Eşsiz güzelliği ve Eyfel Kulesi ile Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri olan Paris, 12 milyon nüfusu ile oldukça kalabalık bir şehir. Avrupa’nın en romantik şehirlerinden biri olan bu şehirde dünyanın en ünlü yapıları da bulunmakta. Dünyanın en büyük müzesi olan Louvre Müzesi ve filmlere konu olan Eyfel Kulesi de bu şehirde bulunmaktadır. Fransa’nın başkenti olan bu şehri çok seveceksiniz.
Paris nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç önemli bilgiye değinmekte yarar var. Öncelikle bu şehirdeki birçok yapının UNESCO Dünya mirası listesinde bulunmaktadır. Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Paris, bir açık hava müzesi olarak bilinmektedir.

Paris Nerede ?

İlle de France bölgesinin merkezi ve Fransa’nın başkenti olan Paris, Sen Nehri üzerine Paris havzasının üzerine kurulmuştur. Tam olarak Paris, Fransa’nın kuzeyinde bulunmaktadır.

[huge_it_maps id=”177″]

 

Paris’e Nasıl Gidilir ?

Paris’e İstanbul’dan direkt uçak seferleri bulunmaktadır. Şehrin yaklaşık 30 km uzağında bulunan Paris’in en büyük havaalanı Charles de Gaulle havaalanına hemen hemen her gün direkt uçak seferlerini bulabilirsiniz. Bunun yanında Paris’te bulunan bir diğer havaalanı olan Orly Havaalanına da İstanbul’dan direkt uçuşları bulmak mümkündür.

Paris’e Ne Zaman Gidilir ?

Her mevsimi ayrı güzel olan Paris’in en yoğun turist trafiği yaz aylarındadır. Yaz mevsimi süper turist akınına uğrayan bu şehirde insan trafiği çok yoğundur. Bunun yanında noel zamanında bir hayli kalabalık olan Paris için en ideal ziyaret zamanı ilkbahar veya sonbahar aylarıdır. Fakat konaklama ücretlerinin süper pahalı olduğu bu şehirde bütçeli bir seyahat planlıyorsanız kış aylarında burayı ziyaret etmeyi de düşünebilirsiniz. Kış aylarında bu şehirde konaklama ücretleri çok daha uygun olmaktadır. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız %40’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Eğer yaz aylarında bu şehri ziyaret edecek olursanız mutlaka erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmaya çalışın ve konaklama için doğru bölge seçimi yapın. Hangi bölgede veya konaklama biriminde konaklayacağınıza henüz karar vermediyseniz de Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini fazlasıyla bulabilirsiniz.

Paris nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazıya eklemek veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here