Moskova’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Çarlık Rusya döneminden kalma ihtişamlı yapıları, gece hayatı ve alışveriş konusunda dünyanın dört bir yanından turistlerin ziyaret akınına uğrayan Moskova, Rusya’nın başkenti olduğu gibi, ülkenin en güzel ve en önemli şehri. Moskova’da konaklamadan bahsedecek olursak da, bu şehirde konaklama genel olarak uygun. Yani dilediğiniz zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bu şehirde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Moskova’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini fazlasıyla bulabilirsiniz. Otel veya diğer konaklama birimi tercihi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermekte de yarar var.

Moskova’da en ideal konaklama ücreti ortalaması 200-450 TL arasındadır. Bu fiyat aralığında bulunan otellerde aradığınız zevkte ve konforda oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi 200 TL’nin altında veya 450 TL’nin üstünde lüks otelleri de fazlasıyla bulmak mümkün.

Moskova'da Nerede Kalınır

Moskova’da Konaklama

Moskova’da Nerede Kalınır ?

Moskova’da hangi bölgede kalınır ? sorusuna cevap olarak birçok farklı bölgeden bahsetmek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en popüler, en canlı ve en merkezi bölgeler olan, Arbat, Tverskoy, Yakimanka ve Basmanny bölgeleridir. Eğer merkeze  ve Moskova’nın canlı bölgelerine yakın olmak istiyorsanız, bu 4 bölgenin dışındaki bölgelere göz atmanıza bile gerek yok.

ARBAT

Moskova'da Nerede Kalınır

La Scala Hotel – Moskova Otel Tavsiyeleri

Old Arbat olarak da bilinen bu bölge şehirdeki en eski caddelere ev sahipliği yapıyor. Daha çok alışveriş merkezleri ile çevrili bu bölge, turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor. Kremlin’e ve Kızıl Meydan’a yürüme mesafesinde olan bu bölgeden şehirdeki birçok turistik yere de yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Arbat’ta her bütçede konaklama birimini bulabiliyorsunuz. İster süper lüks bir otel isterseniz de bütçeli butik bir oteli veya daireyi bu bölgede rahatlıkla bulmak mümkün. Bunun yanında, bu bölge içerisinde birçok lokal restoran, bar ve cafeleri de fazlasıyla bulmak mümkün.

Eğer alışveriş veya kültür gezisi için Moskova’yı ziyaret ediyorsanız, unutulmaz bir Moskova gezisi için en ideal bölge Arbat olacaktır. Ayrıca bu bölge şehrin tam merkezine oldukça yakın.

Arbat bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Old Arbat adlı tesisi veya biraz daha bütçeli bir konaklama için La Scala Gogolevsky adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

YAKİMANKA (Tretyakov Galeri Yakınları)

Moskova'da Nerede Kalınır

President Hotel – Moskova Otel Tavsiyesi

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna süper popüler cevaplardan biri olan Yakimanka bölgesi, Tretyakov Galerisi’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu bölgede otellerin hemen hemen hepsi bu galeriye sadece 3-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en merkezi bölgelerden biri olan Yakimanka’dan şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında Kremlin ve Kızıl Meydan bu bölgeye ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde. Yani bu bölgede konaklayarak da şehirdeki canlı gece hayatına katılmak ve turistik noktalara rahat bir şekilde ulaşmak mümkün.

Tretyakov Galerisi’ne ve merkeze yakın olmak istiyor ve toplu taşıma araçlarıyla pek fazla uğraşmak istemiyorsanız, şehirdeki en ideal tercihlerden biri de Yakimanka bölgesi olacaktır.

Yakimanka bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı uygun fiyatlı bir otel olan President Hotel‘i inceleyebilirsiniz.

TVERSKOY (En İyi Seçim)

Moskova'da Nerede Kalınır

StandArt Hotel – Moskova’da Nerede Kalmalı ?

22 tiyatroya ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en fazla metro istasyonunun olduğu bölgelerden biri. Bu bölgede konaklayacak olursanız, Moskova’da hiçbir şekilde taksiye ihtiyacınız olmayacaktır. Dilediğiniz birçok yere bu metroları kullanarak rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, Tverskoy bölgesinde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran az da olsa pahalı.

Şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Tverskoy veya diğer adıyla Tiverskaya, dünyaca ünlü moda markalarını, birbirinden kaliteli alışveriş mağazalarını ve bol bol restoran/cafeleri bulabileceğiniz bölgedir. Yani alışverişe merakınız varsa bu bölgeye göz atmadan diğer bölgelere karar vermeyin derim.

Arbat bölgesine ve Kızıl Meydana ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunan bu bölge de, konaklama için mutlaka göz atılabilecek bölgelerden. Süper merkezi bir bölge olmasa da, bölgenin ulaşım ağı ve imkanları oldukça fazla.

Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da, 5 yıldızlı lüks bir otel olan StandArt Hotel‘e veya daha bütçeli bir konaklama için Megapolis Tverskaya adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

BASMANNY

Moskova'da Nerede Kalınır

Mamaison All Suites Spa Hotel – Moskova’da Nerede Kalmalı ?

Diğer bölgelerdeki otellere nazaran bu bölgedeki oteller biraz daha uygun. Yani Tverskoy’da 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde rahatlıkla konaklayabiliyorsunuz. Şehirdeki birçok turistik yere yakın olsa da, Kızıl Meydan bu bölgeye ortalama 1.5-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani merkeze süper yakın bir bölge değil. Fakat uygun konaklama birimleriyle ve ulaşım ağının rahatlığı ile Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplardan.

Birçok cafe, restoran ve barları bulabileceğiniz bu bölgeden biraz zorlayarak şehrin tam merkezine yürüyerek gidebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Basmanka Convent Hotel‘e veya biraz daha lüks bir otel için Mamaison All Suites & Spa Hotel Pokrovka adlı 5 yıldızlı, uygun fiyatlı otele göz atabilirsiniz.

 

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeyi listeye eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini, şehirdeki en ideal ve en popüler bu 4 bölge arasında rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, buna gerek kalmayacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-10-29T01:58:38+00:00Ekim 29th, 2018|Avrupa, Rusya|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)