Ohrid’de Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Balkanların en güzel şehirlerinden biri olan Ohrid, Makedonya’nın en gelişmiş turizm kenti. Buna bağlı olarak da şehirde konaklama seçenekleri oldukça fazla. Ohrid, genel olarak uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimleri ile tatilcileri pek de zorlamıyor. Ohrid’de nerede kalınır ? sorusu için araştırmalarına 4 yıldızlı otellerden gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz. Bu şehirde bulunan otel ücretleri Türkiye’nin birçok şehrinden çok daha uygun.

Ohrid’de booking.com aracılığıyla kredi kartı olmadan 100’den fazla otel ve diğer konaklama birimlerinde rezervasyon yapabilirsiniz. Bunun yanında şehirdeki otellerin büyük bir bölümünde 1-3 ay öncesinden erken rezervasyon fırsatlarını da bulmak mümkün.

Bu şehirdeki konaklama birimleri daha çok daireler ve hostellerden oluşuyor. Daha sonra da en fazla konaklama birimi oteller olmaktadır. Buna bağlı olarak bu şehirde daire seçimi çok ama çok daha mantıklı ve uygun olacaktır. Fakat daire seçimi yaparken bile az da olsa araştırma yapmanız gerekiyor. Tercih edeceğiniz konaklama birimi merkeze, turistik yerlere, alışveriş bölgelerine veya gece hayatına yakın mı ? gibi sorulara da cevap veriyor olmalı. Aşağıdaki 6 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olan en ideal konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ohrid’de Nerede Kalınır ? En İdeal 6 Otel Tavsiyesi

1.Hotel Aleksandrija (4 Yıldız )

Ohrid'de Nerede Kalınır

Hotel Aleksandrija

Ohri Gölü’nün kıyısında bulunan bu 4 yıldızlı otel plaja sadece 10 dakika yürüme mesafesindeki konumuyla şehirdeki en ideal otellerden. Barlara, alışveriş mağazalarına ve birçok restorana bu otelde yürüyerek rahatlıkla ulaşmak da mümkün. Daha çok iki kişilik konukların favori yerlerinden olsa da, yalnız veya ailece seyahat edenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir otel.

Otelin 400 konuktan almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip, süper olumlu konuk yorumlarının olması ve fiyatının diğer birçok konaklama birimine göre uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Villa Dea (4 Yıldız)

Ohrid'de Nerede Kalınır

Villa Dea

Ohrid’de nerede kalınır ? sorusuna biraz daha farklı bir konaklama birimi arıyorsanız, 4 yıldızlı bu villa şehirdeki en ideal seçimlerinizden olacaktır. Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis de gölün hemen kıyısında yer alıyor. Birinci sınıf konaklama birimleri sunan bu tesisin en sevilen yanı ise, eşsiz göl manzarasıdır. Daha çok çiftlerin tercih ettiği tesislerden biri olan Villa Dea’dan merkeze kısa bir yürüyüş sonrasında ulaşabiliyor olmanız da oldukça güzel.

350 konuktan almış olduğu 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı, süper merkezi konumu ve uygun fiyatlarda odaları olması bu tesisi tercih etmek için yeterli özelliklerden. Tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Villa De Lago (4 Yıldız)

Ohrid'de Nerede Kalınır

Villa De Lago

Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, Eski Kent girişinde bulunmakta. Güzel bir göl manzarasına sahip bu tesisin 300 konuktan 8.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana ve konuk yorumlarına bakarak bile bu tesisi gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün.

Göl manzaralı odalarının yanı sıra dağ ve şehir manzaralı odalarıyla da oldukça popüler bir tesis. Tesis yakınlarında bar, restoran ve alışveriş mağazalarını da bulmak mümkün. Fiyat bakımından diğer 4 yıldızlı konaklama birimlerine çok daha uygun olan bu tesisin çok lüks veya modern olmadığını da unutmayın. Tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Apartments Tomic (2 Yıldız – Lüks)

Ohrid'de Nerede Kalınır

Apartments Tomic

Ohrid’de nerede kalınır ? sorusuna en lüks ve en şık cevaplardan biri olan Aparments Tomic, şehirdeki en uygun fiyatlı dairelerden. Akıl almaz bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile gözünün kapalı bu tesisi tercih edebilirsiniz. Tesisin 400’e yakın konuktan 9.9 gibi neredeyse her şeyiyle mükemmel denebilecek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Bu puan tesisis %100’e yakın mükemmellikte olduğunun en önemli kanıtı.

Tesisin konumu, fiyatı, temizliği, modernliği ve daha birçok özelliği ile tereddütsüz tercih edilebilecek Tomic Apartments, plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ohri Gölü ile arasında 50 metre bulunan bu tesisteki dairelerde, buzdolabı, mini mutfak, küvetli banyo, mutfak eşyaları gibi imkanlar da bulunmakta. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip bir otel olması da tesisin en büyük artılarından.

Ohri Antik Tiyatrosu’na 1 ve Samuil Kalesi’ne 1.2 km uzaklıkta olan bu tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Villa Bisera (Lüks)

Ohrid'de Nerede Kalınır

Bisera Hotel

Ohrid’deki en iyi villalardan biri olan Bisera oldukça popüler bir yer. Ohri Gölü’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin açık havuzu, bahçesi ve ücretsiz özel otoparkı da bulunuyor. Göl manzaralı odalarıyla farklı bir deneyim sunan bu tesisin oda ücretleri diğer villalara nazaran 1 tık daha pahalı olsa da, tesisin sunduğu hizmetleri, sağladığı imkanları ve tesisin lüks/modern havasını göz önüne alacak olursak gayet normal bir fiyat bile denebilir.

600 konuktan 9.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

 

Ohrid’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç konaklama birimi eklemek daha mümkün. Fakat şehirdeki en ideal olan, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirme puanına sahip bu 5 konaklama birimi arasından dilediğiniz zevkte veya bütçede tesisi rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, ilk olarak bu tesislere göz atmanızı tavsiye ederim.

By |2018-03-31T11:49:49+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, Makedonya|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)