Marsilya ile Cenova arasında yer alan, Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki en büyük şehri Nice, Fransa’nın en gözde turistik kentlerinden. Nice’de konaklama ise, diğer Fransa şehirlerine nazaran 1-2 tık daha uygun denebilir.
Nice’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en popüler, en güvenli ve en çok tercih edilen uygun bölgelerdeki 10 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Nice’de konaklama için şehir merkezinin dışına çıkacak olursanız, çok daha popüler olan bölgelerde bulmak mümkün. Gambetta bölgesindeki oteller veya Old Town bölgesinde bulunan oteller de en az şehir merkezindeki oteller kadar popüler ve iyi bir konuma sahip. Genel olarak şehir merkezindeki oteller Gambetta ve Old Town’a göre 1 tık pahalı. Bu yüzden, şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine Old Town’da veya Gambetta bölgesinde 4 yıldızlı bir otelde aynı fiyata konaklayabilirsiniz. Yok illa şehir merkezinde konaklamayı planlıyorsanız da, 5 yıldız yerine 3-4 yıldızlı otellere bakın derim.

Bu şehirde gönül rahatlığıyla bütçeli otelleri bulabileceğiniz bölgeler ise, Liberation, Fabron, Nice Port ve Riquier bölgeleridir. Tabi bu bölgeler hem güvenlik konusunda hem de popülerlik konusunda pek iyi bir izlenime sahip olmadığından benim tavsiye etmediğim bölgelerdir.

Nice’de Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

Nice’de konaklama için birbirinden farklı binlerce seçenek bulunmakta. Bunlar arasında en popüler oteller ve apart oteller olsa da, bu şehirde çok daha farklı ve uygun konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Nice genel olarak pahalı diyebileceğimiz bir şehir. Bu yüzden de bu şehirde konaklama ücretleri biraz pahalı. Fakat hangi bölgede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar verecek olursanız, çok daha uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimlerini de bulabilirsiniz. Ayrıca tercihinizi sadece otellerden yana kullanmayın derim. Dairelerde Nice’de en çok tercih edilen konaklama birimlerinden. Bir göz atın derim.

1.Old Town (Eski Şehir Bölgesi – Bölge Puanı 100/100)

Turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olan Old Town’da konaklama ücretleri şehir merkezindeki otellere nazaran 1-2 tık daha uygun. Bu bölgenin en güzel yanı ise, yine şehir merkezi olarak bilinmesi fakat şehrin tam kalbine 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunmasıdır.

Burada Kalın EĞER ; 

 • Otelimden çıkıp bi koşu turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla gideyim diyorsanız,
 • Toplu taşıma araçları ile aranız iyi değilse
 • Lüks restoran deneyimi yaşamak istiyorsanız,
 • Erken rezervasyon fırsatı olan otellere göz atmak istiyorsanız
 • Orta düzeyde bir Nice gezisi planlıyorsanız

Burada Kalmayın EĞER ; 

 • Süper ucuz otel arıyorsanız
 • Şık ve pahalı restoranlara verecek paranız yoksa
 • Ben her yere toplu taşıma araçlarıyla da giderim diyorsanız,

OLD TOWN (Eski Şehir ) Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

2.Promenade des Anglais Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Çok kalabalık olmayan plajları ile meşhur olan bu bölgeyi de Nice’de nerede kalınır ? listenize ekleyebilirsiniz. Yerli halı ve turistleri bir arada görebileceğiniz bu bölgedeki tesislere göz atmayı unutmayın.

Burada Kalın EĞER ;

 • Biraz daha sakin bir bölge arıyorsanız
 • Gün batımını izleyebileceğiniz yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Deniz manzaralı otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Pahalı, lüks ve romantik bir Nice gezisi planlıyorsanız
 • Deniz kenarında bulunan banklarda oturup gelip geçen insanları seyretmekten zevk alıyorsanız

Burada Kalmayın EĞER ; 

 • Tek başınıza seyahat ediyorsanız (Yalnız seyahat edenler için biraz sıkıcı olabiliyor)
 • Süper ucuz konaklama birimleri arıyorsanız
 • Çok fazla turisti bir arada görmek istemiyorsanız

Promenade des Anglais Bölgesi’nde bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bu oteller şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olduğu gibi şehirdeki en güzel konuma sahip otellerdendir. Ayrıca merkeze de yürüme mesafesindedir.

3.Gambetta Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Daha çok Avrupai tarzı ile ön planda olan bu bölgede konaklama için tercih edilebilecek en ideal yerlerden. Daha çok dairede konaklamak isteyen gezginlerin tercih edebileceği bir bölge diyebilirim. Otel sayısı oldukça az daire sayısı epey fazla.

Burada Kalın EĞER ;

 • Ailecek veya kalabalık grup halinde seyahat ediyorsanız
 • Şehir merkezine 1-2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Otellerde konaklamayı planlamıyorsanız
 • Şehirdeki en uygun fiyatlı bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Tarihi yerlere yakın olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlere toplu taşıma araçlarıyla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Plaja yakın olmak istiyorsanız

Burada Kalmayın EĞER ;

 • Otelimden çıkıp bi koşu turistik yerlere gideyim diyorsanız
 • Süper lüks bir otel arıyorsanız
 • Çok kültürlü bir bölgede konaklamak istemiyorsanız,

Gambetta bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Ac Hotel Nice By Marriott adlı 4 yıldızlı otele
 • Veya biraz daha bütçeli bir otel için de Hotel La Villa Nice Promenade adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller bölgenin en çok tercih edilen otelleri olduğu gibi konum olarak ve konuk değerlendirme bakımından oldukça ideal.

Nice’de nerede kalınır ? sorusuna birkaç bölgeyi daha eklemek pekala mümkün. Fakat bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı, daha fazla bilgi ile aklınızı karıştırmaya gerek yok.

Nice’de Nerede Kalınır ? – Nice Otel Tavsiyeleri

Eğer Nice’de hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, şimdi otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

1.Trocadero Hotel (2 Yıldız – Uygun – Süper Popüler – Merkez)

Nice
Trocadero – Nice’de hangi bölgede kalınır ?

Nice’nin kalbinde yer alan bu otel, Nice-Ville tren istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani havaalanından en kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bir otel. Süper merkezi konumuyla bir hayli popüler olan bu otelin 7.8 gibi yüksek bir puanı bulunuyor.

Nice Notre Dame Bazilikası, Rus Ortodoks Katedrali, Massena Meydanı ve Fotoğrafçılık/Resim Müzesi gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunması, otelin hemen yanında KFC ve MC gibi birçok fast food yemeklerini bulabiliyor olmanız, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. OTELİ İNCELE FİYATLARA GÖZ AT

2.Saint Gothard Hotel (2 Yıldız – Süper Popüler – Merkez  )

Nice
Saint Gothard Hotel – Nice Otel Tavsiyeleri

Nice Ville tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, plaja da 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Süper merkezi konumu ve şık odalarıyla popüler olan bu otel, Nice’de ucuz konaklama seçeneği arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Nice’de nerede kalınır ? sorusuna gayet güzel bir cevap olan Saint Gothard Hotel, Notre Dame Bazilikası’na 2 ve Massena Meydanı’na 12 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin 7.5 gibi yüksek bir de puanı var. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Best Western New York (3 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Nice'de Nerede Kalınır ?
Best Western New York – Nice’de hangi bölgede kalınır ?

Nice Ville tren istasyonuna 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Nice’deki en iyi konuma sahip 3 yıldızlı otellerden. Massena Meydanı’na 700 metre uzaklıkta bulunan bu otel Notre Dame Bazilikası’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern bir otel olması ve  8.3 gibi yüksek bir puanı olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

4.Ibis Styles Nice Centre Gare (3 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Nice'de Nerede Kalınır ?
İbis Styles – Nice Otel Tavsiyesi

Nice Ville tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, Nice’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan. Süper merkezi konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla tereddütsüz tercih edebileceğiniz bu otelin 8.9 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet lüks ve şık odalarıyla hizmet veren bu otel, Notre Dame Bazilikası’na 300 ve Massena Meydanı’na 800 metre uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca birçok plaja da bu otelden rahatlıkla yürüyerek gidebiliyorsunuz. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

5.Hotel La Villa Nice Promenade (3 Yıldız – Popüler – Gambetta Bölgesi)

Nice'de Nerede Kalınır ?
Hotel La Villa – Nice’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Promenade des Anglais’e 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehir merkezindeki 3 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz.

Otel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Old Town (Eski Şehir) bölgesi de bu otele 1.5 km uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca Massena Meydanı otele sadece 1 km uzaklıkta. Yani hemen hemen her yere yürüyerek bu otelden gitmek mümkün. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

6.AC Hotel Nice By Marriott (4 Yıldız – Gambetta Bölgesi)

Nice Konaklama Tavsiyeleri
AC Hotel – Nice Otel Tavsiyeleri

Nice’de nerede kalınır ? sorunuza güzel cevap olabilecek otellerden biri olan AC Hotel, Gambetta bölgesinin en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerinden. Süper konumu ve  8.1 gibi yüksek bir puanı ile tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Bu otel plaja 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Massena Meydanı’na ve Eski Kent bölgesine sadece 1.5 km uzaklıkta bulunmakta. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

7.Best Western Plus Hotel Massena Nice (4 Yıldız – Süper Popüler – Merkez Massena )

Nice'de Nerede Kalınır ?
Best Western Plus – Nice’de Hangi Bölgede kalınır ?

Nice’deki en önemli turistik yerlerden biri olan Massena Meydanı bu otele sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper konumu ve olumlu konuk değerlendirmesiyle popüler olan bu otelin  8.3 gibi yüksek bir puanı ise otelin en dikkat çeken özelliği. Yani sırf bu puana ve otelin konumuna bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Nice Ville tren istasyonuna ve Garibaldi Meydanı’na 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

8.Hotel 64 Nice (4 Yıldız – Popüler – Merkez)

Nice'de Nerede Kalınır ?
Hotel 64 – Nice Otel Tavsiyeleri

Nice Ville tren istasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. Süper merkezi konumu ve modern odalarıyla bir hayli popüler olan bu otelin, 9.2 gibi yüksek bir puanı bulunuyor.

Notre Dame Bazilikasına 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Massena Meydanı’na 1 km uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca otele yürüme mesafesinde birçok plaj bulmak da mümkün. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

9.Beau Rivage Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Old Town (Eski Şehir ) Bölgesi

Nice'de Nerede Kalınır ?
Beau Rivage – Nice’de hangi bölgede kalınır ?

Promenade des Anglais’e ve plaja 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Merkezde bulunan 4 yıldızlı otellere göre gayet uygun olan bu otelin 7.7 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Ayrıca otel, Massena Meydanı’na en yakın otellerden (Sadece 150 metre uzaklıkta).

Şık ve modern odalarıyla hizmet veren bu otel, gerek Eski Şehir bölgesinin en popüler otellerinden olması, gerek fiyatının kendi kategorisinde gayet uygun olması ve birçok olumlu konuk yorumlarına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

10.Albert 1er Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler – Old Town (Eski Şehir) Bölgesi)

Nice'de Nerede Kalınır ?
Albert 1er – Nice Otel Tavsiyesi

Eski Şehir bölgesindeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan Albert 1er, Nice’deki en popüler otellerden. Güzel konumu sayesinde dilediğiniz birçok yere yürüyerek gitmek mümkün. Otel, Massena Meydanı’na ve plaja sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin süper olumlu konuk yorumları ve 8.2 gibi yüksek bir de puanı bulunuyor. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Bunlarda İlginizi Çekebilir 

Nice’de nerede kalınır ? sorusu için şehirdeki en ideal ve en uygun otellerin en popüler olanları ve en güzel konuma sahip olanları bunlardır. Bölge konusunda, eğer şehir merkezinde konaklamayacak olursanız, Old Town veya Gambetta bölgesini dışına çıkmamaya çalışın. Zaten bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini çok rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Nice daha çok kültürel seyahatlerin merkezi olarak bilinir. Farklı amaçlarla bu şehri ziyaret edecekseniz yine nerede konaklayacağınızı iyi seçin derim. İş amaçlı seyahatler için genelde merkez tercih ediliyor olsa da, ben size Gambetta bölgesini öneririm. Eğer otel ücretlerinizi firma değil de siz kendiniz ödüyorsanız mutlaka şehir merkezinden uzak durun derim. Zaten Gambetta’dan da şehir merkezine çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

[huge_it_maps id=”116″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here