Paris Gece Hayatı Hakkında Bilgiler

Paris, gece hayatı için Avrupa’nın en tercih edilesi şehirleri arasında. Birbirinden eğlenceli mekanları ile, hem turistlere hem de yerli halka seslenmekte. Paris gece hayatı için güzel bir planınız varsa, güzel de paranız olması gerekir. Çünkü, bu şehirde eğlencenin bedeli ağır oluyor. Özellikle, lüks gece kulüpleri ile ünlü olan bu şehirde, nereye gideceğinizi bilmediğiniz takdirde, bir bira için 40£ ve fazlasını ödeyebiliyorsunuz.

Paris’te birbirinden güzel, birbirinden farklı barlar ve gece kulüpleri bulunuyor. Bu mekanları tek tek bilmektense, gideceğiniz bölgeler hakkında bilgi sahibi olmanız da yarar var.

Paris’te nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge seçilmiş konaklama birimlerine ve şehirdeki en ideal bölgelerin özelliklerine göz atabilirsiniz.

Paris’te bulunan en ideal konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Paris gece hayatı için en iyi bölgeler

Gece hayatı için beklentiniz bir bara oturup bir şeyler içmek ve az da olsa eğlenmek ise, herkesin bildiği üzere şanzelize caddesi iyi bir seçenek olabilir. Fakat, Paris’in en pahalı bölgelerinden biri olan şanzelize, sanırım geceleri de oldukça pahalı olacaktır. Bu yüzden, fiyat bakımından daha uygun yerler aramakta yarar var.

Paris gece hayatı
Paris gece hayatı

 • Rue de Lappe Caddesi : Bastille’nin tam merkezinde yer alan bu bölge, gece hayatı için en ideal bölgelerden biri. Muhteşem barları, gece kulüpleri ve kalabalığı ile, genç turist kesimin en çok tercih ettiği yerlerden. Genelde Erasmus öğrencilerinin ve turistlerin ağırlıkta olduğu bu bölge, lokal halkın en az bulunduğu bölgelerden biri. Bar tavsiyesi olarak, Route 66 adlı mekanı kesinlikle deneyin derim. Bu bölgenin bir güzel yanı da, geç saatlere kadar açık olan Thai, Hindu ve İtalyan restoranlarını bulabiliyor olmanız.
 • Latin Quarter (5EME) : Paris gece hayatı için en iyi seçeneklerden bir diğeri ise, Latin Quarter’dır. Bu bölgede tek tük gece kulübü bulunsa da, bar, restoran ve cafelerin ağırlıkta olduğu bir bölgedir. Bu bölge uluslararası öğrencilerin yaşadığı yer olarak biliniyor. Bu da partinin en iyisinin bu bölgede olabileceğinin habercisi diyebilirim.
 • Rue de la Huchette : Dar bir geçitte bulunan bu cadde, gece kulüplerinin en fazla olduğu yerlerden. Lokal halkın ağırlıkta olduğu bu bölgede, bir bardan veya gece kulübünden diğerine geçmek oldukça kolay. Fiyat bakımından oldukça uygun barları ve gece kulüpleri ile, bütçeli eğlence arayanların ilk adreslerinden. Ayrıca, akşam 8’den sonra birçok barın ”Happy Hour” uygulaması bulunmakta. Bu da, belirli saatler arasında, %50’ye kadar ucuz içkileri bulabileceğiniz anlamına gelir.
 • Şanzelize Caddesi : Şüphesiz Paris’in en pahalı caddesidir. Birçok cafenin, barların, restoranların ve alışveriş mağazalarının bulunduğu bu cadde, Paris gece hayatı için sanırım iyi bir seçenek olmayacaktır. Barlarda bulunan turistlerin ve yerel halkın yaş ortalaması oldukça yüksek. Bunun yanında, bu bölgeyi tercih eden kesim, paraya acımayanlardan oluşuyor. Biraz genç işi olsun, pahalı olmasın diyorsanız, şanzelizeyi es geçebilirsiniz.
 • Pigalle (Ressamlar Tepesi) : Paris’in Red Light District’i diyebileceğimiz yerlerden biri. En iyi gece kulüpleri burada bulunuyor olsa da, gecenin geç saatlerinde ulaşım, biraz sıkıntılı olabiliyor. Taksilere muhtaç olduğunuz bu bölgede eğlenmeyi planlıyorsanız, 30-50£ gibi bir ücreti taksi ücreti için hazır tutmalısınız. Eşsiz barları ve gece kulüplerini bulabileceğiniz bu bölgede, ayrıca birçok kabaret şovlarını izleyebileceğiniz mekanlar da bulunmakta. Kabaret izleyebileceğiniz en lüks kulüp ise Moulin Rouge adlı mekandır.

Göz At ; Paris Gezilecek  Yerler

Paris gece hayatı
Moulin Rouge-Paris gece hayatı

 • Menilmontant ve Gambotta : Sert parti sevenlerin en ideal yerlerinden olan bu bölgeler, gece kulüpleriyle ünlü. Birçok gece kulübüne ev sahipliği yapan bu bölgelerde,  barlar ve restoranlar da bulabilirsiniz. Turist tuzaklarıyla dolu olan bu bölgede, dikkatli olduğunuz takdirde çok daha uygun fiyatlara, daha eğlenceli mekanlar bulabilirsiniz.

Paris gece hayatı için diğer bölgeler

 1. The Marais Bölgesi
 2. Belleville
 3. St. Germain des Pres
 4. Oberkampf
 5. Faubourg St Honore

Paris’te bulunan en iyi gece kulüpleri

1.Wanderlust : Bir çatı katı bar-gece kulübü olarak faaliyet gösteriyor. Muhteşem müzikleri ve atmosferi ile Paris’in en iyi gece kulüplerinden biri olarak kabul edilir. 11pm-06am arası açık olan bu gece kulübü, sadece perşembe cuma ve cumartesi günleri faaliyet göstermekte. Daha çok genç kesimin tercih ettiği bir mekan olduğunu da unutmayın.

2.Concrete : Sabah 7’e kadar açık olan bu gece kulübü, sert parti sevenler için ideal yerlerden. Bu gece kulübü daha çok Uluslararası öğrencilerin ve turistlerin ağırlıkta olduğu bir kulüpdür. Gare de Lyon bölgesinde yer alan bu gece kulübü, Paris gece hayatı için en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Belirli saatler arasında, 5-10 dakikalığına %80’e varan vodka shot ve bira indirimleri bulunması da, bu mekanı özel kılan şeylerden.

Paris gece hayatı

3.White Room : Şanzelize caddesinde yer alan bu gece kulübü biraz pahalı olsa da, en iyi Dj’lerin sahne aldığı yerlerden biri olarak bilinmekte. Belirli bir saate kadar restoran olarak faaliyet gösteren bu mekan, masaların kaldırılması ile muhteşem bir gece kulübüne dönüşmekte. Bu gece kulübünün kötü olan yanı ise, sadece cumartesi geceleri, gece kulübü olarak faaliyet göstermektedir. Diğer günler klasik bir restorandır. Paris geziniz cumartesi gününe denk gelirse mutlaka denemeniz gereken yerlerden.

Paris gece hayatı için en ideal olan yer, bana göre Rue de Lappe veya The Marais bölgesidir. Lappe bölgesi daha çok sert parti sevenler için ideal yerlerden. Marais bölgesinde ise, birbirinden farklı birçok parti bulabiliyorsunuz. Fakat bu partiler klasik bar partileri olacaktır. Bu bölgede iyi bir gece kulübü bulmak zor olsa da, turist kalabalığı hoşunuza gidecektir.

Not : Paris’te, birbirinden farklı bar ve gece kulüpleri vardır. Gay ve Lez barların epey fazla olduğunu da unutmayın. Bu yüzden, bar ve gece kulübü seçimi yaparken dikkatli olun.

Ayrıca, Paris’te oldukça ucuz ama normal düzeyde bir bar arıyorsanız ;

 • La Cordonnerie (Şehrin en ucuz barlarından. Biralar oldukça ucuzdur). Adres ; 2nd arrondissement.
 • Stolly’s (Şehrin en ucuz barlarından. Ucuz vodkalar bulabilirsiniz). Adres ; 4th arrondissement.
 • Le Requin Chagrin (Tadımlık 12 birayı 12£’ya deneyebiliyorsunuz) Tadımlık, vodka shot bardaklarının biraz daha küçük olan bir bardakta geliyor. 12 tanesi kafanızı güzel yapmasa da, çeşitleri karıştırdığınızdan hafif çakır olabiliyorsunuz. Adres ; 5th arrondissement.

adlı bu 3 mekana da göz atın derim.
Son olarak, daha kestirme bir yol olsun diyenler için, 5, 10 ve 11. bölgeler (arrondissement) Paris gece hayatı için, aradığınızı mutlaka bulacağınızı düşündüğüm yerlerdir. Hiçbir araştırma yapmadan bu bölgelere gitseniz dahi, mutlu olarak ayrılacağınıza emin olabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...