz daha uygun. Süper geniş daireleri ve eşsiz manzarasıyla popüler olan bu tesisin  8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı da bulunuyor. Cumhuriyet Sarayı’na 5 ve Zafer Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, daha çok kalabalık gruplar veya geniş aileler için süper ekonomik olacaktır.

Peramohi metro istasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, şehirdeki birçok turistik yere de yürüme mesafesinde bulunuyor. Gerek şehirdeki gece hayatına ulaşımın kolay olması gerekse olumlu konuk yorumlarına bakarak bu tesisi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 

7.Apartment ElenBach 5 (Daire – Popüler – Pervomysky Bölgesi – Uygun)

Minsk'te Nerede Kalınır
Apartment Elenbach – Minsk’te hangi bölgede kalınır ?

Minsk’teki en ideal dairelerden biri olan ElenBach, şehirdeki en iyi konuk değerlendirme puanına sahip. 9.8 gibi bir değerlendirme puanına bakarak bile bu tesisi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Botanik Bahçesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, Zafer Meydanı’na 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani süper merkezi bir konumu yok. Fakat tesis yakınında bulunan metro istasyonunu kullanarak şehir merkezine veya dilediğiniz herhangi bir yere süper kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Minsk’teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip tesislerden biri olan ElenBach 5’te erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlı daireler bulmak da mümkün. Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 

Minsk’te Nerede Kalınır ? – Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ? 

Eğer Minsk’te konaklama için hala tereddütleriniz varsa, hangi bölgede konaklayacağınıza tam olarak emin değilseniz, Tsentralny Bölgesi’ne göz atın. Bu bölge, şehirdeki en merkezi ve en iyi bölgelerden biri. Tabi bu bölge biraz pahalı. Fakat öyle diğer bölgeler arasında uçuk farklar yoktur.

Eğer süper bütçeli bir Minsk gezisi planlıyorsanız, bu bölgede konaklamayın. Çünkü bu bölgede uygun otelleri bulmak için 2-3 yıldızlı otellere göz atmak gerekiyor. Yok ben 2-3 yıldızlı otellerde de konaklarım diyorsanız Tsentralny Bölgesi’nde aradığınız bütçede konaklama birimini bulabilirsiniz.

Fakat 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyor ve Tsentralny Bölgesi’nde daha bütçeli bir bölge arıyorsanız da, Leninsksy Bölgesi’ne göz atın derim. Bu bölgede bulunan 4-5 yıldızlı oteller biraz daha merkezin dışında yer aldığından uygun fiyatlı oluyor. Bunun yanında bu otellerin büyük bir bölümünde de erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmaktadır. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabiliyorsunuz. Tabi bu erken rezervasyon olayını da çok fazla abartmayın. Yani gidip 5-6 ay öncesinden rezervasyon yapmayın. Zaten yapsanız da bunun size bir getirisi olmayacaktır.

Minsk’te konaklama için daha çok daireler tercih ediliyor olsa da, eğer ailece veya kalabalık grup halinde seyahat etmiyorsanız, dairelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Çünkü bu şehirdeki daireler bazen biraz daha pahalı olabiliyor ve verdiğiniz ücrete değmiyebiliyor. Dairelerin büyük bir bölümü merkezi yerlerde bulunuyor olsa da, bazıları güvenlik konusunda sıkıntı olan yerlerde bulunmakta. Bu yüzden daire seçimi yaparken çok daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Eğer otellerde konaklamayı planlıyorsanız, Tsentralny Bölgesi’nde konaklamak istiyorsanız, şehrin tam merkezindeki bu bölgenin merkezinde konaklamayın. Çünkü bu merkezin bölgesinde konakladığınız da turistik yerlere biraz daha uzaklaşıyorsunuz. Bu yüzden Tsentralny Bölgesi’nin biraz daha dış kesimlerinde bulunan otelleri tercih etmenizde yarar var.

Minsk’te nerede kalınır ? adlı bu listede yer alan konaklama birimleri, kendi kategorisinde en çok tercih edilen, en iyi konuma ve fiyata sahip. Bu yüzden, bütçenize uygun olan konaklama biriminizi bulmanız yeterli olacaktır. Bütçenize veya zevkinize uygun konaklama birimini bulamadıysanız, şehirdeki en çok tercih edilen ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...