New York Nerede – Nasıl Gidilir ? – Hakkında Bilgiler

ABD’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan New York, dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından. Süper gece hayatı, süper yüksek binaları ve eşsiz güzelliği eşsiz bir şehir. Uyumayan şehir olarak bilinen New York hakkında tüm detaylı bilgileri, New York Nerede – Nasıl Gidilir ? adlı bu yazıda fazlasıyla bulabilirsiniz.

New York Nerede ?

[huge_it_maps id=”174″]

 

Güneydoğusunda Hudson Irmağı’nın yukarı New York körfezi ile güneyinde aşağı New York körfezinin Atlas Okyanusuna döküldüğü bölümde yer alır. New York eyaletinin kuzeyinde ontario ve quebec, batısında Pennsylvania ve ontario, güneyinde Atlantik Okyanusu ve New Jersey, doğusunda Connecticut, Massachusetts ve Vermont bulunmaktadır.

New York’a Nasıl Gidilir ?

ABD’de bulunan New York City adlı şehre gitmek için THY hava yolu firmasını kullanabilirsiniz. Veya Skyscanner.com adlı uçak bilet arama sitelerini kullanarak çok daha uygun fiyatlı uçak firmalarını bulmak mümkün. Bu şehre İstanbul’dan başka şehirden gitmek henüz mümkün değil. Fakat İstanbul’da hemen hemen her gün New York’a giden uçakları bulmak mümkün.

New York’a Ne Zaman Gidilir ?

New York Nerede ?
New York Nerede ? nasıl gidilir ? ne zaman gidilir ?

Yılın her mevsimi ziyaret edebileceğiniz şehirlerden biri olan New York kışın ayrı bir güzel yazın ayrı bir güzeldir. Fakat yaz aylarında turist trafiği bunaltıcıdır. Eğer turist kalabalığı sizi rahatsız etmiyorsa ve ekonomik bir New York gezisi planlamıyorsanız New York’u ziyaret için en ideal zaman yaz aylarıdır. Eğer bütçeli bir New York gezisi planlıyorsanız da kış veya sonbahar aylarında bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Özellikle kış aylarında otel ücretleri gayet uygundur. Yaz aylarına göre fiyat aralığı gayet düşüktür. Bu yüzden kış aylarında bu şehri ziyaret etmeyi bir kere daha düşünün derim.

New York’ta konaklayacağınız yer hakkında hiçbir fikriniz yoksa veya hangi bölgede konaklayacağınızı bilmiyorsanız New York’ta nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

New York Nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazıya eklemek istedikleriniz veya sormak istediklerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...