Palermo’da Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

İtalya’nın son zamanlarda trend şehirlerinden biri olan Palermo, ülkenin geneline göre biraz daha ekonomik bir konaklama sunmaktadır. Tabi şehirde çok sayıda tesis olduğundan ve her bölge güvenli olmadığınından bölge seçimi de en az tesis seçimi kadar önemli.

Palermo’da nerede kalınır ? adlı bu yazımızda şehirdeki en ideal, en merkezi ve en güvenli 3 bölgeye göz atabilirsiniz. Bu 3 bölge, farklı zevklere ve bütçeye hitap ettiğinden dolayı, herkese göre uygun bir konaklama birimini bu 3 bölgeden birinde bulabilirsiniz.

Palermo’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgeler ;

1.La Kalsa

BÖLGE PUANI (90/100)

La Kalsa Otel
La Kalsa

Bütçeniz ne olursa olsun, Kalsa bölgesinde aradığınızı çok rahat bir şekilde bulabiliyorsunuz. Şehrin merkezi konumunda bulunan bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden. Sebebi basit, bölgenin şehrin merkezinde daha uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor olmasıdır.

Şehrin bazı önemli noktalarına yürüme mesafesinde bulunan La Kalsa, daha çok daire tarzındaki konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor olsa da, burada otelleri, hostelleri ve pansiyon tarzı konukevlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, en uzak olacağınız turistik yere 20 dakikadan kısa bir sürede yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bölgedeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümünden Palermo Katedrali’ne yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Hem konum güzel olsun hem de çok pahalı olmasın diyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atın deriz.

La Kalsa’da Yapılacak Şeyler

 • Palazzo Chiaramonte’yi, Baronlar Salonu ve Filipin Hapishaneleri ziyaret edin.
 • Palermo’nun, hatta İtalya’nın en ünlü ve een yaşlı ağaçlarından olan ”Ficus Macrophylla”ya göz atın.
 • Uluslararası Kukla Müzesi’nde kuklacılık tarihi hakkında bilgi edinin.
 • ”Museo Palazzo Mirto House Museum” adlı müzedeki birbirinden değerli sanat koleksiyonlarına göz atın.
 • Giardino Garibaldi adlı parka göz atmayı da unutmayın.

La Kalsa Bölgesi’ndeki konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

La Kalsa Konaklama Tavsiyeleri

 • Maison Cutò – 4 Yıldız – Daire ; Palermo’da dairede konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak bu lüks tesise göz atabilirsiniz. Tesis iki katlı ve tek katlı daire olarak hizmet vermektedir. Eğer ailece veya kalabalık grup halinde seyahat ediyorsanız, iki katlı daire seçeneğine de göz atabilirsiniz. Palermo Katedrali tesise 10 dakika yürüme mesafesinde ve Palermo Merkez Tren İstasyonu ise, tesisin 150 metre uzağında bulunmaktadır. 9+ konuk değerlendirme puanıyla göz atılmaya değer bir tesis.
 • Be Central Rooms – Konukevi ; Oldukça basit bir tesis gibi görünen bu konukevi, modern odaları ve güzel fiyatıyla bölgedeki en çok tercih edilen tesislerden biri. 9+ konuk değerlendirme puanı ve Palermo Merkez Tren İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesindeki merkezi konumuyla düşünülebilecek seçeneklerden.
 • Hotel del Centro – 3 Yıldız ; Bölgedeki orta bütçeli otellerden biri olan bu tesis, katedrale 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Geniş aile odaları da olan bu tesis 8+ konuk değerlendirme puanına sahip.

2.Albergaria

BÖLGE PUANI 95/100

Sehir Merkezi
Palermo Katedrali Çevresi

Palermo Katedrali yanı başımda olsun, otelimden çıkar çıkmaz göreyim diyorsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz. Bu bölge, diğerlerine nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle 4-5 yıldızlı otellerde fiyat farklılıkları çok daha artmaktadır. Ancak, şehrin tam kalbinde konaklamak, şehirde HER YERE çok kolay ulaşmak istiyorsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Buradaki konaklama birimlerini büyük bir bölümü, Palermo Katedrali’ne 5 dakika veya daha kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında, şehrin önde gelen diğer turistik noktalarına, gece hayatı için popüler olan noktalara ve alışveriş yerlerine de çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede de, otel, hostel, daire ve konukevlerini bulabilirsiniz. Yani, düşük bütçede seyahat ediyorsanız da bu bölgeye mutlaka göz atın deriz.

Albergaria’da otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Albergaria Konaklama Tavsiyeleri

 • La Terrazza sul Centro – Konukevi ; Daha çok çift olarak seyahat edenlerin tercih ettiği bir tesis. Oldukça modern ve şık. Bir konukevinden çok 3 yıldızlı otel kıvamında olması da, tesisin en önemli özelliği. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesis, katedrale 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tesisin en uzak olduğu turistik yer ise, 15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.
 • Palazzo Natoli Boutique Hotel – 4 Yıldız ; Tripadvisor, Booking, expedia gibi sitelerin Palermo’nun en merkezi oteli olarak seçmiş olduğu bu tesis, katedrale 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olsa da, şehrin en hareketli caddelerinden birinde bulunuyor. Palermo’da romantik bir otel bulmak pek kolay değil. Fakat konuk yorumlarına ve birçok otel arama sitesine göre de, şehirdeki en romantik otellerden biri. Biraz pahalı olsa da, lüks otel arıyorsanız, bu tesise göz atmadan karar vermeyin deriz. Kusursuza yakın konuk değerlendirme puanı bile bu tesisi incelemek için yeter.
 • B&B Hotel Palermo Quattro Canti – 3 Yıldız ; Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden bir diğeri olan bu tesis, Quattro Canti meydanının hemen yanında, yani tarihi şehir merkezinin kalbinin attığı yerde bulunmaktadır. Süper merkezi olduğundan 3 yıldızlı otellere nazaran birazcık daha pahalı olsa da, şehrin kalbinde konaklamak isteyenlerin düşünebileceği tesislerden.

3.Castellammare Vucciria

BÖLGE PUANI 85/100

Pratorian Çeşmesi

La Kalsa’nın hemen yanında bulunan Castellammare Vucciria, şehrin kalbine çok uzak değil. Konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunan bu bölgeden, şehirdeki önemli yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Castellammare’nin en hareketli kısmı Vuccuria Pazarı ve çevresidir. Burada hediyelik eşyalardan taze meyve sebzeye kadar her şey bulunabiliyor. Bu yüzden de gündüzleri ve akşamları oldukça hareketli olmaktadır.

Castellammare, daha çok gece hayatına yakın olmak isteten turistler tarafından tercih ediliyor olsa da, ailece de konaklayabileceğiniz birbirinden güzel konaklama birimlerini burada bulabilirsiniz.

Eğer bu bölgede konaklamayı planlıyor ve geceleri tercih edebileceğiniz güzel bir mekan arıyorsanız da, Roxanne gece kulübüne göz atabilirsiniz. Burası sabahlara kadar eğlenebileceğiniz güzel mekanlardandır.

Castellammare’de Yapılacak Şeyler

 • San Domenico veya Aziz Dominic Kilisesi olarak bilinen dini yapının içerisine göz atın.
 • Castello a Mare adlı tarihi kaleyi ziyaret edin.
 • Vuccuria Pazarı’nda hediyeli biblolara göz atın.
 • Lüks bar ve lounge A’Cala denize nazır bir şeyler için.
 • Roxanne Bar & Club’da güzel bir gece geçirmeyi de unutmayın.

Castellammare’de bulunan otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Castellammare Otel Tavsiyeleri

 • Massimo Plaza Hotel – 4 Yıldız ; Palermo’daki en lüks otellerden biri olan bu tesis, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, her turistin göz atabileceği tesislerden bir tanesi. Palermo Katedrali’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin, 8+ konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.
 • Casa Santa Sofia – 4 Yıldız – Daire ; Bölgedeki en lüks dairelerden biri olan Casa Santa, daha çok romantik çiftlerin tercih ettiği bir tesis olarak bilinse de, ailece seyahat edenler için de en ideal tesislerden. Şehir manzaralı terası ve yüksek konuk değerlendirme puanı ile dikkat çeken bu tesis şehrin önemli turistik yapılarından biri olan Praetorian Çeşmesi’ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • 38 Aira Hotels – 3 Yıldız ; Biraz daha düşük bütçeli bir tesis arıyorsanız da, sadece ucuz olduğu için tercih edilebilecek 38 Aira adlı bu otele göz atabilirsiniz. Praetorian Çeşmesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, biraz düşük bir konuk değerlendirme puanına sahip olsa da, ucuz bir 3 yıldızlı otel arayanların göz atabileceği tesislerden.
 • La Maison del Sole – Oda ve Kahvaltı ; Aile odaları ve merkezi konumuyla popüler olan bu tesisten, şehirdeki görülecek yerlerin büyük bir bölümüne 15 dakikadan kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. 9+ konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla göz atmaya değer bir tesis diyebiliriz.

NOT : Şehirde konaklama için merkeze ve önemli cazibe merkezlerine 3-4 km uzaklıkta olan 1-2 bölge daha bulunmaktadır. Fakat toplu taşıma araçlarıyla aranız iyi değilse ve 3-4 gün gibi uzun bir süre bu şehirde konaklamayı planlamıyorsanız, merkeze ve önemli turistik yerlere bu kadar uzak olmanıza da gerek yok. Zaten yukarıdaki 3 bölgede hemen hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Palermo Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Palermo Otel Fiyatları ve Rezervasyon
Palermo

Palermo’da otel ücretleri ortalama 40£’dan başlamakta ve 150£’ya kadar çıkabilmektedir.

55-95£ arasında bir ücrete şehirdeki birçok konaklama biriminde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Ayrıca 40£’nun altında daha birçok konukevi, daire ve diğer konaklama birimlerini de bulabilirisiniz.

Sadece otellerde konaklamayı planlıyorsanız, en azından 35-40£ gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabi şehir merkezine 3-4 km uzaklıkta bulunan tesislerden konaklamak istemiyorsanız.

Bu şehirde birkaç hostel bulmak da mümkün. Bu yüzden, daha önce hostel tecrübeniz varsa, bu şehirdeki hostellere de mutlaka göz atın deriz.

Palermo’da otel rezervasyonu için de, Booking, Expedia ve Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Tabi otel fırsatlarını en iyi şekilde görebileceğiniz site Booking’dir. Fakat diğer iki siteyi de alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Palermo Ucuz Otel Tavsiyeleri

Hotel Garibaldi – 4 Yıldız

Hotel Garibaldi
Hotel Garibaldi

Şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Garibaldi, Palermo’nun ünlü Politeama Tiyatrosu’nun tam karşısında yer almaktadır. Yani konum olarak güzel bir yerde bulunuyor. Süper merkezi bir otel olmasa da, şehirdeki önemli yerlerin büyük bir bölümüne bu tesisten yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.

Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 50€’dan başlamaktadır. Yani hem lüks hem de ucuz bir otel arıyorsanız bu tesisi inceleyin deriz.

Hotel del Centro – 3 Yıldız

Hotel del Centro
Hotel del Centro

8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan Hotel del Centro, yukarıdada bahsettiğimiz gibi şehrin en merkezi yerinde bulunuyor. Katedrale 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, havaalanı servisi, bar ve kahvaltısıyla hizmet vermektedir.

Otelin konaklama ücretleri ise, 45£’dan başlıyor. Tesisin konumuna ve modernliğini göz önüne alacak olursanız gayet uygun bir fiyat olduğunu görebilirsiniz.

B&B Hotel Palermo Quattro Canti – 3 Yıldız

B&B Hotel Palermo Quattro Canti
B&B Hotel Palermo Quattro Canti

Şehirdeki en modern 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Praetorian Çeşmesi’nin hemen yanı başında yer almaktadır. Yani konum olarak şehir merkezinde yer almaktadır.

Otelin gecelik ücretleri ise, 45£’dan başlamaktadır. Süper modern odalarına ve 9+ konuk değerlendirme puanına göre bu fiyat oldukça uygun.

Hotel Alessandra – 2 Yıldız

Hotel Alessandra
Hotel Alessandra

Biraz daha düşük bütçeli bir otel arıyorsanız da, geceliğinin 40£’dan başladığı Alessandra’ya göz atabilirsiniz.

Bu tesis, biraz basit ve sıradan bir tesis. Yani herkesin sevebileceği bir otel değil. Fakat merkezi konumu ve uygun fiyatlı odaları göz atılmaya değer.

Liberty Suites – Oda ve Kahvaltı

Liberty Suites
Liberty Suites

Pansiyon tarzı bir konukevi olan Liberty Suites, otellerin konforunu aratmayan modernliği ve şıklığı ile, düşünülebilecek seçeneklerden. Palermo Limanı çevresindeki otellerden biri olsa da, katedral ve diğer önemli turistik noktalara 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani pek merkezi bir tesis değil.

Bu tesisin de gecelik konaklama ücretleri 40£’dan başlamaktadır. Fakat şehirdeki en modern tesislerden biri olduğu için bu fiyat, bu tesise göre gayet uygun.

Palermo Ucuz Otel Önerileri

Palermo’da otel önerileri olarak bahsedebileceğimiz tesislerden bunlardan ibaret. Tabi listeye daha yüzlerce tesisi eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına ilk olarak yukarıdaki 3 bölge ile araştırmanıza başlayın deriz. Bu 3 bölgede her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Zaten Palermo İtalya’nın diğer turistik şehirlerinden olan Venedik ve Roma kadar pahalı olan bir şehir değil. Bu yüzden de düşük bütçede çok fazla konaklama birimini bulabiliyorsunuz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here