Paris’te Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Avrupa’nın en gözde ve en güzel şehirlerinden biri olan Paris, konaklama bakımından süper detaylı bir araştırma isteyen şehirlerden. Çünkü bu şehirde konaklama ücretleri ciddi anlamda pahalı. Özellikle 3 veya 4 yıldızlı otellerde kalmak istiyor ve fazla pahalı olmayan otelleri arıyorsanız.
Bu şehirde bulunan 5 yıldızlı otellerde konaklamak istiyorsanız ilk olarak 4 yıldızlı otellere göz atın derim. Aradığınız lüks ve modernliği 4 yıldızlı otellerde fazlasıyla bulabilirsiniz. Paris’te nerede kalınır ? sorusu için otel araştırması yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin. Bölge seçimini yaptıktan sonra otel veya hostel seçimi çok daha kolay olacaktır.

Nasıl bir bölge istiyorsunuz ? alışveriş caddelerine, mağazalarına veya merkezlerine yakın bir bölge mi ?, Paris gece hayatı için hareketli bir bölge mi ?, Turistik yerlere yakın bir bölge mi ? yoksa ortaya karışık, hepsinden olsun mu ? diyorsunuz. Aşağıdaki bölgeleri inceleyerek zevkinize ve bütçenize uygun yeri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Benim pek fazla zamanım yok, şöyle en güzel bölgelere kısaca göz atayım diyorsanız, Paris’te konaklama için en ideal bölgelerden oluşan aşağıdaki 7 yere göz atabilirsiniz.

 • Paris’te gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın olmak için 1 st arrondissement yani Louvre Bölgesi. Tereddütsüz tercih edilebilir. Bu bölgedeki oteller
 • Paris’i ilk defa ziyaret edenler için süper merkezi  7th Arrondissement Eyfel Kulesi Bölgesi. Biraz pahalı olsa da, paraya kıyarım diyorsanız bu bölgeyi tek geçeriz. Bu bölgedeki oteller
 • Romantik bir bölge olarak bilinen Montmartre 18th Arrondissement. Bu bölge şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak bilinse de, Şanzelize, Eyfel ve Louvre gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine gitmek istiyorsanız toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacak. Bu bölgedeki oteller
 • Aileler için en ideal bölge Saint Germain Bölgesi 6th Arrondissement. Bu bölgedeki oteller
 • Paris’teki en iyi alışveriş ve gece hayatı bölgesi, Le Marais. 3th ve 4th Arrondissement. Bu bölgedeki oteller
 • Yaş ortalamasının oldukça düşük olduğu, Paris’teki en güzel ve en hareketli bölge, Latin Quarter Bölgesi. Bu bölgedeki oteller
 • Paris’teki en pahalı ve en lüks otellere sahip bölge, Şanzelize Bölgesi. Bu bölgedeki oteller

Paris'te Nerede kalınır ?
Paris Konaklama Bölgeleri

Eğer detaylı bir Paris konaklama rehberi arıyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Paris’te Nerede Kalınır ? | En İyi Bölgeler

Paris’te 1’den 20’ye kadar ayrılmış olan bölgelerde konaklamak mümkün. Bu bölgeler arrondissement olarak biliniyor. Siz de otel veya hostelinizi seçerken otelinizin hangi bölgede (Arrondissement) olduğuna mutlaka bir göz atın ve ona göre karar verin.

Bu bölgelerin mantığı 1’den uzaklaştıkça şehir merkezinin dışına çıkıyorsunuz. Yani, 12. bölgeye kadar şehir merkezi yakınları, 12. bölgeden sonra şehir merkezinde uzaklaşmaya başlıyorsunuz.

1.1 st Arrondissement – Louvre Bölgesi (Bölge Puanı 95/100)

Paris'te Nerede kalınır ?
Paris’in en güzel yapılarından Louvre Müzesi bu bölgede bulunuyor

Paris’in en güzel konaklama bölgelerinden biri olan bölgedeyiz, 1 st Arrondissement. Tuileries bahçeleri, eşsiz Eyfel kulesi manzarası, Sen nehri manzarası ve Concorde meydanı. Ne güzel bir bölge değil mi ? her şey bir arada.

Fakat, bu kadar güzel bir bölgede konaklamak biraz pahalı olabiliyor. Özellikle 4 ve 5 yıldızlı otelleri tercih edecek olursanız. Bu yüzden, bu bölgede sadece hostellere veya 3-4 yıldızlı otellere göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu bölge, Louvre müzesi etrafında toplanıyor. Yani Louvre Müzesi’ne en yakın olabileceğiniz otelleri bu bölgede bulabilirsiniz. Bunun yanında, bu bölge daha çok lüks daireler ile çevrili. Yani ailece veya 3-4 kişi grup olarak seyahat ediyorsanız, bu dairelere mutlaka bir göz atın derim.

KİM İÇİN ; Amaaaan bir daha Paris’e ne zaman gideceğim, şöyle şık ve lüks bir otelde konaklayayım diyenler, paraya acımayanlar, lüks restoranlar ile arası iyi olanlar, romantik ama lüks bir Paris gezi planı yapanlar içindir.

01 Arrondissement (Louvre) bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • 2 yıldızlı bir otel olan Hotel Agora’ya (7.1 konuk değerlendirme puanı – Oteli İncele & Fiyatlara Göz at )
 • 3 yıldızlı bir otel olan Hôtel Le Relais des Halles (9.4 konuk değerlendirme puanı – Oteli İncele & Fiyatlar Göz at)
 • 4 yıldızlı bir otel olan Royal Saint Honore (8.5 konuk değerlendirme puanı – Oteli İncele & Fiyatlara Göz at) göz atabilirsiniz. Bu oteller bölgenin en çok tercih edilen otelleri olduğu gibi şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip otellerden.

Paris’te konaklama için en çok tercih edilen, turistik yerlere yakınlığı ile popüler olan, birbirinden kaliteli ve uygun konaklama seçeneklerine ev sahipliği yapan Louvre Bölgesi, bu şehirde konaklama için tercih edilebilecek en mükemmel bölge diyebiliriz.

2. 2nd Arrondissement – BOURSE Bölgesi (Bölge Puanı 80/100)

Bourse Bölgesi
Bourse bölgesi

Daha çok cafeleri ve alışveriş mağazaları ile popüler olan bu küçük bölgede konaklamanızı pek tavsiye etmem. Bölgede birçok tekstil kamyonları sabahın çok erken saatlerinde işe koyuluyor.

Yani oteliniz bu tekstil çalışanlarının iş yaptığı yere yakın olursa, gürültüden rahatsız olabilir uykularınız kaçabilir. Bu yüzden bu bölgeyi es geçin derim. Yok illa bu bölgede kalacağım diyorsanız ses sistemi iyi olan 3-4 yıldızlı otellerde konaklayın. Eski ve çok düşük bütçeli otelleri bu bölgede tercih etmeyin.

KİM İÇİN ; Biraz daha kaliteli otellerde konaklamak isteyenler ve sabahın erken saatlerinde uyananlar içindir.

Bu bölgede yer alan otellere ve dairelere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Çok fazla turistin konakladığı bu bölgeye gitme şansımız olduğundan dolayı, bize çok iyi bir konaklama bölgesi olarak gelmedi. Zaten sabahları biraz hareketli olduğundan dolayı, iyi ve ses yalıtımlı otellerde konaklamazsanız çok erken saatlerde kalkmak zorunda kalabilirsiniz.

3.3 rd ve 4 th Arrondissement – Le Marais Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Le Marais Bölgesi
Le Marais Bölgesi

Paris’te nerede kalınır ? sorusuna bence en güzel cevap Marais bölgesidir. Bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden. Yani, turist kalabalığından hoşlanmıyorsanız bu bölgeyi sevmeyeceksiniz. Bu bölgede birçok uygun oteller, restoranlar ve cafeleri bulabilirsiniz. Yani öğle veya akşam yemeği için 40-50£ gibi çılgın ücretler ödemenize gerek yok.

Gece hayatı canlı bir yer olmasa da, akşamları cafelerde ve barlarda eğlenen birçok turist görebilirsiniz. Bunun yanında uygun fiyata alışveriş yapmak isteyenlere de önerebileceğim ideal bir bölgedir.

KİM İÇİN ; Uygun fiyatlara otel, cafe, restoran ve bar arayanlar, turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak isteyenler, merkezde ama süper merkezde olmak istemeyenler içindir.

Marais bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Eğer Paris’e gece hayatı için gidiyorsanız, bu bölgeden başka bir bölgeye bakmanıza gerek yok. Bunun yanında gece hayatı için planınız olmasa bile bu bölge gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek en güzel bölgelerden.

4.5 th Arrondissement – Latin Quarter Bölgesi (Bölge Puanı 90/100) – Paris’te Gece Hayatı İçin Nerede Kalmalı ?

Paris'te nerede kalınır ?
Latin quarter

Uluslararası öğrencilerin ve Fransız gençlerin en çok takıldığı bölgelerden biri olarak bilinmekte. Her yerde 18-19-20’lik gençler dolanıyor. Fakat yaşlı turistlerin favori bölgelerinden biri diyebiliriz.

Geceleri daha hareketlenen bu bölgeye detaylıca bir göz atmanızda yarar var.

Bunun yanında, az biraz hareketli bir bölgede konaklamak isteyenler için tercih edilebilecek yerlerden. Bu bölgede birçok butik otel bulabilirsiniz. Yani, Paris’te ucuz bir otel arıyorsanız, ilk bakmanız gereken yerlerden biri Latin Quarter olmalı.

KİM İÇİN ; 5 yıldızlı otelde konaklayıp 4 yıldız otel ücreti ödemek isteyenler, ucuz konaklama birimleri arayanlar, şehrin tarihi yapılarına ve kiliselerine yakın olmak isteyenler ve aile/grup olarak seyahat edenler içindir.

Latin Quarter bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede tavsiye edebileceğim oteller ise;

Bu bölge biraz daha hareketli. Gece hayatı için de tercih edilebilir. Fakat çok fazla sayıda Uluslararası öğrenci olduğundan dolayı, yaş ortalaması baya düşük.

5.6 th Arrondissement – Saint Germain des-pres (Bölge Puanı 90/100)

Paris'te nerede kalınır ?
Saint Germain Bölgesi, şehirdeki en iyi gece hayatına ev sahipliği yapan bölgelerden biri

Paris’te nerede kalmalı ? sorusu için mutlaka göz atmanızı tavsiye edebileceğim bölgelerden biri olan St Germain, Orsay Müzesine, Lüksemburg Bahçesine ve Notre Dame Katedrali‘ne yakın olduğu gibi, birçok cafeleri, restoranları ve az biraz gece hayatıyla, tercih edilebilecek en popüler bölgelerden biri.

KİM İÇİN ; Gece hayatı olsun ama öyle çılgınlar gibi eğlence mekanları olmasın, sakin mekanlar olsun diyenler, manzaraya yakın olayım diyenler, tarihi yapılara ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olayım, ulaşım araçları ile dilediğim yere rahatlıkla gideyim ve orta bütçeli bir yer olsun diyenler içindir.

St Germain bölgesinde yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak,

Paris’e 100 defa gitsek yine de bu bölgede kalırdık. Şehirdeki en iyi ve en kaliteli olan bölgelerden biri. Birkaç kusuru olsa da gözünüz kapalı bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerini tercih edebilirsiniz.

6.7 th Arrondissement – Eyfel Kulesi (Bölge Puanı 95/100)

Eyfel Kulesi Paris
Eyfel Kulesi

Paranız çok mu ? ve Paris’te nerede kalacağınıza karar veremiyor musunuz ? o zaman gözünüz kapalı bu bölgede bulunan herhangi bir oteli tercih edin yeter. Bu bölgeden, memnun ayrılmamak neredeyse imkansız. Hep hayal ettiğim bölgelerden biri olan 7 th arrondissement tam anlamıyla muhteşem. Fakat bu bölgede bulunan oteller, restoranlar ve cafeler süper pahalı olduğundan herkesin tercih edebileceği bölgelerden değil.

Bu bölgede çok fazla 3 yıldızlı otel bulabiliyorsunuz. Eğer, 7 th arrondissement (07 İnvalides olarak da bilinir) pahalı gelecek olursa, yine Eyfel kulesine az biraz yakın otellerin bulunduğu 16 th arrondissement de tercih edilebilir.

KİM İÇİN ; Para çok, sen bana en muhteşem bölgeyi göster diyenler, lüks yaşama alışkın olanlar, Eyfel Kulesi manzaralı otel arayanlar, hemen hemen her yere bi koşu gideyim diyenler, alışveriş bölgelerinde konaklamak isteyenler ve kısa süreli Paris seyahati planlayanlar içindir.

7.Invalides ve 16.Passy bölgesinde yer alan (Eyfel Kulesine yakın) otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.Bu bölgede tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise ;

Hiçbir bölgeye bakmadan bu bölgeyi kesinlikle tercih edin derdik. Fakat bu bölgede bulunan oteller biraz pahalı. Yani bütçenizi biraz zorlayabilir. Fakat Paris’e ilk defa gidiyor ve bir daha bu şehre gelmenin zor olduğunu düşünüyorsanız, paraya kıyıp Eyfek Kule manzaralı otellerden birine mutlaka göz atın.

Ayrıca bu bölgede fırsat indirimleri olan birçok otel bulunmakta. Erken rezervasyonlar ile bu fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara oteller bulabilirsiniz.

7.8 th Arrondissement Şanzelize (80/100) – Paris’te En Merkezi Nerede Kalınır ?

Şanzelize Paris
Şanzelize Caddesi süper pahalı olabiliyor. Bu yüzden bu bölgedeki otellerin bütçenizi aşabileceğini unutmayın

Daha çok dairelerin bulunduğu bu bölge, meşhur Şanzelize Caddesi etrafında çevrili. Yani, bi koşu Zafer Takı‘yı, Şanzelize Caddesi’ni ve Concorde Meydanı’nı görebileceğiniz bir bölge. Fakat, bu bölgede her şey ama her şey çok pahalı. Cafeler, restoranlar, kiralık daireler, oteller, her şey. Fakat, bütçeli bir Paris gezisi planlamıyorsanız, paraya kıyıp bu bölgede kalın derim. Çünkü Paris’in kalbi burada atıyor.

KİM İÇİN ; Süper zenginler veya 3 yıldızlı otele 5 yıldız otel parası ödemeye bayılanlar, lüks cafe, restoran ve alışveriş mağazalarına yakın olmak isteyenler ve şehrin tam kalbinde konaklayayım diyenler içindir.

Şanzelize Caddesi çevresinde yer alan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şanzelize caddesi konumuna göz atarak turistik yerlere yakınlık hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • Bölgenin en uygun fiyatlı otellerinden biri olan Hotel d’Argenson adlı 2 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Şanzelide konaklamak ve uygun fiyat ödemek istiyorsanız, bu otel tam size göre. Şanzelize bölgesi büyük bir alanı kapsadığından dolayı, bu bölgedeki otellerin bazılarından şehirdeki turistik noktalara yürüyerek gidemeyebilirsiniz. Bu otel de o otellerden biri. Louvre ve Eyfel bu otele ortalama 2.5 km uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isteyenler için, 4 yıldızlı bir otel olan ”Best Western Paris Gare Saint Lazare” adlı tesisi önerebiliriz. Bu otelden metro ile hemen hemen tüm turistik yerlere 3-5 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında otele yakın birçok turistik ve tarihi yerleri de bulmak mümkün. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması dolayısıyla Paris’te nerede kalmalı ? sorunuza güzel bir cevap olacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir başka otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan ”Atlantic Hotel”i inceleyebilirsiniz. Bu otel şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Bunun en önemli nedeni de hem uygun fiyatlı olması hem de konum olarak bölgedeki en ideal otellerden biri olması. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan modernliği ve hizmeti ile gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz otellerden biri. Şehirdeki turistik yerlerin bazılarına yürüyerek gidebiliyor olsanız da, en popüler yerlere gitmek için metroya veya diğer toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olabiliyor. Bu yüzden toplu taşıma araçları ile aranız iyi değilse bu oteli de es geçebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz at

8.11 th ve 12 th Arrondissement (Oberkampf – Bastille)

Paris'te Nerede Kalınır ?
Hotel İnternational Paris -Paris Konaklama Rehberi

Paris’te nerede kalmalı ? dendiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri Oberkampf ve Bastille bölgesi oluyor. Bu bölge daha çok eğlenceli bir Paris seyahati planlayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bölge genel olarak oldukça popüler. Şehrin en genç kesimini burada görebiliyorsunuz. Bunun yanında, biraz turistik bir bölge olduğundan geceleri dikkatli olmakta da yarar var.

KİM İÇİN ; Paris gece hayatı için plan yapanlar, lüks otellere verecek parası çok olanlar, turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak isteyenler içindir.

Bu bölgede yer alan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

9.13 th Arrondissement (Chinatown)

Cafeleri, barları ve restoranları ile popüler olan bu bölge, şehirdeki en ucuz bölgelerden. Akıl almaz ucuz oteller ve hostelleri bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Eğer, bütçeli bir Paris gezisi planlıyorsanız, bu bölgenin dışına çıkmanıza bile gerek yok diyebilirim. Turistik yerlere çok yakın olmasa da, metrolar ile dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca 2, 3 yıldızlı otelleri ve hostelleri en çok bulabileceğiniz bölge olduğundan dolayı da, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden.

 • Bu bölgede yer alan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

Paris’te Bölge Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Yerler

9 th ve 10 th Arrondissement

Paris’te gezilecek yerler arasında birçok yeri bu bölgede bulabilirsiniz. Fakat, bu bölgede doğru yeri tercih etmediğiniz takdirde geceleri pek rahat edemeyebilirsiniz. Yani, çok fazla yaşlı hayat kadınını bu bölgede görmek mümkün. Yani az da olsa rahatsız olabileceğinizi düşündüğümden bu bölgeyi es geçin derim.

Hatta, hayat kadınları ilginizi çekmiyorsa, bu bölge yakınlarına bile uğramayın. Çocukla gezebileceğiniz veya konaklayabileceğiniz bir bölge değil.

Göz At : Paris Otelleri

Bunun yanında, 14 th ve 20 th arasındaki bölgelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Özellikle bu şehre ilk defa gidiyorsunuz. Bu bölgeler çok turistik yerler olmadığı gibi, çok ucuza otel bulacağım diye çok fazla şehir merkezinden çıkmaya da gerek yok. Tabi 18th arrondissement olarak bilinen Montmartre Bölgesi hariç. Bu bölge oldukça güvenli ve şehirde konaklama bakımından birçok tesise ev sahipliği yapmaktadır.

Paris hostel tavsiyeleri adlı yazıma göz atarak, Paris’te nerede kalınır ? sorunuza çok daha uygun hostelleri bulabilirsiniz. Tabi hostellerde konaklamak istiyorsanız.

Göz At : Nice’de nerede kalınır ? 

Paris Gezisi
Paris Otel Tavsiyeleri

Paris Eyfel Kulesi Manzaralı Oteller

Paris’te birçok turistin hayal ettiği veya yaptığı gibi siz de Eyfel Kulesi manzaralı otellerde konaklayabilirsiniz. Tabi bunun için diğer otellere nazaran çok daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. Fakat kuleye çok yakın olmayan otelleri tercih edecek olursanız, çok daha uygun fiyatlı kaliteli otelleri bulabilirsiniz.

Lüks Otel Tavsiyeleri

Aşağıdaki 5 otel şehirdeki en iyi, en çok tercih edilen ve en ideal Eyfel Kulesi manzaralı otellerden.

1.Mercure Paris Centre Tour Eiffel (4 Yıldız)

Mercure Oteli Paris
Paris Otel Tavsiyeleri

7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel Eyfel Kulesi’ne tam olarak 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen modernliği ve şıklığı ile 5 yıldızlı otellerden ayırt edemeyeceğiniz bu otelin açık büfe kahvaltısı ve restoranı da bulunmakta. Bunun yanında şehrin önde gelen turistik yerlerden olan Zafer Takı ve Şanzelize Caddesi de bu otele yakın bir yerde bulunmakta.

Bu otel, daha çok romantik tatil planı yapan turistlerin tercih ettiği yerlerden biri. Aile olarak seyahat edenlerin pek tercih etmediği bu otele çocuklarınız ile gitmenizi pek tavsiye etmeyiz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.İbis Paris Tour Eiffel Cambronne (3 Yıldız)

İbis otel
Paris Otelleri

Paris’te nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan İbis Hotel, Eyfel Kulesi manzaralı oteller arasında en uygun fiyatlı olan otellerden biri.

Konum olarak çok güzel bir yerde bulunmasa da bu otelden yürüyerek 15 dakika içerisinde kulenin bulunduğu yere gidebilirsiniz.

Metro istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunması da otelin artısı. Bu metro istasyonundan şehirdeki en popüler yerlere çok kısa sürelerde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

3.Adagio Paris Tour Eiffel (4 Yıldız)

Adagio Otel paris
Paris Otel Tavsiyesi

Yine Paris Eyfel Kulesi manzaralı otellerden biri olan Adagio, nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri.

Ailecek konaklayabileceğiniz güzel bir otel olan Adagio bir apart otel olarak hizmet veriyor. Kendi kahvaltılarınızı ve yemeklerinizi bu otelin donanımlı mutfağında halledebilir veya açık büfe kahvaltısının olduğu kahvaltı salonuna inebilirsiniz.

İster stüdyo daireler isterseniz iki kişilik özel odaları bu otelde tercih edebilirsiniz. Ailece veya grup olarak seyahat ediyorsanız da otelin stüdyo dairelerinde konaklayarak eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Eyfel Kulesi’ne ortalama 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.0 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Shangri La Hotel Paris (5 Yıldız)

Paris'te nerede kalınır ?
Shangri Otel şehirdeki en iyi manzaralardan birine sahip

Sen Nehri karşısında Eyfel Kulesi’ne süper yakın olan bu lüks otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olarak biliniyor.

İster terasta isterseniz de odaların bazılarının içerisinde bulunan küvetten Eyfel Kulesi’nin manzarasını seyredebilirsiniz.

19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veren bu otelin 9.2 gibi mükemmel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Kapalı havuz ve spa merkezi ile de popüler olan bu otelin en güzel yanı da şehirdeki turistik yerlere direkt ulaşım sağlayan toplu taşıma araçlarının duraklarına yakın olması. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

5.Hotel Plaza Athenee (5 Yıldız)

Paris'te nerede kalınır ?
Bu otelin küvetinden Eyfel Kulesi’ni izlemek güzel bir şey olsa gerek

Paris’te nerede kalmalı ? sorusuna lüks bir cevap olan Hotel Plaza, şehirdeki en lüks otellerden biri. Gerek konumu, gerekse sunduğu eşsiz Eyfel Kulesi manzarasıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden. Tabi bütçenize uyuyorsa.

Şanzelize Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Bir saray olarak da kabul edilen bu tesiste 5 restoran ve bir de kokteyl bar bulunuyor.

Bu otelin her odası Eyfel Kulesi manzaralı değil. Sadece birkaç odası bu manzaraya ev sahipliği yapıyor. Tabi diğer odalara göre bu odaların ücreti de biraz daha fazla oluyor.

Eyfel Kulesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin kalabalığından ve turist yoğunluğundan kaçıp romantik bir Paris tatili yapmak isteyenlerin tercih edebileceği en güzel otellerden biri. Bu otelden metro istasyonu ortalama 5 dakika uzaklıkta bulunmakta. Eğer şehirdeki turistik yerlere kolay ulaşım sağlamak istiyorsanız, bu metro istasyonunu kullanmanız gerekiyor. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Paris’te Nerede Kalınır ? Sorusu İçin Bilinmesi Gerekenler

Paris Gezicenga
Paris’teki en şık ve en lüks restoranları Saint Germain Bölgesinde bulabilirsiniz

—Paris, bildiğiniz veya duyduğunuz üzere Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri. Bu şehir, her turistin romantik bir balayı tatili veya ailece güzel bir haftasonu tatili yapmak istediği yerlerden biri.

—Paris’te konaklama ise, süper pahalı olabiliyor. Özellikle hangi bölgede konaklayacağınızı bilmiyorsanız. Bu yüzden yukarıdaki liste içerisinden zevkinize ve bütçenize uygun olan bölgeyi seçin.

—Bölge seçimi yapmadan bir otel ucuz veya çok güzel diye hemen atlamayın. O otelin hangi bölgede olduğunu, turistik yerlere yakın olup olmadığını ve çevresinde toplu taşım araçlarının durakları olup olmadığını da kontrol edin.

—Paris’te konaklama için yüzlerce otel, hostel ve daireler bulunmakta. Bu tesisler arasında hangisinin sizin için en ideal olacağına karar verin. Nasıl mı ? eğer ailece veya grup olarak seyahat ediyorsanız, daha ekonomik olması adına daireleri tercih edebilirsiniz. Dairelerde kendi yemeklerinizi ve kahvaltınızı yaparak Paris’in süper pahalı restoranlarından uzak durmuş olursunuz.

Eğer yeni evli bir çiftseniz, Paris’te romantik bir tatil planı yapıyorsanız, mutlaka otellerde konaklamanızı tavsiye ederiz. Özellikle sırf romantik tatiller için hizmet veren otelleri bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz. Fiyatlara da gayet uygun.

Sen NEhri Otel Tavsiyeleri
Sen Nehrinin eşsiz manzarasını seyredebileceğiniz otelleri de bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz.

Eğer tek başınıza seyahat veya bir arkadaşınızla seyahat ediyor ve birçok yabancı turist ile tanışmak istiyorsanız, hostelleri tercih edebilirsiniz. Paris’in hostelleri süper popüler ve süper modern. Yani ister kendinize özel bir odada isterseniz de paylaşımlı odalarda konaklayabilirsiniz.

Paris’te en ucuz ve en kolay eğlenmenin yolu hostellerde konaklamaktan geçiyor diyebiliriz. Çünkü hostellerde konaklayacak olursanız, birebir birçok gezgin tarafından nerede en ucuza yemek yiyebileceğinizi, nerede en ucuza eğlenebileceğinizi ve nerelerden ücretsiz walking tour bulabileceğiniz gibi anahtar sorulara cevap bulabilirsiniz.

—Paris’teki en uygun fiyatlı otellerin bulunduğu bölgeler, ayrıca en uygun fiyatlı restoranlara ve kafelere de ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden uygun bir bölgede konakladığınız zaman sadece otellerin değil, hemen hemen her şeyin ucuz olacağını bilin.

Sacre Coeur Bazilikası - Paris Otelleri
Sacre Coeur Bazilikası Paris’in Montmartre bölgesinde bulunmaktadır

–Paris’te metroları çok iyi kullanarak şehir merkezine 3-4 km uzaklıkta olan bölgelerden çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında toplanıyor. Yani 1 ve 8th arrrondissement arasında. Fakat bu bölgelerin dışında bir bölgede konaklayacak olursanız, konaklama ücretleriniz çok daha uygun olacaktır. Yani şehir merkezinde bir 3 yıldızlı otelde konaklamak yerine merkeze 4-5 km uzaklıkta olan bir yerde aynı ücrete 5 yıldızlı bir otelde konaklayabilirsiniz. Tabi bunun için de metroları nasıl kullanacağınız konusunda az çok bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Paris Otel Tavsiyeleri

Paris’te nerede kalınır ? sorunuza bölge için cevap bulduysanız, artık otelinizi tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki oteller şehirdeki en iyi konuma, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirme puanına sahip otellerden.

Paris Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.Hotel du Mont Blanc (2 Yıldız)

Paris Ucuz Otel Tavsiyeleri
Paris’te en güzel konaklama bölgeleri

Paris’te nerede kalmalı ? sorusuna en güzel ve en ideal cevaplardan biri olan bu tesis, 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern bir görünüme sahip.

Latin Mahallesi’nin kalbinde muhteşem bir konuma sahip bu otel, birçok restoran ve barlar ile çevrili. Lüksemburg Bahçeleri ve Pantheon gibi şehrin turistik yerlerine bu otelden yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Havaalanı servisi, aile odaları ve barı ile ünlü olan otelin 7.3 gibi idare eder bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Fakat bu puanı otelin gecelik ücretleri ile kıyaslacak olursanız, gayet ideal olduğunu göreceksiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.İbis Paris Montmartre 18 eme (3 Yıldız)

Paris Otelleri
Paris’in en güzel otelleri

Eğer Avrupa’nın herhangi bir şehrin ucuz otel ama kaliteli bir otel arıyorsanız, mutlaka İbis oteller zincirine göz atın derim.

Montmartre bölgesinde 1 tane daha İbis otel var. Bu yüzden bu oteli onunla karıştırmayın.

Bu otelde Paris’te İbis otel olarak tavsiye edebileceğimiz ikinci otel.

Otel konum olarak Montmartre Bölgesi’nde, yani şehrin en popüler bölgelerinden birinde bulunuyor. Bu bölgede zate Paris’in en güzel görülecek yerleri arasında olduğundan dolayı, bu oteli seveceksiniz.

Bu İbis otel, şehirdeki birçok 3 yıldızlı otele nazaran daha uygun. Ayrıca bölgedeki konumu da güzel. Bölgenin favori mekanlarından olan Moulin Rouge otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunurken, bölgenin olmazsa olmaz tarihi, dini yapılarından olan Sacre Coeur Bazilikası ise, otele sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

3.Motel One Paris Porte Doree (3 Yıldız)

Paris otel tavsiyeleri
Motelone

Paris’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en uygun cevaplardan biri olan Motel One Paris Porte Doree, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri.

Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki önde gelen yapılardan olan Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi gibi yerlere ortalama 5-6 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek şehirdeki birçok turistik noktaya gidemiyorsunuz.

Fakat kolay ulaşım sayesinde Paris’te görülmesi gereken yerler bakımından popüler olan hemen hemen her yer çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Metrolar bunun için en güzel toplu taşıma araçları.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4 – 5 yıldızlı otelleri aratmayan bu otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana ve otelin ucuz odalarına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Paris Şehir Merkezi Otelleri

4.Hyatt Regency Paris Etoile (4 Yıldız)

Paris otel tavsiyeleri
Paris otel tavsiyesi

Şehirdeki en şık ve lüks otellerden biri olan Hyatt Regency, Paris’te nerede kalınır ? sorusuna şüphesiz en iyi cevaplardan biri. Fakat fiyat konusunda herkesin tercih edebileceği otellerden biri değil.

Kendi kategorisindeki 4 yıldızlı otellere nazaran ideal bir fiyata sahip bu otelin en güzel yanı da Eyfel Kulesi’nin manzarasına sahip birkaç odasının olması.

Bu otelden şehirdeki turistik yerlerden olan Zafer Takı ve Şanzelize Caddesi gibi yerlere 15-20 dakikada yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Bu otellin şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olmasının en büyük nedeni ise, havaalanına giden otobüslerin hemen bu otelin önünden geçiyor olması. Yani havaalanından otelinize veya otelinizden havaalanına çok kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, bu oteli tercih ederken bu artı özelliği de kullanabilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

5.Pullman Paris Tour Eiffel (4 Yıldız)

Pullman Otel
Paris otel tavsiyeleri

Paris’te konaklama için en ideal otellerden bir diğeri ise, Pullman Paris Tour Eiffel adı verilen bu 4 yıldızlı oteldir.

Şehirdeki en modern ve en şık otellerden biri olması, 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olması ve şehirdeki turistik yerlere ulaşım metro istasyonuna yakın olması bu oteli tercih etmek için en güzel nedenlerden.

Bu otele 2 dakika yürüme mesafesinde ise, havaalanına giden otobüslerin durağını bulabilirsiniz. Havaalanından otelinize ve otelinizden havaalanına ulaşım için en güzel ve en ucuz yol olan bu otobüslerin konaklayacağınızın otelin hemen 2 dakika uzaklığında duruyor olması da çok güzel bir deneyim olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At Booking.com

Paris’te nerede kalınır ? sorusuna daha birçok otel tavsiyeleri ve bölge tavsiyesi vermek pekala mümkün. Tabi bu otellerin ve bölgelerin hepsine bakacak zamanınız olmadığından dolayı yukarıdaki en ideal bölgelere ve bölge seçimi yaptıktan sonra da otel tavsiyelerine mutlaka göz atın deriz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...