Her yıl 50 milyona yakın turisti ağırlayan New York, gökdelenleri, modern caddeleri, bitmek bilmeyen gece hayatı ve müzeleriyle eşsiz bir deneyim sunmakta. ABD’nin en popüler şehri olan New York’ta konaklama ücretleri genel olarak pahalı. Fakat hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini de bulmak mümkün.
Bu şehirde çok fazla konaklama birimi olduğundan ve şehir süper büyük olduğundan konaklama için bölge seçimi oldukça önemli. New York’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en iyi, en turistik, en hareketli ve en ideal bölgeleri öğrenebilir, bölgelere göre aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

New York’ta en ideal konaklama ücretleri ortalama 500-900 TL arasında değişiyor. Tabi biraz daha lüks otelleri veya daha uygun otelleri de bu şehirde bulmak pekala mümkün. Güzel bir bölge ve otelde konaklamayı planlıyorsanız, en azından gecelik 600-800 TL’yi konaklama için gözden çıkarmanızda yarar var.

[huge_it_maps id=”90″]

 

New York’ta Nerede Kalınır ?

New York’ta konaklama için binlerce seçenek bulunmakta. Otellerden dairelere, hostellerden diğer konaklama birimlerine birçok seçeceği bu şehirde bulabilirsiniz. Seçenek çok fazla olduğundan dolayı seçim yapmak pek de kolay olmuyor Bu yüzden ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Ayrıca bu şehir süper pahalı olduğundan dolayı New York Hostel Tavsiyeleri adlı yazımıza da göz atmanız da yarar var. Sonuçta bu şehirdeki birçok hostel otel kıvamında olduğu gibi fiyatları da otellere nazaran çok daha uygun. Ayrıca New York Gezilecek Yerler bakımından popüler olan yerlere de yakın olan birçok hostel bulabilirsiniz.

Financial District (Finans Bölgesi)

New York'ta Nerede Kalınır
Brooklyn Köprüsü – New York’ta Nerede Kalmalı ?

Daha çok iş seyahatlerinin adresi olan Finans Bölgesi, geceleri şehirdeki en sakin bölgelerden biri olarak biliniyor. Brooklyn Köprüsü ve Trinity Kilisesi gibi şehirdeki turistik yapılara yürüme mesafesinde olan bu bölge, New York’a iş seyahati dışında gidenlerin pek tercih ettiği yerlerden biri değil.

Bu bölge hafta içi oldukça hareketli. Akşam oldu mu sokaklar bomboş. Evet New York gibi bir yerde ölü bir bölge. New York’a hafta sonu seyahat ediyor ve gece hayatı önemli değil diyorsanız, bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Çünkü bu bölgedeki oteller diğer bölgelerdeki otellere göre çok boş oluyor. Yani New York’ta hafta sonu için en uygun fiyatlı otelleri bu bölgede bulabilirsiniz.

Peki hafta içi turistik yerleri keşif için de bu bölgede kalınır mı ? diye soracak olursanız, eğer hafta içi şehri ziyaret ediyorsanız Hayır, yok hafta sonu şehri ziyaret ediyorsanız Evet düşünülebilir.

Bölgenin kötü yanı ise, şehirdeki birçok noktaya ve turistik yerlere gitmek için metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekiyor.

New York'ta Nerede Kalınır ?
Holiday Inn Manhattan Financial District – New York’ta nerede kalınır ?

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Times Square Bölgesi (En İyi Seçim – Pahalı)

New York'ta Nerede Kalınır
Times Square – New York’ta Nerede Kalınır ?

New York hakkında ”Asla Uyumayan Şehir” diye bir kavramı mutlaka duymuşsunuzdur. İşte o kavram bu bölgeden doğmuş. Times Square bölgesinde bulunan oteller kapış kapış gidiyor. Zaten öyle 3-4 hafta önceden bu bölgede otel bulmak çok zor. Yok 2-3 ay önceden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, bu bölgede aradığınız zevkte otelleri bulabilirsiniz. Fakat bu bölgede konaklama ücretlerinin diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı olduğunu da unutmayın.

Bölgenin kötü yanı ise, hemen hemen her şey burada çok pahalı. Tabi uygun fiyatlı birkaç restoran, bar ve cafe bulmak da mümkün. Ancak fiyatların biraz uçuk olduğunu unutmayın. Ama gücünüz yetiyorsa ve sessiz bir yer aramıyorsanız, bu bölge sizin için ideal olacaktır.

Eğer New York’a uyumaya gidiyorsanız, bu bölgede uyuyamazsınız. Şehirdeki en gürültülü bölge olan Times Square bölgesinde konaklayacak olursanız, TAM BİR TURİST olacağınızı da unutmayın.

New York'ta Nerede Kalınır
Row NYC at Times Square

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Row NYC at Times Square (4 Yıldız olmasına rağmen bölgenin en ucuz otellerinden)
  • Veya The Manhattan at Times Square (4 Yıldız ) adlı tesise göz atabilirsiniz. Bölgedeki 3 yıldızlı otellerin büyük bir çoğunluğunun bu 2 otelden daha pahalı olduğunu da bilin. Ayrıca bu iki otelde şehirde en çok satan otellerden.

Doğu Midtown Bölgesi 

New York'ta Nerede Kalınır
New York’ta Nerede Kalınır

Central Park’ın hemen güneyinde bulunan bu bölge, şehirdeki en merkezi bölgelerden biri. Bu bölgeden, Times Square bölgesine, Rockefeller Merkezine yürüyerek gitmek mümkün. Ayrıca Empire State Binası’na da bu bölgeden çok daha rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Şehir merkezinden bile daha iyi bir konuma sahip bu bölge, hem iş seyahati hem de turistik seyahatler için oldukça ideal. Hani şu Amerikan filmlerinde ve dizilerinde sokakta bekleyen ardı ardına sıralanmış taksiler varya, işte onları bu bölgede fazlasıyla görebiliyorsunuz. Ayrıca adım başı Hot Dog’cıları da bu bölgede bulabilirsiniz. New York’ta nerede kalınır ? sorusuna en iyi alternatiflerden olan bu bölgeye de mutlaka göz atın derim.

New York'ta Nerede Kalınır
ONE-UN New York

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Pod 51 (3 Yıldız – 600 TL’den başlayan fiyatlar
  • adlı tesise göz atabilirsiniz.

Chelsea Bölgesi

New York'ta Nerede Kalınır ?
New York’ta Nerede Kalınır ?

Bizimde konakladığımız bu bölge New York’ta nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan. Bu bölgede konaklayarak New York’un uyumayan bölgesi olan Times Square bölgesine, yürüyerek 10-15 dakikada ulaşmak mümkün. Bunun yanında, bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsi Empire State Binası’na yürüme mesafesinde bulunuyor.

Central Park’a 2-3 km uzaklıkta olan bu bölge, Rockefeller Center, Aziz Patrik Katedrali ve Modern Sanat Merkezi’ne de oldukça yakın. Bu bölge, daha çok bütçeli otelleri bulabileceğiniz bölgelerden. Yani konaklama birimi için çok aşırı detaycı biri değilseniz, bu bölgede bulunan uygun fiyatlı otelleri seveceksiniz.

New York'ta Nerede Kalınır
Hotel Pennsylvania – New York’ta Nerede Kalınır ?

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; şehirdeki en ucuz ve en çok satan otellerden olan, bizim de tercih ettiğimiz Hotel Pennsylvania adlı 2 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

New York Otel Tavsiyeleri – En İdeal 3 Otel

1.La Quinta Inn & Suites Manhattan (3 Yıldız)

New York'ta Nerede Kalınır
La Quinta İnn & Suites Manhattan

New York’ta nerede kalınır ? sorusuna en muhteşem cevaplardan biri olan La Quinta Inn, konum, fiyat ve fayda bakımından şehirdeki en ideal otellerden. Empire State Binası’na tam 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, modernliği ve lüks odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmıyor.

Otel yakınlarında dünyaca ünlü alışveriş mağazalarını da bulmak mümkün. Ayrıca bu otel, şehirdeki en iyi gece hayatına sahip bölge olan Times Square bölgesine sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında, Central Park otele 2.5 km uzaklıkta bulunmakta. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri.

8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Stewart Hotel (4 Yıldız)

New York'ta Nerede Kalınır
Stewart Hotel – New York Otel Tavsiyeleri

New York’un en çok satan otellerinden biri olan Stewart Hotel, 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri diyebilirim. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Eğer 2-3 ay öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları bulmak da mümkün.

Aile odalarıyla da oldukça popüler olan bu otel, şehirdeki en canlı gece hayatına (Times Square Bölgesine) sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında Empire State Binası, Rosckefeller Center gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Radisson Martinique on Broadway (4 Yıldız)

New York'ta Nerede Kalınır
Radisson Martinique on Broadway

New York’ta nerede kalınır ? sorusuna biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, bu otel şehirdeki en ideal seçimlerden biri olacaktır. Broadway Tiyatroları’na yürüyerek 15-20 dakika uzaklıkta olan bu otel, Penn İstasyonu’na da oldukça yakın bir konumda bulunmakta.

Empire State Binası’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Times Square bölgesi, Rockefeller Center, Central Park gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine de oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

8.3 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

New York’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak listeye birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olmasına buna pek gerek yok. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu 4 bölgede de rahatlıkla bulabiliyorsunuz. New York bildiğiniz veya duyduğunuz üzere süper pahalı bir şehir. Bu şehir 1-2 günden fazla kalmak için ciddi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Gerek konaklama ücretleri gerekse yeme içme konusunda ciddi bir araştırma yapmanızda yarar var. Aksi takdirde süper turistik yerde konaklayarak veya yemek yiyerek ödeyeceğiniz ücretin 3-4 katını da ödeyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here