Moskova Otelleri | Moskova Otel Fiyatları | Otel Tavsiyeleri

Moskova Otelleri
Moskova Otelleri

Rusya’nın başkenti ve en pahalı şehirlerinden biri olan Moskova’da konaklama ücretleri oldukça pahalı. Aslında şehrin geneli pahalı bu yüzden de konaklama ücretleri biraz uçuk. Eğer bu şehirde uygun bir otel arıyorsanız, bölge seçimi, erken rezervasyon ve otel seçimi oldukça önemli. Moskova Otelleri ve Moskova Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve konuma göre değişiklik gösterse de aşağıdaki fiyatlar ortalama otel fiyatlarıdır.

Moskova Otel Fiyatları 

Moskova’daki otel fiyatları genel olarak çok farklılık göstermektedir. Hangi sezonda bu şehri ziyaret edeceğiniz önemli olduğu gibi, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak da çok uygun fiyatlara otelleri bulabilirsiniz. Bu şehirdeki otel fiyatları genel olarak 25£’dan başlamakta ve 350£’ya kadar çıkabilmektedir. Şehirdeki ucuz oteller genelde şehir merkezi dışında bulunmaktadır. Yani merkeze yaklaştıkça otel fiyatları bir hayli artmaktadır.

Moskova’da hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Moskova’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Moskova Otelleri

1.Izmailovo Gamma Hotel (3 Yıldız)

Şehir merkezine 9 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Süper ekonomik otellerden biri olan bu tesiste gecelik konaklama ücretleri 45£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri. Gerek konumu gerekse toplu taşıma araçlarına yakınlığı ile veya gecelik uygun fiyatlı odalarıyla popüler olan bu otelde Moskova’daki oteller listenizde yer almalı. Spa ve Sağlık merkezi ve barı olan bu otelin 7 bin konuktan almış olduğu 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

2.Agios Hotel on Kurskaya (3 Yıldız)

Şehir merkezine 2.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlere 5-10 dakika metro yolculuğu ile rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gecelik oda ücretlerinin 38£’dan başladığı bu otel Kızıl Meydan’a sadece 1 metro durağı uzaklıkta bulunmaktadır. Otele 5 dakika yürüme mesafesinde birçok cafe ve restoranı bulabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarına yakınlığı ile dilediğiniz birçok yere çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. 5 bin konuktan almış olduğu 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

3.Budapest Hotel (4 Yıldız)

Rusya Otelleri arasında en popüler ve en şık otellerden biri olan Budapest Hotel, şehrin tam merkezine sadece 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Süper konumu ve uygun fiyatlarıyla dikkat çeken bu otelin gecelik konaklama ücretleri 125£’dan başlamaktadır. Konumuna bakarak bu otelin gecelik ücretleri gayet ideal diyebiliriz. Bu otelden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek dahi gidebiliyorsunuz. Bunun yanında otel çevresinde bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak da şehirde dilediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz. 2 bin konuktan 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da çiftlere hitap ediyor olmasıdır. Çiftlerden 9.2 gibi güzel bir puana sahip olan bu otele de mutlaka göz atın derim.

4.National Hotel (5 Yıldız )

Kızıl Meydan’a sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu eşsiz otel şehirdeki en popüler ve en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri. Gerek konumu gerekse eşsiz odalarıyla hizmet veren bu otelin gecelik konaklama ücretleri 245£’dan başlamaktadır. Konumunu ve lüks odalarını göz önünde bulunduracak olursak, fiyatı diğer 5 yıldızlı otellere nazaran ideal. Tabi şehir merkezi dışındaki otellerde konaklayacak olursanız, fiyatlar biraz daha düşük olacaktır. Adeta çiftler için inşa edilmiş bu otel, eşsiz bir Moskova seyahati planlayan çiftlerin tercih edebileceği en ideal yerlerden. 2.500 konuktan 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de Rusya Otelleri listenize ekleyin derim.

5.Crowne Plaza Moscow World Trade Centre (5 Yıldız)

Şehir merkezine ortalama 3 km uzaklıkta bulunan bu lüks otelin gecelik konaklama ücretleri 130£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri. Moskova İş Bölgesi’ne sadece 1 km uzaklıkta bulunan bu otelin 6 bin konuktan 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Havaalanı servisi de olan bu otelin en güzel yanı da toplu taşıma araçlarına yakınlığıdır.

Moskova Merkez Otelleri

1.Moscow Point – Red October (3 Yıldız )

Hareketli bir bölgede bulunan bu otelden Kremlin’e 400 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Havaalanı servisi ve aile odalarıyla popüler olan bu otelden birçok turistik yere çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz . Gecelik ortalama konaklama ücretlerinin 100£’dan başladığı bu otelin 600 konuktan 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Oldukça şık ve lüks odalara sahip bu oteli de Moskova Otelleri arasındaki listenize eklemenizde yarar var.

2.Arbat House (4 Yıldız )

4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesiste konum bakımından oldukça popülerdir. Şehirdeki birçok turistik yere bu otelden rahatlıkla yürüyebiliyorsunuz. Eşsiz konumu ve lüks odalarıyla şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesiste gecelik ortalama konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. 6 bin konuktan 8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biridir.

Ucuz Moskova Otelleri

Moskova’da 50£’nun altında birçok oteli bulmak mümkün. Özellikle şehir merkezinin biraz dışına çıkacak olursanız, şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri bulabilirsiniz. Fakat ucuz otel seçimi yaparken nerede konaklayacağınızı iki kez kontrol edin derim. Ucuz oteller yerine uygun fiyatlı hostelleri de tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine süper uzak bir otelde kalmak yerine şehir merkezinde bulunan bir hostel çok daha mantıklı olacaktır. Moskova’daki hemen hemen tüm hostel çift kişilik veya tek kişilik özel odaları bulunmaktadır. Bu yüzden, hostelleri de göz önünder bulundurmayı unutmayın.

Moskova Otelleri veya Moskova Otel Fiyatları her ne kadar konuma, sezona veya erken rezervasyon fırsatlarına göre değişiklik gösteriyor olsa da, ortalama fiyatlar genel olarak değişmemektedir. Erken rezervasyon çoğu zaman hayat kurtarmaktadır.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here