Nice’de Nerede Kalınır ? | En İdeal 10 Nice Otel Tavsiyesi

Marsilya ile Cenova arasında yer alan, Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki en büyük şehri Nice, Fransa’nın en gözde turistik kentlerinden. Nice’de konaklama ise, diğer Fransa şehirlerine nazaran 1-2 tık daha uygun denebilir.
Nice’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en popüler, en güvenli ve en çok tercih edilen uygun bölgelerdeki 10 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Nice’de konaklama için şehir merkezinin dışına çıkacak olursanız, çok daha popüler olan bölgelerde bulmak mümkün. Gambetta bölgesindeki oteller veya Old Town bölgesinde bulunan oteller de en az şehir merkezindeki oteller kadar popüler ve iyi bir konuma sahip. Genel olarak şehir merkezindeki oteller Gambetta ve Old Town’a göre 1 tık pahalı. Bu yüzden, şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine Old Town’da veya Gambetta bölgesinde 4 yıldızlı bir otelde aynı fiyata konaklayabilirsiniz. Yok illa şehir merkezinde konaklamayı planlıyorsanız da, 5 yıldız yerine 3-4 yıldızlı otellere bakın derim.

Bu şehirde gönül rahatlığıyla bütçeli otelleri bulabileceğiniz bölgeler ise, Liberation, Fabron, Nice Port ve Riquier bölgeleridir. Tabi bu bölgeler hem güvenlik konusunda hem de popülerlik konusunda pek iyi bir izlenime sahip olmadığından benim tavsiye etmediğim bölgelerdir.

Nice’de Nerede Kalınır ? – En İdeal Nice Otel Tavsiyeleri

1.Trocadero Hotel (2 Yıldız – Uygun – Süper Popüler – Merkez)

Nice'de Nerede Kalınır ?

Trocadero

Nice’nin kalbinde yer alan bu otel, Nice-Ville tren istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani havaalanından en kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bir otel. Süper merkezi konumuyla bir hayli popüler olan bu otelin 3 bin konuktan 7.8 gibi yüksek bir puanı bulunuyor.

Nice Notre Dame Bazilikası, Rus Ortodoks Katedrali, Massena Meydanı ve Fotoğrafçılık/Resim Müzesi gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunması, otelin hemen yanında KFC ve MC gibi birçok fast food yemeklerini bulabiliyor olmanız, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

2.Saint Gothard Hotel (2 Yıldız – Süper Popüler – Merkez  )

Nice'de Nerede Kalınır ?

Saint Gothard Hotel

Nice Ville tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, plaja da 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Süper merkezi konumu ve şık odalarıyla popüler olan bu otel, Nice’de ucuz konaklama seçeneği arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Nice’de nerede kalınır ? sorusuna gayet güzel bir cevap olan Saint Gothard Hotel, Notre Dame Bazilikası’na 2 ve Massena Meydanı’na 12 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 7.5 gibi yüksek bir de puanı var.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

3.Best Western New York (3 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Nice'de Nerede Kalınır ?

Best Western New York 

Nice Ville tren istasyonuna 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Nice’deki en iyi konuma sahip 3 yıldızlı otellerden. Massena Meydanı’na 700 metre uzaklıkta bulunan bu otel Notre Dame Bazilikası’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern bir otel olması ve 3 bin konuktan almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir puanı olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

4.Ibis Styles Nice Centre Gare (3 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Nice'de Nerede Kalınır ?

İbis Styles

Nice Ville tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, Nice’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan. Süper merkezi konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla tereddütsüz tercih edebileceğiniz bu otelin 3 bin konuktan 8.9 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet lüks ve şık odalarıyla hizmet veren bu otel, Notre Dame Bazilikası’na 300 ve Massena Meydanı’na 800 metre uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca birçok plaja da bu otelden rahatlıkla yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

5.Hotel La Villa Nice Promenade (3 Yıldız – Popüler – Gambetta Bölgesi)

Nice'de Nerede Kalınır

Hotel La Villa

Promenade des Anglais’e 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehir merkezindeki 3 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz.

Otel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Old Town (Eski Şehir) bölgesi de bu otele 1.5 km uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca Massena Meydanı otele sadece 1 km uzaklıkta. Yani hemen hemen her yere yürüyerek bu otelden gitmek mümkün.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

6.AC Hotel Nice By Marriott (4 Yıldız – Gambetta Bölgesi)

Nice'de Nerede Kalınır ?

AC Hotel

Nice’de nerede kalınır ? sorunuza güzel cevap olabilecek otellerden biri olan AC Hotel, Gambetta bölgesinin en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerinden. Süper konumu ve 500 konuktan almış olduğu 8.1 gibi yüksek bir puanı ile tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Bu otel plaja 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Massena Meydanı’na ve Eski Kent bölgesine sadece 1.5 km uzaklıkta bulunmakta.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

7.Best Western Plus Hotel Massena Nice (4 Yıldız – Süper Popüler – Merkez Massena )

Nice'de Nerede Kalınır

Best Western Plus

Nice’deki en önemli turistik yerlerden biri olan Massena Meydanı bu otele sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper konumu ve olumlu konuk değerlendirmesiyle popüler olan bu otelin 4 bin konuktan almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir puanı ise otelin en dikkat çeken özelliği. Yani sırf bu puana ve otelin konumuna bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Nice Ville tren istasyonuna ve Garibaldi Meydanı’na 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

8.Hotel 64 Nice (4 Yıldız – Popüler – Merkez)

Nice'de Nerede Kalınır

Hotel 64 

Nice Ville tren istasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. Süper merkezi konumu ve modern odalarıyla bir hayli popüler olan bu otelin, 1.000 konuktan 9.2 gibi yüksek bir puanı bulunuyor.

Notre Dame Bazilikasına 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Massena Meydanı’na 1 km uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca otele yürüme mesafesinde birçok plaj bulmak da mümkün.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

9.Beau Rivage Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Old Town (Eski Şehir ) Bölgesi

Nice'de Nerede Kalınır

Beau Rivage 

Promenade des Anglais’e ve plaja 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Merkezde bulunan 4 yıldızlı otellere göre gayet uygun olan bu otelin 2 bin konuktan 7.7 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Ayrıca otel, Massena Meydanı’na en yakın otellerden (Sadece 150 metre uzaklıkta).

Şık ve modern odalarıyla hizmet veren bu otel, gerek Eski Şehir bölgesinin en popüler otellerinden olması, gerek fiyatının kendi kategorisinde gayet uygun olması ve birçok olumlu konuk yorumlarına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Oteli İnce & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

10.Albert 1er Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler – Old Town (Eski Şehir) Bölgesi)

Nice'de Nerede Kalınır

Albert 1er

Eski Şehir bölgesindeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan Albert 1er, Nice’deki en popüler otellerden. Güzel konumu sayesinde dilediğiniz birçok yere yürüyerek gitmek mümkün. Otel, Massena Meydanı’na ve plaja sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin süper olumlu konuk yorumları ve 2 bin konuktan 8.2 gibi yüksek bir de puanı bulunuyor.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

Bunlarda İlginizi Çekebilir 

Nice’de nerede kalınır ? sorusu için şehirdeki en ideal ve en uygun otellerin en popüler olanları ve en güzel konuma sahip olanları bunlardır. Bölge konusunda, eğer şehir merkezinde konaklamayacak olursanız, Old Town veya Gambetta bölgesini dışına çıkmamaya çalışın.

By |2018-03-30T18:47:17+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Fransa|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)