Mykonos’ta Nerede Kalınır ? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Mykonos'ta Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri
Mykonos'ta Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri

Yunan Adaları arasında bir hayli popüler olan Mykonos (Mikonos), daha çok süper canlı gece hayatı, bembeyaz evleri, plajları ve plaj partileri ile ünlü. Birbirinden lüks otelleri ile süper bir tatil deneyimi planlayanların adresi olan Mykonos’ta konaklama ücretleri ise bir hayli pahalı. Fakat bütçeye uygun butik bir otel bulmak çok da zor değil.
Mykonos’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı  ile adanın en ideal tatil bölgelerini, bölgelere göre otel tavsiyelerini ve Mykonos’ta konaklama hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Mykonos'ta nerede kalınır ?
Mykonos’ta nerede kalmalı ?

NOT : Mykonos’a gidip Paradise Beach (Cennet Plajı ) ve Super Paradise Beach’e gitmeden Mykonos gezinizi tamamlamayın. Adadaki en iyi gece kulüplerini ve plaj partilerini bu iki plajda fazlasıyla bulabilirsiniz. Cennet Plajı’na yakın konaklama birimlerine göz atmak için buraya ve Süper Cennet Plajı’ndaki konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu iki bölge size pahalı gelecek olursa, alternatif olarak aşağıdaki plaj ve bölgelere göz atabilirsiniz. Fakat bütçeniz yeterliyse ve sert parti arıyorsanız bu iki plajın dışına çıkmanıza bile gerek yok.

Mykonos’ta Nerede Kalınır ? En İdeal bölgeler

Mykonos’ta konaklama birimlerinizi tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi, tesis seçiminden çok daha önemli. Bu yüzden önce aşağıdaki bölgeler arasından zevkinize ve bütçenize uygun olanı seçin. Daha sonra tesis seçimi yapabilirsiniz.

  • Mykonos’ta konaklama için en çok tercih edilen, en turistik, en merkezi bölge Mykonos Town (Mykonos Merkez) Bölgesi‘dir. Burası gece hayatı, restoranlar ve alışveriş için en ideal bölgedir.
  • Mykonos’ta konaklama için en iyi ve en kaliteli plaj otelleri arıyorsanız, Agios Ioannis, Ornos, Platis Yialos ve Elia Plajı Bölgeleri‘dir.
  • En ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgeler, Mykonos Merkez, Ornos ve Platis Yialos Bölgeleri‘dir.
  • Little Venice, olarak bilinen bölge son zamanlarda popülerliğini yitirmiş bölgelerden. Ayrıca plajlara erişim konusunda bir hayli zaman oluyor. Biz Little Venice Bölgesi’nde konaklamanızı tavsiye etmiyorsak da, illa göz atacağım derseniz buraya tıklayarak bölgedeki konaklama birimlerine göz atarabilirsiniz.

MYKONOS MERKEZ (Bölge Puanı 95/100)

Mykonos'ta Nerede Kalınır ?
Mykonos Merkez Bölgesi

Şüphesiz adanın en ideal konaklama bölgesi merkeze yakın konaklama birimleri olacaktır. Fakat bu bölgedeki tesisler pahalı olduğundan dolayı, doğru otel tercihi yapmak oldukça önemli.

Eğer merkezde konaklayacak olursanız, adanın birçok yerine ulaşım süper kolay olacaktır. Ayrıca barları, restoranları ve cafeleri de fazlasıyla burada bulabilirsiniz. Mykonos’taki adaların tümüne ulaşım ağı sunan merkezde isterseniz uygun fiyata araç kiralamakta mümkün. Fakat araç kiralamayı düşünmüyorsanız, toplu taşıma araçlarına yakın olduğunuzdan emin olun.

Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Poseidon Hotel Suites (3 Yıldız) : Mykonos’ta nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu 3 yıldızlı otel merkezdeki oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip otellerden biri. Plaja sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Mykonos’ta en iyi konuk yorumlarına sahip otellerden biri. 9.2 gibi süper bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–A Hotel Mykonos (4 Yıldız) : Mykonos’ta en iyi ve en popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan A Hotel, eşsiz konumu ve fiyatıyla tercih edilebilecek en ideal otellerden. Bu otel merkeze 1 km uzaklıkta bulunmakta. Yani şehrin tam kalbinde bulunmamakta. İşte bu yüzden de bu merkezi oteli biraz daha uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Merkeze yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğinizden dolayı da mesafeyi dert etmeye gerek yok. Yüzme havuzu ve spa küveti de olan bu otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Cavo Tagoo Mykonos (5 Yıldız) : Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna biraz daha lüks bir otel arayanların tercih edebileceği bu 5 yıldızlı otel, birçok ödüle layık görülmüş. Bu otel süitlerden, normal odalardan ve villalardan oluşmakta. Yani zevkinize ve bütçenize uygun olan oda tarzını bu otelde bulabilirsiniz. Otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Bu fırsat indirimlerine denk gelecek olursanız, aynı odayı %30’a yakın bir indirimle bulabilirsiniz. Merkeze 1 km uzaklıkta olan bu otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Mykonos’ta Nerede Kalınır ? – PSAROU (Bölge Puanı 90/100)

Mykonos'ta Nerede Kalınır ?
Psarou Bölgesi

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna canlı ve hareketli bir bölge arıyorsanız, Psarou’da aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu zamana kadar gördüğüm en lüks plajlardan biri olan Psarou’da konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran bir tık daha pahalı.

Bu bölge merkezden az biraz uzak. Fakat adanın en çılgın plaj partilerini burada bulabilirsiniz. Eğer Mykonos’a parti için, sabahlara kadar eğlenmek için gidiyorsanız, ilk adreslerinizden biri Psaraou olmalı diyebilirim. Bu bölgedeki oteller süper pahalı olduğu için bölgeye yürüme mesafesinde bulunan otellere de göz atabilirsiniz.

Psarou bölgesinde ve bölgeye yürüme mesafesinde olan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Mykonos Blu, Grecotel Exclusive Resort (5 Yıldız – Tatil Köyü) : Bu bölge daha çok daireler ve villalarla çevrili olduğundan çok fazla otel seçeneği bulunmuyor. Fakat bu 5 yıldızlı otel Mykonos’taki en güzel ve en ideal 5 yıldızlı otellerden biri. Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otelin en güzel yanı şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması. Ayrıca otelin 8.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Mykonos’ta Nerede Kalınır ? – PLATİS IİOLAS (Bölge Puanı 90/100)

Mykonos'ta Nerede Kalınır
Petinos Hotel’in dıştan görünümü – Sağ taraf Platis Iolas Plajı

Bu bölge Psarou Plajı’na en yakın olan bölgelerden biri. Yani bu bölgede konaklayarak Psarou’daki plaj partilerine ve eğlencelerine de yürüme mesafesinde olursunuz. Daha çok yalnız seyahat eden genç turistlerin tercih ettiği bu bölgede, akıl almaz bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Platis Yiolas bölgesi, merkez ve Ornos bölgesinden sonra, en kalabalık, en canlı ve en popüler olan bölgedir. Fakat diğer bölgelere göre burada daha uygun otel bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyonlarda aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini burada bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, tercihinizi 3-4 yıldızlı otellerden yana kullanın derim. Hem modernlik hem de konfor bakımından 5 yıldızlı otelleri aratmayan birçok 3-4 yıldızlı oteli burada bulabilirsiniz. Ayrıca, gece hayatı için sağlam planlarınız varsa, bütçenizi konaklayacağınız tesise değil, eğlenceye ayırın.

Mykonos'ta Nerede Kalınır ?
Platis Iolas – Flickr.com

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Argo Hotel (3 Yıldız ) : Mykonos’ta en iyi ve en uygun fiyatlı otellerden biri olan Argo Hotel, kentin en çok satan otellerinden biri. Platis Yiolas Plajı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu bütçeli otel güzel bir açık havuza ev sahipliği yapıyor. Mykonos Merkezi’ne 3 km uzaklıkta olsa da otobüs ile 10 dakikada merkeze rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında Psarou Plajı bu otele sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde. Süper konuk yorumlarına ve aile odalarına sahip bu otelin 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani sırf bu konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–The George (4 Yıldız ) : Biraz daha çıta yükseltmek isteyenlere hitap eden bu 4 yıldızlı otel, merkezdeki 3 yıldızlı otellerden bile daha ucuz olabiliyor. Eşsiz bir deniz manzarası da olan bu otelde özel plaj alanı ve açık havuzda bulunmakta. Mykonos’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, 9.2 gibi süper bir konuk değerlendirme puanına sahip olması ve olumlu güzel müşteri yorumlarına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız aynı odayı biraz daha uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Petinos Hotel (4 Yıldız) : Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi güzel bir manzaraya sahip olan bu 4 yıldızlı otel, sahile birkaç metre uzaklıkta bulunuyor. Bu otelden adanın en gözde plajları olan Paradise Beach (Cennet Plajı) veya Super Paradise Beach, Agrari ve Elia’ya bu bölgeden kalkan teknelerle çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Kalabalık aile grupları için de özel odaları olan bu otelin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Bu otellere ek olarak biraz daha lüks bir otel arıyorsanız kesinlikle Palladium Hotel‘e göz atın derim. Adanın en popüler otellerinden biri olan bu tesis, muhteşem bir deneyim sunuyor.

Mykonos’ta Nerede Kalınır ? – ORNOS (Bölge Puanı 90/100)

Mykonos'ta Nerede Kalınır ?
Mykonos Ornos Bölgesi – mykonosbeachesguide.com

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Ornos, plaj partileri ve süper turist trafiği ile ünlü. Ornos Plajı, diğer parti plajlarına nazaran 1 tık daha hareketli. Fakat süper turist trafiği sizi burada bunaltabiliyor.

Bu bölgenin en güzel yanı, merkeze, havaalanına ve limana yakın olması. Bu bölgedeki birçok otel merkeze ve havaalanına sadece 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak Mykonos’taki en ideal bölgelerden. Bunun yanında diğer plajlara ve bölgelere Ornos’tan rahatlıkla ulaşım sağlamak mümkün.

Eğer çift olarak veya arkadaş ortamıyla Mykonos’ta plaj partilerine katılmayı planlıyorsanız, ilk olarak Ornos’a göz atmakta yarar var.

Ornos’ta bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Vana Holidays : Mykonos merkezine ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, bir yıldız takılacak olsa 4 yıldızlı oteli hak ediyor diyebiliriz. Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna hem ideal hem de uygun bir cevap olan Vana Holidays adlı bu tesis, ücretsiz havaalanı servisi ve açık yüzme havuzu ile güzel bir hizmet sunuyor. Mykonos’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması ve 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Mykonos Ammos Hotel – Small Luxury Hotels of the World (5 Yıldız) : Lüks otel arayanların tercih edilebileceği tesislerden biri de plaj servisiyle hizmet veren bu 5 yıldızlı oteldir. Dünyanın küçük lüks otelleri arasında olan bu otel merkeze ve havaalanına sadece 2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Güzel konumu ve ideal fiyatlarıyla popüler olan bu otelden merkeze çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Otelin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en güzel yanı. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Mykonos’ta Nerede Kalınır ? – AGİOS LOANNİS (Bölge Puanı 80/100)

Mykonos'ta Nerede Kalınır ?
Agios İoannis Bölgesi – Flickr.com

Mykonos’ta gece hayatı için tercih edilebilecek en ideal bir diğer bölge ise, Agios Loannis’tir. Bu bölge daha çok süper lüks 5 yıldızlı otelleri ile popüler olsa da, birkaç uygun fiyatlı 3-4 yıldızlı otelleri de burada bulabilirsiniz. Daha çok çiftlerin ve ailece seyahat edenlerin tercih edebileceği bölgelerden biri olan Agios Loannis’te diğer bölgelere göre nazaran gayet hareketli ve canlı.

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna bir balayı oteli arıyorsanız, ilk olarak Agios Loannis’e göz atın derim. Birbirinden kaliteli ve lüks konaklama birimleriyle aradığınız balayı tatilini burada bulabilirsiniz.

Göz At : Santorini’de nerede kalınır ? 

Bu bölgede konaklayacak olursanız, merkeze 3-5 km uzaklıkta olursunuz. Bunun yanında, adadaki önemli turistik yerlere ve bölgelere de 2-4 km uzaklıkta olacaksınız. Yani konum olarak adadaki en ideal bölgelerden birinde konaklayacaksınız.

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Agios Loannis bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Apsenti Couples Only (4 yıldız ) : Sadece çiftlere özel olan bu otel, Mykonos merkezine ortalama 4 km uzaklıkta bulunuyor. Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna çok güzel bir cevap olmasa da lüks ama uygun otel arayanlar için güzel bir bölge diyebiliriz. Agios Loannis Plajı’na yürüme mesafesinde. Fakat bu plaja gitmesem de baya sakin olduğu söylenir. Yani biraz daha fazla turist göreyim diyorsanız, bu plajda aradığınızı bulamayabiliyorsunuz. Havaalanı servisi ve açık yüzme havuzu gibi hizmetleri de olan bu otelin en güzel yanı da diğer 4 yıldızlı otellerden çok daha uygun olması. Yani bu bölgeye özel has bir durum olsa da bu otelde adanın en uygun otellerinden biri. Ayrıca otelin 8.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Mykonos’ta Hangi Bölgede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ? 

Mikonos’ta konaklama için en çok tercih bölge şüphesiz merkez bölgesidir. Fakat beni dinleyecek olursanız, merkezde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Özellikle plajlara ve gece hayatına yakın olmak istiyorsanız, Psarou Bölgesi’ne bir göz atın. Zaten 1-2 günlüğüne Mykonos’a gideceğinizi sanmıyoruz. En azından 4-5 günlüğüne buraya gideceğinizi düşünürsek, bu plaj bölgelerinden mutlaka konaklayın. Zaten adanın merkezine gitmek istiyorsanız da, bunun bu plaj bölgelerinden çok rahat yapabilirsiniz.

Göz At : Midilli’de nerede kalınır ? 

Mykonos’ta konaklama birimleri için tatil köyü düşünüyorsanız da zaten merkezde çok fazla seçeneğiniz olmayacaktır. Daha çok Ornos, Platis Yiolas veya Agios Loannis plaj bölgelerinde aradığınız tatil köyü tarzı konaklama birimlerini bulacaksınızdır.

Göz At : Samos Adası’nda nerede kalınır ?

Mykonos’ta Nerede Kalmalı ? – Tavsiyeler

  • Mykonos’ta en iyi ve en popüler oteller Mykonos Town’da (Merkez), Psarou, Platis Yiolas, Ornos ve Agios Loannis plajlarında bulunuyor. Mykonos’ta konaklama için bu bölgelerin ve plajların dışına çıkmanıza gerek yok.
  • Booking.com Mykonos’ta otel rezervasyonu için en iyi ve en ideal site. Bu sitede erken rezervasyon fırsatları olduğu gibi, ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği de bulunuyor.
  • Mykonos’ta Temmuz veya Ağustos ayında konaklamayı planlıyorsanız, lüks oteller için en azından 4 ay ve bütçeli oteller için en azından 2 ay öncesinden rezervasyon yapmanız gerekir. Otellerin odaları doldukça fiyatlar gün geçtikçe artıyor.
  • Seyahat acentaları ile Mykonos’ta otel aramayın. Kendi başınıza Booking.com’dan veya direkt olarak otel sitelerinden rezervasyonunuzu yapın.
  • Eğer süper eğlenceli bir Mykonos tatili planlıyor ve para sorun değil diyorsanız, kesinlikle Mykonos merkezde kalın. Burada barlar, restoranlar, cafeler eşsiz bir deneyim sunuyor. Bunun yanında geceleri en hareketli olan yerdir. Ayrıca tüm plajlara ulaşım araçlar ile oldukça kolay.

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte konaklama birimini bu bölgeler arasında rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, çok da bilinmedik olan bölgelerde konaklamanıza gerek yok.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here