Avrupa’nın en gözde ve en güzel şehirlerinden biri olan Paris, konaklama bakımından süper detaylı bir araştırma isteyen şehirlerden. Çünkü bu şehirde konaklama ücretleri ciddi anlamda pahalı. Özellikle 3 veya 4 yıldızlı otellerde kalmak istiyor ve fazla pahalı olmayan otelleri arıyorsanız.
Bu şehirde bulunan 5 yıldızlı otellerde konaklamak istiyorsanız ilk olarak 4 yıldızlı otellere göz atın derim. Aradığınız lüks ve modernliği 4 yıldızlı otellerde fazlasıyla bulabilirsiniz. Paris’te nerede kalınır ? sorusu için otel araştırması yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin. Bölge seçimini yaptıktan sonra otel veya hostel seçimi çok daha kolay olacaktır.

Nasıl bir bölge istiyorsunuz ? alışveriş caddelerine, mağazalarına veya merkezlerine yakın bir bölge mi ?, Paris gece hayatı için hareketli bir bölge mi ?, Turistik yerlere yakın bir bölge mi ? yoksa ortaya karışık, hepsinden olsun mu ? diyorsunuz. Aşağıdaki bölgeleri inceleyerek zevkinize ve bütçenize uygun yeri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Paris’te Nerede Kalınır ? | En İyi Bölgeler

Paris’te 1’den 20’ye kadar ayrılmış olan bölgelerde konaklamak mümkün. Bu bölgeler arrondissement olarak biliniyor. Siz de otel veya hostelinizi seçerken otelinizin hangi bölgede (Arrondissement) olduğuna mutlaka bir göz atın ve ona göre karar verin. Bu bölgelerin mantığı 1’den uzaklaştıkça şehir merkezinin dışına çıkıyorsunuz. Yani, 12. bölgeye kadar şehir merkezi yakınları, 12. bölgeden sonra şehir merkezinde uzaklaşmaya başlıyorsunuz.

1.1 st Arrondissement (Louvre Bölgesi)

Paris'te Nerede Kalınır ?
Hotel Le Relais – Paris’te hangi bölgede kalmalı ?

Paris’in en güzel konaklama bölgelerinden biri olan bölgedeyiz, 1 st Arrondissement. Tuileries bahçeleri, eşsiz Eyfel kulesi manzarası, Sen nehri manzarası ve Concorde meydanı. Ne güzel bir bölge değil mi ? her şey bir arada. Fakat, bu kadar güzel bir bölgede konaklamak biraz pahalı olabiliyor. Özellikle 4 ve 5 yıldızlı otelleri tercih edecek olursanız. Bu yüzden, bu bölgede sadece hostellere veya 3 yıldızlı otellere göz atmanızı tavsiye ederim. Hostellerde de çift kişilik özel odaları bulabilirsiniz.

Bu bölge, Louvre müzesi etrafında toplanıyor. Yani Louvre Müzesi’ne en yakın olabileceğiniz otelleri bu bölgede bulabilirsiniz. Bunun yanında, bu bölge daha çok lüks daireler ile çevrili. Yani ailece veya 3-4 kişi grup olarak seyahat ediyorsanız, bu dairelere mutlaka bir göz atın derim.

KİM İÇİN ; Amaaaan bir daha Paris’e ne zaman gideceğim, şöyle şık ve lüks bir otelde konaklayayım diyenler, paraya acımayanlar, lüks restoranlar ile arası iyi olanlar, romantik ama lüks bir Paris gezi planı yapanlar içindir.

01 Arrondissement (Louvre) bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

  • 2 yıldızlı bir otel olan Hotel Agora’ya (7.1 konuk değerlendirme puanı – Oteli İncele & Fiyatlara Göz at )
  • 3 yıldızlı bir otel olan Hôtel Le Relais des Halles (9.4 konuk değerlendirme puanı – Oteli İncele & Fiyatlar Göz at)
  • 4 yıldızlı bir otel olan Royal Saint Honore (8.5 konuk değerlendirme puanı – Oteli İncele & Fiyatlara Göz at) göz atabilirsiniz. Bu oteller bölgenin en çok tercih edilen otelleri olduğu gibi şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip otellerden.

2.2 nd Arrondissement (BOURSE Bölgesi)

Paris'te Nerede Kalınır
Hotel Volney Opera – Paris’te nerede kalınır ?

Daha çok cafeleri ve alışveriş mağazaları ile popüler olan bu küçük bölgede konaklamanızı pek tavsiye etmem. Bölgede birçok tekstil kamyonları sabahın çok erken saatlerinde işe koyuluyor. Yani oteliniz bu tekstil çalışanlarının iş yaptığı yere yakın olursa, gürültüden rahatsız olabilir uykularınız kaçabilir. Bu yüzden bu bölgeyi es geçin derim. Yok illa bu bölgede kalacağım diyorsanız ses sistemi iyi olan 3-4 yıldızlı otellerde konaklayın. Eski ve çok düşük bütçeli otelleri bu bölgede tercih etmeyin.

KİM İÇİN ; Biraz daha kaliteli otellerde konaklamak isteyenler ve sabahın erken saatlerinde uyananlar içindir.

Bu bölgede yer alan otellere ve dairelere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

3.3 rd ve 4 th Arrondissement (The Marais Bölgesi)

Paris'te Nerede Kalınır
Hotel De Roubix – Paris’te Hangi bölgede kalınır ?

Paris’te nerede kalınır ? sorusuna bence en güzel cevap Marais bölgesidir. Bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden. Yani, turist kalabalığından hoşlanmıyorsanız bu bölgeyi sevmeyeceksiniz. Bu bölgede birçok uygun oteller, restoranlar ve cafeleri bulabilirsiniz. Yani öğle veya akşam yemeği için 40-50£ gibi çılgın ücretler ödemenize gerek yok.

Gece hayatı canlı bir yer olmasa da, akşamları cafelerde ve barlarda eğlenen birçok turist görebilirsiniz. Bunun yanında uygun fiyata alışveriş yapmak isteyenlere de önerebileceğim ideal bir bölgedir.

KİM İÇİN ; Uygun fiyatlara otel, cafe, restoran ve bar arayanlar, turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak isteyenler, merkezde ama süper merkezde olmak istemeyenler içindir.

Marais bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

4.5 th Arrondissement (Latin Quarter Bölgesi)

Paris'te Nerede Kalınır
Grand Hotel Saint Michel – Paris’te nerede kalınır ?

Uluslararası öğrencilerin ve Fransız gençlerin en çok takıldığı bölgelerden biri olarak bilinmekte. Her yerde 18-19-20’lik gençler dolanıyor. Yani, yaş ortalaması süper düşük. Bütçeli otel arayanlara tavsiye edebileceğim en ideal bölgedir. Bunun yanında, az biraz hareketli bir bölgede konaklamak isteyenler için tercih edilebilecek yerlerden. Bu bölgede birçok butik otel bulabilirsiniz. Yani, Paris’te ucuz bir otel arıyorsanız, ilk bakmanız gereken yerlerden biri Latin Quarter olmalı.

KİM İÇİN ; 5 yıldızlı otelde konaklayıp 4 yıldız otel ücreti ödemek isteyenler, ucuz konaklama birimleri arayanlar, şehrin tarihi yapılarına ve kiliselerine yakın olmak isteyenler ve aile/grup olarak seyahat edenler içindir.

Latin Quarter bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede tavsiye edebileceğim oteller ise;

5.6 th Arrondissement (Saint Germain des-pres)

Paris'te Nerede Kalınır
Hotel Du Lys – Paris Otel Tavsiyeleri

Paris’te nerede kalınır ? sorusu için mutlaka göz atmanızı tavsiye edebileceğim bölgelerden biri olan St Germain, Orsay Müzesine, Lüksemburg Bahçesine ve Notre Dame Katedrali‘ne yakın olduğu gibi, birçok cafeleri, restoranları ve az biraz gece hayatıyla, tercih edilebilecek en popüler bölgelerden biri.

KİM İÇİN ; Gece hayatı olsun ama öyle çılgınlar gibi eğlence mekanları olmasın, sakin mekanlar olsun diyenler, manzaraya yakın olayım diyenler, tarihi yapılara ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olayım, ulaşım araçları ile dilediğim yere rahatlıkla gideyim ve orta bütçeli bir yer olsun diyenler içindir.

St Germain bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak,

6.7 th Arrondissement (Eyfel Kulesi)

Paris'te Nerede Kalınır ?
La Clef Tour Eiffel – Paris’te nerede kalınır ?

Paranız çok mu ? ve Paris’te nerede kalacağınıza karar veremiyor musunuz ? o zaman gözünüz kapalı bu bölgede bulunan herhangi bir oteli tercih edin yeter. Bu bölgeden, memnun ayrılmamak neredeyse imkansız. Hep hayal ettiğim bölgelerden biri olan 7 th arrondissement tam anlamıyla muhteşem. Fakat bu bölgede bulunan oteller, restoranlar ve cafeler süper pahalı olduğundan herkesin tercih edebileceği bölgelerden değil.

Bu bölgede çok fazla 3 yıldızlı otel bulabiliyorsunuz. Eğer, 7 th arrondissement (07 İnvalides olarak da bilinir) pahalı gelecek olursa, yine Eyfel kulesine az biraz yakın otellerin bulunduğu 16 th arrondissement de tercih edilebilir.

KİM İÇİN ; Para çok, sen bana en muhteşem bölgeyi göster diyenler, lüks yaşama alışkın olanlar, Eyfel Kulesi manzaralı otel arayanlar, hemen hemen her yere bi koşu gideyim diyenler, alışveriş bölgelerinde konaklamak isteyenler ve kısa süreli Paris seyahati planlayanlar içindir.

7.Invalides ve 16.Passy bölgesinde yer alan (Eyfel Kulesine yakın) otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.Bu bölgede tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise ;

7.8 th Arrondissement (Şanzelize)

Paris'te Nerede Kalınır
Hotel Cordelia – Paris Otel Tavsiyesi

Daha çok dairelerin bulunduğu bu bölge, meşhur Şanzelize Caddesi etrafında çevrili. Yani, bi koşu Zafer Takı‘yı, Şanzelize Caddesi’ni ve Concorde Meydanı’nı görebileceğiniz bir bölge. Fakat, bu bölgede her şey ama her şey çok pahalı. Cafeler, restoranlar, kiralık daireler, oteller, her şey. Fakat, bütçeli bir Paris gezisi planlamıyorsanız, paraya kıyıp bu bölgede kalın derim. Çünkü Paris’in kalbi burada atıyor.

KİM İÇİN ; Süper zenginler veya 3 yıldızlı otele 5 yıldız otel parası ödemeye bayılanlar, lüks cafe, restoran ve alışveriş mağazalarına yakın olmak isteyenler ve şehrin tam kalbinde konaklayayım diyenler içindir.

Şanzelize Caddesi çevresinde yer alan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

8.9 th ve 10 th Arrondissement

Paris’te gezilecek yerler arasında birçok yeri bu bölgede bulabilirsiniz. Fakat, bu bölgede doğru yeri tercih etmediğiniz takdirde geceleri pek rahat edemeyebilirsiniz. Yani, çok fazla yaşlı hayat kadınını bu bölgede görmek mümkün. Yani az da olsa rahatsız olabileceğinizi düşündüğümden bu bölgeyi es geçin derim. Yok illa bu bölgede kalmak istiyorum diyorsanız ;

Bu bölgede yer alan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

9.11 th ve 12 th Arrondissement (Oberkampf – Bastille)

Paris'te Nerede Kalınır ?
Hotel İnternational Paris -Paris Konaklama Rehberi

Paris’te nerede kalınır ? dendiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri Oberkampf ve Bastille bölgesi oluyor. Bu bölge daha çok eğlenceli bir Paris seyahati planlayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bölge genel olarak oldukça popüler. Şehrin en genç kesimini burada görebiliyorsunuz. Bunun yanında, biraz turistik bir bölge olduğundan geceleri dikkatli olmakta da yarar var.

KİM İÇİN ; Paris gece hayatı için plan yapanlar, lüks otellere verecek parası çok olanlar, turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak isteyenler içindir.

Bu bölgede yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

10.13 th Arrondissement (Chinatown)

Cafeleri, barları ve restoranları ile popüler olan bu bölge, şehirdeki en ucuz bölgelerden. Akıl almaz ucuz oteller ve hostelleri bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Eğer, bütçeli bir Paris gezisi planlıyorsanız, bu bölgenin dışına çıkmanıza bile gerek yok diyebilirim. Turistik yerlere çok yakın olmasa da, metrolar ile dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca 2, 3 yıldızlı otelleri ve hostelleri en çok bulabileceğiniz bölge olduğundan dolayı da, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden.

  • Bu bölgede yer alan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

NOT : 14 th ve 20 th arasındaki bölgelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Özellikle bu şehre ilk defa gidiyorsunuz. Bu bölgeler çok turistik yerler olmadığı gibi, çok ucuza otel bulacağım diye çok fazla şehir merkezinden çıkmaya da gerek yok.

[huge_it_maps id=”23″]

Paris hostel tavsiyeleri adlı yazıma göz atarak, Paris’te nerede kalınır ? sorunuza çok daha uygun hostelleri bulabilirsiniz. Tabi hostellerde konaklamak istiyorsanız.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Paris’te nerede kalınır ? sorusuna daha birçok otel tavsiyesi ve bölge tavsiyesi vermek pekala mümkün. Fakat bu bölgelerde ve otellerde aradığınız zevki, konforu ve fiyatı rahatlıkla bulabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here