Orlando Gezilecek Yerler – En Güzel 15 Yer

Orlando denince akla ilk olarak Walt Disney World gelir. Tamam bura güzeldir, eğlencelidir, fakat Orlando sadece tema parklardan oluşmuyor. Tabi ki bu tema park ile ilgili görülmesi gerekenleri ve yapılacakları da listeleyeceğiz, fakat ilk olarak bu tema parkların dışında yapabileceklerinize ve gezilecek yerlere göz atacağız.
Orlando gezilecek yerler listesi için tema parkları düşünüyorsanız, direkt olarak yazının sonuna gidebilirsiniz. Fakat, şehirde bu eğlence parklarından başka görmek istediğiniz yerler veya yapmak istediğiniz aktiveler varsa da, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Orlando’da gezilecek yerler listenizi oluşturmadan önce bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınız da oldukça önemli. Eğer bu şehirde nerede konaklayacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, Orlando’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini, bölgelere özel otel tavsiyelerini, çocuklu ailelere ve çiftlere özel konaklama bölgelerine ve birimlerine göz atabilirsiniz.

 

Orlando Gezilecek Yerler Listesi

Orlando’da pek fazla gezilecek yer yok diyenlere siz aldırmayın. Tema parkların dışında bu şehirde gezip görebileceğini ve yapabileceğiniz birçok aktiviteyi bulabilirsiniz. Aşağıdaki 15 yere ve yapılacaklara göz atarak, çok daha iyi bir Orlando gezisi yapabilirsiniz.

1.ICON Park ve Dönme Dolap

Orlando'da Gezilecek Yerler
İCON Park – Dönme Dolap

Orlando’da çocuklar ile birlikte yapılacak birçok şey var. Icon Park da bunlardan biri. 400 metrelik bu dönme dolap, şehrin sembolik yapılarından biri olarak biliniyor. Bu dönme dolaba, daha çok manzara için biniliyor olsa da, çocuklarınız ile de güzel bir vakit geçirebileceğiniz yerlerden.

Çocuklarınız eğlenirken siz de eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Burada bulunan dönme dolap firmasıyla ile London Eye’ın firmasının ayni kişiye ait olduğunu biliyor muydunuz ? bilmiyorsanız söyleyelim. London Eye’ın sahibi şirket bu Icon Park’ta bulunan dönme dolabından sahibiymiş. Adam dönme dolaplar ile takıntılı bir adam olmalı ki, 3-4 tane daha dönme dolabı bulunuyor.

Bu dönme dolap aslında çiftlerin en romantizm için de tercih ettiği yerlerden biri. Bir kapsül şeklinde olan yerleri sayesinde dışarıdan görünmeniz pek mümkün değil. Sırf bu yüzden olmasa da aklınızda bulsun. Romantik anların tadını bu dönme dolapta çıkarabilirsiniz.

ICON Park’a ev sahipliği yapan bölge International Drive adlı bölgedir ve Orlando’da konaklama için en çok tercih edilen ve en ideal bölgelerden biridir. Bu bölgede Dönme Dolap yakınlarında konaklamak isterseniz de buraya tıklayarak en güzel otellere göz atabilirsiniz.

2.Eola Gölü

Orlando Gezilecek Yerler
Orlando’da Gezilecek Yerler

Orlando’da tema parklardan sıkıldıktan sonra göz atabileceğiniz güzel yerlerden biri olan Eola Gölü, şehir merkezinde bulunmakta.

Şehrin eşsiz manzarasını seyrederken yarım kilometrelik bir doğa yürüyüşünün keyfini sunmakta olan Eola Gölü de bu şehirde kaçırılmaması gereken yerlerden.

Peyzajlı arazide çok fazla kuş ve bitki türü bulunmakta ve dilerseniz kuğuları da besleyebilirsiniz. Bu göl üzerinde kürekli tekneler ile bir tur atmadan da Orlando’dan ayrılmayın. Özellikle şehrin eşsiz silüetini fotoğraflamak istiyorsanız

3.Orlando Bilim Merkezi

Orlando'da Gezilecek Yerler
Orlando Bilim Merkezi

Orlando gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer güzel yer ise, Orlando Bilim Merkezi’dir. Daha çok çocuklu ailelere tavsiye edilen bu bilim merkezini her yaştan turistin beğenebileceğini söyleyebiliriz.

Kubbeli planetaryumdaki yıldızları görebilir ve gece gökyüzünün inanılmaz manzarasını görmek için en büyük kırılma teleskopuna bakabilirsiniz. Zaten bu Bilim Merkezi’nin en güzel yapılacaklardan şeylerinden biri de budur.

Özel müzede ayrıca ziyaretçilerin süper kahramanlar ve suç savaşçılarının dünyasına girdiği Kahramanlar Salonu gibi mevcut eğilimleri vurgulayan ilginç sergiler de bulunuyor. Bilim, bilim kurgu ile harmanlanır ve kendi süper güçlerinizi keşfetmenizi sağlar.

4.Gatorland

Orlando Gezilecek Yerler
Gezilecek Yerler Orlando

Şüphesiz Orlando’da çocukların en sevdiği yerlerden biri olan Gatorland da, bu şehirde çocuklarınız ile veya yalnız başınıza gezebileceğiniz güzel bir yer.

Dünyanın Timsah Başkenti olarak da bilinen Gatorland, 110 dönümlük bir vahşi yaşamı koruma alanında bulunuyor. Birçok gösterinin yapıldığı Gatorland’a kah ürkecek kah şaşıracaksınız.

Gatorland, en nadir görülen beyaz lötist timsah koleksiyonuna ve ayrıca bebeklerden 14 metrelik canavarlara, yılanlara, kaplumbağalara ve kuşlara kadar geniş bir koleksiyona sahip.

Burada kaçırılmaması gereken şeylerden en önemlisi ise, canlı hayvan şovlarıdır.

5.Wonderworks

Orlando'da Gezilecek Yerler
Wonderworks

Birçok uygulamalı serginin yer aldığı Wonderworks Orlando’nun en ilginç yerlerinden biri. Dikkat çekici ters binaya girdiğinizde, bir ip parkuru, lazer etiketi ve 6D hareket turu bulacaksınız.

Bu yer, çivi yatağı üzerinde uzanmayı, kendi roller coaster’ınızı tasarlamayı, saatte 74 kilometrelik kasırgayı hissetmeyi ve 5.3 büyüklüğünde bir deprem simülasyonunu deneyimlemeyi öğrenebileceğiniz bir eğlence ve eğitim karışımı bir yerdir.

6.TİTANİK : Yapı Sergisi

Orlando'da Gezilecek Yerler
Titanik Orlando

Tarih meraklısı veya büyük bir Leonardo DiCaprio veya Kate Winslet hayranıysanız, Titanic: Artifact Exhibition Orlando, seyahatiniz sırasında mutlaka görülmeli. Gerçek yolcuların ve mürettebatın rollerini oynayan aktörler turunuza ev sahipliği yapacak ve ziyaretiniz sırasında Atlantik’in altından kurtarılan o ünlü gemiden gerçek eserler görebileceksiniz.

Ve, turunuzun sonunda, donmuş bir buzdağı kopyasına dokunabilir ve ardından denizde hayatlarını kaybetmeden önce yolcuların hissettiği su sıcaklıklarını deneyimleyebilirsiniz.

Oldukça ilginç olan bu müzeyi de gezilecek yerler listenize ekleyin deriz.

7.IFLY Orlando

Orlando'da Gezilecek Yerler
IFLY Orlando

Uçaktan atlamayı çok istediniz ve hala isteğinize kavuşamadınız mı ? o zaman Ifly Orlando adlı bu merkeze giderek uçmanın nasıl bir his olduğunu öğrenebilirsiniz.

Uçmaya, el sinyallerini ve uygun vücut pozisyonunu öğreneceğiniz bir uçuş öğretmeninden eğitim alarak başlarsınız.

Ardından, uçuş odasına girmeden önce bir kask, uçuş kıyafeti ve gözlük takıyorsunuz. Rüzgar tünelindeki deneyiminiz yaklaşık 60 saniye sürecek, ancak kaç kez uçmak istediğiniz seçtiğiniz pakete bağlı. Genellikle, ilk çekim için tüm iFly deneyimi, baştan sona kadar bir yarım saat kadar sürüyor. Hazırlanması, eğitimi felan derken siz yine bura için 1 saatinizi ayırın.

Göz At : New York Gezilecek Yerler

8.Kennedy Uzay Merkezi

Orlando'da Gezilecek Yerler
Kennedy Uzay Merkezi

Orlando’da gezilecek yerler arasında bir hayli popüler olan bu uzay merkezi, şehir merkezine biraz uzak bir konumda bulunuyor olsa da, görülmeye değer yerlerden biri diyebiliriz.

Dünya üzerindeki astronotlarla tanışabileceğiniz, roketleri görebileceğiniz, uçuş simülasyonları deneyimleyebileceğiniz ve hatta gerçek bir fırlatma görebileceğiniz tek yer olan NASA’nın fırlatma merkezini de ziyaret edin (fırlatma programını önceden kontrol edin).

Kennedy Uzay Merkezi Ziyaretçi Kompleksi, uzay araştırmalarının başlangıcından uzayda mevcut ve devam eden projelere kadar, kronolojik çağda turistik ve turların organize edildiği eğitici ve ilgi çekici “Görev Alanları” na sahip olmasıyla ünlüdür.

Göz At : Los Angeles Gezilecek Yerler


Booking.com

9.Madame Tussauds

Orlando'da Gezilecek Yerler
Madame Tussauds Orlando

Bir selfie cenneti olarak bilinen Madame Tussauds Müzesi’nde Kung Fu Panda, Jimmy Fallon, Pitbull, Scarlett Johansson, Brad Pitt, Michael Jackson, Shrek ve daha pek çok ünlü “insan” ile tanışın.

Birçok bal müzesinde bazı yerlerin fotoğraflarının çekilmesine izin verilmezken burada dilediğiniz sanatçıyla dilediğiniz şekilde fotoğraf çektirebiliyorsunuz.

Göz At : Las Vegas Gezilecek Yerler

Orlando Gezilecek Yerler – Tema Parklar

Şüphesiz tema parklar Orlando’yu Orlando yapan yerlerdir. Birçok turistin Orlando’yu ziyaret etmesinin en önemli nedeni olan en iyi ve en ünlü tema parkları da aşağıda bulabilirsiniz.

10.Walt Disney World Resort

Orlando Gezilecek Yerler
Walt Disney

Eğer tema parkının ne olduğunu bilmiyor olsanız bile filmlerde veya bir yerlerde, mutlaka Walt Disney World Resort’u duymuşsunuzdur. 4 tema parkına ve 2 su parkına ev sahipliği yapan bu eğlence parkında yapabilelerinizin sınırı yok.

Magic Kingdom, EPCOT, Hollywood Stüdyoları ve Hayvan Krallığı adlı 4 tema parkını sakın kaçırmayın.

Bu eğlence parkı için Orlando’yu ziyaret ediyorsanız, bu parka yakın bir yerde konakladığınızdan emin olun. Çünkü, bu parka şehir merkezinden gidip dönmek pek de kolay değil. Tabi bu eğlence parkına yakın olan dediğimiz konaklama birimleri de ortalama 5-8 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bu eğlence parkı için turistlerin %95’i Celebration adlı bölgede konaklamaktadır. Zaten başka bir bölgede konaklayacak olursanız, bu eğlece parkına bir hayli uzak olacaksınızdır. Celebration Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 4 yıldızlı Hilton Orlando Bonnet Creek adlı tesise göz atabilirsiniz.

Not : Tek bir ziyarette Orlando Gezilecek Yerler listenize tüm tema parkları ekleyemezsiniz. Ekleseniz de bitiremezseniz. Tabi 1-2 ay gibi uzun bir Orlando’da konaklamayı planlamıyorsanız.

Göz At : San Diego Gezilecek Yerler

11.Universals Islands Of Adventure (Serüven Adaları Parkı)

Orlando Gezilecek Yerler
Universals Islands

Orlando’da gezilecek ve yapılacak birçok aktivitenin olduğu parklardan biri olan Universals İslands of Advanture, Orlando’nun en popüler eğlence parklarından biri.

Alacakaranlıkta, Hogwarts’daki Gece Işıkları şovu konukları ışıklı, projeksiyonlu ve müzikli evlerde büyülü bir yolculuğa çıkaran kalenin büyülü dönüşümünü kaçırmayın.

Hogwarts’ta son teknoloji Yasak Yolculuk yolculuğunda Ölüm Yiyenlerden ve ejderhalardan kaçın. Bunun dışında tema parkında daha yapabileceğiniz birçok şeyi de bulabilirsiniz.

Göz At : San Francisco Gezilecek Yerler

12.Universal Studios Orlando

Orlando'da Gezilecek Yerler
Orlando’da Gezilecek Yerler

Harry Potter Büyücü Dünyası ile ünlü olan Universal Studios, eğlence parkları arasında en çok tercih edilen yerlerden. Hızlı ve Öfkelideki Jimy Fallon ile burada yarışabiliyorsunuz.

Walt Disney World Resort’u ziyaret ettiniz ve başka bir eğlence parkı arıyorsanız, ilk olarak buraya gidin deriz. Çocuklardan çok yetişkinlerin bayıldığı bu eğlence parkını kaçırmayın.

Göz At : Boston Gezilecek Yerler

13.Volcano Bay

Orlando Gezilecek Yerler
Volcano Bay

Orlando’nun en yeni, en görkemli ve ileri teknoloji su parkı turistlere eşsiz bir deneyim sunan eğlence parklarından biri. Daha çok adrenalin meraklılarının Orlando gezilecek yerler listesine ekleyebileceği bu eğlence parkında 120 metrelik yüksekten suya düşmenin heyecanını da mutlaka yaşayın.

Özellik hafta sonu birçok tema parkına nazaran biraz daha kalabalık olan Volcano Bay’a mümkünse hafta için gidin. Yoksa hafta sonu sıcak havalarda çok kalabalık olmaktadır.

14.Sea World

Orlando Gezilecek Yerler
Sea World

Gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer tema parkı ise, Sea World’dür. Her yaştan konuklar için sürprizleri olan sea world’e özellikle çocuklarınız bayılacaktır. Bu eğlence parkının en güzel yanı da daha öncesinden giriş biletlerinizi alabiliyor olmanız. Yani online olarak biletlerinizi alabilirseniz, uzun kuyruklarda beklemenize de gerek kalmaz. Ortalama 100 dolara giriş biletini alabiliyorsunuz.

15.Typhoon Lagoon (Tayfun Lagünü)

Orlando'da Gezilecek Yerler
Orlando’da Gezilecek Yerler

Orlando’nun en güzel tema parklarından bir diğeri de Typhoon Lagoon adlı bu parktır. Özellikle küçük çocuklar için birçok aktiviteyi burada bulabiliyorsunuz.

Daha çok 2-5 yaşındaki çocuklu ailelerin tercih ettiği bu tema parkta da her yaştan konuğun eğlenebileceği şeyleri de bulabiliyorsunuz.

Orlando Gezilecek Yerler – Nerede Kalınır ?

Orlando’da konaklama için birçok seçenek bulunuyor. Yani bu şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize göre çok farklı bölgelerde konaklayabiliyorsunuz.

Daha çok tema parkları için bu şehri ziyaret ediyorsanız, Celebration adlı bölgede konaklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklayarak da Walt Disney World Resort’a yakın olursunuz.

Eğer Orlando gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız da, biraz daha şehir merkezine yakın bir bölgede konaklayabilirsiniz.

Şimdi birçok tema parkın International Drive bölgesi’ne yakın olduğunu bilin. Yani bu bölgede konaklayacak olursanız, tema parklara en fazla 2 km uzaklıkta olursunuz. Fakat, Walt Disney World Resort’a da ortalama 10 km uzaklıkta bulunursunuz. Walt Disney World Resort’a gitmeyi dahi planlıyorsanız, bu bölgede konaklayın. Çünkü bu bölgedeki birçok tema parkı da Walt Disney World Resort’u aratmıyor. Ayrıca Disney’e en yakın konaklama bölgesinin 7 km olduğunu düşünecek olursak da bu bölgede konaklamak çok daha mantıklı olacaktır.

Orlando Gezilecek Yerler – Kaç Gün Kalınır ? 

Orlando’da konaklama için genellikle 1 haftalık bir tatil planı yapılıyor olsa da, bu size biraz fazla gelebilir. Bu yüzden bu şehirde en ideal tatil süresini 4-5 gün olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca doğru bir bölgede konaklayacak olursanız da tema parklarına ve şehirdeki gezilecek diğer yerlere çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayacağınızdan dolayı, tema parkları için biraz daha fazla zamanınız olacaktır.

Orlando Gezilecek Yerler – Tavsiyeler

Eğer Orlando’ya sırf tema parklar için gidiyorsanız, hangi tema parkları ziyaret edeceğinizi ve bu tema parklarında görmek istediklerinize önceden karar verin. Çünkü tema parkları yaz aylarında ziyaret ediyorsanız, çok uzun bilet kuyruklarına girebiliyorsunuz. Bu kuyruklar da sizi bunaltabiliyor. Bu yüzden mümkünse tema parkı biletlerinizi online olarak önceden alın. Bu şekilde yaparak biraz daha uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Birçok sitedeki indirim kodlarını veya fırsat indirimlerine de göz atın.

Orlando gezilecek yerler listesi tabiki bu liste ile sınırlı değil. Fakat tema parklarındaki yapılacakları tek tek yazacak olursak, buna ne sizin okumaya ne de bizim yazmaya vaktimiz yeter. Zaten bu tema parklar içerisinde bütçenize ve zevkinize uygun olana karar verip o şekilde Orlando’ya gidin. Daha sonra bir o parka bir diğer parka gitmeye de çalışmayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...