6. yüzyıla dayanan tarihi ve UNESCO dünya mirası bölgesi ile, İtalya’nın en turistik ve en güzel şehirlerinden biri olan Napoli, konaklama bakımından binlerce seçenek sunuyor. Gerek lüks bir otel gerekse süper bütçeli bir butik oteli bulabileceğiniz bu şehirde, hemen hemen her zevke uygun konaklama birimini bulmak da pekala mümkün. Napoli’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, en merkezi ve en popüler bölgeler hakkında bir fikir sahibi olabilir, bölgelere göre konaklama biriminizi rahatlıkla seçebilirsiniz.

Napoli’da konaklama ücretleri diğer İtalya şehirlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Özellikle tam merkezde konaklamadığınız zaman uygun fiyatlara 3-4 yıldızlı otelleri bulmak mümkün. Napoli’de konaklama birimi tercihi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra, zevkinize ve bütçenize uygun tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Napoli’de Nerede Kalınır ? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Napoli’de konaklama ücretleri süper pahalı olabiliyor. Bu yüzden nerede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermelisiniz. Bu şehirde konaklama birimleri genelde merkez ve çevresinde toplanıyor olsa da, merkeze 2-3 km uzaklıkta bulunan çok güzel ve uygun otelleri de bulmak mümkün. Ayrıca şehrin tam merkezinde kalmanın pek cazibesi yok diyebilirim. Burada konaklasanız bile turistik yerlere uzun yürüyüşler sonucunda ulaşıyorsunuz.

Bu yüzden ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Doğru bölge seçimi sayesinde çok daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

CHİAİA BÖLGESİ

Napoli'de Nerede Kalınır
Chiaia Bölgesi – Napoli’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Plebiscito Meydanı’na ev sahipliği yapan bu bölge Napoli’nin en güzel ve en canlı bölgelerinden biri. Şehirdeki birçok turistik yerlere ve alışveriş caddelerine oldukça yakın bir konumda olan Chiaia bölgesi, diğer bölgelere nazaran da fiyat bakımından çok uçuk değil. Bunun yanında Kraliyet Sarayı ve Ovo Kalesi’ne de bu bölgedeki herhangi bir otelden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Yani şehrin kalbi diyebileceğimiz bu bölge, Napoli’de ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim yerlerden.

Gece hayatı, alışveriş, restoran ve cafelere yakın olmak istiyorsanız, Chiaia bölgesini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Yok biraz daha sakin bir bölge arıyorsanız da Chiaia bölgesini es geçebilirsiniz.

Peki bu bölgede hangi konaklama birimini tercih etmek gerek ? ; Öncelikle bu bölgede otel seçeneği iki elin parmaklarını geçmiyor. Fakat dairede konaklamayı planlıyorsanız, 100’den fazla tesis seçeneğiniz bulunmakta. Bunun yanında 50’den fazla hostel ve konukevleri de konaklama için düşünülebilir seçeneklerden.

Napoli'de Nerede Kalınır
Exe Majestic Hotel – Napoli’de Hangi Bölgede Kalmalı ?

Bu bölgede benim otel tavsiyesi olarak önerebileceğim tesis, 4 yıldızlı bir otel Exe Majestic adlı tesistir. Gayet şık ve modern yapıda olan bu otelin konuk değerlendirme puanı oldukça yüksek ve fiyat bakımından diğer 4 yıldızlı otellere göre gayet normal. Bunun yanında dairede konaklamak isteyenler için de Chiaia 32 Deluxe Residence adlı tesis orta bütçeli bir Napoli gezisi planlayanlar için oldukça ideal olacaktır.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

TARİHİ ŞEHİR MERKEZİ

Napoli'de Nerede Kalınır
Tarihi Şehir Merkezi – Napoli Otel Tavsiyeleri

Napoli’de nerede kalınır ? sorusu için ikinci olarak tavsiye edebileceğim bölge ise, Tarihi Şehir Merkezi’dir. Bu bölge şehrin kalbi olarak bilinir ve konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran az da olsa pahalıdır. Bu bölgede konaklayacak olursanız, Spaccanapoli Caddesi’ne, kiliselere ve tarihi yapılara süper yakın olursunuz. Bu bölgeden şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek gitmek mümkün. Bu bölgede konaklayıp da ulaşım aracına ihtiyacınız olacağını pek sanmıyorum.

Peki bu bölgede hangi konaklama birimini tercih etmek gerek ? ; Eğer bu kadar merkezi bir yerde konaklamayı planlıyorsanız, çıtanızı 1 tık düşürün derim. Mesela 5 yıldızlı bir otel arıyorsanız, bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde konaklayın derim. Bu bölgede de daireler daha çok. Oteller sınırlı ve hostel tarzı konukevleri ise oldukça çeşitli. Eğer konaklayacağım yer illa otel olacak diyorsanız, 3 yıldızlı bir otel olan Albergo del Golfo adlı tesise göz atın derim.

Napoli'de Nerede Kalınır ?
Albergo del Golfo Hotel – Napoli Otel Tavsiyesi

Yok konukevinde de konaklarım diyorsanız bütçeli bir konaklama birimi olan Federico II‘ye mutlaka göz atın derim. Daire için bu bölgeyi tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Bu yüzden, dairede konaklamayı planlıyorsanız Chiaia bölgesini düşünün.

Tarihi şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

NAPOLİ MERKEZ İSTASYON

Şehirdeki en ideal bölge seçimlerinden biri olan yer de merkez istasyon yakınlarıdır. Bu bölgede, havaalanına en kolay şekilde ulaşım sağlayabilir veya havaalanından otelinize en rahat ve ucuz şekilde ulaşabilirsiniz. Uçağınız erken bir saatte ise, bu bölgedeki birçok otelden Napoli Capadichino Havaalanı’na kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. (4-5 km uzaklıkta)

Via Toledo alışveriş alanı, Napoli Katedrali ve daha birçok turistik yere bu bölgeden yürüyerek ulaşmak mümkün. Yürüyerek gidilemeyecek yerler için metro ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanarak çok rahat bir şekilde dilediğiniz yere ulaşabiliyorsunuz.

Peki bu bölgede hangi konaklama birimini tercih etmek gerek ? ; Açıkçası bu bölgede hangi tür tesis seçerseniz seçin, fiyatlar gayet uygun olacaktır. Bu yüzden bu bölgede konaklamayı düşünüyorsanız, kendinizi sınırlamanıza da pek gerek yok. Bu bölgede gönül rahatlığıyla 4-5 yıldızlı otellere bile göz atabilirsiniz.

Napoli'de Nerede Kalınır
Starhotels Terminus – Napoli’de hangi bölgede kalınır ?

Eğer bu bölgede otelde konaklamayı planlıyorsanız, Starhotels Terminus adlı 4 yıldızlı otele mutlaka göz atın derim. Bunun yanında 3 yıldızlı bir otel olan Hotel La Stazione de bütçeli bir Napoli gezisi için düşünülebilir.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Napoli’de nerede kalınır ? sorusu için gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bölgeler bunlardır. Tabi birkaç bölge daha listeye eklemek mümkün. Fakat 1 hafta gibi uzun bir süre Napoli’de konaklamayı planlamıyorsanız, listede tercih edeceğiniz bölgelerde aradığınız zevki ve bütçeli konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Napoli’de Konaklama İçin En İdeal 3 Otel Tavsiyem

Napoli’de konaklama için bölgeye karar verdiyseniz şimdi otel veya diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz. Napoli Otelleri adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal ve uygun otelleri bulabilirsiniz.

1.B&B Tarumbo (Bütçeli)

Napoli'de Nerede Kalınır
B&B Tarumbo Hotel – Napoli’de kalınacak yerler

Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna merkezi ama uygun fiyatlı bir tesis mi arıyorsunuz ? aradığınızı fazlasıyla Tarumbo Hotel’de bulabilirsiniz. Tarihi şehir merkezinde bulunan bu tesis, fiyat bakımından bölgedeki en uygun otellerden. Bunun yanında, birçok tarihi ve turistik yapıya da bu otelden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca tesis çevresinde birbirinden farklı barları, restoranları ve alışveriş caddelerini de bulabiliyorsunuz.

Henüz yeni bir tesis olduğundan fiyatları oldukça ideal. Bunun yanı sıra, tarihi merkezde en popüler otellerden. Booking.com aracılığıyla Tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Grand Hotel Oriente (4 YIldız – Orta Bütçeli)

Napoli'de Nerede Kalınır
Grand Hotel Oriente – Napoli’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Plebiscito bölgesinde bulunan bu şık ve modern otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden. Santa Chiara Bazilikası ve Müzesi’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Napoli Limanı’na 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek bir tesis.

Otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün. Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Grand Hotel Vesuvio (5 Yıldız – Lüks)

Napoli'de Nerede Kalınır
Grand Hotel Vesuvio Terası – Napoli Konaklama Bölgeleri

Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arıyorsanız, Grand Hotel Vesuvio en ideal seçimlerinden biri olacaktır. Mükemmel konumu ve muhteşem konuk yorumlarıyla popüler olan bu otelden hemen hemen her yere bi koşu gitmek mümkün. Otel, Chiaia bölgesine 10, Mappatella Sahili’ne 7, Ovo Kalesi’ne 3 ve Plebiscito Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Denize sıfır konumda bulunan bu otelin 8.9 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana ve konumuna bakarak bile tercih edebileceğiniz bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

[huge_it_maps id=”32″]

 

Napoli’de nerede kalınır ? sorusu için en ideal otel tavsiyelerim bunlardır. Eğer konaklayacağınız bölgeye karar vermediyseniz ilk olarak mutlaka hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Aksi takdirde seçim yapmak çok zor olacaktır. Napoli genel olarak pahalı olduğundan dolayı da şehir merkezinin tam göbeğinde konaklamayın derim. Zaten tam merkezde konaklamanın pek de mantığı yok. Çünkü birçok turistik yer merkeze bile uzak. Bu yüzden merkeze 1-2 km uzaklıkta olan otellere göz atarak Napoli konaklama araştırmanıza başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here