Paris Gezilecek Yerler | Paris’te Görülecek 30 Yer

Eşinize, sevgilinize romantik bir hediye mi arıyorsunuz? Paris’e güzel bir gezi hazırlayın gitsin. Neden mi? Çünkü Paris ; Ville des Amoureux (Aşıklar şehri). Çok romantik biri değilseniz bile, sadece  Paris sokaklarında gezmeniz  romantizm ambiyansını yakaladığınız, artık romantik biri olduğunuz anlamına gelecektir.

Paris anlatması zor bir şehir, binaların yapılarının halen korunuyor olması, tarihi değerlere şahit olmanız bambaşka bir duygu. Büyük park ve bahçeleriyle tarihi sokaklarıyla size yürümeyi sevdireceğinden eminim.

Pariste aç kalmanız imkansız. Her damak tadına her mutfağa hitap eden aynı zamanda her keseye görede yemeklerin bulunmasıyla daha da imkansız. Eyfel kulesin de o muhteşem manzara eşliğinde de yemek yiyebileceğiniz restoran mevcut ama biraz keseleri zorlayacak bir hesapla karşılaşabilirsiniz.

Tüm dünya restoranlarını bulabileceğiniz gibi, fast food restoranları, kafeleri de keşfedebileceğiniz anlatılması güç bir şehir.

Paris denilince tabiki ilk akla gelen modanın merkezi oluşu. Moda alışveriş adı altında sayfalarca yazı yazmak gerekse de kısaca değinmek isterim. En lüks marka ve butikleri bulabileceğiniz gibi, daha cebe uygun özel tasarım butik ve mağazalarıda bulabilirsiniz. Eğer antikaya düşkünlüğünüz varsa muhakkak ikinci el eşya satan yerleride görmenizi tavsiye ederim.Şehri terketmeden parfüm alışverişi yapmayıda unutmayın.

Paris, her ne kadar pahalı bir şehir olarak bilinse de, bu şehri uygun fiyata gezmek de gayet mümkün. Turistik yerlerde bulunan restoranlardan uzak durduğunuzda, museum pass gibi alternatifleri göz önünde bulundurduğunuzda, konaklayacağınız yeri doğru seçtiğinizde, bu şehir size çok yük olmayacaktır.

Paris’te nerede konaklayacağınız hakkında henüz bir fikriniz yoksa, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Şehirdeki bulunan en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan Paris otellerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Paris Gezilecek Yerler Listesi

Paris’in herkesin bildiği turistik yerleri dışında , henüz keşfedilmeyi bekleyen bir o kadar görülmesi gereken yerleri vardır. Baştada dediğim gibi Paris anlatılmaz yaşanır. İşte Paris’te mutlaka görülmesi gereken 30 yer ;

1.Şanzelize Caddesi

Paris Gezilecek Yerler
Şanzelize Caddesi

Gün boyu çok kalabalık ve muhteşem atmosfere sahip olan Şanzelize Caddesi, akşamları da bir o kadar güzel olmaktadır. Cafelerdeki ışıklar ve hemen önlerinde oturan insanlar bu caddeyi akşamları daha çekici kılmakta. Gündüz ve akşam bu caddede yürüyüşe çıkın ve pahalı mağazalara dışarıdan bir göz gezdirin, cafelerde bir şeyler için, kalabalığın keyfini çıkarın.

2.Zafer Takı (Arc de Triomphe)

Paris Gezilecek Yerler
Zafer Takı

Charles de Gaulle meydanı’nın ortasında bulunan Zafer Takı, Şanzelize Caddesi’nin batı yakasında bulunuyor. Tüm görkemiyle göz kamaştıran bu yapıdan muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Özellikle akşam vakti bu anıta mutlaka bir göz atın derim.

3.Concorde Meydanı

Paris Gezilecek Yerler
Concorde Meydanı

Tuileries ve Şanzelize Caddesi arasında bulunan Concorde Meydanı, Paris’in en büyük meydanı olarak biliniyor. 1792 yılında, 1119 kişinin bu meydana kurulan giyotinde idam edilmesi, meydanın derin ve acıklı bir tarihinin olduğunu göstermekte. Meydanın her köşesine yapılan 8 heykel, Fransa şehirlerinin isimleri ile biliniyor.

Meydanın en önemli yapıları ise, meydanın tam ortasında bulunan, mısırdan getirtilen, 23 metre uzunluğundaki dikilitaş ve hemen yanında bulunan iki çeşmesi (Elevation of the Maritime ve des Mers)’dir. Paris’in gezilecek yerleri arasında büyük bir öneme sahip olan bu meydan, Paris’in olmazsa olmazlarından diyebilirim.

4.Notre Dame Katedrali

Paris Gezilecek Yerler
Notre Dame Katedrali

Dünyanın en etkileyici Katedrallerinden biri olan Notre Dame Katedrali Paris’in en popüler yerlerinden biri. Bu gotik yapı, 100 yıllık çalışmalar sonucunda yapılmış ve 14.yy’nın başlarında tamamlandığı bilinmekte. Ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz bu tarihi yapı, Sen Nehri manzarasıyla Paris’in en güzel yerleri arasında diyebilirim.

5.Eyfel Kulesi

Paris Gezilecek Yerler
Eyfel Kulesi

Paris aşıkların gezilecek yerler listesinin en önemli yerlerinden biri olan Eyfel Kulesi‘nden, güneşin batışını izleyebilirsiniz. Hemen kulenin yanında bulunan parkta çimlerde oturabilir  bir şarap eşliğinde aşk sarhoşu olabilirsiniz.

Fotoğrafçı yanınızı en güzel manzaralarla doyurabilir anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Özellikle akşamları, ışıklar yandıktan sonra bambaşka bir yapıya dönüşen bu kuleyi, gecede mutlaka görün derim.

Paris Gezilecek Yerler
Eyfel Kulesinden Manzara

Tüm ihtişamıyla Paris’in en bilindik yeri olan bu kuleye, ya sabahın erken saatlerinde gidin. Ya da mutlaka biletinizi online olarak alın derim.

6.Louvre Müzesi

Paris Gezilecek Yerler
Louvre Müzesi

Dünya’nın en popüler ve en büyük müzesi olan Louvre Müzesi, Paris’te gezilecek yerler bakımından oldukça büyük öneme sahip bir yapı.

Mısır antikalarını, Antik Yunan eserlerini ve Roman Heykellerini bulabileceğiniz bu müzede, ayrıca birçok ünlü sanatçının resimlerini ve eserlerini de bulabilirsiniz. 70.000’den fazla sanat eserine ev sahipliği yapan müzenin en önemli eserlerinden biri şüphesiz Mona Lisa tablosudur.

Girdiğiniz uzun kuyruğa değecek gördüğünüzde ne demek istediğimiz daha iyi anlayacaksınız.

Louvre Müzesi’nin ana girişi (Piramit’in olduğu giriş) oldukça kalabalık olmakta. Bu yüzden, müzenin diğer girişlerini kullanarak kalabalıkta beklemekten kurtulabilirsiniz.

Müzeye giriş ücreti 20£’dur. Ayrıca Ekim-Mart ayları arasında her ayın ilk pazar günü, Paris’in birçok turistik yapılarında olduğu gibi, Louvre’ye giriş de ücretsiz.

7.Orsay Müzesi

Paris Gezilecek Yerler
Orsay Müzesi-Sen Nehri Manzarası

Dünya’nın en zengin koleksiyonlarına sahip müzelerinden biri olan Orsay Müzesi, Paris gezilecek yerler listenizde olması gereken önemli yapılardan.

Monet, Vegas, Van Gogh, Rodin gibi ünlü sanatçıların eserleri dahil olmak üzere, birçok popüler sanatçıların eserlerini bu müzede bulabilirsiniz. Önceleri bir tren istasyonu olarak faaliyet gösteren yapı, günümüzde Dünya’nın en popüler müzelerinden biri olarak faaliyet göstermekte.

Paris Gezilecek Yerler
Orsay Müzesi İçi

8.Catacombs (Yeraltı Mezarlığı)

Paris Gezilecek Yerler
Catacombs-Yeraltı Mezarlığı

18.yüzyılın sonlarında inşa edilen bu büyük Yeraltı Mezarlığı, Paris’te bulunan birçok mezarlıkların dolması ve mezarlık çevresinde bulunan yerleşim bölgelerinin kokudan rahatsız olması sebebiyle yapıldığı söylenir.

6 milyondan fazla Parislinin kemiklerini görebileceğiniz bu yeraltı mezarlığında, yüzlerce gizli giriş bulunmakta. Ayrıca, II. Dünya Savaşı sırasında gizlenme yeri olarak kullanılan bu mezarda birçok tünel de bulunmakta ve bu tünellerin çoğuna girmek ise yasak.

Çok kolay bir şekilde kaybolabileceğiniz bu yeraltı mezarlığını rehber eşliğinde gezmekte fayda var. Biraz ürkütücü olan bu mezarlık, Paris gezilecek yerleri arasında ilginç bir deneyim olacaktır.

9.Lüksemburg Bahçesi ve Sarayı

Paris Gezilecek Yerler
Lüksemburg Bahçesi

Lüksemburg Bahçesi (Jardin du Luxembourg), Paris’in en turistik yerlerinden biri olarak biliniyor.

Saint Germain des Pres ve Latin Quartier arasında bulunan bu bahçe, 1612 yılında Kraliçe Marie de Medici’nin girişimiyle oluşturulmuş renkli bir bahçe.

Lüksemburg Bahçesi’nin hemen karşısında bulunan, 1615 yılında yapılmış tarihi Lüksemburg Sarayı da, Paris’ görülecek yerler bakımından önemli bir yere sahip diyebilirim.

Lüksemburg Bahçelerinin bulunduğu alanda oldukça büyük parkları da bulabilirsiniz. Cafelerin, restoranların ve oturma alanlarının bulunduğu bu parklar, dinlenmek için ideal yerler. Ayrıca Lüksemburg Bahçesi’nin en önemli yapılarından biri olan Medici Çeşmesi’ne de göz atmayı unutmayın.

10.Pompidou Merkezi

Paris Gezilecek Yerler
Pompidou Merkezi

1977 yılında inşa edilmiş Pompidou Merkezi, modern sanat merkezi olarak kabul edilen, muhteşem dış ve iç mimarisiyle, galerileriyle, dans gösterileriyle, sinema salonları ve diğer eğlence yerleri ile Paris’te aradığınız birçok aktiviteyi bulabileceğiniz bir kompleks.

Ulusal Modern Sanat eserlerinin sergilendiği 4. ve 5. kat, Pompidou Merkezi’nin olmazsa olmazlarından. Ayrıca, 6.katta yer alan terasa çıkarak Paris’in panaromik manzarasını da seyretmeyi unutmayın.

11.Pantheon

Paris Gezilecek Yerler
Pantheon

Paris’in tarihi kutsal yapılarından biri olan Pantheon, Paris’in en popüler bölgelerinden olan Montagne Sainte-Genevieve bölgesinde bulunmakta. Ayrıca bu bölge, Paris’te alışveriş için ideal yerlerden biri. Birçok ünlü sanatçının mezarlarının bulunduğu bu kutsal yapı,  Paris’te görülmesi gereken yerler bakımından önemli bir yere sahip. Birçok restorasyon çalışmasından sonra, oldukça farklı mimarisiyle ve Emile Zola, Victor Hugo, Rousseau, Voltaire gibi ünlü sanatçıların mezarları ile kaçırılmaması gereken yerlerden.

12.Montmartre (Ressamlar Tepesi)

Paris Gezilecek Yerler
Ressamlar Tepesi-Montmartre

Paris’in en renkli bölgelerinden biri olan Ressamlar Tepesi, Paris gezilecek yerler bakımından oldukça geniş bir alana sahip. Paris’in kuzeyinde yer alan tepenin yüksekliği 130 metreye kadar ulaşmakta. Paris gece hayatı için de oldukça ideal yerlerden biri olan Montmartre’de, portre resminizi çizdirebilir, muhteşem bir manzara seyredebilir, oldukça uygun restoranlarda ve cafelerde dinlenebilirsiniz.

Paris Sacre Coeur Bazilikası - Fransa
Sacre Coeur Bazilikası

Ressamlar Tepesi’nde görülmesi gereken yerler ise; Sacre Coeur Bazilikası, Place du Tertre ve Parc de La Turlure’dir.

13.Place de Vosges

Paris Gezilecek Yerler
Place des Vosges-Marais Bölgesi

Paris’in en eski meydanlarından biri olan Place des Vosges, Paris’in turistik yerleri arasında. Birçok bank ve yeşil alanların bulunduğu bu yer, sokak sanatçılarını fazlasıyla görebileceğiniz yerlerden.

Paris’in en büyüleyici tarihi mahallelerinden biri olan, Marais gezisi için Place de Vosges iyi bir başlangıç olacaktır.

Ayrıca, Picasso Müzesi, Carnavalet Müzesi ve Victor Hugo’nun Evi’ni de bu bölgede bulabilirsiniz. Pek popüler olmayan bu müzeleri görme şansım olmasa da, buraya kadar gelmişken bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Büyük bir parkla çevrili olan meydan etrafında birçok restoran ve cafeleri de fazlasıyla bulabilirsiniz. Meydana ulaşım için ise, meydana en yakın olan ”Chemin Vert” durağını kullanmanızda yarar var.

14.Pere Lachaise Mezarlığı

Paris Gezilecek Yerler
Pere Lachaise Mezarlığı

Paris’in en büyük mezarlığı olan Pere Lachaise Mezarlığı, Paris gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz farklı yerlerden. Bir mezarlıktan çok daha fazlası olan Pere Lachaise, Paris’te ücretsiz olarak görebileceğiniz en anlamlı yerlerden diyebilirim.

Ünlü insanların mezarları bulunan bu mezarlıkta, ”Kapılar Solisti” adı verilen Jim Morrison’un mezarlığını da görebilirsiniz. Her yıl 2 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği mezarlık, Catacombs kadar popüler bir mezarlık.

15.Versay Sarayı

Versay Sarayı - Paris
Versay Sarayı

Eskiden Fransız Kraliyet Ailesinin ikamet yeri ve Hükümet Merkezi olan Versay Sarayı, Paris’te görülmesi gereken en önemli yerler arasında diyebilirim. 1789 Fransız Devrimi’nden sonra kalıcı bir ikamet yeri olmaktan çıkan saray, şehir merkezine 1 saat 20 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Sarayın en çarpıcı bölümleri ise ; Aynalar salonu adı verilen, toplam 357 aynanın bulunduğu koridor, Saray Şapeli, Grand Apartment (Büyük Daire), Opera Konser Salonu ve Büyük Trianon’dur. Daha çok bahçeleri ile dikkat çeken sarayın her iki tarafında bulunan bahçeleri de ziyaret etmeyi unutmayın.

16.Sainte Chapelle (Kutsal Kilise)

Paris Gezilecek Yerler
Sainte Chapelle

Ortaçağ Dünyasının gotik harikalarından biri olan Sainte Chapelle, oldukça renkli bir kilise. Farklı mimari yapısı ve Vitray pencereleriyle meşhur olan bu Şapel, Paris gezilecek yerler bakımından oldukça popüler bir yerdir diyebilirim.

Göz at : Fransa Gezilecek Yerler

17.Rodin Müzesi (Düşünen Adam Heykeli)

Paris Gezilecek Yerler
Rodin Müzesi-Düşünen Adam Heykeli

Auguste Rodin’in hayat hikayesinden, eserlerine kadar birçok bilgiyi bu müzede rahatlıkla bulabilirsiniz.

En önemli ve en popüler eseri olan ”Düşünen Adam Heykeli” de, Rodin Müzesi‘nde ve bahçesinde görebilirsiniz. Müzenin hemen arka bahçesinde bulunan ”Heykeller Bahçesi”, müzenin en dikkat çeken yerlerinden. Paris’te gezilecek ve görülecek yerler bakımından popüler bir yer olan bu müzede, Rodin’in dışında birçok ünlü sanatçının eserlerini de görmek mümkün.

Rodin Düşünen Adam Heykeli, Fransa
Düşünen Adam Heykeli

18.Petit Palais (Küçük Saray)

Paris Gezilecek Yerler
Petit Palais (Küçük Saray)

Paris’in diğer saraylarına kıyasla pek popüler olmayan Petit Palais, bence Paris’te bulunan en güzel tarihi yapılardan. Şanzelize Caddesi üzerinde yer alan bu sarayın içine girmeseniz de, dışarıdan bir göz atabilirsiniz. Ancak, sarayın içi de en az dışı kadar güzeldir.

19.Opera Garnier

Paris Opera Garnier - Fransa
Opera Garnier

19.yüzyıl mimari şaheseri olan Garnier Opera Binası, Paris’te görülecek yerler bakımından oldukça popüler bir yer.

Charles Garnier tarafından inşa edilmiş olan yapı, 1875 yılında açılmış. Operaya giriş ücreti 15£ ve 25 yaş altında olanlar için 10£’dur. Tabi, konserlere katılmayı planlıyorsanız, bu ücretlerin çok daha fazlasını ödeyebileceğinizi unutmayın.

20.Grande Arche de la Defense (Büyük Kemer)

Paris Gezilecek Yerler
Büyük Kemerin hemen altında Bulunan Büyük Şemsiye

Paris’in en modern bölgesinde yer alan bu Büyük Kemer, 20.yy’ın sonlarına doğru inşa edilmiş bir zafer takı olarak biliniyor. Oldukça farklı mimarisi ile dikkat çeken bu kemerin bulunduğu bölge turistik yerler arasında oldukça önemli bir yerdir.

Farklı mimarisi ile göz kamaştıran bu esere de bir göz atmayı unutmayın.

Paris Gezilecek Yerler
Büyük Kemerin Bulunduğu, Paris’in En Modern Bölgesi

21.Mazarine Kütüphanesi

Paris Gezilecek Yerler
Mazarine Kütüphanesi – Fransa’nın en ünlü kütüphanelerinden biri

Oldukça farklı bir mimarisi olan bu kütüphaneyi, Pazartesi-Cuma günleri arası 10:00-18:00 arası ziyaret edebilirsiniz. İçerisi hakkında pek fikrim olmasa da, dış mimarisi için, Paris gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz yerlerden diyebilirim.

22.Madaleine Kilisesi

Paris Gezilecek Yerler
Madeleine Kilisesi

Concorde Meydanı ve Garnier Sarayı arasında bulunan bu kilisenin yapımına 1764 yılında başlanmış ve 1806 yılında tamamlanmış.

Kilisenin en dikkat çeken yeri, kiliseyi çevreleyen korint sütunlar diyebilirim. Neo-Klasik tarzda yapılmış bu kilisenin en güzel yanı ise, girişlerin ücretsiz olmasıdır. Çok farklı bir iç dizaynı olmasa da ücretsiz olmasından dolayı ziyaret edebileceğiniz yerlerden.

23.Parc Monceau

Paris Gezilecek Yerler
Parc Monceau

Paris’in en güzel parklarından biri olan Parc Monceau, görülecek yerler listenizde olması gereken renkli yerlerden biri.

Chartres Dükü emriyle 17.yy’da inşa edilmiş bu park, Paris’in en popüler parklarından biri olarak biliniyor. Parislilerin, küçük piknikler ve sabah koşuları için daha çok tercih ettiği bu parkta, birçok turiste rastlamak da mümkün. Çok sayıda heykeller, Eski Paris Belediye Sarayı gibi, görülmesi gereken birçok yapı da park içerisinde bulunmakta.

24.Galeries Lafayette

Paris Gezilecek Yerler
Lafeyette Galerisi

Dünya’nın en ünlü moda tasarımcılarının eserlerini sergilediği bu moda galerisine ücretsiz olarak girebilir ve modaya ilginiz varsa gösterileri seyredebilir, koleksiyonlara göz atabilirsiniz.

Boulevard Houssmann bölgesinde yer alan galeri, bir nevi alışveriş merkezi görevi görmekte. Ayrıca birçok restoranı ve cafeleri ile dinlenebileceğiniz yerleri de bulunmakta.

Galeriyi haritada görmek için tıklayın.

25.Les İnvalides Kompleksi

Paris Gezilecek Yerler
Les İnvalides

Hotel Les İnvalides olarak bilinen bu kompleks, 1671 yılında Louis XIV tarafından kurulmuş. Engelli ve yoksul savaş gazilerine konaklama sağlamak amacıyla kurulan bu kompleks, Paris’te ne yapılır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Kompleksin içinde; Müzeler, Aziz Louis Kilisesi ve İnvalides kubbesi gibi önemli yerler bulunmakta.

26.Alexandre III Köprüsü

Paris Gezilecek Yerler
Alexander III Köprüsü

Paris’in muhteşem bir şekilde dekore edilmiş bu köprüsü, Paris’in gezilecek yerleri arasına mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biri diyebilirim.

Oldukça popüler olan bu köprü, 1897-1900 yılları arasında inşa edilmiş. Köprü 40 metre genişliğinde, 6 metre yüksekliğinde ve 107.5 metre uzunluğunda oldukça gösterişli.

Petit Palais (Küçük Saray), Grand Palais (Büyük Saray) ve Hotel des İnvalides’e oldukça yakın bir konumda bulunması da, köprüyü ziyaret etmek için yeterli nedenlerden.

Alexander III Köprüsü
Alexander III Köprüsü

27.Grand Palais (Büyük Saray)

Paris Gezilecek Yerler
Büyük Saray-Grand Palais

Paris’in en popüler sergi mekanlarından biri olan bu sarayda, Uluslararası alanda tanınmış sanatçıların eserlerini görmek mümkün.

Paris’in sembolik bir anıtı olarak kabul edilen saray, Paris gezilecek yerler bakımından önemli bir yere sahip. 1900 Dünya Fuarı için inşa edilen bu eşsiz saraya girmek için oldukça uzun kuyruklar oluştuğundan dolayı, mümkünse biletinizi online olarak almanızda da yarar var.

28.Paris Tarihi Kütüphanesi

Paris Gezilecek Yerler
Tarihi Paris Kütüphanesi

Bibliotheque Historique de la ville de Paris olarak bilinen bu tarihi kütüphane, özellikle görülecek yerlerden olmasa da, zamanınız kalırsa Paris gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz yerlerden biri. Oldukça farklı mimarisi olan kütüphaneyi, sanırım dışarıdan görmek yeterli olacaktır.

29.Saint-Martin Bölgesi ve Kanalı

Paris Gezilecek Yerler
Saint Martin Kanalı

Paris’te bisiklet kiralama için en iyi bölgelerden biri olan Aziz Martin bölgesi, Parislilerin en popüler bölgelerinden biri olarak bilinmekte.

Bölgede bulunan meşhur Saint-Martin Kanalı etrafında birçok cafe ve restoranlar bulabilirsiniz. Ayrıca, tekne turu yapabileceğiniz en uygun yerlerden biridir. Paris’te bulabileceğiniz en uygun restoranlara ev sahipliği yapan bu bölgeyi, yemek ve alışveriş için, tercih edebilirsiniz.

30.Tuileries Bahçesi

Paris Gezilecek Yerler
Tuileries Bahçesi

Paris’in en popüler bahçelerinden biri olan Tuileries Bahçesi, Concorde Meydanı ve Louvre Müzesi arasında bulunuyor. Konumu itibari ile oldukça popüler olan bu bahçede, Orangerie (Sera) Müzesini, birçok heykeli ve Tuileries Sarayı’nı da görebilirsiniz.

Paris gezilecek yerler, bu liste ile sınırlı olmamakla birlikte daha birçok turistik yeri eklemek mümkün. Ancak, Paris’te görülecek en önemli yerler arasında olan bu 30 yer, 4-5 güne kadar Paris seyahati düzenlemek isteyenler için sanırım yeterli olacaktır.

Paris’te Gezilecek Yerlere Göre Nerede Kalınır ?

Paris’te konaklama için birçok bölgeden bahsetmek mümkün. Bu şehirde 20’den fazla bölge bulunuyor. Fakat Paris’teki turistik noktalara yakın olmak ve çok fazla ücret ödememek adına da doğru bölgeyi seçmek şart. Aşağıdaki 2 bölge, bu şehirdeki en çok tercih edilen, en ideal konuma sahip olan ve turistik yerlere ulaşım için en kolay seçenekleri olan bölgelerden oluşmaktadır.

Eiffel Tower (Eyfel Kulesi Bölgesi – 07 Invalides) : Bu bölge aşırı bütçeli bir Paris gezisi planlamıyorsanız, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölgelerden. Çünkü bu bölge, şehrin en turistik bölgelerinden ve şehirde önemli görülecek yerlere oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Bu bölgede, birbirinden kaliteli lüks otelleri bulabileceğiniz gibi, bütçeli otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Le Marais ; Sanatseverler için biçilmiş bir kaftan olan bu bölge, Paris’in en güzel yerleri arasında olan müzeleri, galeri ve tarihi yapıları bir arada görebileceğiniz bir bölgedir. Şehirdeki diğer turistik yerlere kolay ulaşım ağı sunan bu bölge konaklama ücretleri, Eyfel Kulesi Bölgesi’ne nazaran biraz daha uygun diyebiliriz. Bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Paris’in bölgeler konumuna göz atarak, turistik yerlere yakın olan bölgeler hakkında çok daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Paris Gezilecek Yerler Videosu

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...