Nice Gezilecek Yerler | En Turistik 22 Yer

Fransız Rivierası’nın en büyük şehri olarak bilinen Nice’in güzelliği, 19. yüzyıldan kalma konakların mesire yerlerinde ve bulvarlarında, kentin İtalyan eski mahallesinde ve sayısız harika manzara noktası sunan engebeli arazilerde görülür. Nice, Fransa’da Paris‘ten sonra en çok turist trafiğine sahip şehirdir.
Nice gezilecek yerler listesi için, birbirinden güzel tarihi yerlerden, müzelerden, meydanlardan ve dini yapılardan bahsetmek mümkün.

Nice’te gezip görülecek birçok yer olduğu gibi, bu şehirde yapılacaklar da oldukça fazladır. Birbirinden güzel aktiviteleri güzel bir deneyim sunan bu şehirde, sıkılmadan 2 gününüzü rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Nice Gezilecek Yerler Listesi

Fransa‘nın en gözde şehirlerinden biri olan Nice, Roma dönemine kadar giden tarihi, eşsiz kıyıları ile, Güney Fransız mutfağının bazılarını tatmak ve çeşitli sanat galerilerini keşfetmek için eşsiz bir şehir. Bu şehirde gezip görülecek birçok yer bulunuyor olsa da, bunlar arasındaki en önemli ve en popüler olan 22 yerden bahsedeceğiz. Şehirdeki zamanınıza göre bu turistik yerler arasından güzel bir liste yapabilirsiniz.

Nice’de Nerede Kalınır ? 

Eski Şehir Bölgesi ; Şehrin tarihi merkezi olarak bilinen bu bölge, şehirdeki en merkezi ve en çok tercih edilen bölge olarak bilinmektedir. Burası, Nice’teki önemli turistik yerlerin bazılarına ev sahipliği yaptığı gibi, şehirdeki birçok gezilecek noktaya da yürüme mesafesindedir. Bu yüzden, Nice’te konaklama için en iyi bölge, Eski Şehir Bölgesi’dir. Bölgedeki Oteller

1.Promenade des Anglais

Promenade des Anglais
Promenade des Anglais

Şüphesiz Nice’in en turistik ve en güzel yerlerinden biri Promenade des Anglais adı verilen bu dünyaca ünlü 7 km’lik kordon, şehrin en kalabalık yerlerinden biri olarak bilinir.

Castle Hill’den Nice Havaalanı’na kadar uzanan bu kordon, Nice gezinize başlayabileceğiniz en güzel noktalardan.

Bu kordonu gezmenin en güzel yolu da, bisiklet kiralamaktır. Bisiklet ile kordon boyunca gidebilir, birçok önemli noktayı da yol üzerinde görebilirsiniz.

1820’li yıllarda inşa edilmiş olan bu yürüyüş yolu, daha çok koşucular, çiftler, kaykaycılar ve aileler tarafından tercih ediliyor. Burası Nice’te en fazla turisti görebileceğiniz yerlerden bir tanesi.

2.Eski Şehir Bölgesi

Eski Şehir Bölgesi Nice Tarihi Yerler
Eski Şehir Bölgesi

Nice’te görülecek en güzel yerler genellikle Eski Şehir Bölgesi çevresinde toplanmaktadır. Birbirinde güzel ve tarihi yapılara ev sahipliği yapan bu bölge de, Nice gezinize başlayabileceğiniz güzel yerlerden.

Renkli cepheleri, gölgeli geçitleri ve Akdeniz panjurları ile ünlü olan bu bölge, Nice’in kaçırılmaması gereken yerlerinden. Zaten bu bölge, şehirdeki birçok önemli noktaya ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan görülmeye değer olanlar arasında ; Adliye Meydanı, Rossetti Meydanı, Saint Francis Meydanı ve küçük balık pazarı gibi yerlerdir.

Pazartesi günleri hariç haftanın her günü düzenlenen, Cours Saleya adındaki pazardan bahsetmeden Eski Şehir Bölgesi’nden bahsetmek mümkün değil. Burası, Eski Şehrin kalbi ve en çok ziyaret edilen yerleri arasında. Hem turistlerin hem de yerel halkın favori yerlerinden biri olarak bilinen bu pazar, bölgede kaçırılmaması gereken en önemli yerlerdendir.

3.Castle Hill Park

Castle Hill Park Nice Turistik Yerler
Castle Hill Park’taki Şelale

Eski Şehir Bölgesi’ne bakan bir tepede yer alan Castle Hill (Kale Tepesi), Nice’in en güzel manzaralarını seyredebileceğiniz yerlerden bir tanesi. Birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bu tepeye de, Eski Şehir Bölgesi veya Promenade des Anglais ziyaretinizden sonra göz atabilirsiniz.

Bu tepe adını, Nice Körfezi’nin 11. ve 18. yüzyıllar arasında gözetleyen askeri kaleye borçludur.

Zirvede havaalanı ve dağ manzarası bulunuyor.

Çocuk oyun alanına yakın, limanı ve Mont Boron tepesini buradan görebilirsiniz.

Melekler Koyu’nun güzel bir manzarasını sunan Bellanda Kulesi kaçmaz.

Cascade du Château adlı yapay şelale de görülmeye değer.

Castle Hill, başlı başına gezilecek bir yer. Bu yüzden bu tepe için en azından 1 saatinizi ayırın deriz.

4.Cimiez

Cimiez Nice Görülecek Yerler
Cimiez

Roma kenti Cemenelum’un kalıntılarını içeren bir mahalle olarak bilinen Cimiez de, Nice’te gezilecek en güzel yerlerden biri. Birbirinden güzel tarihi yapılara ev sahipliği yapan bu mahalle başlı başına gezilmesi gereken yerlerden.

Burada mağaza, kafe veya restoran pek yok. Burada bulunan görülmeye değer yerlerden bazıları ise, Cimiez Arena Parkı, Cimiez Manastırı ve bahçeleri, Cimiez arkeoloji müzesi ve Roma kalıntıları, Henri Matisse müzesi ve Marc Chagall Ulusal Müzesi gibi yerleri bir arada bu mahallede görebilirsiniz.

5.Nice Rus Ortodoks Katedrali

Nice Rus Ortodoks Katedrali
Nice Rus Ortodoks Katedrali

Nice’in tarihi yerleri arasında olan bu Rus Ortodoks Katedrali, Rusya dışındaki en önemli Ortodoks ibadet binası olarak bilinmektedir.

Şehir merkezinden biraz uzakta bulunuyor olsa da, toplu taşıma araçlarıyla bu katedrale çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Şehrin en iyi korunan sırlarından biri olarak bilinen bu katedral, 20. yüzyılda inşa edilmiş ve Batı Avrupa’daki en büyük Doğu Ortodoks Katedrali olmaya devam etmektedir.

6.Cours Saleya Pazarı

Cours Saleya Pazarı Nice de Görülecek Yerler
Cours Saleya Pazarı

Eski Şehir Bölgesi’nin en turistik ve en kalabalık yerlerinden biri olarak bilinen bu pazar, pazartesi günleri hariç haftanın her günü kurulmaktadır.

Bu pazar çiçek ve taze ürünler satan bir yerdir. Yiyeceklerin dışında, hediyelik birkaç şeyi de burada bulabilirsiniz.

Ayrıca pazar çevresinde dışarıya kurulmuş masaları olan birçok restoran bulunmaktadır. Bu restoranlarda bir şeyler yiyebilir veya buradan insanları seyrederken bir şeyler içebilirsiniz. Burada bulunan mekanlar çok da pahalı değil.

7.Massena Müzesi

Massena Müzesi Nice de Gezilecek Yerler
Massena Müzesi

Nice’te gezilecek müzelerden en popüler olanı Massena Müzesi, Promenade des Anglais’te 19. yüzyıldan kalma bir villada bulunmaktadır.

19. yüzyıl Fransız sanatının birçok koleksiyonuna ev sahipliği yapan bu müzede, eserlerin çoğunda Fransızca açıklama var. Yani okuduğunuzu anlayamıyorsunuz. Fakat, eserlerin büyük bir bölümü göze hitap eden değerli koleksiyonlardan oluşuyor. Bu yüzden, açıklamalardan bir şey anlamasanız da, eserleri tek tek incelemeye değer.

Görkemli manikürlü bahçelerle çevrili bu müze, güzel bir şekilde dekore edilmiş villanın içerisinde bulunuyor ve şehrin huzur dolu vahası diyebiliriz. Çok da kalabalık olmayan bu müze ve bahçelerine, sırf turist kalabalığından kaçmak için bile gidebilirsiniz.

8.Parc Phoenix

Parc Phoenix Nice te Gezilecek Yerler
Parc Phoenix – www.artcotedazur.fr

Yıl boyunca doğa ile ilgili birçok sergiye ve etkinliğe ev sahipliği yapan bu park, ailece seyahat eden turistlerin favori adreslerinden. Çocuklar için birçok eğlence bölümü bulunan bu parkta, sıkılmadan 1-2 saatinizi rahatlıkla geçirebiliyorsunuz.

Bu 20 temalı bahçede 2.500’den fazla bitki türü bulunmakta. Ördekler ve kara kuğuların birlikte yaşadığı bir göl ve Avrupa’nın en büyük seralarından biri olarak bilinen ”Yeşil Elmas”ta bu parkın en dikkat çeken yerlerinden.

Bir hayvanat bahçesi, tropikal bir botanik bahçesi ve çocuklar için de bir oyun alanı olan bu parka giriş ücreti ise 7£’dur.

Havaalanın hemen yakınında bulunan bu park, uçak saatinizi beklerken bile ziyaret edilebilecek yerlerden.

9.Massena Meydanı

Massena Meydanı Nice Gezilecek Yerler Listesi
Massena Meydanı

Nice gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en hareketli ve en kalabalık yerlerden bir tanesi olan Massena Meydanı, şehrin en turistik yerleri arasında. Burası, birçok turistik noktaya kolay ulaşım sağlayan bir bölge olduğu gibi, şehirdeki birbirinden kaliteli restoranlara çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bir meydan.

Nice’in ana meydanı olan Massena, merkezi konumu sayesinde birçok kez geçeceğiniz yerlerden. Nice’te alışveriş için en ideal yerlerden biri olan ”Avenue Jean Médecin” adlı alışveriş caddesi de meydana çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Özellikle akşam saatlerinde ışıklar açıldıktan sonra çok daha güzel bir görüntüye sahne olan bu meydan, şehirde en güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlerden.


Booking.com

10.Nice Plajları

Nice Plajları Hakkında
Nice Plajları

Nice’te gezip görülecek yerleri bitirdikten sonra, bu şehirde hala zamanınız varsa, plajlara da mutlaka göz atın. Özellikle haziran-eylül ayları arasında bu şehri ziyaret ediyorsanız.

Nice’te güzel bir tatil yapmanın en güzel yolu, Fransız Rivierası güneşi, yuvarlanan Akdeniz dalgaları ve efsanevi mavi sandalyelerle çevrili plajlardır. Yaz aylarında Nice’i ziyaret ediyorsanız, kültür gezisinin dışında plajları da listenize ekleyin.

Nice Plajları’nda zaman geçirmeyi planlıyorsanız, bu şehirde 15 özel plajın olduğunu bilin. Bu plajların hepsinin de giriş ücreti bulunmaktadır ve dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesine izin verilmemektedir. Yani tatil yapacağım diye de, cebinizdeki tüm avrolardan olmayın.

Halka açık plajlar ücretsizdir. Fakat bu plajlarda tuvalet ve şezlonglar olmadığı gibi, sahil çakıl taşlıdır. Bu ücretsiz halka açık plajlarda suda bile ayakkabı/terlik giymeniz gerekebiliyor. Bu yüzden, Nice’te plaj deneyimi yaşamak istiyorsanız, kesenin ağzını biraz açmanız gerekiyor.

Beau Rivage halk plajları arasında en iyisidir. Büyük bir voleybol sahasına ev sahipliği yaptığı gibi, plaj yakınlarında restoranlar da bulunmaktadır. Aynı isimde özel bir plaja komşu olan bu halk plajını beğenmezseniz de yapabileceğiniz en güzel şey, özel plajlara gitmektir. Özel plajlar arasında ”Blue Beach”i tavsiye edebiliriz. Özellikle lüks ve kalite seven biriyseniz, bu plaja bayılacaksınız.

11.MAMAC (Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi)

MAMAC Müzesi Nice Turistik Yerler
MAMAC

Nice müzeleri arasında en popüler ve en geniş koleksiyona sahip olan MAMAC, turistlerin gezilecek noktalar arasında favorilerindendir.

Müzede, özellikle Yves Klein olmak üzere çok sayıda Nice merkezli modern sanatçı bulunmaktadır. Müzede bir de çok pahalı olmayan restoran bulunuyor. Eğer karnınız acıktıysa mutlaka bu restorana göz atın. Bir müze içerisinde uygun fiyatlı restoran bulmak, Nice’te nadir görülen şeylerden.

Müze, Eski Şehir Bölgesi’nin kuzeyinde yer alıyor. Dilerseniz Eski Şehrin kalbinden bu müzeye yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Fakat yürümek istemezseniz de 17 numaralı otobüse binerek müzeye birkaç dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Müzeye giriş ücreti de 13£’dur.

12.Avenue Jean Médecin (Nice Alışveriş Caddesi)

Nice Alışveriş Caddesi
Nice Alışveriş Caddesi – tramwaydemontpellier.net

Şehrin ana alışveriş caddesi olarak bilinen Jean Medecin, dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Burası, daha çok lüks alışveriş severlere hitap ediyor olsa da, Galeries Lafayette mağazasını ve Nice Etoile alışveriş merkezinde biraz daha uygun fiyatlara alışveriş yapabileceğiniz mağazaları bulabilirsiniz.

Avenue Jean Médecin’i çevreleyen caddelerin hemen hemen hepsi butiklerle çevrili. İlla bu caddenin merkezinde alışveriş yapmanıza da gerek yok. Zaten aşırı pahalı olduğundan dolayı da pek tavsiye edilmez.

Cadde üzerindeki kafeler ve restoranlar biraz pahalı olsa da, caddeye bağlı olan küçük ara sokaklarda bulunan küçük restoranlar çok daha uygun fiyatlıdır.

13.Mont Boron Parkı (Parc du Mont Boron)

Mont Boron Parkı Nice te Gezilecek Yerler
Mont Boron Parkı

Nice’ten biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız, ücretsiz olarak girebileceğiniz bu huzur dolu parka göz atabilirsiniz. Nice’in turistik yerleri arasında sayılan bu park, 7 km’lik yürüyüş yoluyla, yerel halkın ve turistlerin akşamüstü en çok tercih ettiği yerlerden biridir.

Bu parkta yemek yiyebileceğiniz yer olmadığı gibi tuvalette bulunmamaktadır. Bu yüzden parka aç gitmeyin veya yanınızda birkaç şey götürün.

14.Lascaris Sarayı

Lascaris Sarayı Nice Görülecek Yerler
Lascaris Sarayı – frenchriviera.travel

17. yüzyılda inşa edilen saray, Nice’in ilk soylu ailelerinden birine ev sahipliği yapmıştır. Sarayın mülkiyeti 1942 yılında belediye tarafından satın alınmış ve 1970 yılında da halka açılmış.

Saray içerisinde 18. yüzyıldan kalma süslemelerin yanında ”1738 pharmacy”i de görebiliyorsunuz.

15.Marc Chagall Ulusal Müzesi

Marc Chagall Ulusal Müzesi
Marc Chagall Ulusal Müzesi – Müze giriş ücreti ve daha fazla bilgi için nicetourisme resmi siteye göz atabilirsiniz.

Sanatseverler için bir diğer güzel deneyim sunan Marc Chagall Ulusal Müzesi, pasaportsuz girişi kabul etmeyen gıcık müzelerden. Üzerinizde pasaportunuz yerine kimlik kartınız olsa dahi, illa pasaport isteyen bu müze, şehirdeki görülecek en güzel müzelerden bir tanesi.

Ünlü ressamın birçok resmini görebileceğiniz bu müzenin kendisi de bir sanat eseri. Müzenin, Vitray pencereleri ve modern mimari yapısı da takdire şayan.

Marc Chagall Ulusal Müzesi’ne giriş ücreti 12£’dur ve müze sabah 10 ile akşam 6 saatleri arasında açıktır.

16.Matisse Müzesi

Matisse Müzesi Nice Gezilecek Yerler Blog
Matisse Müzesi

Nice müzeleri arasında bir diğer görülmeye değer yer, Matisse Müzesi’dir. 17. yüzyıldan kalma Havadar bir villa içerisinde bulunan bu müze, oldukça küçük. Bu yüzden de çok kısa bir sürede müzenin tamamını gezebiliyorsunuz. Detaylı bir gezi yapsanız dahi, müze ziyaretiniz en fazla 45 dakika sürecektir.

Müzede sanatçıya ait çizimler, baskılar, heykeller ve diğer kişisel eserleri görebiliyorsunuz.

Müze yakınlarında yemek yiyebileceğiniz veya bir şeyler içebileceğiniz mekanlar bulunmuyor. Bu yüzden, müzeye aç susuz gitmeyin.

Müzeye ulaşmak için de Eski Şehir Bölgesi’nden 15, 17, 20 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Müzenin giriş ücreti de 12£’dur.

17.Cimiez Manastırı

Cimiez Manastırı
Cimiez Manastırı ve Fransisken Kilisesi

Nice’in tarihi yerleri arasında büyük öneme sahip bu manastır, Nice’in gezilecek yerleri arasında oldukça popüler bir semt olan Cimiez’de bulunmaktadır. Cimiez Meryem Ana Manastırı olarak da bilinen bu dini yapı, küçük bir Fransisken cemaati topluluğu tarafından kullanılmaktadır.

Manastırın en önemli turistik özelliği, yüzyıllar boyunca Fransisken keşişlerinin gözlemlediği yaşam tarzını halka açıklamak amacıyla bir sergi koleksiyonu barındıran Fransiskan Müzesi anlamına gelmesidir.

18.Notre Dame de Nice

Notre Dame de Nice Gezilecek Yerler
Notre Dame de Nice

Neo-Gotik tarzda 19. yüzyılda inşa edilmiş olan bu dini yapı, şehirdeki en önemli kiliselerden biri olsa da, süper turistik bir yer olduğunu söyleyemeyiz.

Paris’teki Notre Dame’den farklı olarak, bu bazilika, dış cephesinde çarpıcı beyaz bir taştan oluşmaktadır. İç kısmı da oldukça etkileyici dekora sahip olan bu katedralin en güzel yeri ise, vitray pencereleri ve ikonik kuleleridir. Özellikle akşam saatlerinde ışıklar açıldıktan sonra çok daha güzel bir görünüme kavuşan bu bazilakaya da, şehirde yeteri kadar zamanınız varsa, mutlaka göz atın.

19.Albert I Garden

Albert I Garden Nice Gezilecek Yerler
Albert I Garden – wikimapia.org

Nice’nin en güzel parklarından biri olan Albert I Garden, şehir merkezindeki güzel konumu sayesinde Nice’te gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz özel yerlerdendir.

1800’lü yıllarında sonlarında geliştirilmiş olan bu park, Nice’in en eski halk bahçelerinden biri olarak bilinmektedir. Palmiye ağaçları, kokulu güller, keçiboynuzu ağaçları, ardıçların yanı sıra Japonya, Çin, Amerika, Avustralya ve Himalayalardan çeşitli bitkilerle çevrilidir.

Park, dünyaca ünlü ”Nice Caz Festivali”ne ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Eğer Temmuz ayında Nice’i ziyaret ediyorsanız, bu parktaki festivale mutlaka katılın.

Caz Festivali’nin yanında yıl boyu birçok festivale de ev sahipliği yapan bu parkı da, gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

20.Garibaldi Meydanı

Garibaldi Meydanı Nice Görülecek Yerler
Garibaldi Meydanı

Nice gezilecek yerler arasında, en eski ve en büyük meydanlardan biri olan Garibaldi, Antonio Spinelli tarafından 18. yüzyılda tasarlanmış güzel bir meydandır.

Şehrin birçok önemli caddesinin kavşağında bulunan bu meydan, şehirdeki en önemli caddelere ve cazibe merkezlerine kolay bir ulaşım sunmaktadır.

Meydan, birbirinden güzel barok kemerli binalarla çevrilmiş ve merkezi bir Garibaldi heykeline ev sahipliği yapmaktadır.

21.Nice Katedrali (Aziz Reparate Katedrali)

Nice Katedrali
Nice Katedrali

Çoğu zaman Nice Rus Ortodoks Katedrali ile karıştırılan bu katedral, üçüncü yüzyılda dini inançları nedeniyle öldürülen 15 yaşında bir Filistinli kızın adını, (Aziz Reparate) almıştır.

Bu katedral, Nice’in bütün dini cemaati için son derece önemlidir. Bu yüzden de bu katedral, şehirdeki tüm din yandaşlarını bir araya getirmektedir.

Bu katedralin bulunduğu yerde 11. yüzyıldan beri bir katedralin olduğu söylenmektedir. Saint Reparata’nın eşyalarının Nice’e gelmesinden sonra, yıllar boyunca orijinal katedrale sürekli eklemeler yapılmış.

Günümüzde görülen katedral 17. yüzyıla tarihlenmektedir. Burası 1699 yılında kutsal bir yer olarak ilan edilmiş.

22.Opéra de Nice

Opéra de Nice
Opéra de Nice

Nice’te görülecek yerler arasında bir diğer popüler yapı ise, Nice’in opera binasıdır. Burada konserlere katılabilirsiniz, fakat sırf binayı görmek de yeterli olacaktır. Çünkü konserlerin ücretleri ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle hafta sonundaki gösterilere denk gelecek olursanız, fiyatlar 2 katına kadar çıkabilmektedir.

Nice Çevresinde Gezilecek Yerler 

Nice yakınlarında gezilecek yerler dendiğinde akla ilk gelen yerler Paris ve Marsilya gibi şehirler olsa da, bu şehrin çevresinde bu iki şehirden çok daha fazlasını görebilirsiniz. Ayrıca bu iki yer, Nice’e daha uzak bir konumda bulunmaktadır. Aşağıdaki 5 yer, Nice’in çevresinde görülecek en güzel yerleri arasındadır.

1.Monaco

Monaco Fransa
Monaco

Monaco’nun öne çıkan özelliklerinden biri, zengin ve ünlülerin sahip olduğu lüks yatlarla dolu mükemmel bir limandır. Burası, Nice’e araç ile sadece 25 dakika uzaklıktadır ve yol üstünde de Fransa’nın en güzel köylerinden biri olarak bilinen Eze Köyü’nü de görebiliyorsunuz.

Monaco gezilecek yerler için yarım gün yeterli olmasa da, günübirlik Nice Turları ile Eze Köyü ve Monaco kombineli olan turlara katılabilirsiniz. Turlar sabahın erken saatlerinde ilk olarak Eze Köyü’ne ve oradan da Monaco’ya geçmektedir. En fazla zamanı harcayacağınız yer ise Monaco olmaktadır.

2.Eze Köyü

Eze Köyü Fransa
Eze Köyü

Eze Köyü, aslında Monaco’dan önce gelmektedir. Fakat günübirlik bir gezi planı yapıyorsanız, ilk olarak Monaco’ya oradan da Eze Köyü’ne geçin deriz. Yok zaten turlar ile hareket ediyorsanız, tam tersi bir istikamet izliyorsunuz.

Bu köy de, Nice’in çevresinde görülecek en güzel yerlerden bir tanesi. Burada sokaklar, çocukların oynadığı ve yerel sanatçıların satılık parçaları sergilediği küçük butikler ve küçük avlularla doludur. Kilisenin çan kulesi ve kalenin kalıntıları da, köyün öne çıkan gezilecek noktaları arasındadır.

3.Cannes

Cannes
Cannes

Çekici bir sahil, zarif, saçaklı bulvarlar ve zarif Belle Epoque mimarisi, Cannes‘a özel bir cazibe katıyor. Fransız Rivierası’nın cazibesini örnekleyen Cannes, beau monde’nin iyi yaşamda şımartılmaya başladığı yer olarak bilinir.

Burası, Fransa’nın en güzel ve en özel, şehirlerinden biri. Her şeyin lüksünü bulabileceğiniz Cannes’te gezip görülecek birçok tarihi yeri de bulabiliyorsunuz.

Nice’ten Cannes’e tren ile 40 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Bu da, Cannes’i daha çekici kılmaktadır.

4.Saint-Paul de Vence

Saint-Paul de Vence
Saint-Paul de Vence

Kayalık bir tepenin üzerinde yer alan Saint-Paul de Vence, tipik bir Provençal “köy perchesi” dir (Tünemiş Köy).

Araç ile Nice’ten yaklaşık 1.5 saat içerisinde bu köye ulaşabiliyorsunuz. Köyün güzelliği özellikle Avrupalı turistlerin dikkatini çekiyor. Çünkü bu köy, Nice’ten sonra en çok ziyaret edilen köylerden biri. Ayrıca ulaşımı da oldukça kolay.

5.Villefranche-sur-Mer

Villefranche-sur-Mer
Villefranche-sur-Mer

Mont Boron’un ötesinde, 14. yüzyılda geliştirilen pitoresk bir doğal limana sahip olan Villefranche köyü bulunuyor. Bu köy, Nice’e 20 dakika sürüş mesafesinde bulunduğundan, Nice çevresinde gezilecek en güzel ve en kolay yerler arasında.

Bu köyde, deniz kenarı neşeli İtalyan binalarıyla kaplıdır ve rıhtım küçük yelkenli sıralardan oluşur.

Tepeler zeytinlikler ekilmiş ve tüm köyü çevrelemektedir. Mikro iklimi oldukça hafif olduğundan dolayı da, muz gibi tropik meyvelerin en fazla yetiştiği yerlerden biridir.

Nice’te Gezilecek Yerlere Göre Nerede Kalınır ? 

Nice Gezilecek Yerler Listesi
Nice Gezilecek Yerler Blog

Bu şehirde konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Bunlar arasında gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek 3 bölge ise, Eski Şehir Bölgesi, Gambetta Bölgesi ve Promenade des Anglais Bölgesi’dir.

Bu 3 bölge de, Nice’te güzel bir konum sahip olmakla beraber, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerdendir. Bölgeler hakkında kısaca bilgi verecek olursak da ;

  • Eski Şehir Bölgesi ; Şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir ve şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümü bu bölgede ve bu bölge çevresinde toplanmaktadır. Yani Nice’te gezip görülecek yerlere çok yakın bir konumda konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgedeki tesislere göz atabilirsiniz. Eski Şehir Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Gambetta Bölgesi ; Malum Fransa’nın bu turistik şehri de, ülkenin diğer birçok şehrinde olduğu gibi pahalıdır. Bu yüzden, bu şehirde konaklama için de ucuz tesislere ihtiyaç duyulabilmektedir. İşte Gambetta bölgesi, bu ihtiyacı karşılamaktadır. Şehirdeki en ucuzu konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölge, daha çok bütçeli bir Nice gezisi planlayanların tercih edebileceği yerlerden. Ayrıca bu bölge, gezilecek noktalara ve şehir merkezine de çok uzak sayılmaz. Bu bölgedeki tesislere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Promenade des Anglais Bölgesi ; Bu bölge, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinse de, çift olarak veya yalnız seyahat edenler için de tercih edilebilecek ideal bölgelerdendir. Bu bölge daha çok 4 ve 5 yıldızlı oteller ile dolu olan bir bölge olsa da, düşük bütçeli birkaç oteli de bu bölgede bulabiliyorsunuz. Bu bölgedeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Nice’nin konumuna bakara konaklama bölgeleri hakkında çok daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Nice Gezilecek Yerler Videosu

Nice gezilecek yerler listesi adlı bu yazıdaki 22 yere ek olarak birkaç turistik ve tarihi yerden de bahsetmek mümkün. Fakat bu şehirde bu önemli ve popüler yerlerden sonra, çok daha fazla zamanınız kalırsa, Nice plajları için ve Nice çevresindeki turistik yerler için zaman ayırın. Şehir merkezinde bu 22 yerden sonra çok da fazla bir şey kalmıyor.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...