Moskova’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Çarlık Rusya döneminden kalma ihtişamlı yapıları, gece hayatı ve alışveriş konusunda dünyanın dört bir yanından turistlerin ziyaret akınına uğrayan Moskova, Rusya’nın başkenti olduğu gibi, ülkenin en güzel ve en önemli şehri.
Moskova’da konaklamadan bahsedecek olursak da, bu şehirde konaklama genel olarak uygun. Yani dilediğiniz zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bu şehirde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Moskova’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini fazlasıyla bulabilirsiniz. Otel veya diğer konaklama birimi tercihi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermekte de yarar var.

Moskova'da Nerede Kalınır ?
Moskova Konaklama Rehberi

Moskova’da Nerede Kalınır ? – Bölgeler

 • Moskova’da konaklama için en bütçeli bölge Presnensky Bölgesi‘dir.
 • Moskova gece hayatı için bir konaklama bölgesi arıyorsanız, aradığınızı Tverskoy Bölgesi‘nde bulabilirsiniz. Bu bölge şehirdeki en merkezi bölgelerden biri. Kızıl Meydan’a yakınlığı ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olmasıyla ünlü.
 • Şehrin kalbinde turistik ve tarihi yerlere en yakın olabileceğiniz bölge ise, Kremlin Kitay-Gorod Bölgesi‘dir.
 • Moskova’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, Basmanny Bölgesi‘dir.
 • Turistik yerlere yakınlığı ve merkezi konumuyla Tsentralny Bölgesi’ne alternatif olan bölge Arbat Bölgesi‘dir.

(Kremlin) Kitay Gorod Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – Turistik Yerlere Yakın Olmak İçin Moskova’da Nerede Kalınır ? 

Kremlin Moskova'da Nerede Kalını
Kremlin

Moskova’nın kalbinde olan bu mahalle, şehirdeki en çok tercih bölgelerden biri olmakla beraber, şehirdeki turistik yerlere en yakın konumda bulunan bölgelerden biri.

Kızıl Meydan, Kremlin, Aziz Basil Kilisesi gibi şehirdeki önemli turistik noktalara ev sahipliği yapan bu bölge de aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulmak da mümkün.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehrin kalbinin attığı yerde konaklamak istiyorsanız
 • Otelimden çıkıp bi koşu Kremlin’e oradan da Kızıl Meydan’ı göreyim diyorsanız
 • Şehirdeki en turistik bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Daha çok otelleri tercih edecekseniz
 • Moskova’daki turistik ve tarihi yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gideyim diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Süper bütçeli bir Moskova gezisi planlıyorsanız
 • Hostellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Gece hayatının kalbinde olayım diyorsanız

KİTAY GOROD BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Kremlin’in kuzeydoğu duvarının dışında yer alan 400 metre uzunluğunda, 150 metre parke taşı alanı olan ikonik, etkileyici ve süper popüler Kızıl Meydan’ı görün.

Rusya’nın politik gücünün merkez üssü olan Moskova’nın Kremlin’i ve şehir merkezindeki müstahkem kompleksi keşfedin.

Armory (Cephane) Müzesi’nde sayısız Rus hazinelerine, imparatorluk kollarına, mücevherlere ve daha fazlasına göz atın.

Renkli kulesi ve desenli cephesi ile ikonik olan Aziz Basil Katedrali’ni görün.

Kızıl Meydan’ın batı köşesinde, Sovyet Rusya’nın liderinin mumyalanmış bedenini görebileceğiniz Lenin Mozolesi’ne göz atmak için uzun kuyruklara girin.

Rus cumhurbaşkanının resmi ikametgahı Grand Kremlin Sarayı’nı ziyaret edin.

Ivan Büyük Çan Kulesi’nin tepesine 137 basamak ile çıkın. Moskova’nın eşsiz bir manzarasını görebileceğiniz bu kuleyi kaçırmayın.

Yüzlerce mağaza ve restoranın yer aldığı hareketli bir alışveriş merkezi, etkileyici bir cephesi ve devrim yaratan bir tasarımı olan Moskova GUM’u ziyaret edin.

Kızıl Meydan Moskova
Kızıl Meydan, bölgeye 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır

Kremlin Kitay-Gorod Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Veliy Hotel Mokhovaya Moscow 3 Yıldız ; Moskova’da konaklama için en ideal seçeneklerden biri olan Veliy Hotel, süper merkezi konumuyla ünlü olan tesislerden biri. Kızıl Meydan’a yürüyüş mesafesinde olan bu tesisin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Aile odaları, barı ve havaalanı servisi de olan bu otelden metro istasyonuna da yürüyerek 3 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Design Hotel Senator 4 Yıldız ; Kızıl Meydana 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu şık ve modern olan otel, şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri. Merkezi konumu ve güzel fiyatlarıyla dikkat çeken bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatların biraz daha düştüğünü görebilirsiniz. Ayrıca otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • The St. Regis Moscow Nikolskaya 5 Yıldız ; Moskova’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel ve en lüks cevaplardan biri olan bu tesis, konum bakımından bölgenin en merkezi yerinde bulunuyor. Lubyanka Meydanı’nda yer alan bu otelden Kızıl Meydan’a yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Bu bölgedeki lüks bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele göz atabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

TVERSKOY BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Moskova’da Nerede Kalınır ? 

Tverskoy Bölgesi - Moskova
Tverskoy

Moskova’da konaklama için bütçeniz sınırlı değilse, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölge, şehirdeki en merkezi ve en canlı bölgelerden biri olan Tverskoy Bölgesi’dir.

Moskova’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere bu bölge de yakındır. Bunun yanında, şehirdeki en iyi gece kulüplerine ve barlarına da bu bölgeden çok rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Lüks ve şık restoranlara ev sahipliği yapan Tverskoy, tarihin ve zarafetin modern imkanlarla ve zenginlikle kusursuz bir şekilde ördüğü bir semttir. Konaklama için bu bölgeyi tek geçeriz.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehirdeki en lüks bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Pahalı restoranlara ve kafelere alışkınsanız
 • Ben de para çok sen bana şehrin en iyi bölgesini göster diyorsanız
 • Daha çok otelleri tercih edecekseniz.
 • İş amaçlı Moskova’yı ziyaret ediyorsanız
 • Moskova gece hayatı için güzel planlarınız varsa

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Ailece veya kalabalık grup halinde seyahat ediyorsanız (Çok pahalı olacaktır)
 • Gittiğiniz yerlerde toplu taşıma araçlarını kullanmayı seviyorsanız
 • Süper bütçeli bir Moskova gezisi planlıyorsanız

TVERSKOY BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Moskova’nın en eski ve en popüler kulüplerinden biri olan Gogol’de ucuz bira, masa oyunları ve Rus tekno ezgilerinin keyfini çıkarın.

Dünyaca ünlü (ve çok pahalı) kulüp olan Night Flight’ta Moskova’nın en güzel ve en zengin insanlarıyla gecenizi geçirin.  (Bir Kokteyli 2 saat içerseniz sıkıntı yok. Ucuza halledebilirsiniz)

Bir geceyi Bolşoy Tiyatrosu’nda bale veya operanın tadını çıkararak geçirin: Moskova’nın sanat ve kültür dünyasının kalbi ve ruhu burada atmaktadır.

Şehirdeki en popüler yerlerden biri olan büyüleyici bir bahçe Hermitage Park’ta sanat, festival, yemek ve eğlencenin keyfini çıkarın.

Yaldızlı heykellerin ve heyecan verici sürüşlerin bulunduğu Stalinesque tema parkı VDNKh’i ziyaret edin.

Moskova Modern Sanatlar Müzesi’nde, ünlü Rus ve yabancı sanatçıların etkileyici 20. yüzyıl resimlerini, heykellerini ve diğer sanat eserlerini görün.

Canlı ve görkemli Tverskaya Caddesi boyunca yürürken lüks butiklerin ve lüks restoranların tadını çıkarın. Olmadı dışarıdan bakınmakla yetinin.

Tverskoy Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Metropol 5 Yıldız ; Bölgedeki ve hatta şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Metropol adlı bu tesis, lüks ve şık bir otelde konaklamak isteyenlere tavsiye edebileceğimiz en güzel konuma sahip tesislerden. Kızıl Meydan’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki diğer turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca gece hayatı için popüler olan yerlere de bu otelden yürüyerek ulaşmak mümkün. Otelin 8.9 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Custos Hotel Petrovsky 4 Yıldız ; Yine lüks, fakat biraz daha düşük fiyatlı bir tesiste konaklamak isterseniz de, Kızıl Meydan’a 25 dakika yürüme mesafesinde olan bu otele göz atabilirsiniz. Yürümek istemezseniz de otel yakınlarında bulunan toplu taşıma araçlarıyla şehirdeki turistik noktalara çok hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Otel Moskova Modern Sanat Müzesi’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Otelin 8.5 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Kamergersky 3 Yıldız ; Şehirdeki bütçeli otellerden biri olan Kamergersky, Moskova’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel ve en ideal cevaplardan biri. Metro istasyonuna ve Bolşoy Tiyatrosu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Kızıl Meydan’a, yürüyerek 10 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Moscow Marriott Royal Aurora Hotel 5 Yıldız – Süper Lüks ; Şehirdeki en lüks birkaç otelden biri olan Marriott Hotel de göz atabileceğiniz tesislerden. Şöyle ki eğer 4-5 yıldızlı otellerde konaklayabilecek bir bütçeniz varsa, şehrin en lüks bu oteline de göz atın. Çünkü bu otelde erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Eğer 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız bu otelde fiyatların %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz. Otel Bolşoy Tiyatrosu’na 2 ve Kızıl Meydan’a da 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

ARBAT BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Moskova’da Nerede Kalınır ? 

Arbat Caddesi - Moskova
Arbat Caddesi

Old Arbat olarak da bilinen bu bölge şehirdeki en eski caddelere ev sahipliği yapıyor. Daha çok alışveriş merkezleri ile çevrili bu bölge, turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor. Kremlin’e ve Kızıl Meydan’a yürüme mesafesinde olan bu bölgeden şehirdeki birçok turistik yere de yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Arbat’ta her bütçede konaklama birimini bulabiliyorsunuz. İster süper lüks bir otel, isterseniz de bütçeli butik bir oteli veya daireyi bu bölgede rahatlıkla bulmak mümkün. Bunun yanında, bu bölge içerisinde birçok lokal restoran, bar ve kafeleri de fazlasıyla bulmak mümkün.

Eğer alışveriş veya kültür gezisi için Moskova’yı ziyaret ediyorsanız, unutulmaz bir Moskova gezisi için en ideal bölge Arbat olacaktır. Ayrıca bu bölge şehrin tam merkezine oldukça yakın.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Tsentralny Bölgesi’ne bir alternatif arıyorsanız
 • Şehir merkezine ve Kızıl Meydana 2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse
 • Biraz daha uygun bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Moskova’da alışveriş için de planlarınız varsa

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Kızıl Meydan’a süper yakın olayım diyorsanız
 • Turistik yerlerin hepsine yürüyerek gitmeyi planlıyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını sevmiyorsanız

ARBAT BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Moskova’nın önde gelen yabancı sanat müzesi olan, Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi’nde paha biçilmez sanat eserlerini görün.

Rico adlı mekanda kentteki en iyi deniz ürünlerini deneyin.

Tarihi ve gösterişli Kurtarıcı Mesih Katedrali’nin büyüklüğü ve ihtişamı karşısında şapka çıkartın.

Savaşın fedakarlıklarını ve zaferlerini anmak için çeşmeler, anıtlar ve heykellerle dolu yeşil bir alan olan, Park Pobedy’de birkaç saatinizi geçirin.

Lezzetli yemekler ve harika fiyatlara sahip olan eski tarz bir restoran olan Varenichnaya No 1’de retro Rus yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Serçe Tepeleri’nden şehrin muhteşem manzarasının tadını çıkarın.

1 kilometre uzunluğundaki yaya bulvarı Arbat Caddesi’nde yürüyün ve bu hareketli mahallenin neden bu kadar ünlü olduğunu anlamaya çalışın.

Arbat bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • In Time Hotel 2 Yıldız ; Kremlin’e sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden yürüyerek 20 dakika içerisinde Kızıl Meydan’a rahatlıkla gidebilirsiniz. Bölgedeki ve şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olmasına rağmen, gayet şık ve modern bir tesis olması da otelin en büyük artılarından. Basit ve bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, 7.8 gibi bir konuk değerlendirme puanı olan bu otele de göz atabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Arbat Inn 3 Yıldız ; Şehirdeki bütçeli otellerden bir diğeri ise, Arbat Inn adlı bu 3 yıldızlı tesistir. Arbat Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki bazı turistik noktalara da yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Güzel konumu ve bütçeli odalarıyla ünlü olan bu otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Pentahotel Moscow, Arbat 4 Yıldız ; Bu bölgede, lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, Arbat’taki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan Pentahotel’e göz atabilirsiniz. Arbat Caddesi’ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.0 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

BASMANNY BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 Ailece Moskova’da Nerede Kalınır ? 

Basmanny Bölgesi Moskova
Basmanny Bölgesi

Nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Basmanny Bölgesi, diğer bölgelerdeki otellere nazaran fiyatlar burada biraz daha uygun. Yani Tverskoy’da 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde rahatlıkla konaklayabiliyorsunuz.

Şehirdeki birçok turistik yere yakın olsa da, Kızıl Meydan bu bölgeye ortalama 1.5-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani merkeze süper yakın bir bölge değil. Fakat uygun konaklama birimleriyle ve ulaşım ağının rahatlığı ile Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplardan.

Birçok kafe, restoran ve barları bulabileceğiniz bu bölgeden biraz zorlayarak şehrin tam merkezine yürüyerek gidebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BASMANNY BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Yaz aylarında kürekli tekneler kiralayın ya da kışın buz patenleri kiralayın ve Boulevard Ring boyunca uzanan temiz, sessiz ve şirin bir gölet olan Chistye Prudy’nin tadını çıkarın.

Bisiklete binin ve bir gül bahçesine ev sahipliği yapan Sokolniki parkından geçen çapraz yolların ve açık yüzme havuzunun keyfini çıkarın.

Basmanny mahallesinin hemen batısındaki Rusya’nın en büyük oyuncak mağazası olan Central Children’s Store’daki bir şekerci dükkanında çocuklarınız ile güzel vakit geçirin.

Basmanny Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Strawberry Duck Moscow 1 Yıldız – HOSTEL ; Eğer Moskova’da hostellerde konaklamayı planlıyorsanız, şehirdeki en iyilerden olan Duck Hostel’e mutlaka göz atın. Oldukça modern ve şık dekore edilmiş olan bu hostel Kızıl Meydan’a 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Çift kişilik odaları da olan bu hostelin 9.3 gibi de süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Hosteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Winterfell Kursky Station 2 Yıldız ; Aile odaları ile ünlü olan bu otel, şehirdeki en bütçeli otellerden biri. 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet modern olması da bu otelin en güzel yanı. 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otel, metro istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Holiday Inn Express Moscow – Baumanskaya 3 Yıldız ; Biraz daha orta bütçeli bir otel için de 3 yıldızlı bir otel olan Holiday Inn’e göz atabilirsiniz. Bu otel, birçok şehirde olduğu gibi Moskova’da da en çok tercih edilen otellerden biri. Hem uygun fiyatlı olması, hem de gayet modern ve şık odalara sahip olması bu otelin en güzel özellikleri. Ayrıca otelin 9.2 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Menshicov Boutique Hotel 4 Yıldız ; Moskova’da nerede kalmalı ? sorusuna lüks ama uygun fiyatlı bir cevap arıyorsanız da, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip tesislerden biri olan Menshicov Otel’e göz atabilirsiniz. Metro istasyonunun hemen yanında bulunan bu otel Kızıl Meydan’a 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.7 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

PRESNENSKY BÖLGESİ- Bölge Puanı 85/100 – En Ucuza Moskova’da Nerede Kalınır ?

Presnensky Bölgesi - Moskova
Presnensky Bölgesi İş amaçlı seyahatler için de en ideal bölgelerden biri

Boulevard Ring’in kuzey tarafında yer alan Presnensky (veya Presnya), turistik yerlere, restoranlara ve kültürel yerlere ev sahipliği yapar. Bu bölgede şehirdeki turistik ve tarihi yerlere çok uzak sayılmaz. Yani şehirdeki en bütçeli bölge diye, şehrin ücra köşelerinde bir bölge değil.

Bu bölge, Kızıl Meydan’a ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunmakta. Bu bölgede, metro istasyonlarına yakın bir tesiste konaklayacak olursanız dilediğiniz birçok yere çok hızlı ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

PRESNENSKY BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Moskova Hayvanat Bahçesini ziyaret edin ve maymunlar, kuşlar, aslanlar ve kutup ayıları gibi birçok türde hayvanları görün.

Öğleden sonrayı, kentin en popüler müzelerinden biri olan Moscow Planetarium’da uzay, yıldızlar ve ötesi hakkında bir şeyler öğrenerek geçirin.

Görkemli Gorky’nin Evi’ni (Ryabushinsky Konağı, ünlü yazar Maxim Gorky’nin art nouveau konağı) keşfedin.

Rusya’nın en büyük Katolik Kilisesi olan Immaculate Conception Katedrali’ni görün.

Moskova'da Nerede Kalınır ?
Moskova’da Kalınacak yerler

Presnensky Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Winewood Moscow Lounge Hotel 4 Yıldız – Lüks ; Arbat Caddesi’ne 2 ve Kızıl Meydan’ 3 km uzaklıkta bulunan bu otelden, yürüyerek 5 dakika içerisinde metro istasyonuna ulaşabilirsiniz. Şehirdeki en uygun ve en lüks otellerden biri olan Winewood, 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Bu bölgede 4-5 yıldızlı otellere de göz atabileceğinizi söyleyebiliriz. Zaten şehirdeki en uygun otelleri bu bölgede bulabileceğinizden dolayı, çıtanızı 1 tık yükseltebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Hotel GOSTIKA 3 Yıldız ; Tverskaya Caddesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bölgedeki en iyi konuma sahip tesislerden. Kızıl Meydan, otele 2 km uzaklıkta bulunmakta ve metro istasyonu sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Red Brick Hotel Presnya ; Bölgedeki en popüler tesislerden biri olan Red Brick, bölgenin en dış kısmında bulunuyor. Kızıl Meydan’a 3.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Metro İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin çok merkezi bir konumu olmasa da, sırf ucuz fiyatları için göz atılabilecek tesislerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz AtBooking.com

Moskova’da Nerede Kalınır ? – En Merkezi 5 Otel Tavsiyesi

Moskova’da konaklama için bölgeye karar verdiniz, fakat bölgelere özel otel veya diğer konaklama birimlerinde aradığınız zevkte ve bütçede tesisi bulamadıysanız, aşağıdaki turistik yerlere ve merkeze süper yakın olan konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz.

1.Savoy Hotel – 5 Yıldız

Savoy Hotel Moskova'da Nerede Kalınır ?
Savoy Hotel Moskova’da konaklama için en lüks tercihlerden biri

Moskova’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel ve en lüks cevaplardan biri olan Savoy Hotel, İtalyan tarzı klasik mobilyalarla dekore edilmiş lüks odalar sunmakta.

Bu şehirde 5 yıldızlı lüks bir otel arıyor ve şehrin kalbinde konaklamak istiyorsanız, Savoy Hotel, ilk olarak göz atmanız gereken tesislerden biri diyebiliriz.

Yüzme havuzu, fitness merkezi, barı ve havaalanı servisi olan bu lüks otel Kızıl Meydan’a sadece 8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında, bu otelden şehrin tam merkezine ve şehirdeki diğer turistik noktalara da yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu otelin en güzel yanı da, erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, oda ücretlerinin biraz daha düştüğünü görebilirsiniz. Otelin 9.3 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Ararat Park Hyatt – 5 Yıldız

Ararat Park Hotel Moskova'da Nerede Kalınır ?
Ararat Hotel

Moskova’da konaklama için en çok tercih edilen bu lüks otel, Kızıl Meydan’a sadece 4 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu otelde konaklayacak olursanız, şehrin tam kalbinde olacaksınız.

Bu otelden, şehirdeki diğer turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Daha çok nefes kesen manzaraya sahip terası ve barı ile meşhur olan bu otel, daha çok çiftlerin tercih ettiği lüks otellerden biri.

Eğer şık ve lüks bir otelde çift olarak konaklamak isterseniz, bu otele de göz atabilirsiniz. Otelin 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak ve konuk yorumlarına göz atarak bu otelin hizmeti ve sunduğu hizmetler hakkında olumsuz yorum yapmak pek mümkün değil. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Seven Hills Lubyanka – 3 Yıldız

Seven Hills Hotel Moskova'da Nerede Kalınır ?
Seven Hills Hotel

Lubyanka metro istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak şehrin tam kalbi olarak da bilinen bir bölgede yer alıyor.

Kızıl Meydan’a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, otel tek kişilik odalarıyla da bir hayli popüler. Şehir merkezine en yakın konumda bulunmasına rağmen fiyatlar ortalama düzeyde. Bunun yanında 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak %25’e kadar düşük ücretler ödeyebilirsiniz.

Otele 5 dakika yürüme mesafesinde birbirinden güzel kafeleri, barları ve restoranları da bulabiliyorsunuz. Bunun yanında Moskova’da gece hayatı için plan yapıyorsanız bu otelden gece hayatı için popüler olan bölgelere de kısa sürede ulaşabilirsiniz. Otelin 8.1 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Megapolis Tverskaya – 3 Yıldız 

Megapolis Moskova'da Nerede Kalınır ?
Megapolis

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Megapolis Hotel, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen şıklığı ve modernliği ile 4 yıldızlı otelleri aratmıyor.

Güzel ve merkezi bir konumda yer alan bu otelden, Kızıl Meydan’a yürüyerek 5 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Yani şehirdeki en merkezi otellerden biri.

Bunun yanında şehirdeki diğer turistik yerlerin büyük bir bölümü de otele yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca tesis, tarihi Bolşoy Tiyatrosu’na 750 metre, lüks Stoleshnikov Lane alışveriş bölgesine ise yalnızca 450 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Daha çok çiftlerin ve yalnız seyahat edenlerin tercih ettiği bu otelin 8.0 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Matreshka Hotel – 3 Yıldız

Matreshka Hotel - Moskova'da Nerede Kalınır ?
Matreshka Hotel

Listedeki 3 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyata sahip olan Matreshka Hotel, Kremlin’e 10 dakika ve Kızıl Meydan’a 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehrin en merkezi bir bölgesinde bulunan bu otelden diğer turistik noktalara da yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Tek ve iki kişilik odalarıyla ünlü olan bu otelin en güzel yanı da bir 3 yıldızlı otel olmasına rağmen, 4 yıldızlı otel konforunda olması ve 3 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyatlı tesislerden biri olmasıdır.

Otelin 7.5 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Moskova'da Nerede Kalınır ?
Kızıl Meydan

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeyi listeye eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini, şehirdeki en ideal ve en popüler bu 5 bölge arasında rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, buna gerek kalmayacaktır. Moskova’da konaklama için ciddi anlamda araştırma yapmak gerekiyor mu ? diye soracak olursanız bence gerekiyor. Çünkü Rusya’nın birçok şehrine nazaran Moskova süper pahalı bu yüzden bu şehirde nerede hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli. Eğer şehir merkezinde konaklamayı düşünüyorsanız 2-3 veya 4 yıldızlı otelleri tercih edin.

Moskova'da Nerede Kalınır ?
Moskova’da Konaklama

Moskova’da nerede kalmalı ? sorusu için daha çok daireler ve oteller tercih ediliyor olsa da hostelleri de bu şehirde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Moskova Hostel tavsiyeleri adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konuma ve konuk değerlendirme puanına sahip hostellere göz atabilirsiniz. Tabi daha önce hostel tecrübeniz varsa.

Moskova’da Nerede Kalınır ? Sorusuna Hala Karar Veremediniz mi ? 

Moskova'da Nerede Kalınır ?
Moskova’da Konaklama

Eğer hala şehirde nerede konaklayacağınıza karar veremediyseniz, aşağıdaki bölge özetlerine de göz atarak bir kez daha bölgeler hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Eğer, para sorun değil sen bana şehirdeki en iyi bölgeden bahset diyorsanız, hemen bahsedeyim. Şehrin en iyi ve en merkezi bölgesi Kitay-Gorod’dur.

Bu bölge şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere ve merkeze yürüme mesafesindedir. En basitinden şehirdeki en ünlü ve en iyi turistik yerlerden olan Kremlin Sarayı ve Kızıl Meydan bu bölgeye sadece 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani bu bölgede konaklayarak birçok yere yürüyerek gitmek mümkün.

Fakat baştada dediğimiz gibi bu bölgede konaklamak biraz tuzlu olabiliyor. Bu yüzden de çıtanızı 1 tık düşürmeniz gerekebilir.

Moskova Konaklama Rehberi
Moskova’da Kalınacak Yerler

Göz At ; St Petersburg’da nerede kalınır ?

YAKİMANKA (Tretyakov Galeri Yakınları)

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna süper popüler cevaplardan biri olan Yakimanka bölgesi, Tretyakov Galerisi’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu bölgede otellerin hemen hemen hepsi bu galeriye sadece 3-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en merkezi bölgelerden biri olan Yakimanka’dan şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında Kremlin ve Kızıl Meydan bu bölgeye ortalama 10-15 dakika yürüme mesafesinde. Yani bu bölgede konaklayarak da şehirdeki canlı gece hayatına katılmak ve turistik noktalara rahat bir şekilde ulaşmak mümkün.

Tretyakov Galerisi’ne ve merkeze yakın olmak istiyor ve toplu taşıma araçlarıyla pek fazla uğraşmak istemiyorsanız, şehirdeki en ideal tercihlerden biri de Yakimanka bölgesi olacaktır.

Yakimanka bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Göz At : Moskova Otelleri

TVERSKOY (En İyi Seçim)

Moskova'da Nerede Kalınır ?
Moskova Otel Tavsiyeleri

22 tiyatroya ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en fazla metro istasyonunun olduğu bölgelerden biri. Bu bölgede konaklayacak olursanız, Moskova’da hiçbir şekilde taksiye ihtiyacınız olmayacaktır. Dilediğiniz birçok yere bu metroları kullanarak rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, Tverskoy bölgesinde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran az da olsa pahalı.

Şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Tverskoy veya diğer adıyla Tiverskaya, dünyaca ünlü moda markalarını, birbirinden kaliteli alışveriş mağazalarını ve bol bol restoran/cafeleri bulabileceğiniz bölgedir. Yani alışverişe merakınız varsa bu bölgeye göz atmadan diğer bölgelere karar vermeyin derim.

Arbat bölgesine ve Kızıl Meydana ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunan bu bölge de, konaklama için mutlaka göz atılabilecek bölgelerden. Süper merkezi bir bölge olmasa da, bölgenin ulaşım ağı ve imkanları oldukça fazla.

Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da, 5 yıldızlı lüks bir otel olan StandArt Hotel‘e veya daha bütçeli bir konaklama için Megapolis Tverskaya adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

Moskova’da hangi bölgede kalınır ? sorusuna cevap olarak birçok farklı bölgeden bahsetmek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en popüler, en canlı ve en merkezi bölgeler olan, Arbat, Tverskoy, Kitay-Goro ve Basmanny bölgeleridir. Eğer merkeze  ve Moskova’nın canlı bölgelerine yakın olmak istiyorsanız, bu 4 bölgenin dışındaki bölgelere göz atmanıza bile gerek yok. Zaten iş veya turistik amaçlı bu şehri ziyaret ediyorsanız bu 4 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede tesisi bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here