Montjuic Hakkında Bilgiler, Barselona

Montjuic Tepesi, Barselona’nın en iyi manzarasına sahip tepesidir. Birçok turistik yerlere ev sahipliği yapan bu tepe, Barselona gezilecek yerler bakımından oldukça önemlidir. Tepe, genelde Barselona’nın manzarasını seyretmek için ziyaret edilen yerlerden olsa da, tepede görülmesi gereken birçok önemli noktalar bulunmaktadır. Deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte bulunan tepe, kaçırılmaması gereken turistik yerlerdendir.

Montjuic Tepesi,Barselona
Tepede Bulunan Kale Avlusu

Barselona’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Montjuic Tepesi’nde Görülmesi Gereken En Önemli Yerler

1.Tibidabo Eğlence Parkı ve Kilisesi : 100 yıllık bir eğlence parkı olan Tibidabo, Montjuic Parklarının en popüler olanlarından biridir.Roller coaster, çarpışan arabalar,eski moda bir tramvay yolculuğu gibi birçok aktiviteyi bu parkın içerisinde bulabilirsiniz. Parkın, hemen yukarısında bulunan Kilise ise, Barselona’nın en iyi manzarasına sahip yerlerinden biridir. Kiliseye girmenize gerek olmasa da, kilise etrafından Barselona’nın muhteşem manzara fotoğraflarını çekebilirsiniz.

2.Montjuic Kalesi : Aşılmaz surlarla çevrili olan bu kale, tepenin en popüler yerlerinden biridir. Saray etrafında yürüyerek, Barselona’nın deniz, liman ve dağ manzarasını seyredebilirsiniz.

Montjuic Tepesi,Barselona
Montjuic Kalesi

3.Katalan Ulusal Sanat Müzesi : Plaça d’Espanya’nın ikonu olarak bilinen müze, Montjuic Tepesi’nde yer almaktadır. 11-13.yy arası koleksiyonlara ev sahipliği yapan bu müze, görülmeye değer yerlerdendir.

Montjuic Tepesi,Barselona
Katalan Ulusal Sanat Müzesi

4.Magic Fountain : 1929 yılında Büyük Evrensel Sergi için yapılan bu çeşme, akşamları ışık ve müzik gösterilerine ev sahipliği yapmaktadır. Tam olarak Montjuic Tepesi’nde bulunmasa da, tepenin hemen aşağısında bulunan Plaça d’Espanya’da bulunmaktadır.

Montjuic Tepesi hakkında bilgiler
Magic Fountain

5.Poble Espanyol : Bir müze olarak veya İspanyol Köyü olarak da bilinen Poble Espanyol, Barselona’nın en bilindik yerlerinden biridir. Birçok sanat eserine sahip bu müzede, bir tiyatro salonu ve çocuklar için birçok eğlence bölümleri bulunmaktadır. Poble Espanyol da, Magic Fountain gibi, Büyük Evrensel Sergi için 1929 yılında açılan yerlerdendir.

Montjuic Tepesi
Poble Espanyol

Tepe’de daha görülmesi gereken birçok yerler bulunmaktadır. Fakat, 3-4 saatlik bir gezi planı için en önemli turistik yapılar bunlardır.

Montjuic Tepesi,Barselona
Tepede Bulunan Eski Bir Saray

Montjuic Tepesi’ne Nasıl Gidilir? 

Tepeye ulaşım için birinci yol Füniküler ile ulaşmaktır. Parel lel istasyonundan Füniküleri (Demir yolu aracı,Teleferik değil) ile ulaşabilirsiniz. Metro için aldığınız bilet ile Füniküleri hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Montjuic Tepesi,Barselona
Teleferik İle Tepeye Ulaşım

Bir diğer yol (en eğlenceli olan) teleferikler ile ulaşmaktır. Füniküler durağı yakınında kaleye ulaşan teleferikleri bulabilirsiniz veya Vell Limanı (Barceloneta)’ndan tepeye direkt olarak teleferikleri bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...