Paris Gezi Rehberi (Gezilecek Yerler – Alışveriş)

Paris, İş Dünyası,kültür ve moda’nın başkenti olarak kabul edilmektedir. Paris’in birçok müzesi ve anıtları, Dünya’nın en popüler olanları arasındadır.Yemekleri,müziği ve muhteşem şaraplarıyla kendisini daha çekici kılan bu şehirden ayrılmak istemeyeceksiniz. Genel olarak pahalı olan Paris’te nasıl tasarruflu bir seyahat planlıyacağınızı,ortalama Paris giderlerinizi ve Paris Hakkında birçok bilgiyi,Paris Gezi Rehberi adlı bu sayfada detaylı olarak bulabilirsiniz.

Paris Gezi Rehberi
Zafer Takı

Paris Gezi Rehberi Adlı Bu Sayfada Yer Alan Başlıklar

Paris gezi rehberi adlı bu sayfada,alışverişten restoranlara,gezilecek yerlerden yapılması gerekenlere,gece hayatından günlük giderlere kadar, Paris hakkında ihtiyacınız olan birçok bilgiyi bulabilirsiniz. Paris gezi rehberi bakımından büyük öneme sahip konu başlıkları ;

 • Paris’te Ne Yenir,Nerede Yenir ?
 • Paris’te Nerede Kalınır?
 • Paris’te Alışveriş İçin En İyi Bölgeler
 • Paris Gece Hayatı
 • Paris Kaç Günde Gezilir?
 • Paris Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 • Paris Ne Zaman Ziyaret Edilir?
 • Paris Turistik Yerlere Giriş Ücretleri
 • Paris Pass Kart Neden Gereklidir?
 • Paris Gezi Tavsiyeleri
 • Paris Genel Giderler
 • Paris’te Gezilecek Yerler

Paris’te nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge seçilmiş konaklama birimlerine ve şehirdeki en ideal bölgelerin özelliklerine göz atabilirsiniz.

Paris’te bulunan en ideal konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

1-Paris’te ne yenir,nerede yenir? (Bütçeli Restoranlar ve Bölgeler)

Paris Gezi Rehberi
Macaroni- Paris Gezi Rehberi

Paris gezi rehberi için en önemli konulardan restoran seçimidir.Özellikle turistik bölgelere yakın restoranları tercih ettiğinizde fiyatlar çok uçuk olmaktadır. Ancak Paris’te 15£’dan düşük bir ücrete öğle yemeği veya akşam yemeği yiyebileceğiniz restoranları bulmak çok da zor değildir.

 • Breizh Cafe : Marais bölgesinde bulunan bu küçük restoran, bütçeli gezginler için oldukça popüler bir yerdir. Tuzlu karamel krepleri ve tuzlu galetteleri ile meşhur olan bu restoranda, 15£’dan daha az bir ücrete öğle veya akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.
 • Le Nemrod : Peynirli sandviçleri ve lokal yemekleri ile popüler bu restorana,Rennes metro durağını kullanarak ulaşabilirsiniz. Fiyatların oldukça uygun olması sebebiyle, öğle veya akşam yemeği için düşünülmesi gereken yerlerdendir.
 • L’AS du Falafel : Marais bölgesinin en popüler restoranlardan biri olan bu küçük restoranda, Fransız fast food yemeklerini bulabilirsiniz. Genelde çok kalabalık olan bu restoran, fiyat bakımından oldukça uygundur.

Not : Paris’te en lezzetli ve en uygun restoranları, şüphesiz marais bölgesinde bulabilirsiniz. Paris’te restoran seçiminde dikkatli olmak da fayda var. Özellikle Şanzelize Caddesi üzerinde bulunan restoranlara, cüzdanınıza güvenmiyorsanız hiç girmeyin. Mümkünse ara sokaklarda bulunan restoranları kullanmaya çalışın. Paris’te yer alan en iyi restoranlara buradan göz atabilirsiniz.

2-Paris’te Nerede Kalınır?

Paris Gezi Rehberi
Paris’te nerede kalınır-Paris gezi rehberi

Paris gezi rehberi bakımından büyük öneme sahip bir diğer konu ise, Paris’te konaklamadır. Paris’te konaklama ücretleri oldukça pahalı olmakla birlikte,turistik yerlere yakın otel veya hostel seçerken,konaklama reytinglerine göz atmalısınız. Paris’te gece hayatı ve turistik bölgelerden biri olsun,diyorsanız,şüphesiz ilk düşünülmesi gereken marais bölgesidir. Oldukça popüler olan bu bölgede, uygun fiyatlara otel ve hostelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Konaklama için düşünülmesi gereken diğer yerler ; St Germain (6.bölge),Montmartre (18.bölge),Ile Saint Louis (4.bölge) ve Belleville (19 ve 20.bölge) en iyi konaklama bölgelerindendir. Konaklama için tercih edilmemesi gereken yerler ise ; Eyfel Kulesi yakınları (Oldukça Pahalıdır),Şanzelize Caddesi (Oldukça pahalı ve gürültülüdür) ve Paris Havaalanı yakınları (Tabi 1 günlüğüne Paris’i ziyaret etmiyorsanız).

3-Paris’te Alışveriş için en iyi bölgeler

Paris Gezi Rehberi
Lafeyette Alışveriş Merkezi (Galerisi)

Paris gezi rehberi bakımından önemli bir yere sahip konulardan biri de alışveriştir. Paris’te alışveriş için hemen hemen tüm bütçeye göre alışveriş merkezleri ve mağazaları bulmak mümkündür. Paris’te alışveriş için en gözde yerlerden biri şüphesiz Şanzelize Caddesi‘dir. Fakat bu cadde süper pahalı olmakla birlikte, Dünya’ca ünlü markaların dışında mağazalar bulmak zordur. Bu caddede Banana Republic,Abercrombie & Fitch ve Marks Spencer gibi oldukça lüks ve Dünyaca tanınmış markaları bulabilirsiniz.

Paris’te ucuz alışverişin adresi ise, şüphesiz Ressamlar Tepesi (Montmartre) ve Disneyland yakınlarında bulunan La Vallee Village bölgesidir. Oldukça popüler olan bu bölgeler daha çok ucuz mağazalar arayanlar için oldukça ideal yerlerdir.

Paris’te bulunan diğer alışveriş bölgeleri ise ; Rue de Rennes,Boulevard Houssman,Les Halles, Marais,Rue Saint Honore,Rue di Rivoli,Place des Vosges ve Kanal Saint Martin bölgeleridir. Paris’te bulunan en popüler alışveriş mağazaları ise ; Forum des Halles,Passy Plaza ve Lafeyette Galerisidir.

4-Paris Gece Hayatı

Paris Gezi Rehberi
Metropolitan-Ressamlar Tepesi

Paris gezi rehberi için bir diğer önemli konu ise, gece hayatıdır. Paris’te gece hayatı çok aşırı popüler olmasa da, düşünülmesi gereken aktivitelerden biridir. Özellikle Montmartre bölgesinde yer alan Pigalle, Paris’de gece hayatı için en iyi bölgelerden biridir.

Şanzelize Caddesi, Paris’te gece hayatı için düşünülmesi gereken yerlerden olsa da, oldukça pahalı olduğundan dolayı bu caddeyi pek tavsiye etmem. Alternatif olarak, Latin Quartier, Rue de Lappe Caddesi, Belleville, Marais, Oberkampf ve Rue de la Huchette, Paris’te gece hayatı için düşünülmesi gereken bölgelerdendir. Paris’te yer alan en iyi gece kulüpleri ise ; Wanderlust, Concrete ve White Room, düşünülebilecek yerlerdendir.

Paris Gezi Rehberi
Paris Kafeleri-Montmartre

5-Paris Kaç Günde Gezilir?

Paris Gezi Rehberi
Louvre Müzesi- Paris gezi rehberi

Paris gezi rehberi için bir diğer önemli konu ise, Paris’te konaklama süresidir. Paris için 3-4 günlük bir gezi planı sanırım yeterli olacaktır. Deneyimlerime dayanarak,5 günün Paris gezisi için oldukça fazla olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yüksek sezonlarda, muhteşem kalabalık olan müzeleri, anıtları ve caddeleri sizi bunaltabilir. Ayrıca muhteşem pahalı olan bu şehirde, bütçeli bir seyahat planlıyorsanız, sanırım 3 günden fazlası biraz ağır olacaktır. Bu yüzden Paris için en fazla 4 gün ve ideal olarak da 3 gün, düşünülmesi gereken Paris gezi süresidir.

6-Paris Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım

Paris Gezi Rehberi
Paris Haritası-Paris Gezi Rehberi

Charles de Gaulle (CDG) Havaalanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için en iyi yöntem şüphesiz RER (Transit Trenler)’dir. Tek yön bilet ücreti 20£ (2020) olan bu trenler ile şehir merkezine ortalama 35 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Havaalanında bulunan tren istasyonunu,tabelaları takip ederek oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz. RER trenleri için gişelerde muhteşem kuyruk oluşmaktadır. Bu yüzden istasyon yakınlarında bulunan otomatik makinaları kullanarak biletinizi rahatlıkla alabilir, zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Havaalanında şehir merkezine otobüsler ile de ulaşabilirsiniz. Otobüsler ile Opera Garnier’in bulunduğu bölgeye rahatlıkla gidebilirsiniz. Ancak biraz karışık olduğu için biz trenleri tercih etmiştik. Açıkçası bu standart otobüslerin, şehre ulaşım için iyi bir yöntem olmadığını düşünmekteyim. Ancak otobüsleri kullanmak isterseniz de bilet ücretleri 11£’dur.

Uber uygulamasını kullanarak veya ticari taksilerle şehre ulaşımın oldukça zor ve tuzlu olduğu söylenmektedir. Muhteşem bir trafiği olan Paris’te, sanırım taksiler ile şehre ulaşmaya çalışmak, en son seçeneklerinizden olmalıdır. Israrla taksileri kullanmak isterseniz, taksimetre ortalama 50-65£ tutmaktadır ve yolculuk ise ortalama 1 saat sürmektedir.

Eğer çok fazla valiziniz varsa ya da RER trenlere alternatif olarak bir seçenek arıyorsanız, bu seçenek şüphesiz shuttle bus olmalıdır. Biletler ortalama 20-30£’dur ve seyahat süresini tahmin etmek biraz zordur. Yani bu küçük minibüslerde sizden başka birçok kişide bulunduğu için yolculuk süreniz uzayabilir. Özellikle, otele bırakılacak yolcuların en sonuncusu siz olursanız vay halinize. Ayrıca trafiğide hesaba katarsanız çok fazla zaman kaybedebilirsiniz. Ancak bu shuttle minibüslerin güzel yanı, otelinizin kapısına kadar gidiyor olması ve bahşiş karşılığında valizlerinizi şoförün taşımasıdır.

7.Paris Ne Zaman Ziyaret Edilir?

Paris Gezi Rehberi
Pere Lachaise Mezarlığı

Paris ziyareti için en iyi zaman haziran-temmuz ayları olarak bilinmektedir. Fakat bence bu pek de doğru değil. Paris’te turistlerin en yoğun olduğu sezon ve Paris’in en pahalı olduğu zaman ne zaman derseniz, o zaman haziran-temmuz ayları diyebiliriz. Fakat ziyaret için hiç iyi bir zaman değildir. Özellikle müzelere girişde ve konaklama konusunda birçok sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Müzelere giriş, Paris’te çok da kolay değildir. Özellikle Paris Pass Kartınız yoksa. Ancak gezinizi birkaç ay geriye alırsanız harika bir Paris gezisi elde edebilirsiniz.Otel ve hostel ücretlerinin çok pahalı olmadığı nisan ve mayıs ayları, Paris gezisi için mutlaka düşünülmesi gereken aylardır. Özellikle mayıs ayının son günlerinde, otel ve hostel fiyatlarının tavan yaptığını hesaba katarsak, Paris için en ziyaret zamanı mayısın ilk haftası veya nisanın son haftasıdır. Alternatif olarak ağustos sonu ve eylül ortaları da düşünülebilir.

8.Paris Müzelerine ve Turistik Yerlere Giriş Ücretleri (2020)

 • Louvre Müzesi :25£
 • Eyfel Kulesi : Asansör ile 2.kat 15£,asansör ile son kat 25£ ve merdivenler ile 2. kat 10£’dur.
 • Orsay Müzesi : 15£
 • Zafer Takı : 15£
 • Pantheon : 12£
 • Rodin Müzesi : 15£
 • Pompidou Merkezi : 20£
 • Versay Sarayı : 25£
 • Catacombs (Yeraltı Mezarlığı) : 20£

9.Paris Pass Kart Neden Gereklidir?

Paris gezi rehberi için en önemli konulardan biri de Paris Pass Kartlarıdır.Paris, müzeleri,anıtları ve turistik yapıları ile oldukça popüler bir şehirdir. Bu popüler müzeleri ve turistik yapıları ziyaret etmek, çok da kolay değildir. Eğer müze meraklısı biriyseniz, mutlaka ve mutlaka Paris Pass Museum Kart almalısınız. Bu kartlar ile sıra beklemeden müzelere ve turistik noktalara giriş yapabilirsiniz. Özellikle yüksek sezonlarda Parisi ziyaret ediyorsanız, Paris Pass Kart almayı düşünmelisiniz. Ayrıca 5-6 müze giriş ücreti için ve 2 günlük Paris Pass Kartı için ödediğiniz tutar hemen hemen aynı ücrettir. Ancak 2 günde, Paris’te bulunan 60 müzeden en az 15’ini rahatlıkla gezebilirsiniz. Ayrıca 30-35£ civarında olan Hop-On Hop-Off otobüslerini de ücretsiz olarak bu kartla kullanabilirsiniz.

10-Paris Gezi Tavsiyeleri

 • Louvre Müzesi’ne cuma günü 18:00’dan sonra girişler ücretsizdir. Cuma günü Paris’te iseniz mutlaka bu fırsattan yararlanın.
 • Ekim-Mart ayları arasında Paris’e seyahat ederseniz bu aylar içinde,her ayın ilk pazar günü, Paris’te bulunan turistik yerlerin %90’ına ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz.
 • Metro kartı alın. 300’den fazla metro durakları ile Paris’te dilediğiniz birçok yere metrolar ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 10 metro biletini bu kartla aldığınız zaman, 10 adet tek bilet alarak ödediğiniz ücretten 6-7£ daha az ödersiniz.
 • Paris’te bulunan Ulusal Müzeler’in hepsine giriş, her ayın ilk pazar günü ücretsizdir.
 • Akşam yemeği yerine öğle yemeği tercih edin. Paris’te bulunan restoranların birçoğu oldukça pahalıdır. Fakat işin garibi, aynı restoranda öğle yemeği için tercih ettiğiniz yemeği, akşam yemeği için bulamamanız. Akşam yemeği menüleri oldukça pahalı olduğu için, 4-5 gibi öğle menülerini tercih edebilirsiniz.
 • Eğer hostellerde konaklıyorsanız ve hostelinizin mutfağı bulunuyorsa, kendi yemeğinizi yapabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlara marketlerden malzemeleri alabilir ve kendi yemeğinizi pişirebilirsiniz.
 • Yalnız seyahat etmiyorsanız, Airbnb yolu ile daire kiralamanızı kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle marais bölgesinde, çok uygun fiyatlara kiralık daireler bulabilirsiniz. 1-2 gün için Paris’i ziyaret ediyorsanız buna değmez, fakat 2-3 kişi seyahat ediyor ve 3-4 günlük bir Paris gezisi planlıyorsanız, kesinlikle düşünülmesi gereken seçeneklerdendir.Booking.com

Genel Giderler-Paris Gezi Rehberi

Hostel Fiyatları : Hosteller, Paris’te biraz pahalı olsa da bütçenize uygun hosteller bulmak çok da zor değildir.Paylaşımlı Dorm odaları 20£-40£ arasındadır.Hafta sonları ve yaz sezonunda fiyatlar biraz yükselmektedir.Özel çift kişilik odalar ise 80£’dan başlamaktadır.Paris’te hostel tavsiyesi olarak St. Christoper ve 3 Ducks düşünülmesi gereken seçeneklerden olabilir.

Bütçeli Otel Fiyatları : Genelde 50£’dan başlamaktadır.Eğer şehre biraz yakın olanları tercih edecek olursanız fiyatlar 75£’dan başlamaktadır. 3 yıldızlı bir oteli ise, ortalama 100£-175£ arasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yemek Fiyatları : 25-40£ arasında bir akşam yemeğinizi standart bir restorandan alabilirsiniz. Eğer bütçeli bir Paris seyahati planlıyorsanız turistik yerlere yakın olan restoranlardan uzak durmalısınız.Ancak birçok uygun market bularak öğle ve akşam yemeğinizi gayet ucuza getirebilirsiniz. Marketlerde hazır sandviçler veya tost gibi birçok hızlı yemekleri 4-7£ arasında fiyatlara bulabilirsiniz.

Parist’te hostel seçerken dikkat etmeniz gereken, hostelin mutfağının bulunup bulunmadığıdır. Eğer hostelin mutfağı bulunuyor ve kendi yemeklerinizi yapabiliyorsanız, 1 haftalık yemek bütçenizi 70£-90£’ya kadar düşürebilirsiniz.Fast Food ve birçok sokak sandviçleri yada benzerlerini 7£-12£ arasına rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ulaşım Fiyatları : Paris toplu taşıma sistemi, Dünya’nın en kapsamlı ve verimli ulaşım sistemlerinden biridir.Hemen hemen her blokta bir metro durağı bulabilirsiniz.Tek bilet, Otobüs/Metro biletleri 2.10£, daha popüler olan 10 adet tek kullanımlık Otobüs/metro bilet fiyatı ise 14.50£’dur.Ya da sadece metrolar için günlük geçiş kartını 12.30£ alabilirsiniz. Taksiler tahmin edebileceğiniz gibi çok pahalıdır ve tercih edilmemesi gereken ulaşım araçlarındandır.

Göz At : Paris gezilecek yerler

Paris’te Gezilecek En Güzel Yerler

1.Arc De Triomphe (Zafer Takı) : Paris’in en gözde anıtlarından biri olan bu anıt Paris’te mutlaka ziyaret edilmesi gereken anıtlardan birisidir. Çok popüler bir yer olan Charles de Gaulle’nin merkezinde bulunmaktadır.

Zafer Takı Paris'in en popüler yerlerinden biridir.
Zafer Takı-Paris Gezi Rehberi

2.Şanzelize Caddesi (Champ Elysees): Kafelerin,sinemaların ve birçok prestijli lüks mağazaların bulunduğu bu cadde, Paris’in en işlek caddelerinden birisidir.Ayrıca Dünya’nın en ünlü caddelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Genelde, burada bulunan herşey çok pahalıdır.Ancak fotoğraf çekmek ve kalabalığa karışmak için ideal yerlerdendir.

Şanzelize caddesi, Paris'in en pahalı ve en lüks restoranların,alışveriş mağazalarının bulunduğu caddedir.
Şanzelize Caddesi-Paris Gezi Rehberi

3.Louvre Müzesi : Dünya’nın en büyük müzelerinden olan bu müzede milyonlarca eser bulunmaktadır.19.yy’dan kalma birçok parçaları burada bulabilirsiniz.Louvre müzesini ciddi anlamda gezmek için en azından yarım gününüzü bu müze için ayırmalısınız.Ayrıca D’Orsay Müzesi,Rodin Müzesi,Holocaust Müzesi ve D’Orengerie Müzesi, müze severler için tercih edilmesi gereken yerlerdir.

Louvre Müzesi Paris'in en popüler müzelerindendir.
Louvre Müzesi

4.Latin Quarter : Notre Dame’ye yakın olan bu tarihi bölgede, muhteşem barlar ve restoranlar bulabilirsiniz. Geceleri ise öğrenciler için oldukça popüler bir yerdir.

5.Jardin Du Luxembourg (Lüksemburg Bahçeleri):Paris’in en büyük bahçe/parklarından olan Lüksemburg bahçesi, yüzlerce heykelin, anıtların ve çeşmelerin bulunduğu popüler bir yerdir.

6.Montmartre  (Ressamlar Tepesi): Paris’in manzarasını en iyi seyredebileceğiniz bu yerden muhteşem fotoğraflar çekebilir, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca Sacre Coeur Bazilikası, bu tepede bulunmaktadır.

7.Eyfel Kulesi : Eyfel Kulesi’ne çıkmadan Paris gezinizi bitirmeyin. 1889 Dünya fuarı için inşa edilen bu Kule’ye sabahın erken saatlerinde giderek  300 metreden şehrin panoramik manzarasını, çok kalabalık olmadan seyredebilirsiniz.

Paris Gezi Rehberi
Eyfel Kulesi-Paris Gezi Rehberi

8.Notre Dame Katedrali : Paris’in Gotik şaheseri, 1163-1334 yılları arasında inşa edilmiştir. Paris’in en popüler yerlerinden biri olan bu Katedralin dışı, son yıllar da biraz temizlendiği söyleniyor olsa da, içerisinde hala gotik kalıntılarını görmek mümkündür. Sen Nehri kıyısında yer alan bu katedralin ana salonuna giriş ücretsizdir.

Paris Gezi Rehberi
Notre Dame Katedrali-Paris Gezi Rehberi

9.Sainte Chapelle : Notre Dame Katedralinden daha etkileyici olduğunu düşündüğüm Sainte Chapelle Kilisesi, biraz küçük fakat Vitray pencereleriyle ve zarif dekorasyonuyla daha çekicidir. Genelde çok uzun kuyruklar halinde gezebileceğiniz bu kiliseye, sabahın erken saatlerinde gelirseniz biraz daha sakin olacaktır.

10.Versay Sarayı : Muhteşem kalabalık olan bu Saray’da çektiğiniz her fotoğrafın içinde insanların olduğunu göreceksiniz.Muhteşem geniş bahçeleri ile oldukça popüler olan bu saray, Paris’te olmazsa olmazlardandır.

Paris Gezi Rehberi
Versay Sarayı Salon-Paris Gezi Rehberi

11.Victor Hugo’nun evi : 1605 yılında yapılan bu muhteşem binaya, Victor Hugo 30 yaşlarında iken taşınmıştır. Kendisini, yazmaya adadığı dairesi, günümüzde onun eserlerini sergileyen bir müze haline dönüştürülmüştür. Müze her ne kadar küçük olsa da görülmesi gereken yerlendendir.

12.Paris Catacombs (Paris Yeraltı Mezarlığı) : Paris şehrinin altında bulunan muhteşem tünellerden oluşmuş bu mezarlık, ikinci Dünya Savaşi sırasında Fransız Direnişi için kullanılmıştır. Turistler için epey popüler olan bu ürkütücü yere göz atmanızda fayda var.

Paris gezi rehberi adlı bu sayfada, gezilecek yerler hakkında özetler yeterli olmazsa, Paris gezilecek yerler Top 30 Listesi’ne göz atmanızda fayda var. Paris’te gezilecek yerleri detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...