Fransa’nın en güzel ve en popüler şehirlerinden biri olan Nice, birbirinden güzel tarihi binaları, müzeleri, caddeleri ve meydanları ile oldukça güzel bir deneyim sunmakta. Bunun yanında denizi, sahilleri ve yeşil alanları ile de dikkat çeken bu şehirde yapılacak çok şey var. Nice gezilecek yerler listesi hazırlarken nerede konaklayacağınız da oldukça önemli. Özellikle bölge seçimi yaparken şehir merkezindeki yerlere ve turistik bölgelere yakın olduğunuzdan emin olun derim. Eğer Nice’de nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Nice’de Nerede Kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal bölgeleri ve bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Nice’de konaklama konusunda birçok seçenek bulunuyor. Otellerin büyük bir bölümünde erken veya son dakika fırsat indirimleri bulunmakta. Booking.com aracılığıyla fırsat indirimi olan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Nice Gezilecek Yerler Listesi

Nice’de gezilecek ve görülecek birçok yer bulunmakta. Çoğu turistik yer birbirine yürüme mesafesinde olsa da birbirine uzak olan çok fazla turistik yer de bulunuyor. Bu yüzden gezilecek yerler listenize nereden başlayacağınız da oldukça önemli. Aşağıdaki gezilecek yerler listesi 2 günde rahat bir şekilde bitirilebilir.

1.Eski Nice (Vieux Nice)

Eski şehir bölgesi olarak da bilinen Vieux Nice, birbirinden renkli ve güzel tarihi binaları, dar ve hareketli sokakları, birbirinden güzel restoranları, cafeleri ve hediyelik eşya dükkanlarıyla Nice’de ilk görmeniz gereken yerlerden biri diyebilirim. İstanbul’un balat’ını andıran renkli evleriyle farklı bir deneyim sunan bu bölgede birçok güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Turistlerin Nice’de ilk ziyaret etmek istediği yerlerden biri olarak biliniyor.

Eski Nice olarak bilinen bu yer Nice’de konaklama için de en güzel seçeneklerden biri diyebilirim. Bu bölgede veya bu bölgeye yürüme mesafesinde bulunan otellerde konaklayarak şehirdeki birçok turistik noktaya çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine veya şehirdeki en iyi gece hayatı bölgelerine de bu bölgede çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bölgedeki otellere veya bu bölgeye yürüme mesafesinde bulunan otellere yürüme mesafesinde olan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Cours Saleya Pazarı

Eski Nice Bölgesi’nde bulunan bu pazar birbirinden renkli çiçekler ve hediyelik eşyaları bulabileceğiniz en güzel yerlerden biri. Bunun yanında pazarın bulunduğu yerde birçok restoran ve cafeleri de bulabilirsiniz. Şehrin kalbi aslında burada atıyor. Yani şehrin tam merkezi nere diye soracak olursanız, Cours Saleya Pazarı’nın bulunduğu yer diyebiliriz. Pazarlık yaparak birçok ürünü çok daha uygun fiyatlara alabileceğiniz bu pazarı da Nice Gezilecek Yerler listenize mutlaka ekleyin derim.

3.Nice Kalesi

Nice’nin büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan bu kale bu şehirde kaçırılmaması gereken yerlerden. En iyi fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz bu yere ister yürüyerek yokuş yukarı çıkabilir veya asansör yardımıyla kaleye ulaşabilirsiniz. Kalenin bahçesinde bir de küçük bir cafe bulunmakta. Dinlenip bir şeyler içmek güzel bir mekan. Nice Kalesi çevresi de Nice’de konaklama için tercih edilebilecek en güzel yerlerden. Bu bölgede birbirinden güzel ve ekonomik otelleri fazlasıyla bulabilirsiniz. Nice Kalesi’ne yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Massena Meydanı

Nice gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer güzel yer ise, Massena Meydanı’dır. Şehirdeki en ünlü ve en güzel meydanlardan biri olan Massena Meydanı’nın çevresi neoklasik tarzda yapılmış kafeleri, restoranları, binaları ve mağazaları görebilirsiniz. Daha çok akşamları ilgi çeken bu meydanın en ünlüsü ise oturan adam heykelleridir. Akşamları güzel bir görüntüye ev sahipliği yapan bu meydanı da gönül rahatlığıyla gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Sokak sanatçılarının canlı performanslarını sergilediği bu meydanı kaçırmayın.

Massena Meydanı ve çevresi Nice’de konaklama için en ideal ve en güzel yerlerden. Bu bölgede birbirinden kaliteli ve lüks otelleri bulabileceğiniz gibi birbirinden uygun otelleri de fazlasıyla bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede konaklayacak olursanız, Nice gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere de çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Massena Meydanı’na yürüme mesafesinde olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

5.Promenade des Anglais

İngiliz Gezinti Yolu olarak da bilinen Promenade des Anglais, Nice’nin en güzel gezi noktalarından biri olarak bilinmekte. Oldukça bir sahil şeridi olan bu yer Palmiye ağaçlarıyla kaplı muhteşem bir yer. 1820 yılında İngilizler tarafından yapılmış olan bu 7 km uzunluğundaki yol Beach Clublara, otellere, restoranlara ve birbirinden güzel kafelere ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça güzel bir atmosfere sahip bu sahil şeridi Nice’nin olmazsa olmazlarından diyebiliriz. Eğer yaz aylarında Nice’ye seyahat ediyorsanız, bu sahili mutlaka güneşlenmek ve denize girmek için deneyin derim.

Bunun yanında Promenade des Anglais’de veya buraya yakın birçok oteli bulabilirsiniz. Birbirinden kaliteli otellere ev sahipliği yapan bu bölgedeki otellere veya sahile yürüme mesafesindeki otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

6.Aziz Nikolas Rus Ortodoks Katedrali

Moskova Patrikhanesine bağlı olan bu katedrali de Nice gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Farklı mimarisi ve tarihi ile dikkat çeken bu Katedral Batı Avrupa’nın en büyük katedrali olarak biliniyor. Tarihe ve dini yapılara meraklılar için tercih edilebilecek güzel bir yapı.

7.Place Rossetti

Nice’teki güzel meydanlardan bir diğeri ise Place Rossetti olarak bilinen bu meydandır. Eski Şehir bölgesinin kalbi olarak sayılan yerlerden biri olan Place Rossetti ve çevresinde birbirinden güzel restoranları, kafeleri ve mağazaları bulabilirsiniz. Akşamları çok daha güzel bir atmosfer sunan bu meydana akşam saatlerinde mutlaka uğrayın. Birbirinden yetenekli sokak sanatçılarını bu meydanda fazlasıyla görebilirsiniz.

8.Jean Medecin Caddesi

Nice’ye kadar gelip de alışveriş yapmayı planlıyorsanız Jean Medecin Caddesi bunun için en ideal adreslerden biri. Birbirinden ünlü mağazalara ev sahipliği yapan bu cadde şehirdeki en hareketli caddelerden biri olarak biliniyor. Eğer alışveriş yapma gibi bir niyetiniz yoksa bile bu caddeye bir göz atabilirsiniz.

9.Notre Dame de Nice Bazilikası

Nice gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer güzel yapı ise Notre Dame Katedralidir. Farklı tarihi ve güzel mimari yapısıyla dikkat çeken bu yapı 1864-1868 yılları arasında inşa edilmiş. İki kulesi ve gül penceresi ile göz kamaştıran bu yapı, gotik bir tarzda yapılmış. Tarihi ve farklı mimari yapısı için görülmeye değer yapılardan biri diyebilirim.

10.Musee Matisse

1963 yılında Cimiez bölgesinin tepelerinde kurulmuş oldukça farklı bir müze. Henri Matisse’nin Nice’te yaşadığı dönemlerde yapmış olduğu eserlere ev sahipliği yapan bu müzeyi de gezilecek yerler listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Bu müzede Henri Matisse’ye ait erken dönem çalışmalarından eskizlerine, heykellerinden gravürlerine birçok eserini ve kişisel eşyalarını görebilirsiniz.

Nice Gezilecek Yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Fakat 2-3 günlük bir Nice gezisi için sanırım bu liste yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here